Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 19 gru 2018, 08:51

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: The Elder Scrolls VI powstaje - oficjalne informacje
PostNapisane: 21 cze 2016, 20:16 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Wei-ch'i
gram.pl/Todd Howard napisał(a):
"...oczywiście, że pracujemy nad The Elder Scrolls VI. To jest coś, co kochamy..."
aż che się sparafrazować słowa T. Howard'a:
Cytuj:
"oczywiście, że pracujemy nad The Elder Scrolls VI, zarabianie pieniędzy, to jest coś, co kochamy..."
moje spostrzeżenia nt. podejścia twórców Skyrim'a do produkcji szóstej odsłony TES korespondują z wnioskami @loneirus'a, innymi słowy - w jego uwagach jest sporo prawdy. Gdyby Bethesda faktycznie "kochała" serię TES, wówczas gra byłaby doszlifowana niczym najpiękniejszy diament, mamy natomiast masę błędów, które notabene naprawiali gracze w serii Unofficial Patch'y, brak możliwości wyboru innej ścieżki fabularnej (jedyny wybór, inny niż narzucony niejako przez twórców jest tożsamy z brakiem ingerencji w questy) oraz powtarzalność zadań dot. gildii czy zleceń wydawanych przez zarządców miast...możnaby długo wymieniać. Skyrim ma wiele plusów, natomiast twierdzenie jakoby w TES zostało "włożone serce" jest absurdalne do granic strawialności w odbiorze takowego przesłania. Każda z gier - odpowiednio doszlifowana, przygotowana z pieczołowitą dbałością o szczegóły - tak w kwestiach technicznych jak i fabularnych - może być niczym diament, wystarczy jednak wydać produkt zbudowany na półśrodkach, nastawiony li tylko na aspekt merkantylny, mający przynieść max. dochód najmniejszym nakładem kosztów, wówczas mamy zamiast diamentu zwykły węgiel z etykietką "Made in PRC"! Niestety, krytyka i to ostra (SIC!) - należy się Bethesdzie, za fakt braku dbałości o szczegóły, które kładą się cieniem na polityce rzekomego dobra graczy (klasyczny chwyt marketingowy: opóźnienia wydawnicze wynikają z szacunku do graczy, oczekujących jakości na najwyższym poziomie - jasne, wszyscy w to wierzymy), wyrażonego poprzez wysokie standardy jakości sprzedawanego produktu, o który twórcy gry powinni bezwzględnie zabiegać. Nie wiem, czy stosownym jest porównywać powstającą szóstą część TES do Skyrim'a?, natomiast rozgoryczenie jakie gracz odczuwa przechodząc grę, wielki niedosyt zmarnowanego potencjału oraz masa błędów, dla których najlepszym dowodem są istniejące i wciąż zakładane na forum wątki - wszystko to rzutuje na mającą pojawić się część VI, czego odzwierciedleniem jest pewna doza niepewności jaką widać w komentarzach - również w tym temacie, SIC!

PostNapisane: 26 cze 2016, 14:53 
Adept analogów
Adept analogów

Czemu wszyscy się tak czepiacie tego biednego Skyrima i Fallouta 4? Przyznaję Skyrim ma masę błędów, ale moim zdaniem to i tak bardzo dobra gra. Wiem, niektóre zadania są podobne ale to cena tego żeby gra była strasznie długa, żeby przejść tą grę w 100% z dodatkami trzeba poświęcić ponad 400 h. Do Skyrima i Fallouta jest masa modów, ogólnie gry Bethesdy słyną z tego, że mają otwarty świat i ogromną ilość modyfikacji, chyba żadna gra nie ma tyle modów co Skyrim (no nie wiem może Minecraft czy GTA). Bethesda to i tak moim zdaniem dobra firma ponieważ za free da posiadaczom gry Skyrim Legendary Edition (lub posiadaczom podstawki z wszystkimi DLC) odświeżoną wersję Skyrima z ulepszoną grafiką i masą nowych rzeczy. Nawet jeśli ktoś nie lubi Bethesdy to moim zdaniem powinien ją szanować bo to jedna z ostatnich ostoi (razem z CDP) przed monopolem EA (żeby nie było lubię to firmę) jeśli chodzi o gry RPG, wiadomo im więcej konkurencji tym lepiej, widać co się dzieję na runku części komputerowych jaki jest niestety monopol.

