Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 14 maja 2021, 14:15

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka nieznanych lokacji pojawiających się w książce
PostNapisane: 17 mar 2013, 13:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

W Smoczej Przystani natrafiłem na książkę o terenach należących do jarla Białej Grani. Pojawiły się tam m.in. takie lokacje: Rorikowy Pożytek, Granitowe Wzgórze, H'Roldan, Brumjunkaar, Korvanjund, Hillgrundowy Pożytek. Wiem, że Brumjunkaar, Korvanjund i Hroldan (może w tym przypadku chodzi o gospodę Stary Hroldan?) znajdują się w grze. Co w przypadku pozostałych lokacji?

Tytuł: Re: Kilka nieznanych lokacji pojawiających się w książce
PostNapisane: 17 mar 2013, 16:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
To jest spis posiadłości kogoś tam? Tą księgę prezentował nadworny mag dla Delphinie gdy Dovahkiin właśnie wszedł i przekazał kamień z Czarnygłazu.

Lobas napisał(a):
Rorikowy Pożytek

Rorikstead
Lobas napisał(a):
H'Roldan

Lobas napisał(a):
Hroldan

Zgadza się, Stary Hrolda. Pamiętaj jednak iż jest to stara księga. W czasach o których mowa była tam cała wieś (patrz:rozmowa z tą gościówą z gospody, mówi ona właśnie o wsi którą zajął Tiber Septim)
Ciekawe czemu dwie nazwy są? Pamiętam iż koło gospody kawałek drogi dalej jest kopalnia. Może to o to chodzi? Tam gdzie gospoda i dawniej wieś to Hroldan a kopalnia i tamte okolice to H'Roldan? Albo na odwrót.

Lobas napisał(a):
Hillgrundowy Pożytek

Nie ma nic co by coś wskazywało na jego osobę ale sugerowałbym Czarny Ruczaj lub Ivarstead. Dlaczego? Koniec końców jednak do Spoczynku Hillgrunda czy jak to się nazywa dosyć stamtąd niedaleko.

Lobas napisał(a):
Korvanjund

Norski grobowiec, zaraz ci poszukam
Masz:
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Korvanjund

Lobas napisał(a):
Brumjunkaar

jak wyżej.

Masz http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Bromjunaar_Sanctuary
--------
EDYCJA POSTA:
Spis posiadłości jarla Gjalunda to się zwie. Do gry mi się iść po to nie chce to na uesp.net znalazłem i przepuściłem przez translator. To teraz zróbmy tak:
"Rorik w Steading - RORIKHOFKAH - Małe Farmstead Zachodnich Plains. Ziarno, Skóra, Konie."
Zgadza sie, Rorikstead. Tak położenie jak i opis pokrywa się z tą wsią.
"Hillgrund w Steading - HILLGRUNDHOFKAH - Large Farmstead pobliżu podstawy Monahven. Ziarno, Mead, Honey."
Ivarstead. Wieś tuż pod tą górą. Są ziarna, chyba mięso też, miód raczej jest (przynajmniej potencjalnie może być bo po lasach ule i pszczoły są, więc są i warunki do hodowli)

Volunruund, Brom i Korva to grobowce. Zresztą nie wiem jak w dwóch pozostałych ale w Volunruund jest smoczy kapłan do ubicia.

"Granite Hill - QUETHSEGOL AHROL - Trzy Farmy i Inn, tuż na północ od Falkreath.Rynek odbywa się tu tydzień."
I tu kłopot. Na północ od Falkret?.. W pobliżu Falkret na stan 4e 201 obecnie jest ale to na wschód Rzeczna Puszcza ale to tartak. Farm nie ma i nie było bo nie ma warunków to jest miejsca na to. Rynek co tydzień? Za małe to, nic nie ma co by uznać za miejsce na większy rynek. Tam tylko główna droga i małe boczne uliczki, wszystko wypełnione.
Druga wieś na wschód- Helgen. Farm tu nie ma choć większe prawdopodobieństwo że były, wieś po wyglądzie sadząc bardziej pasująca na miejsce cotygodniowych targów.
Ale obie wsie są NA WSCHÓD.
Więc albo nie wiem czemu podali całkiem inny błędny kierunek a jeśli tak to z całą pewnością pomiędzy H a RP wybierając musi być to H. Albo jest druga opcja. Była wieś na północ od Falkret ale nie dotrwała do naszych czasów. Jak już mówiłem, to ma setki lat ten dokument. Wiele się zdarzyć mogło. Choćby i emigracja jak w Ivarstead o setkach czynników jak zaraza, wojna itp. nie mówiąc.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]