Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 08 maja 2021, 21:23

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 47 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Co lepsze?
Mroczny Morrowind. 26%  26%  [ 10 ]
Kolorowe Cyrodil. 24%  24%  [ 9 ]
Śnieżne Skyrim. 50%  50%  [ 19 ]
Liczba głosów : 38
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Skyrim vs Morrowind & Oblivion
PostNapisane: 12 maja 2013, 21:04 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: TES
Jeżeli masz tyle lat że kolorowy obraz w telewizorze przyprawia cie o wypieki na twarzy.Jeżeli twoja domowa biblioteka składa się z samych kolorowanek .I w końcu , jeżeli kolekcjonujesz kolorowe farbki i malujesz pejzaże akfarelkami.To mam dla ciebie złą wiadomość jesteś (ciężko mi to napisać ,ręce mi drżą) fanem... obliviona .Apap i rewanol nie pomogą, no może ręce które leczą i 10 l krystalicznej wody z Wisły.

PostNapisane: 13 maja 2013, 10:31 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Jako, że post jest pod moim i jest niezbyt przyjemny, to chyba był kierowany w moją stronę, a jeśli nie po prostu zignoruj Mateorpg. (Modów przepraszam za offtop)

Nie wiem skąd taki jad w twoim poście, a domniemam, że to odnośnie wspomnienia na temat grafiki ;> To był tylko przykład, równie dobrze mogłam napisać muzyka, system walki czy cokolwiek innego. Ale widzę bojowy nastrój się uzewnętrznił, to trochę jak słowo klucz dla hejterów ;> Wpisz "grafika" i już wyskoczy pierdyliard mułów narzucający wszystkim swoje święte racje.
No to jako, że już czepiasz się szczegółów to spróbuję Ci wyjaśnić fenomen grafiki (a przynajmniej jak ja to widzę), a w tym przypadku kolorystyki, która wbrew pozorom buduje/psuje/zmienia/ całkowity klimat gry. No jak już uparłeś się na tego Obliviona to niech Ci będzie. Mówisz, że jest w kij bajkowo, kolorowo. Odnoszę wrażenie, że tak miało być. Dlaczego? W fabule ogólne jest podział na 2 światy. Masz Cesarstwo i Oblivion. Ten pierwszy jest kolorowy, ale tego samego nie możesz powiedzieć o drugim. Taki kontrast, żebyś czuł, że znajdujesz się w umownym piekle. Gdzie wszystko jest czarne i czerwone, gdzie wszystko może cię zabić. Cesarstwo? Tętni życiem. Rośnie świeża trawa, ludzie starają się nosić barwne ubrania, woda pięknie lśni żywym blaskiem. Ten przykład uznaj za celowy zabieg kontrastu. Ten sam zabieg można zobaczyć w Skyrim wraz z questem udania się do Sheogoratha. Sama Samotnia/Solitude jest (a raczej jest takie w założeniu lore) miastem tłocznym, gdzie w Niebieskim Pałacu sama Jarl Elisif, przyjmuje osobistości, dygnitarzy, musi czuwać nad polityką z Cesarstwem. Na głównym placu miasta wiszą kolorowe chorągiewki (te skrawki materiału na sznurkach), kręcą się jakieś podejrzane typki, kogoś wyrzucają z karczmy itp. Określmy to jako różnorodność barw i aktywność. Nagle idziesz do opuszczonego skrzydła, już w tym miejscu czujesz ten klimat porzucenia miejsca. Momentami jest ciemniej, wszędzie są pajęczyny, meble przewrócone. Udajesz się do *UWAGA SPOILER* głowy Pelagiusa i jak tam jest? Kolory są przygaszone, na obrzeżach snuje się mgła, co nadaje temu miejscu jeszcze większe poczucie bierności.*KONIEC SPOILERA* Prawda, że dzięki temu atmosfera miejsca jest jeszcze bardziej pogłębiona?
Wracając do Obliviona. Może taki miał być? Typowo średniowieczny, (bo niestety tylko taki się przedstawia, poza architekturą znikome elementy rzymskie), raczej baśniowy, bo taki jaki tkwi w wyobrażeniach większości ludzi? Może taki miał być cel? Wywołać takie wrażenie? (Co jednak odepchnęło sporo ludzi od Obliviona w tym i mnie)
Inna sprawa, że środkowe części gier różnych firm mają tę dziwną tendencję do takich "cukierkowych" zabiegów. Heroes IV, Gothic III, sam Warcraft jest tego typu (mówimy tu o intensywnych kolorach i różnorodności barw (oczywiście odpowiednio dobranych do regionów)). A może to właśnie firmy starają/ły się osiągnąć widząc sukces Warcrafta? Kto tam wie.
Wracając do samego Obliviona, myślę, że nie chodzi tu o "kolorowość" świata, ale o braki w różnorodności ekosystemu, nadrabiając jednak drobnymi elementami jak np. pnące kwiaty porastające mur (co jednak bardzo rzuca się w oczy) I może właśnie to miało nadrobić za ekosystemy, a co wyszło jako "kolorowe"? Kto wie. Spójrzmy na Morrowind -> bagna, wybrzeża plantacyjne (biorąc pod uwagę ich wielkość, chyba mogę je także zaliczyć), szare piaski Molag Amur (gdzie sam kolor wywoływał wrażenie osamotnienia i surowości), czerwone burze otaczające wtedy wszystko (niepokój przez niezbyt dobrą widoczność, no i sam kolor czerwony), zielone pastwiska (gdzie od razu czuło się dużo bezpieczniej, przyjemniej), wysepki Wybrzeża Azury itp itd. Skyrim -> równiny Białej Grani (niemalże czuć we włosach wiatr), brzozowe zagajniki wokół Riften i w całym tym pasie, lodowce na północ (od razu czuć powiew zimnej śmierci), wymieniać, wymieniać, wymieniać. Oblivion? Lasy, śniegi na północy, plaże na południu. Takie trochę nudne. No i nie zapominajmy o samym Oblivionie, który urozmaica grę samymi swoimi barwami, początkowo wpędzając w poczucie zagrożenia i czujności. W kwestii tej części TES'a takie jest moje zdanie, a mówię tylko to co zdążyłam zobaczyć w ciągu 2 godzin gry i screenów. Może się mylę.
Tym za długim wywodem, chcę pokazać, że można narzekać na to czy tamto, może się coś komuś nie podobać, kwestia gustów itd. ale (moim zdaniem, z którym można się zgadzać lub też nie) tutaj kolorystyka była celowa. A może nie :) Najlepiej o to zapytać ludzi z Bethesdy.

PostNapisane: 13 maja 2013, 10:50 
RON

Gra w: Banowanie ;]
ysolde nie ma problemu, wyjaśnienie też jest ważne. Jak to się mawia De gustibus est non disputandum.
Każdy gra w to co chce i jak chce, a Ty mateorpg pilnuj się, bo twoje posty nic nie wnoszą do wypowiedzi i nie jest to pierwszy temat, w którym muszę Cię upominać.

PostNapisane: 13 maja 2013, 18:18 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

(miejsce na post,którego treść nie został dopuszczona zewzględu na BRAK wartości zawartej w nim.Post zostanie wstawiony po osiągnięciu przezemnie min. daktoratu)

Żarty sobie robisz, chcesz się ze mną bawić? Co powiesz na ostrzeżenie? Jedna uwaga pisemna to za mało, jak na 22 lata to zachowujesz się jak zwykły dzieciuch, który złapał focha bo zabrano mu samochodzik. Ogarnij się!

PS. Ten doktorat to faktycznie by Ci się przydał jak nawet nie potrafisz porządnie pisać w języku ojczystym//zefi

PostNapisane: 18 maja 2013, 11:00 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Grałem trochę w Obliviona i jakoś nie mam mu nic do zarzucenia. Nie przeszedłem całej gry, skończyłem jakoś po oblężeniu Kvatch i dołączeniu do Mrocznego Bractwa. Grafika może i była nieco zbyt... "bajkowa", ale to już kwestia osobistego gustu, czy to odrzuca, czy nie. Mnie osobiście się spodobała.
Jednak wiadomo, że zawsze musi być jakieś "ale" - taki urok naszego narodu, że zawsze się do czegoś przyczepimy (mniej lub bardziej). W moim przypadku to był jednak tylko kształt zbroi, który mi się po prostu nie podobał. Ale z powodu kilku... pierduł nie ma powodu skreślać gry, która naprawdę ma klimat. Ruiny miały ciekawy wygląd, same miasta takie średniowieczne również cieszyły oko. System walki, jak system walki - zabić nim i tak się da.
Więc, panowie i panie, naprawdę przyczepianie się do grafiki nie ma sensu, bo co roku się coś z nią zmieniało, zmienia i zmieniać będzie. I jestem pewien, ze za kilka lat, jeżeli do teog czasu pojawi sie TES VI, to ktoś napisze post: "A skyrim, to po prostu ma kiepską grafikę w porównaniu do VI. do tego głupi system walki, zero sensu, itp.". Przecież ten rozwój gier komputerowych jest ciągły i wciąż będzie w nim coś ulepszane.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 20 maja 2013, 11:07 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim
Ja bym nawiązał do 1 postu.. jeżeli te gry Cię nie wciagają to po co w nie grasz ? dla mnie to lekko dziwne :)

PostNapisane: 21 maja 2013, 20:25 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

"... te gry...",Czemu liczba mnoga,i czemu wogóle nie podobają każdą gre z tej serii lubie ,MORROWINDA-a kocham .Oblivion-a jak pierwszy raz grałem to robił na mnie wrażenie ,ale drugi raz nie usiądę do niego.Poraz kolejny,wtury oświadczam że ten znienawidzony post przez wielu miał być chumorystycznym przerywnikiem , nic więcej.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 47 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5