Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 09 maja 2021, 22:37

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: W czym poszczególne gry TES są najlepsze i najgorsze.
PostNapisane: 22 sty 2013, 14:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Chodzi głównie o to, pod którym aspektem dana część serii jest najlepsza, a pod którym najgorsza. Proszę się wypowiadać tylko o grach z głównej serii (Arena - Skyrim). Jako, że nie grałem w Arenę dzięki memu wspaniałemu komputerkowi, pominę tą część.

Daggerfall

Najlepszy :
-klimat, ta pikseloza, możliwość widoku postaci tylko w oknie, no naprawdę świetne. Dialogi też o dziwo najlepsze, bo czytamy dokładnie co nasza postać mówi, a nie jest tak, że klikamy jakiś "topic" i nic więcej nie wiemy.

Najgorszy :
-lochy, te lochy są po prostu absurdalne, gigantyczne, pełne jakichś chorych mechanizmów....ja rozumiem, że tajne przejścia i kanały pasują do zamków, no ale proszę was. Wchodzimy do jakiejś nory na środku niczego, a tu proszę, w środku ogromna wieża...

Morrowind :

Najlepszy :
-postać, jej prowadzenie i ekwipunek. Masa umiejętności. Mniej niż w Daggerfall ale wywalili w większości te bezużyteczne. Zależność atrybutów od rozwijanych umiejętności, możliwość noszenia czego się chce.
-zadania również moim zdaniem najlepsze. Nie ma szybkiej podróży i cholernej strzałki, więc trzeba czytać dialogi i wysilić mózgownicę.

Najgorszy : hmm...chyba animacje, bieganie, chodzenie...no ludzie, w Gothicu bodajże wyglądało to o wiele lepiej.

Oblivion :
Najlepszy :
- lochy. Lochy to jest as w rękawie Obliviona. Są po prostu mistrzowskie. różnorodne (oczywiście bez przesady, ale czym mają się od siebie różnić jaskinie jak nie kształtami pokoi? ),
i przede wszystkim CIEMNE, MROCZNE. W poprzedniczkach i następcy niemal każdy loch jest w magiczny sposób oświetlony, co zabiera im cały klimat.

Najgorszy :
- walka, animacje są tak sztywne, że nie mogę wytrzymać, wroga trzeba ciąć z 50 razy by padł, oraz popełnili najgorszy możliwy błąd, powtórzony też w piątce : umiejętność posługiwania się bronią (w tym łukiem) zwiększa...OBRAŻENIA...no po prostu wytrzymać nie mogę, co za mistrz na to wpadł?
-dialogi, pochodzisz do postaci, dajesz zakładkę "plotki" i to wszystko, nic więcej, nie masz pojęcia w jaki sposób postać to mówi, jakich słów używa, no nic. Tylko w kilku przypadkach tak jest, co jest jeszcze bardziej absurdalne, bo albo robią tak, albo tak, a nie mieszają.

Skyrim :
Najlepszy :
-muzyka, te utwory to jest mistrzostwo. Jedyna gra z lepszym soundtrackiem jaką znam to Wiedźmin 1 i 2.

Najgorszy :
-tak jak w Oblivionie, walka. Z tym wyjątkiem, że animacje nie są tak sztywne, ale i tak nie lepsze, bo do granic porządnego cRPG przebajerowane, te wszystkie obroty, ataki, które wyglądają tak, jakby przed śmiercią wszyscy chcieli pokazać wrogom jacy są "c00l"...owszem, nie wszystkie, ale i tak za duża część z nich.
-za mało masła w maśle, brak tworzenia czarów, 4 kawałki pancerza, wojownik który potrafi zaklinać, bycie Mistrzem Gildii Złodziei jako Ork w ciężkiej zbroi, itp. itd. interfejs pasujący nie do TES, a do jakiegoś futurystycznego RPG, jak Mass Effect

Tytuł: Re: W czym poszczególne gry TES są najlepsze i najgorsze.
PostNapisane: 22 sty 2013, 15:15 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Jeśli mogę coś dodać to "system konny" w TES V. Fajnie że możemy na nim jeździć a nawet walczyć. Jednakowoż walka na koniu mogła by być po prostu... lepsza! Gra Mount and blade pomimo swojej "prymitywności" to walką na koniu może miło zaskoczyć. Jest prosta, szybka + system obrażeń na wierzchowcu (im większy rozpęd tym większe obrażenia). W Skyrimie mogli jeszcze dodać drzewko rozwoju jazdy konnej (jest do wampira i wilkołaka w Dawnguardzie to czemu nie do konia?) . Np. większe obrażenia na koniu, zwiększenie wytrzymałości wierzchowca itd.

PostNapisane: 22 sty 2013, 18:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Jak dla mnie do tego drzewka jazdy wystarczyłoby dodać manewrowość i szybkość wierzchowca, takei rzeczy jak wytrzymałość po prostu od zbroi. Jakby dodać do tego ten system obrażeń zależny od szybkości, to obrażenia same by się zwiększały z oczywistego powodu. Ale wybacz, to nie jest temat na to.

PostNapisane: 31 sty 2013, 15:58 
Casual
Casual

Gra w: TES V: "Skyrim", Assassin's Creed III
No cóż... co ja bym mógł powiedzieć?

Na pewno najgorsze części to "ARENA" i "DAGGERFALL", bo sa stare :< ale jakby je odnowić w jakieś nowej edycji ;)

A najlepsze to na pewno "Skyrim" i "Oblivion", oblivion na drugim miejscu, ponieważ trochę słaby jest system walki, lepszy w skyrim'ie.

PostNapisane: 31 sty 2013, 16:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

"Skyrim najlepszy, Daggerfall i Arena najgorsze."
http://www.youtube.com/watch?v=ztVMib1T4T4
Ale dobra, gust to gust ;)

PostNapisane: 02 lut 2013, 12:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja przyznam się też w Arenę i Daggerfala nie grałem, no ale z tego co mi wiadomo to fabuła (a na fabule polegają RPG'i nie?) była wyśmienita.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 02 lut 2013, 12:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cóż...w Arenie fabuła na początku miała polegać na wielkim turnieju (stąd nazwa) i miała to być gra akcji.
Mialy to być po prostu kolejne walki a na końcu boss Jagar Tharn. Fabułę z czasem zmieniano i Arena stała się grą RPG i zrezygnowali z turnieju. Fabuła jednak rewelacyjna nie była. Po prostu zbierasz fragmenty magicznej różdżki, potem za jej pomocą teleportujesz się do wymiaru, gdzie Jagar więził cesarza i go zabijasz. Fabuła średnia, ale może być. W Daggerfall dopiero fabuła była genialna. Po pierwsze : nie byłeś herosem, który ratuje cały świat, po drugie : nie latałeś tylko po lochach w poszukiwaniu artefaktów, owszem, to też było, ale było też sporo zdobywania informacji u różnych ludzi. No i było aż 6 zakończeń.

PostNapisane: 07 lut 2013, 15:42 
Casual
Casual

Gra w: SkyRim, BF3, BorderLands 2, Diablo 3
Grałem, a w sumie nadal gram, bo niedawno go zakupiłem (ostatnia sztuka w Media Markcie! :) ), tylko w SkyRima... Jak się okazuje bardzo dobrze że dopiero teraz go kupiłem, to jest po mnóstwie patchy i kasacji bugów! ;) Oraz jest sporo fajnych modów! Takich jak dla mnie "must have" EL&FX a teraz ostatnio RLO, i gra wygląda BAJECZNIE! A nic nie poradzę że jestem wzrokowcem i lubię ładne widoczki :P Sam gram Khajitem męskim, ale mam też inna towarzyszkę z modów (Lyla) i poprawiony wygląd twarzy i włosów, więc też wygląda ładnie (szczególnie w Leather string i dopiero na to kawałki zbroi z Moda...) ;) Walka jak na RPGi w czasie rzeczywistym mnie się podoba! Nie jest turowa i skomplikowana specjalnie... Wygląd menu i Inventory to sobie drugim MUST HAVE modem smieniłem SkyUI się mod nazywa... Aha jeszcze sobie wygląd wody poprawiłem ;) I gra mi się zajefajnie! ;) Ta gra ma potencjał dzięki modom! :)
Kumpel grał w Morrowinda i Obliviona i też mi polecał że jdnak SkyRim najfajnieszy... :)

Edit: Aha tez obowiazkowo darmowe DLC w postaci HiRes textures... ;)

PostNapisane: 22 lut 2013, 16:20 
Casual
Casual

Według mnie z TES jest mniej więcej tak, że każda kolejna część jest coraz lepsza. Chociaż wahałbym się jeśłi chodzi o Morrowinda i Obliviona. Pamiętam, że gdy pierwszy raz zagrałem w Obliviona wydawał mi się lepszy od Morrowinda. Jednak później zmieniłem nieco zdanie. Ogólnie Oblivion był lepszy dzięki lepszej fizyce i mniej sztywnej walce oraz poruszaniu się. No i graliśmy w Cyrodil a otoczenie było bardziej "naturalne" niż w Oblivionie. Jednak później zobaczyłem całą tandetność Obliviona którego nie ratowały ulepszenia wynikające z naturalnego postępu technicznego w grach. Jednak Skyrim jest według mnie we wszystkim lepszy od Obliviona. A ogólnie lepszy też od Morrowinda. Może posiada on więcej uproszczeń ale nie przeszkadzają mi one a nawet sprawiają że jest bardziej grywalny. Nie muszę mówić, że grafika, animacje i muzyka są na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o Arene i Daggerfalla to może pod paroma względami są dobre ale to całkiem inna liga, a granie w starej DOSowej oprawie jest męczące. Ogólnie przedstawił bym ranking tak:

1 Skyrim
2 Morrowind
3 Oblivion
4 Arena i Daggerfall

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]