Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 15 maja 2021, 02:44

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Skyrim Moment's"
PostNapisane: 24 cze 2013, 09:10 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Łażę, robię questy, licznik tyka i - nie wiedzieć jak, zlatuje te sto parę h ... ale … no właśnie!
Doskonały pożeracz czasu, jakim jest ta gra ma zaskakująco niewiele naprawdę zapadających w pamięci momentów – niedawno przeżyłem jeden z nich i tak mną wstrząsną, że aż postanowiłem Wam o tym opowiedzieć .

Więc – Alduin pada po żałośnie mało wymagającej (np. w porównaniu do pojedynku z Sesynthesis(?) ) walce. Lord Wampirów też (nota bene zniknęła mi gdzieś Serana wie ktoś gdzie się podziewa ?).
Misje poboczne dawno zaliczone, więc co ma robić człowiek w oczekiwaniu na Dragonborn ?
Ano – wybrać się na wycieczkę !

Ruszam z buta, z zachodniej części wybrzeża, na wschód. Robi się chłodniej i ciszej, wreszcie docieram do krainy wielkich pól lodowych, zórz polarnych i ... Horkerów … niby nic, ale to właśnie TAM spotyka mnie coś wielkiego !

Wyobraźcie sobie polarną ni to noc, ni to dzień, świszczący wiatr od morza, czarne fale biegnące ku brzegowi … Wyobraźcie sobie, że stoicie na wypiętrzeniu lodowej skały i obserwujecie dynamiczna zorze polarną. Nagle dociera do was, że coś się dzieje !
Martwa biel lodowej pustki, złowroga czerń otaczającej wszystko topieli, a w tej skrajnie nieprzyjaznej krainie – niezliczone haremy Horkerów ! Są pod Wami, przed Wami, za Wami i w oddali, na innych krach ! Nie są agresywne – to najdziwniejsze, nawet wielkie samce... Zajmują się sobą, słyszycie ich dyszenie, odgłosy walki z polarnymi niedźwiedziami na odległym brzegu.
Stoicie sobie niemal wśród nich, jakby z nimi ale całkowicie obcy, obojętni dla mikrokosmosu który się przed wami otwiera i wtedy … ROZUMIECIE ! To tutaj, na dalekim - najdalszym wschodnim skrawku wybrzeża, bije prawdziwe serce i trwa prawdziwa dusza Skyrim ! Nie w miastach, czy interiorze. Nie w podziemiach grobowców czy wśród syku sprężonej pary szydzącej z minionej chwały Dwemerów!
Nie w walce z przeciwnikami i przeciwnościami, miałkich ideałach Stronnictw!

W ciszy, niesamowitym półświetle, wśród trupio-kryształowego blasku Zorzy, wśród ciężkich oddechów prawdziwych Panów tej krainy, jęku północnego wiatru, wśród odwiecznego rytmu fal - odnalazłem swój
„SKYRIM MOMENT „

Uf ! Ale się natworzyłem … napiszcie o swoich chwilach z tej a może i z innych gier.
Osobiście, jest mi coraz trudniej przeżyć w wirtualnych „Światach” coś, co daje do myślenia i potrafi sprawić, że nie mam ochoty siadać do innej produkcji (Pewno latka robią swoje ;-))) a nawet podjąć przerwanych wątków bieżącej.
Tym cenniejsze są te nieliczne (Legion mówiący ze zdziwieniem ale i z ... ulgą : „Direct connection … require” , Tali z tabliczką w ręku ale i z przeczuciem, że … Striełok po zniszczeniu … ostatni Czarny i jego pytania, itd.) które komuś chce się przemycać wśród marketingowego bełkotu i kasowo-excelowej kalkulacji, zwanej <Game Proces Production> .
Co ciekawe ta sama hmm … przypadłość sprawiła wiele lat temu, że porzuciłem łykane jedna po drugiej książki – właśnie dla filmów i gier . Ech … co teraz ?

Cześć !

Tytuł: Re: "Skyrim Moment's"
PostNapisane: 24 cze 2013, 14:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jedna uwaga, żeby nie był offtop, piszcie tylko o grach z serii TES.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 24 cze 2013, 14:45 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Mam wiele do dodania, ale nie ze Skyrim. Jeśli autor chce, to możemy zmienić tytuł wątku, przenieść do odpowiedniego działu i opowiadać o najlepszych momentach z gier (wszystkich) ;)
Chyba, że Twoim celem jest poruszenie samych momentów w Skyrim :)

PostNapisane: 24 cze 2013, 19:41 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES V : Skyrim ; Prototype ; Plemiona ; AC:Brotherhood
Tak trochę btw., próbowałeś napisać książkę ? Może spróbuj, a jeśli nie to w następnym roku będę się zgłaszał żebyś pisał mi wypracowania na polski :D

Co ma być to będzie, a jak już będzie, to trzeba stawić temu czoło.
J. K. Rowling

PostNapisane: 07 lip 2013, 18:57 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect,Skyrim,Mafia II,Assasins Creed,Tera Online,League of Legends <3
Cytuj:
Uf ! Ale się natworzyłem … napiszcie o swoich chwilach z tej a może i z innych gier.

Tak więc,żeby nie było off topu.Dla mnie najbardziej przejmującymi momentami jakie w grze przeszedłem odbywały się w świecie Mass Effect.Dość dawno temu zakupiłem książkę Mass Effect Objawienie.Książka głównie opowiada o przygodach Kapitana David'a Anderson'a.
Spoiler:
Zresztą jest praktycznie tak samo,kiedy wybieramy ostatnią decyzję z gry,gdzie są zdjęcia i chwile z naszymi companami + znowu piękna muzyka.Również super momentem,ale tym razem odniosę się do Mafii II jest scena gdy wychodzimy z więzienia,wtedy czuć klimat lat 30-50'tych.Zielona trawa,promyki słońca,na te lata nowoczesna muzyka,chciałbym żyć w tamtych czasach :) I oczywiście na koniec dodam,że klimatyczną chwilą w grze Assasin's Creed Brotherhood jest wtedy kiedy przechadzamy się po miastach,np. w II części po Wenezueli :)
To tyle z mojej strony,czuję że nie na temat,ale chociaż zbliżyłem się do Owego tematu :P

PostNapisane: 07 lip 2013, 20:58 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Takie momenty nie dopadały mnie w Skyrim'ie a w grze (mało znanej) Ogniem i mieczem Dzikie pola. Tyle że w tym temacie mam pisać tylko o takich momentach w jakimkolwiek TES'ie a tu ciężko znaleźć moment porównywalny do szarży husarii na armię cara Aleksieja Michajłowicza...

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]