PostNapisane: 28 cze 2016, 16:10 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Dragon152 napisał(a):
"czemu wszyscy się tak czepiacie tego biednego Skyrima i Fallouta 4?"
nie wiem, jak przedstawia się zdanie pozostałych?, natomiast piętnowanie braku dbałości o szczegóły, implikujące szereg błędów przy jednoczesnym braku poprawek na poziomie adekwatnym do oczekiwań graczy oraz kosztów wydatkowanych na zakup gry, to nie jest - jak to określiłeś "czepianie się", tylko przejaw rozgoryczenia faktem ignorowania potrzeb graczy, oczekujących rzetelności, profesjonalizmu, zaangażowania ze strony Bethesdy, która pomimo długiego interwału pomiędzy kolejnymi odsłonami serii TES, powinna zobligować się do perfekcyjnego przygotowania gry, stanowiącego odzwierciedlenie profesjonalizmu. Nie dostrzegam owego aspektu w TES: V, zatem nie mogę przedstawiać rzeczonej firmy li tylko w superlatywach, tylko z uwagi na fakt wydania Skyrim'a. Mam prawo mówić o błędach i wytykać je publicznie...zapłaciłem 199 zł za grę i oczekuję jakości na najwyższym poziomie. Są ludzie, którzy zadowolą się średnim bądź niskim standardem zakupywanych dóbr, ja należę do wybrednych klientów, zawsze oczekując jakości na najwyższym poziomie - stąd moje krytyczne uwagi. Wystarczy spojrzeć prawdzie w oczy, Bethesda doskonale wie o całej masie błędów w Skryrim'ie (woląc zostawić je graczom), doskonale zdaje sobie sprawę z faktu możliwości zainstalowania ENB, które pozwala już dziś bez nakładu kosztów podrasować grafikę, zamiast TES:VI - nie tylko sprzedaje - mówiąc kolokwialnie "odgrzewany kotlet", ale jeszcze usiłuje wmówić graczom, że czyni to z wielkoduszności, nie każąc płacić za wydanie re-mastera. Dla mnie to kuriozum absurdu połączone z sofistyką marketingu, mające omamić graczy, usypiając ich czujność oraz studząc gniew. T. Howard, tak hołubiony przez niektórych graczy oraz firma za którą stoi - to jedynie przedsiębiorca, którego zamiary są dla mnie transparentne i oczywiste, mając merkantylną proweniencję, nie zaś wymiar nobliwego etosu tożsamego z ideą poszanowania dobra graczy oraz ich finansów. Sam wielokrotnie na forum udzielałem graczom pomocy w kwestiach błędów fabularnych i technicznych. Stałem się ich znawcą tylko dlatego, iż jestem beneficjentem owej spuścizny niedopracowań i braku dbałości o szczegóły. Pomimo wielu zalet Skyrim'a, nie mogę z ufnością patrzeć w przyszłość TES, mając na uwadze fakty, które do parteru sprowadzają argumenty o szacunku rzeczonej firmy względem graczy. Pomimo krytycznego nastawienia do w/w aspektów, zapewne jako fan i tak kupię TES:VI, nie oznacza to jednak, iż mam Bethes'dzie wystawić pomnik, obsypać ją złotem oraz w każdym komentarzu emanować pozytywnym entuzjazmem, dziękując za dar w postaci TES.
Dragon152 napisał(a):
"Nawet jeśli ktoś nie lubi Bethesdy to moim zdaniem powinien ją szanować..."
szacunek powinien być obopólny, jeśli 5 lat od wydania gry połączonych z uaktualnieniem przez Steam'a nie zostają wydane stosowne poprawki, to nie ma mowy o szacunku...Amen

PostNapisane: 28 cze 2016, 17:15 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: różne gry, w zależnosci od ochoty
Prawda jest taka, ze otrzymamy to samo, tylko podane w ładniejszym pudełku. Te same gildie, tak samo ograniczona fabuła, jeszcze bardziej uproszczony styl gry (rozwój postaci, walka itp).

PostNapisane: 29 cze 2016, 08:55 
Adept analogów
Adept analogów

Mati, wypluj te słowa! Już i tak dość uprościli. Wystarczy porównać ekwipunek z Morrowinda i kolejnych części. W Morku jakoś było 14 części garderoby/opancerzenia, które mogliśmy na sobie mieć jednocześnie, wliczając w to takie szczegóły jak lewy naramiennik, prawy naramiennik, tak samo rękawice, pod zbroją szamaciana bluza i spodnie, na to wszystko szata. W Obku/Skyrimie raptem 6, przy czym zbroję wdziewamy na gołe ciało.
Albo zadania dla gildii. W Morku na początku byliśmy zwykłym gnojem, "wynieś/przynieś/pozamiataj", ale z czasem zadania były bardziej odpowiedzialne, do tego system rang i określonych umiejętności aby awansować. Czuło się wręcz ten awans. Od Obliviona praktycznie od początku jesteśmy pępkiem świata, superduperwyjątkowym madafakiem, a arcymagiem możemy zostać znając się na magii jak świnia na gwiazdach.
Jedyne uproszczenie, które wyszło na dobre (moim zdaniem) to rezygnacja ze współczynników w Skyrimie. A jeśli ten trend się utrzyma to w TES VI spodziewajta się 4 części wyposażenia, autocelowania, i ostania Cesarzem na końcu wątku głównego.

Shepard: Jestem prosty chłopak ze wsi. Nie wierzę w kosmitów. Wierzę w czary i zabobony.

PostNapisane: 30 cze 2016, 09:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

w gruncie rzeczy - i chyba - wszystkie te małe decyzje mają na celu stworzenie gry, którą każdy odpali sobie na telefonie, w piekarniku czy na panelu automatu do napojów. choć z tym flashem w ostatnim falloutcie, to będą musieli jednak popracować. tnie się nieludzko.

PostNapisane: 30 cze 2016, 18:38 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
W tym całym narzekaniu na Bethesdę jest jak dla mnie sporo prawdy. Jednak mówienie, że robią gry tylko i wyłącznie dla pieniędzy tak, żeby jak najmniejszym kosztem zrobic i zarobic jak najwięcej nie jest prawdą. Oczywiscie dla pewnej czesci zespolu aspekt ekonomiczny jest najwazniejszy, ale na pewno są tam ludzie którzy robią gry, bo to kochają. Pisarze, malarze i inni artysci z całą pewnoscią równiez zwracają uwagę na trendy, modę i aspekt ekonomiczny, ale jednoczesnie tworzą dlatego, ze po prostu to lubią i są w tym dobrzy. Skyrim jest grą, która ma jakąś duszę. Przypomnijcie sobie (zapominając o mechanice gry i poziomie trudnosci) przechadzkę po Sovngaardzie, Zapomnianą Dolinę i Sanktuarium na szczycie góry, Kopiec Dusz, czy Twierdzę Świtu. W Skyrim jest cała masa miejsc i zadań przy których widać rękę artysty/artystów. O błędach się nie wypowiem, bo na żaden się przez 300 godzin nie natknąłem, a pierwszy pojawił się po instalacji moda.

Sama koncepcja herosa, który zostal powołany przez bogów do pokonania Alduina - pożeracza światów jest bardzo dobra i bardzo pasuje do czasów w których dzieje się akcja gry. Ten patos jest tutaj mocną zaletą.

Do minusów gry zaliczyłbym chyba tylko trochę za bardzo spłycone postaci i niektóre wątki.

PostNapisane: 30 cze 2016, 19:48 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: różne gry, w zależnosci od ochoty
Dobrze, tylko kilka pięknych miejsc i kilka sprawnie wykonanych questów nie przysłoni ubogiego całokształtu. Ba, Skyrim nie jest nawet udanym sandboxem, więc o czym my tu mówimy?

PostNapisane: 30 cze 2016, 21:25 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Primm napisał(a):
"...Jednak mówienie, że robią gry tylko i wyłącznie dla pieniędzy tak, żeby jak najmniejszym kosztem zrobic i zarobic jak najwięcej nie jest prawdą..."
dla mnie to kwintesencja prawdy...tak się składa, że sam jestem artystą - tworzę w ołówkach i wystawiam prace na Digarcie [nie pytajcie o profil], wiem jak ciężko jest utrzymać się li tylko ze sprzedaży sztuki, zatem pozwolę sobie wyrazić swoje, poparte doświadczeniem - tak swoim jak i znajomych koleżanek i kolegów artystów - votum separatum, stojące w opozycji do cytowanego twierdzenia. Brutalna prawda jest taka, że w biznesie nie ma miejsca na sentymenty, a tym bardziej sentymenty jakie towarzyszą odwiedzinom wspomnianych miejsc w świecie gry. Nie ma tu miejsca na zachwyt i wzruszające uniesienia...świat wykreowany przez owych artystów musi taki być, tego się wymaga od w/w członków zespołu dla zwrócenia uwagi gracza, który zatraciwszy się w cudownym świecie - ma w nim pozostać oraz kolejny raz sięgnąć po produkt a także - zarekomendować go znajomym. Specjaliści od marketingu oraz lansowania produktu - działając w oparciu o techniki wywierania wpływu tworzą produkty, które mają stanowić swoiste opium dla mas, mające przyciągać uwagę graczy i zachęcać ich do pozostania w bajkowym świecie, "osłodzonym" do granic możliwości...owi artyści to tylko żołnierze korporacji, których zadaniem jest - stosując kulinarne paralele - przygotowanie lukrowej polewy dla sprzedawanego tortu. Może ktoś dostrzega duchowy walor wpływu piękna przyrody Skyrim'a - bardziej niż Ja, natomiast dla mnie liczą się inne wartości, dla których filarem jest wielowątkowa i skomplikowana fabuła. Jestem graczem, którego odrzuca wszystko to, o czym wspomina w poście @MatiLublin, innymi słowy - powierzchowność. Niestety, Bethesda nie kupiła mojego zachwytu, ani tym bardziej szacunku, tworząc produkt o stosunkowo prostej fabule i postaciach bez charakteru, nijakich, bezpłciowych, sztampowych. Jedynym wyjątkiem jest tu Serana i jej tajemnica, ale to nie rekompensuje potencjału jaki posiada gra, a jaki został zmarnowany. Chciałbym wierzyć, że mający się ukazać w 2019/2020 r. - TES:VI będzie majstersztykiem, niestety jestem cyniczny biorąc pod uwagę aktualny stosunek Bethesdy do graczy, tym bardziej, iż obecnie w grach dominuje trend antyintelektualny, mający maksymalnie uprościć styl rozgrywki, pozbawiwszy fabułę osnowy enigmy oraz postacie swoistej głębi. To wszystko jest odpowiedzią na zapotrzebowania rynku, zwłaszcza graczy, dla których liczy się prostota, wygoda oraz minimalny wysiłek...taka jest niestety smutna prawda.

PostNapisane: 01 lip 2016, 12:00 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: TES, Civilization, HOMM, Gothic
Seria The Elder Scrolls jest na razie jedyną serią gier, w którą lubię grać i która cały czas trzyma określony poziom. Dodatkową zaletą jest duża modowalność. Wszystkie trzy znane mi gry z tej serii (Morrowind, Oblivion, Skyrim) mają swoje słabsze i mocniejsze strony; dla mnie wystarczyłoby, żeby TES VI nie okazał się chłamem, którym będą się zachwycać tylko recenzenci i nowi gracze. Innymi słowy: żeby nie poszedł w ślady serii Civilization, Heroes of Might and Magic albo Gothic, które osiągnęły pewne maksimum a później zaczęły się staczać.

S.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona