Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 16 paź 2018, 17:17

Napisz wątekOdpowiedz Strona 34 z 36   [ Posty: 354 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opowiadanie: The Elder Scrolls "Taki Los"
PostNapisane: 22 mar 2016, 19:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Spoiler:

W duchu opłakuję Udomiela :(

Lionel i Arcon nie dość, że są skrajnymi egoistami, to przede wszystkim są IDIOTAMI. To było oczywiste, że zamordowanie Lorda Udomiela (to było bez dwóch zdań morderstwo!) skończy się dla nich w najlepszym wypadku śmiercią. Nie rozumiem toku ich rozumowania. Śmierć Udomiela była totalnie bezsensowna - i to jest chyba w tym wszystkim najgorsze. :(

Jestem ciekawa postaci Lorda Naarifina Młodszego. :P

PostNapisane: 22 mar 2016, 20:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Poprawki poza tą pierwszą wprowadziłem. To 1 to dialog, więc uznałem, że Lionel mógłby powiedzieć tak jak napisałem.

A co do bezsensu tej śmierci... Hmm, napisałem, że Lionel improwizował, chcąc wyjść ze wszystkiego z twarzą i może nawet by się udało, gdyby następcą Udomiela był ktoś inny, ktoś niezwiązany z Armią Północną. Namiestnik nie zdążył wszystkiego przemyśleć, a przez chwilę po śmierci Arcona pomyślał, że super się składa, bo odpowiedzialność spadnie na burmistrza. Ale się przeliczył, bo nie docenił zaufania, jakim się cieszył Udomiel wśród żołnierzy. Taki bezsens mi odpowiada, bo jest efektem czyjejś nieprzemyślanej decyzji. A błędy są rzeczą ludzką, czy tam elfią. I skoro w życiu prawdziwym niektórzy nawet tracą przez nie życie, to i u mnie mogą. Dlatego ten bezsens paradoksalnie czyni dla mnie te wydarzenia dość prawdopodobnymi. Choć nie ukrywam, że trochę zastanawiałem się, jak dokładnie podejść do tego odcinka.

Dziękuję za opłakanie Lorda :)

PostNapisane: 22 mar 2016, 20:37 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Cała seria TES, Dragon Age:Początek, Mass Effect 1, Mass Efffect 2, Europa Universalis IV
Udomiela szkoda, honorowy człowiek. A ten Naarfin Młodszy... Już go uwielbiam! Ma charakter, jakieś zdolności, jest młody... Czego chcieć więcej? :D Aczkolwiek to niedobrze dla Powstania Bosmerskiego. Chyba, że go spikną z Manną Czerwoną, byłoby ciekawie.

"Skyrim, Elsweyr, Morrowind i wszędzie, gdzie Udomiel prowadził siły Dominium do zwycięskiego boju."
W Morrowind? Jakie walki w Morrowind?

"Wiedz, o ile mnie słyszysz, że bogowie poskąpili mi wielu twoich talentów, ale... ale dali inne."
Mam co do tego złe przeczucia...

Nerevar.

PostNapisane: 23 mar 2016, 08:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Strun napisał(a):
Udomiela szkoda, honorowy człowiek.
Raczej elf. ;)

Cytuj:
"Skyrim, Elsweyr, Morrowind i wszędzie, gdzie Udomiel prowadził siły Dominium do zwycięskiego boju."
W Morrowind? Jakie walki w Morrowind?

W Skyrim chyba też za bardzo Altmerowie nie walczyli.

Cytuj:
"Wiedz, o ile mnie słyszysz, że bogowie poskąpili mi wielu twoich talentów, ale... ale dali inne."
Mam co do tego złe przeczucia...

Ja też. :|

PostNapisane: 01 lip 2016, 19:37 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Cześć po długiej przerwie c:

Dziś robiłam porządek w plikach i w ręce wpadła mi praca, którą zrobiłam już dawno temu, a której do tej pory jakoś nie wrzuciłam. Czemu więc nie dokończyć tego co się zaczęło i nie zamieścić tutaj?

Przedstawiam więc fanart do odcinka 18. Inspirowałam się pracą użytkownika (przepraszam, że nie podam nicku, bo niestety zapomniałam), który wykonał dla dikajosa podobną okładkę z tytułem.

Obrazek

"Y'ffre nie jest tu panem" - wciąż pamiętam słowa Pani, no i ten klimat, kiedy czytałam je po raz pierwszy.

Widzę, że podczas mojej nieobecności historia mocno się rozrosła. Dikajosowi wena dopisuje c;

PostNapisane: 01 lip 2016, 20:25 
Mistrz pada
Mistrz pada

Saahni, wpadaj częściej. (moja epopeja ma całe dwie części więcej!
Szukałem czegoś, do czego mógłbym się doczepić i nie znalazłem, chyba, że ta przednia fałda kobiety, tam, gdzie ma nogę (chyba) jest zbyt bufiasta, ale nie znam się na rysunku, sukniach i wyglądzie, więc...

PostNapisane: 01 lip 2016, 20:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Piękne!! :) :) Bardzo dziękuję, Saahni. Wspaniały klimat aż czuć. Pani wychodząca z ruin, mmm. Serio jestem zachwycony :) . Strasznie miła rzecz.

A historia się rozrosła, ale chwilowo stoi. Na szczęście zbliża się urlop, więc postaram się ruszyć z kopyta.

PostNapisane: 01 lip 2016, 21:35 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

@Olgjerd
Generalnie staram się ograniczać siedzenie przed ekranem - trza o oczy dbać, jak ma się zamiar rozwijać w tym kierunku co ja. Chociaż w sumie czytanie fanfików to prawie-prawie jak czytanie książek, a więc pożyteczne zajęcie, więc może tylko w tych wątkach bym posiedziała? Nie wiem jeszcze. No ale kończę offtop bo nie o mnie tu.

@dikajos
Cieszę się, że się podoba. No i owocnego urlopu w takim razie i żeby nowy rozdział wyszedł z takimi nastrojowymi momentami jak ten o Pani. c:

Edit: Powstała nowa ilustracja, tym razem do rozdziału 1:

Obrazek

Polecam kliknąć PPM i otworzyć grafikę w nowej karcie, wtedy są wyraźniejsze kontrasty. Z kolei większy rozmiar samego obrazka z dziećmi możecie znaleźć tu: link. I tak, widząc że pierwsza pracka spotkała się z aprobatą autora, chętnie pójdę za ciosem i zrobię serię c:

PostNapisane: 16 sie 2016, 18:36 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Ilustracje do rozdziałów II i IV:

Obrazek

Tajemnicza skrzynka Ri'baadara do przechowywania receptur magicznych, alchemicznych zapisków i przepisu na ogórkową.

Obrazek

Bard z Laanterii. Rysując staram się w myślach dopowiadać całą historię do ilustracji i tak doszłam do wniosku, że jest dużo podobieństw między bardem a jego miastem. Laanteria także niczym się nie wyróżnia spośród innych miasteczek i tak samo bard - bez swojego przebrania, z tymi bosymi nogami i szeroką koszulą wyglądałby jak przeciętny wieśniak. Tak jak to miasto zazwyczaj jest zawszoną dziurą, tak płaszcz, kapelusz i lutnia tego minstrela najczęściej leżą zakurzone w szafie. Oboje oczekują na festiwal, by pokazać nowe oblicze.

Możesz je wykorzystać na swoim blogu jeśli chcesz, dikajos c;

PostNapisane: 16 sie 2016, 20:22 
Mistrz pada
Mistrz pada

Fenomenalne grafiki, szczególnie szkatułka - niby taka prosta (bo taki jest styl tych grafik), ale jak się nad nią zatrzymać, to widać i hieroglify na dole, i wzór na wieku i ścianach, i nawet... Fazy księżyca!
Bard trochę mniej do odkrywania, ale fajny detal z monetami rozstpanymi przed nim. Nie mam się do czego przyczepić.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 34 z 36   [ Posty: 354 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona