Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 08 maja 2021, 22:59

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 75 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Najbardziej znienawidzona rasa (z tych grywalnych)
Argonianin 6%  6%  [ 9 ]
Breton 8%  8%  [ 11 ]
Khajiit 6%  6%  [ 9 ]
Cesarski 11%  11%  [ 16 ]
Redguard 6%  6%  [ 9 ]
Nord 12%  12%  [ 17 ]
Altmer 30%  30%  [ 44 ]
Dunmer 5%  5%  [ 7 ]
Bosmer 5%  5%  [ 7 ]
Orsimer 12%  12%  [ 17 ]
Liczba głosów : 146
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najbardziej znienawidzona rasa (z tych grywalnych)
PostNapisane: 27 sty 2013, 17:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
@Mikkel:
Zaczynasz mnie lekko przekonywać przynajmniej do Mephali. Jeśli kiedyś spotkam ja w grze (jeszcze mi się to nie zdarzyło), to okaże się jakie na mnie zrobi wrażenie. Kiedy zaczęłam grać w Obliviona o Azurze też nie miałam początkowo dobrego zdania, ale kiedy wykonałam związaną z nią misję, zaczęłam ją uwielbiać. Wiesz, że to, jak Ty przedstawiasz Dunmerów, zawsze mnie porusza. No dobrze, specjalnie dla ciebie, cofam głos, jaki oddałam na Dunmerów. ;)
A co do Argonian - buty z jaszczurzej skóry nie są złe, ale w Skyrim żaden Argonianin nie zalazł mi za skórę (w sumie jakość ich w Skyrim mało).

PostNapisane: 27 sty 2013, 17:48 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
@Arterion
Widać że sympatyk Thalmoru :) . Jeśli chodzi o upadek Cesarstwa to zaczął on się wraz z końcem kryzysu Otchłani czyli wraz z końcem życia Martina, ostatniego z linii Septimów. Kim zwłaszcza byli? Dovhakiinami. Zobaczcie to - Cesarstwo potężne i okryte chwałą za dynastii Dovhakiinów. Upada, gdy na tron Cesarstwa wchodzi inna dynastia Niedovhakiinów. Nadchodzi 201 rok 4 ery i zjawia się kto? Dovhakiin! W czasach gdzie smoki mogą skończyć świat (opcja jawna) ale można się domyślić że idzie też po tron Cesarstwa (nowa dynastia dovhakiinów i Cesarstwo okryte chwałą idzie spalić Summerset Isles na czele z naszym bohaterem/bohaterką. Oczywiście to tylko moje domysły i tak pewnie nie będzie ale no cóż...).
PS.
Gdyby teraz sławne smocze dziecię szło by na wojne z Dominium to morale Cesarstwa by się podniosły(prowadzi ich w końcu legendarny bohater), a morale dominium zmalały by(na czele armii wroga stoi istota-legenda). Ale proszę o nie rozpisywanie się na ten temat bo to nie temat do tego :) .

PostNapisane: 27 sty 2013, 19:44 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@Astarte
Cytuj:
No dobrze, specjalnie dla ciebie, cofam głos, jaki oddałam na Dunmerów.

Jestem poruszony, że z własnej woli zrezygnowałaś z oddanego przez siebie głosu, mimo, że nie jesteś do końca pewna, co z tego wyjdzie. Po namyśle, dodam jednak, że zrobiłaś to nieco niepotrzebnie - zgodnie z Lore, Dunmerowie są traktowani z dużą dozą lęku i nieufności w Cesarstwie.

@MajkelloKróllo
Cytuj:
Wiesz że Dominium w czasach których toczy się TES 5 Skyrim włada prawie całym światem?

No, to jest trochę przesadza. Fakt, że Aldmerskie Dominium stało się jedną z najbardziej liczących się frakcji na kontynencie (bo czy najsilniejszą to nie wiemy), ale zwróć uwagę na to ile Tamriel pozostaje poza ich kontrolą. Neuralne są na pewno Czarne Mokradła oraz Morrowind, wrogie, choć niezależne jest Hamerfell, resztki Cesarstwa czyli Wysoka Skała, Skyrim oraz Cyrodill też są ważnym graczem.

PostNapisane: 28 sty 2013, 13:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
@Mikkel:
Sądzisz, że powinnam wczuć się w Lore tak bardzo, żeby nie lubić Dunmerów, ponieważ przestawiciele cesarskiej rasy raczej ich nie lubią? Lubię się wczuwać w świat gry pozostając jednocześnie sobą (ja w innym świecie) i jak zapewne się domyślasz nie podążam za opiniami większości. ;)
Wszystkie rasy kocham i szanuję, ale Thalmorczycy, których nienawidzę i nie szanuję są przedstawicielami altmerskiej rasy, stąd mój głos na Altmerów. Orsimerowie mają za to głupią kulturę i o ile ci z pośród nich, którzy zaczęli żyć w obcej kulturze są zupełnie w porządku, o tyle ci trzymający się swoich tradycji są dość specyficzni. No i pozostaje jeszcze kwestia inteligencji. Kiedyś grając w Skyrima wpadłam w pułapkę jakiegoś psychopaty, którego oczywiście zabiłam, i przeczytałam jego dziennik, w którym opisywał swoje ofiary i ogólnie to, co im zrobił (o zgrozo). Pod koniec dziennika jednak parsknęłam śmiechem, gdyż psychopata ów postawił sobie hipotezę, że orkowie nie mają mózgu, i udało mu się ją udowodnić, w pewnym prostym eksperymencie. :rotfl:

PostNapisane: 28 sty 2013, 15:10 
Casual
Casual

Nienawiść do Thalmorczyków choć zrozumiała jest bardziej emocjonalna niż racjonalna. Bo za co naprawdę tak wielu ich nienawidzi? Przecież nie za to, że chcą "odkreować" świat bo i większość graczy nawet nie zdaje sobie z tego sprawę a jeśli nawet to jest to taka abstrakcją, że nie wzbudza ona żadnych emocji. Za wojnę którą wszczęli? Być może tyle, że jest to niesprawiedliwe bo Tiber Septim zaniósł swoją władzę mieczami i potęgą Numidium do każdego zakątku Tamriel. Podbijał, łamał, palił i niszczył, wszystko jak się zdaje z czystko egoistycznych pobudek gdy Thalmor choć bezwzględny chce wyzwolić swój lud z niewoli. Mimo to Tiber Septim (zresztą jak się zdaje również zdrajca i zabójca) jest kochany a Thalmor znienawidzony.
Dlaczego? Otóż moim zdaniem dlatego, że Thalmor i Altmerzy jako tacy są "obcy", "nieludzcy" w tym sensie, że zbyt odlegli od ludzkiej mentalności i sposobu rozumienia świata. Altmerzy są zwyczajnie niezrozumiani, ludzie patrzą na nich jak na ludzi i jak ludzi ich oceniają lecz oni ludźmi przecież nie są. Z tego też bierze się ten powszechny błąd przypisywania Altmerom jakże ludzkiego pragnienia dominacji nad światem a przecież więzień nie pragnie władzy nad własną celą lecz wolności. Drugi powód jest jeszcze bardziej prozaiczny - Thalmor (i bardzo często Altmerzy nawet w czasach przed "Thalmorską rewolucją") jest po prostu "niegrzeczny", "arogancki", "niesympatyczny". Niby powód zrozumiały tyle, że jednocześnie jest żałosny i zwyczajnie śmieszny gdy pomyśli się, że to nie wojna, nie zabijanie wzbudza nienawiść tylko maniery. Jak się okazuje można wszczynać wojny napastnicze, nieść śmierć i podbój będąc kochanym, wielbionym wręcz o ile ustroi się w piórka "wielkiego, majestatycznego zdobywcy". Moja teza jest taka, że sympatia do Talosa a z drugiej strony nienawiść do Thalmoru bierze się z formy a nie z treści. Wystarczyłoby zmienić hmm otoczkę - Talosa pokazać jako aroganckiego chama a Thalmor jako majestatycznych zdobywców a sympatia graczy w dużej mierze by się zupełnie odmieniła mimo, że same czyny pozostały by bez zmian. Jak dla mnie to przerost formy nad treścią.

PostNapisane: 28 sty 2013, 16:36 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

1.ALTMERZY
I nie Thalmor tylko Altmerzy. Dla mnie Thalmor sie wiele nie różni od cesarstwa, tak samo jak oni chcą narzucać innym swoje prawa i kulture a w ostateczności napadać na inne prowincje. Altmerzy zaś to dla mnie czyści rasiści kiedy się z nimi spotkałem to od razu skojarzyli mi sie z nazistami. Nie wiem czy tak jak Arterion napisał, że są niezrozumiani i inaczej patrzą na świat ale po prostu bije od nich arogancją, chamstwem i ogólnie negatywnymi emocjami. Jedyna pozytywna myśl to tylko szacunek za zbudowaną potęgę .

2.DUNMEROWIE

Już dawno temu grałem w Morrowinda ale zapamiętałem ich jako chamskich i okrutnych. Nie lubili też przybyszów z innych prowincji a na pewno 1 z rodów (chyba Telvanni ale boje się, że tera gape walne). Zaś w Skyrim mają pretensje do Nordów z Wichrowego Tronu że są prześladowani i żyją w gettcie (Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie). Jak dla mnie źle aż tam tak nie mieli przynajmniej nie mieszkają w tych kanałach jak Argonianie. Świetnym przykładem, że sami zasługują na takie życie w Wichrowym Tronie jest ta Altmerka z targowiska, która mówiła że Mroczne elfy są zbyt dumne i za dużo oczekują od Nordów.

PostNapisane: 28 sty 2013, 17:56 
Casual
Casual

Okazujesz właśnie to niezrozumienie o którym mówiłem - Thalmor nie chce dominować i narzucać prawa tak jak cesarstwo (swoją drogą wcale nie potępiam ideałów cesarstwa). Dla Thalmoru to tylko środki do celu by wymazać Talosa (a zapewne w dalszej kolejności całą ludzkość) a przez to wykasować Lorkhana i odkreować świat. Przynajmniej tak pojmuje plan Thalmoru w czym mogę się mylić bo "Elderscrolowa" metafizyka to nie "Zapomniane Krainy" by wszystko było oczywiste. Nie przeczy to rzecz jasna faktowi, że Thalmorczycy (i w dużej mierze Altmerzy jako rasa) naprawdę są aroganccy i niegrzeczni. Są tacy rzecz jasna nie dlatego, że nie wiedzą co do grzeczność bo zapewne jest to najbardziej kulturalna z ras tylko dlatego, że nie uważają innych za równych i godnych tej grzeczności. Oczywiście są rasistami tylko po pierwsze, rasy w świecie TES są czymś znacznie większym niż nieco ciemniejsza skóra jak w naszym świecie. Stąd też trudno znaleźć rasę która by rasistowska nie była. Nie jest na przykład tajemnicą, że wszystkie rasy co do zasady gardzą Orsimerami. Świat TES jest światem rasistowskim i co więcej, gracze przejmują to rasistowskie spojrzenia na Tamriel - ten temat jest przecież tego najlepszym przykładem! Czynić więc z tego jakiś szczególny zarzut Thalmorowi jest hipokryzją. Po drugie, owa arogancja Thalmoru i Atltmerów bierze się z przekonania, że są niejako bogami uwięzionymi w fizycznym świecie - co więcej, mają racje (inną kwestią jest, że zatracili wiedzę, że nie tylko oni mają boskie pochodzenie)! Ludzie nie traktują na równi z sobą zwierząt czy wiec takim dziwnym jest, że bogowie nie traktują na równi śmiertelników? Więcej, dla Thalmoru ludzie nie tylko są czymś niższym ale są też czymś co ich niewoli. Jak wiezień ma kochać podpory murów które oddzielają go od wolności? Wreszcie po trzecie, czy nie jest zupełnym absurdem, że nienawiść budzą przede wszystkim nie czyny, nie padające trupy lecz rasizm i uważanie się za lepszych? Absurdem jest potępianie mordercy bardziej za uważanie się za lepszego niż za mord. Wygląda na to, że wystąpienie przeciw egalitaryzmowi jest dziś największym z "grzechów". To uwaga już na zupełnym marginesie - tak dla zobrazowania nieracjonalności ludzkich motywacji.

Co do Dunmerów zaledwie kilka słów bo Ci zapewne mają dość miłośników gotowych do ich obrony. Otóż Dunmerzy są ludem twardym, zamkniętym w sobie i nieszczególnie miłym, takim ukształtowało ich życie na pustkowiach wulkanicznego pyłu. Stawiać im jednak zarzut, że nie lubią obcych gdy Ci obcy bezustannie ich najeżdżali (Akawir, Nordowie, cesarstwo zarówno Remanów jak i Tibera) a w czasach "Morrowind" po prostu ich okupują jest mówiąc łagodnie dość niezrozumiałe. Gdy bandyta sterroryzuje mój dom to z całą pewnością nie będę go traktować jak miłego gościa. Fakt, że Dunmerzy też co nieco w historii nabroili to inna sprawa, zresztą tylko Argonianie mają się na co skarżyć.

PostNapisane: 28 sty 2013, 18:33 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Uświadomiłeś mi teraz, że jeszcze dość słabo znam świat TES ;D. Co do rasizmu to rzeczywiśce jakby opisywać każdą rase to do większości można by podpiąć rasizm (Nordowie nazywają Dunmerów szaroskórych i oczywiście wiele żartów z Orsimerów przez wiele ras) jednak od Altmerów mi najbardziej biło tym rasizmem. Wydaje mi się, że gdyby nie ich kultura i mądrość wybili by każdego napotkanego człowieka (wiele Nordów sie od nich w sumie nie różni). Co do Dunmerów muszę jeszcze o nich poczytać bo pamiętałem o najeździe Nordów a sprawa z cesarstwem zawsze mi się wydawało, że to wszystko było w pokojowych nastrojach załatwiane.

PostNapisane: 28 sty 2013, 19:06 
Casual
Casual

Wrażenie co do Altmerów jest słuszne ale i nie ma się co dziwić skoro Ci jako jedyni uważają się, że pochodzących od bogów czy wręcz bogów zamkniętych w fizyczności. Tak czy inaczej wszystkie rasy są co do zasady rasistowskie i zawsze traktują innych choćby trochę gorzej od siebie samych (zresztą jest to raczej naturalne).

Cesarstwo najechało Morrowind pierwszy raz za dynastii Remanów (II Cesarstwo). Wojna w której Trybunał osobiście prowadził swój lud do walki trwała 80 lat i zakończyła się wraz z zamordowaniem Cesarza Remana III przez Morag Tong, końcem dynastii i przejęciem władzy przez Potentata który podpisał pokój. Tak czy inaczej Morrowind obroniło swoją niepodległość. Druga wojna (III Cesarstwo - Tiber Septim) faktycznie była "pokojowa" jak na wojnę i zakończyła się po kilku zaledwie potyczkach aneksją Morrowind pod warunkiem zachowania wszelkich zwyczajów, praw i tradycji w zamian za Numidium. Niech będzie jednak jasnym, to nie była jakaś umowa równych stron lecz dyktat silniejszego najeźdźcy. Alternatywą była krwawa wojna i upadek Morrowind tyle, że bez zachowania żadnej autonomii. Ocalenie zwyczajów Morrowind kosztowało zaś niepodległość Altmerów zgniecionych przez łamiącą czas maszynę-boga.

PostNapisane: 28 sty 2013, 21:30 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Cytuj:
Niech będzie jednak jasnym, to nie była jakaś umowa równych stron lecz dyktat silniejszego najeźdźcy.

Do pewnego stopnia tak, ale nie zapominajmy, że cesarscy generałowie bali się tej wojny. Wiedzieli, że w końcu zwyciężą (ciężko bić się jednej prowincji z resztą Tamriel), ale mając na uwadze sławną dunmerską biegłośc w walce i magii, fanatyzm i wsparcie Trójcy, obawiali się, że nim ta wojna by się skończyła, niejeden Legion zostałby zmasakrowany. Oczywiście nie wiedzieli o pewnych wewnętrznych kłopotach Dunmerów, ale to inna sprawa. Ku mojej irytacji, później Cesarstwo nie przestrzegało szczególnie dokładnie warunków tego traktatu rozejmowego :zly:

A Thalmor? No cóż, pewne źródła sugerują, że podburzał Argonian z Mokradeł do inwazji na Morrowind - a ponieważ mocno to pokiereszowało tę prowincję, a za to karą (od każdego Dunmera) powinna być śmierć - dla każdego Thalmorczyka. Dalej, Dunmerowie nie są nastawieni negatywnie do tego świata, z tego co kojarzę, jest on dla nich próbą, nie więzieniem. Dlatego może im się nie spodobać pomysł jego "odczyniania". Ludziom z kolei nie będzie się podobała koncepcja wymazania ich z historii. A to chyba nieco różni się od Tibera Septima, który po prostu podbił Tamriel i pozwalał na wiele, dopóki prowincje były lojalne względem Cesarstwa. A Thalmor ma ma myśli nie tylko podbój, ale i robienie czystek etnicznych na ogólnoświatową skalę. A takie zamiary z pewnością spotkają się ze zdecydowanym oporem.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 75 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona