Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 08 maja 2021, 22:47

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Przedstawiciele której rasy są najbardziej dumni?
Cesarscy 8%  8%  [ 10 ]
Nordowie 34%  34%  [ 45 ]
Redgardzi 2%  2%  [ 2 ]
Bretoni 3%  3%  [ 4 ]
Altmerowie 29%  29%  [ 39 ]
Bosmerowie 2%  2%  [ 2 ]
Dunmerowie 13%  13%  [ 17 ]
Orsimerowie 5%  5%  [ 7 ]
Khajiici 4%  4%  [ 5 ]
Argonianie 2%  2%  [ 2 ]
Liczba głosów : 133
Autor Wiadomość
 Tytuł: Najbardziej dumna rasa.
PostNapisane: 14 lut 2013, 23:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Jak uważacie, która z ras grywalnych jest najbardziej dumna (ze swojego pochodzenia, kultury itp.)? Innymi słowy: przedstawiciele której rasy szczególną uwagę poświęcają udowadnianiu samym sobie własnej wartości? Które postaci w grze waszym zdaniem mają najbardziej rozwinięte poczucie własnej godności? Kto najwyżej podnosi głowę? ;)

Tytuł: Re: Najbardziej dumna rasa.
PostNapisane: 15 lut 2013, 07:47 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

ja jestem dumny że gram nordem, klimaty wikingów berserkerów wojowników psychopatycznych gwałcicieli wszystkiego co sie rusza....

PostNapisane: 15 lut 2013, 09:03 
Kapituła FCoA

Zaznaczyłem Altmerów i Dunmerów i w sumie tłumaczyć nie trzeba. Myślałem nad Bosmerami, ale trudno ich uznać za dumną rasę.

BTW. Czy zapowiada się spam ankietami typu
Najbardziej [przymiotnik] rasa?

PostNapisane: 15 lut 2013, 10:01 
Free Company of Alinor

Lokalizacja: If you go to the discoteque, should Wojtyla stay awake swing around in polka dance
Gra w: Poland-lithuania commonwealth robotic bogaloo union 2
Zauważyłem że istnieje coraz więcej tematów podobnych do siebie albo po prostu są takie same .

Hueston the heister

I Did Not Have Sexual Relations With Yuri Ovsiakow

Unkown peasant

Ostatnio edytowano 15 lut 2013, 11:05 przez CuboidLine, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 15 lut 2013, 11:04 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Oczywiście Nordowie i Altmerowie. Ci 1 cały czas wychwalają swoich bohaterów, podboje, waleczność itd. A ci 2 uważają, że są najbardziej rozwinięci pod względem kultury, magii oraz od tego, że są merami.

PostNapisane: 15 lut 2013, 13:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja sama zagłosowałam na Altmerów, Nordów i Dunmerów, przy czym pragnę zauważyć, że mamy tu do czynienia z różnymi rodzajami dumy. Duma Altmerów (a właściwie Thalmoru) jest dumą w najbardziej negatywnym wydaniu (przynajmniej moim zdaniem). Otóż Altmerowie (nie wszyscy oczywiście) są po prostu zadufani w sobie, mają o sobie wygórowane mniemanie i nic nie jest w stanie obniżyć ich wybujałej samooceny. Dumę Altmrów najtrafniej jest więc nazwać po prostu pychą. Zupełnie inaczej jest z Nordami. Ich duma polega właśnie na poczuciu własnej godności, czy nawet honoru. Jest to więc duma w znacznie bardziej szlachetnym wydaniu. Nordowie nie tyle mają nadmiernie wysoką samoocenę, co mają poczucie obowiązku, by zachowywać się godnie i udowadniać samym sobie (i innym) własną wartość. Myślę, że ich samoocena jest raczej chwiejna (łatwo się podwyższa w przypadku zwycięstwa, ale też bardzo łatwo drastycznie spada w dół w przypadku klęski) i dążą oni bardzo gorliwie do jej podwyższenia jednocześnie będąc dla siebie bardzo krytycznymi, z racji tego, iż czują się w obowiązku wykazania własnymi czynami i postawą, że są godni swego dziedzictwa i nie przynoszą wstydu swoim przodkom i ziemi. Dumę Nordów można więc najtrafniej nazwać honorowością. Między pychą a honorowością jest oczywiście duża różnica. Dunmerowie moim zdaniem są zdecydowanie bliżej honorowości niż pychy, tzn. ich duma jest bardziej podobna do dumy Nordów niż Altmerów. Choć znajdują się zapewne, gdzieś pomiędzy tymi dwoma krańcami.

PostNapisane: 15 lut 2013, 13:23 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES 3,4,5, Trylogia Mass Effect, Total War Empire, Total War Shogun 2
W dużej mierze zgadzam się z Astarte, ale nie jestem aż tak pewien chwiejności dumy Nordów. Weź samego Ulfrica. Pomimo całej serii życiowych klęsk (pojmanie przez Thalmor, nieobecność przy umierającym ojcu i wiele innych), zachowywał swoją Norką dumę aż do śmierci (grając pro-imperialnymi). Wielu nordów się tak zachowuje. Jak dobrze wiesz, Astarte, po temacie "Motywy Ulfrica", jestem przeciwny działaniom rebeliantów pod wieloma względami. Jednak nie zgodzę się z twierdzeniem, że ich norska duma jest chwiejna.

PostNapisane: 15 lut 2013, 15:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ależ ja tego nie powiedziałam! Powiedziałam o chwiejnej samoocenie, a nie o chwiejnej dumie. Duma jest tutaj jak najbardziej na stałym wysokim poziomie, co znajduje odbicie właśnie w chwiejnej samoocenie. Wyjaśnię to na prostym przykładzie. Ktoś rzuca szyderstwo w stronę osoby o stałej i wysokiej samoocenie. Taka osoba nie zareaguje na owo szyderstwo, gdyż jest tak głęboko przekonana o jego nieprawdziwości, że wydaje jej się ono wręcz śmieszne. Co innego, kiedy takie szyderstwo zostanie skierowane w stronę osoby o chwiejnej samoocenie. Taka osoba będzie starała się udowodnić, że owo szyderstwo jest bezpodstawne, a im bardziej będzie dumna, tym bardziej gorliwie będzie się starać. Myślę, że gdybyś typowego Norda nazwał tchórzem, to natychmiast wyzwałby cię na pojedynek na śmierć i życie, żeby udowodnić swoją odwagę. Myślę, że duma (pojmowana jako cecha charakteru, bo o takiej tu mówimy) polega w głównej mierze na tym, że człowiek "kiedy na niego plują, nie udaje, że deszcz pada". Tak więc klęski sprawiają, że podnosimy głowę coraz wyżej i dzieje się tak dlatego, że nasza samoocena jest zagrożona, więc musimy się jeszcze bardziej starać być lepsi (bardziej twardzi, odważni itp.). Mam nadzieję, że teraz wypowiedziałam się jasno.
Poza tym muszę zauważyć, że to, co nazywasz klęskami Ulfrika, to w rzeczywistości nie są jego klęski, lecz jego tragedie, a przetrwanie ich to bardziej zwycięstwo niż klęska. Oczywiście moralna klęską jest wyjawienie Thalmorowi tajemnicy Cesarstwa, ale samo bycie więxniem Thalmoru to w żadnym razie nie klęska, lecz właśnie trauma.

PostNapisane: 15 lut 2013, 16:09 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES 3,4,5, Trylogia Mass Effect, Total War Empire, Total War Shogun 2
Wybacz, musiałem Ciebie źle zrozumieć. Jeśli to tak wygląda, to się z Tobą zgadzam.
Faktem jest też, że źle użyłem określenia "klęska". Podkreśliłem jednak, że dumnie przez to przechodzi. W ogólnym zarysie miałem na myśli to co napisałaś w ostatnim akapicie.

PostNapisane: 15 lut 2013, 16:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cóż kwestia dumy jest trochę rozmyta i trochę ciężko mi pisać dokładnie, co mam na myśli. Tak więc cieszę się bardzo, że się zrozumieliśmy. :)

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona