Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 08 maja 2021, 23:01

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 8   [ Posty: 75 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Najbardziej znienawidzona rasa (z tych grywalnych)
Argonianin 6%  6%  [ 9 ]
Breton 8%  8%  [ 11 ]
Khajiit 6%  6%  [ 9 ]
Cesarski 11%  11%  [ 16 ]
Redguard 6%  6%  [ 9 ]
Nord 12%  12%  [ 17 ]
Altmer 30%  30%  [ 44 ]
Dunmer 5%  5%  [ 7 ]
Bosmer 5%  5%  [ 7 ]
Orsimer 12%  12%  [ 17 ]
Liczba głosów : 146
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najbardziej znienawidzona rasa (z tych grywalnych)
PostNapisane: 25 sty 2013, 22:17 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Na pierwszy ogień idą rzecz jasna Altmerowie. Generalnie zarzuciłbym im megalomanię, arogancję połączoną z wariackimi koncepcjami zeń płynącymi - choćby chęć "odczyniania" świata. Najczystszym destylatem tych cech jest Thalmor. Choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość Altmerów jest nieco bardziej umiarkowana od tej niezbyt sympatycznej frakcji.
Zabawne, że niby to samo można powiedzieć o moich ukochnaych Dunmerach - ale nie przypominam sobie, aby ci chcieli podbijać świat, czy też narzucać reszcie Tamriel swoje reguły. Po prostu chcieliby, aby Morrowind pozostawiono w świętym spokoju.
Bosmerzy - nie wiem, ale jakoś w poprzednich TESach wyrobiłem sobie ich obraz jako cwaniaczkowatych, podstępnych kurdupli. To może być zasługa zwłaszcza Fargoth z Morrowind (ten na samym początku, od pierścienia i kryjówki w pniu) oraz stukniętego paranoika Glarthir'a z Obliviona. Jest to zapewne nieco bezzasadne uprzedzenie, ale jakoś jestem nieco negatywnie nastawiony do tej rasy.
Cesarscy - za zmuszenie Morrowind do stania się prowincją Cesarstwa, instalowanie w prowincji swoich garnizonów, praw i religii (dobrze, że traktat, na podstawie którego przyłączono Morrowind bronił kultury, praw i zwyczajów Dunmerów), próba narzucania ich rodowitym mieszkańcom przy jednoczesnym mówieniu, że to dla ich dobra, że Cesarstwo jest po to aby o nich dbać, a następnie wycofanie się na pierwszy widok poważniejszych problemów (Czerwony Rok, bunt i inwazja Argonian).
Argonianie - Dunmer chyba nie musi tego tłumaczyć. Wystarczy popatrzeć na wydarzenia z 4 Ery. Wystarczy być Telvanni.
Do reszty ras raczej nie czuję jakichś specjalnych uczuć, ani negatywnych, ani pozytywnych. No, może Khajity to element kryminogenny, ale to jeszcze nie nienawieść.

PostNapisane: 26 sty 2013, 02:16 
Casual
Casual

Wszystko zależy od tego jak rozumieć pytanie. Jeśli miałoby chodzić o najbardziej znienawidzoną rasę w ramach samego świata gry, tzn. nie przez graczy lecz fikcyjnych mieszkańców Tamriel to byliby nią Orsimerzy - pogardzani przez wszystkich pariasi (w uproszczeniu). Prócz tego de facto każda rasa ma swoich tradycyjnych, wynikłych choćby z zaszłości historycznych wrogów darzonych mniejsza lub większą niechęcią. I tak Dunmerzy nie przepadają za Nordami (z wzajemnością) sami będąc znienawidzonymi przez Argonian itp. Oczywiście to wszystko mocne uproszczenie i np. nie każdy Argonianin nienawidzi każdego Dunmera.

Jeśli zaś chodzi o antypatie samych graczy to z całą pewnością palmę pierwszeństwa dzierżą Altmerzy z winy Thalmoru co zresztą było zamierzeniem twórców. Thalmor jest antypatyczny i taki miał być. Osobiście uwielbiam zarówno Atlmerów jak i Thalmor, który jest świetnie wykreowany, wyrazisty i budzący emocje nawet jeśli nie są to uczucia sympatii. Przy okazji wziąłbym Altmerów w obroną bo choć w czasach Skyrim niewątpliwie ich państwo pełni role "złoczyńcy" to inne rasy bynajmniej niewinne nie są. Krytycy Altmerów popadają często w zwykła hipokryzje (albo "grzeszą" niewiedzą) zarzucając im coś czego ich ulubieńcy też są winni. I tak, jeśli nienawidzić Altmerów za chęć dominacji to co powiedzieć o ludziach (pod wodzą tak uwielbianego przez wielu Tibera Septima - Talosa) którzy podbili cały kontynent? Swoją drogą ostatnim bastionem obrony przed dominacją cesarstwa była właśnie ojczyzna Altmerów podbita dzięki użyciu boskiej, łamiącej czas machinie masowego zniszczenia co zapewne nie było zbyt "humanitarne". Zresztą Thalmor wcale nie chce świata zdominować, on nim gardzi, brzydzi się nim i chce go zniszczyć by uwolnić swoją rasę z kajdan za które ma świat. Z perspektywy Thalmoru walczy on o nic innego jak wyzwolenie swojego ludu tyle, że nie spod jarzma jakiś władz czy osób lecz mundusu, który jest dla nich więzieniem (a ich perspektywa wcale nie jest mniej prawdziwa od spojrzenia ludzi czy Dunmerów).

Tak czy inaczej sam nie nienawidzę żadnej z ras choć nie wszystkie lubię w tym samym stopniu. Najmniej sympatią darze Nordów i Bretonów których uważam za zbyt "zwykłych", miałkich i nieciekawych.

PostNapisane: 26 sty 2013, 10:33 
Casual
Casual

Gra w: Minecraft Skyrim
nie lubię nordów oraz altmerów. Nordowie zamiast pomóc dunmerom to ich dyskriminują. A Altmerowie po prostu uważają że są najlepsi. Gdyby była taka opcja zaznaczyłbym dwermerów bo zdradzili Śnieżne Elfy :(

PostNapisane: 26 sty 2013, 13:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Nie jestem rasistką, więc nie oceniam występujących w grze postaci pod względem ich rasy i nie darzę szczególną nienawiścią żadnej z nich. Otóż wszystkie rasy są wspaniałe, również przez swą różnorodność. Tak, czy inaczej, istnieją w grze jednostki, których z serca nienawidzę. Najbardziej znienawidzone przeze mnie osobniki to oczywiście Thalmor (wyjątkowo tej grupy społecznej nienawidzę w całości). Oczywiście nie wszyscy Altmerowie należą do Thalmoru, więc nie potępiam wszystkich Altmerów, ale wszyscy Thalmorczycy (którzy powinni zostać wytępieni co do jednego) to Altmerowie. Dlatego mogę się podpisać pod opinią większości. Poza tym irytują mnie pewne kultury związane ściśle z danymi rasami. Konkretnie chodzi mi o kultury zbudowane wokół kultu deadr. Tak więc zagłosowałam na Altmerów, Orsimerów i Dunmerów. Chodź oczywiście w obrębie wszystkich tych ras znajdują się postaci, które darzę sympatią.
Dodam jeszcze, że gdybym miała głosować na najbrzydsze rasy, to zagłosowałabym tak samo z tą różnicą, że dorzuciłabym jeszcze Bosmerów. Generalnie elfy są według mnie szkaradne (chodź istnieje kilka wyjątków, bo wygląd jednostek w obrębie danej rasy zawsze jest mocno zróżnicowany). W moich cyrodiiliańskich oczach ogólnie rzecz biorąc elfy są brzydkie, ludzie piękni, a zwierzoludzie fascynujący (pod względem wyglądu). Khajiiti moim zdaniem są przesłodcy. Takie fajne, mięciutkie futrzaki. :P

PostNapisane: 26 sty 2013, 14:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Zawal przed czterdziestką
@kubicki Grałeś w Morrowinda? Dunmerzy nienawidzą przybyszów (Tak nazywają każdą osobę która przybywa do Morrowind), uznają niewolnictwo (Wśród niewolników jest wiele Argonian i Khajiit'ów), a plemienia popielnych nie raz atakowały i rabowały kupców.Oni niebyli najlepszymi gospodarzami dla podróżnych, więc dlaczego Nordowie powinni im pomagać i być dla nich mili?

Obrazek

AG - BÓG IMPERATOR

CLICK

PostNapisane: 26 sty 2013, 17:09 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, G3, Spellforce 2 Shadow Wars
Altmerowie i Cesarscy, są ze sobą w sojuszu. A w końcu to Cesarscy napadli na Skyrim.

PostNapisane: 26 sty 2013, 17:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Po pierwsze: Altmerowie (rozumiem, że chodzi ci o Thalmor) i Cesarsy (a właściwie Cesarstwo) nie są w sojuszy. Od czasu zakończenia Wielkiej Wojny są w stanie rozejmu. Tak naprawdę nadal są wrogami, ale ich walka została zawieszona. Prędzej już można powiedzieć, że Cesarstwo jest pod okupacją Thalmoru.
Po drugie: Cesarstwo nie zaatakowało Skyrim. Skyrim było częścią Cesarstwa, lecz Gromowładni postanowili je od niego oddzielić, a wiec wywołali wojnę domową. Nikt na nikogo nie napadał, było to raczej wypowiedzenie posłuszeństwa wobec swych dawnych panów.

PostNapisane: 26 sty 2013, 17:44 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, G3, Spellforce 2 Shadow Wars
Zgadzam się, ale chodziło mi o to, że gromowładni walczą z cesarstwem a ja jestem po stronie nordów więc jest to powód by nienawidzić cesarskich. Thalmorczyków tak samo nordowie chyba niezbyt lubią. :)

PostNapisane: 26 sty 2013, 17:49 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Nostale s3
Grishnakh napisał(a):
A w końcu to Cesarscy napadli na Skyrim.

Jeżeli chodzi o wojne Cesarskich i Gromowładnych to jest na odwrót bo Skyrim to prowincja cesarska , gromowładni to nowa frakcje powstała na skutek buntu który wywołał Ulfrik.

PostNapisane: 26 sty 2013, 18:00 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: The Elder Scrolls 1-5, League of Legends, The Elder Scrolls: Legends
Na pierwszy ogień jest to Nord i Breton według mnie to co mnie odrzuciło w Nordach jest to że mają opsesję na punkcie śmierci a w Bretonach odrzucił mnie ten kucharz z Markartu nienawidze go.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 8   [ Posty: 75 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona