Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 18 maja 2021, 10:33

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konsola a komputer?
PostNapisane: 09 gru 2013, 15:48 
Casual
Casual

Witam. Mam kilka pytań dotyczące Skyrima na konsoli Xbox360. Nie jestem do końca przekonany czy powinienem kupić go na xboxa360, czy też na PC. Mój komputer słabo sobie daje rade z tą że grą, ponieważ mam średnie ustawienia(grafika klapa), a mody tylko niszczą mi grę z powodu dużych bugów. Waham się do kupna Skyrima na Xboxa teraz, czy odczekać na wiosnę, gdyż mam w planach kupić laptopa(tylko że w zimę chciałbym w coś pograć.) Stąd nasuwa mi się pierwsze pytanie; czy duża jest różnica między grą na pc a xbxoxie ? Mam GTA5 i dziwnie mi się gra będąc przywiązany do myszki, strzelanie na kontrolerze jest ciężkie i długie(gdyby nie auto-namierzanie nie przeszedłbym tej gry). Czy ciężko się rzuca zaklęcia i strzela z łuku na kontrolerze?
Kolejne moje pytanie brzmi: czy mogę ściągać mody na xboxie? Z rozpędu dodam, bo nie chce mi się już szukać, TES ONLINE będzie tylko na pc ?;>

Tytuł: Re: Konsola a komputer?
PostNapisane: 09 gru 2013, 16:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

"Skyrim" był pisany pod konsolę, stąd dziwaczny interfejs na wersji pod PC. Gra pozostaje jednak ta sama i sam nie śpieszyłbym się z jej kupnem. Jest na rynku dość pozycji "na zimę", które mogą stanowić skuteczną przeciwwagę dla produktu Bethesdy.

Co do modyfikacji... Jest to domena wersji PC. Istnieją dodatki pod XBOX, ale nie jest to to samo co pod komputery osobiste. Można przyjąć ogólnik, że modyfikacji na konsolę nie uświadczysz.

PostNapisane: 09 gru 2013, 16:40 
Adept analogów
Adept analogów

Wiesz co, ja też gram na średnich ustawieniach ba! - w sumie to niemal że na niskich. Ale jestem takim graczem, że dla mnie grafika nie ma znaczenia. Liczy się fabuła. Liczy się nadzienie tego cukierka, a nie papierek.

PostNapisane: 09 gru 2013, 20:01 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie granie na PC. Mają one tę zaletę, że nawet po kupnie nowego sprzętu (mowa o Twoim laptopie) jest możliwość grania z tymi samymi modami i save'ami przede wszystkim. Konsoli nie mam. Grałem najwyżej u kolegi, i wydaje mi się, ze granie na PC jest... bardziej hardcorowe. Mam takie wrażenie, że konsole są dla amerykanów, którzy trochę pograją i już kupują kolejny tytuł. Nie mówię, że to źle... oczywiście wiemy, że oni mają trochę na gry więcej funduszy ;) Mi się wydaje, że na PC lepiej, ale to tylko moje zdanie, lecz mimo to uważam, że powinieneś wybrać na PC.

PostNapisane: 09 gru 2013, 21:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
swir1223 napisał(a):
Czy ciężko się rzuca zaklęcia i strzela z łuku na kontrolerze?

Ja odpowiem tylko na to pytanie, bo tylko na nie mogę odpowiedzieć – mam co prawda wersję konsolową, ale gram na padzie. Nie jest to ciężkie ani trudne. Ale, jak rozumiem z twojej wypowiedzi (mało wygodne sterowanie na padzie w GTA V), chyba nieczęsto grasz na padzie w tego typu gry – pad jest świetny do mordobić czy platformówek, ale granie na padzie w shootery czy erpegi niestety wymaga przyzwyczajenia się. Ja tak gram od lat, więc dla mnie ani Skyrim, ani Mass Effect, ani Wolfenstein nie są trudne na padzie. Tak mi jest po prostu wygodniej, bo mogę się wygodnie walnąć z padem na łóżku, zamiast przez kilkaset godzin nadwyrężać nadgarstek operując myszką. Z drugiej strony, granie na klawiaturze i myszy jest o tyle wygodniejsze, że masz dostęp do quick-save’ów, skrótów klawiszowych itd., a jak sobie zainstalujesz odpowiednie mody, to i będziesz się mógł płynnie i bez problemu przełączać pomiędzy np. łukiem a zaklęciami – na padzie trzeba to wszystko robić „ręcznie”.

Osobiście nie wiem, jak na konsoli ma się sprawa z modami, ale podejrzewam, że wybór nie jest aż tak bogaty, jak na pececie. A niektóre mody naprawdę są warte uwagi - albo znacząco poprawiają grę czy jej elementy, albo dodają całą masę dodatkowej treści. Dla modów warto moim zdaniem wybrać wersję pecetową.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]