Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 15 paź 2018, 17:39

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: The Elder Scrolls VI powstaje - oficjalne informacje
PostNapisane: 01 lip 2016, 12:57 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: różne gry, w zależnosci od ochoty
Akurat ja jestem za kompletnym overhaulem, zerwaniem z robienia głównego bohatera jakiegoś przepowiedzianego przez bogów wybrańca, zadowalałoby mnie stopniowe odkrywanie głównego wątku.

PostNapisane: 02 lip 2016, 10:14 
Adept analogów
Adept analogów

MatiLublin napisał(a):
Akurat ja jestem za kompletnym overhaulem, zerwaniem z robienia głównego bohatera jakiegoś przepowiedzianego przez bogów wybrańca, zadowalałoby mnie stopniowe odkrywanie głównego wątku.

Otóż to. Aż człek pragnie aby bohater w końcu przestał być ulubieńcem bogów, wybrańcem ludzkości, jedyną nadzieją świata, Kim Dzong Unem Tamriel. Najmniej to było jeszcze widoczne w Morrowindzie, gdzie co prawda niby bylim wcieleniem Nerevara, ale czy aby na pewno? Od Obka takich dylematów ni ma, jesteśmy dzieckiem przeznaczenia i koniec.

Shepard: Jestem prosty chłopak ze wsi. Nie wierzę w kosmitów. Wierzę w czary i zabobony.

PostNapisane: 03 lip 2016, 10:04 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Cała seria TES, Dragon Age:Początek, Mass Effect 1, Mass Efffect 2, Europa Universalis IV
No, teoretycznie w Oblivionie nie byliśmy jakimś tam wybrańcem bogów, tylko tym gościem co lata po całym Cyrodiil i służy Septimom. Później dopiero Bohater z Kvatch stał się tym Wybrańcem.

Morrowind i walki Rodów <3 Byłoby pięknie, gdybyśmy w następnym TES-ie byli zwykłymi przebojowymi gośćmi, którzy mają gdzieś bogów B)

Nerevar.

PostNapisane: 03 lip 2016, 11:07 
Mistrz pada
Mistrz pada

Wybrańcem bogów w Obku nie byliśmy, ale jakimś zrealizowanym marzeniem sennym cysorza już tak.

PostNapisane: 03 lip 2016, 11:27 
Adept analogów
Adept analogów

MatiLublin napisał(a):
Wybrańcem bogów w Obku nie byliśmy, ale jakimś zrealizowanym marzeniem sennym cysorza już tak.

Senna mara to jeszcze gorzej niż wybraniec bogów. Zawsze mi się śmiać chciało jak ten stary dziad wpada nam do celi i się spuszcza na nasz widok, naciągane to to jak skóra na cyckach Kim Kardasian.

Shepard: Jestem prosty chłopak ze wsi. Nie wierzę w kosmitów. Wierzę w czary i zabobony.

PostNapisane: 03 lip 2016, 17:23 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Cała seria TES, Dragon Age:Początek, Mass Effect 1, Mass Efffect 2, Europa Universalis IV
szatanista napisał(a):
Senna mara to jeszcze gorzej niż wybraniec bogów. Zawsze mi się śmiać chciało jak ten stary dziad wpada nam do celi i się spuszcza na nasz widok, naciągane to to jak skóra na cyckach Kim Kardasian.

W przypadku kobiety to może być jeszcze słaby podryw, ale w przypadku pana... No już dziwnie.

Nerevar.

PostNapisane: 03 lip 2016, 17:29 
Mistrz pada
Mistrz pada

"Te, więzień! Śniłeś mi się dzisiaj! Mój bohaterze!" :D

A na poważnie: więcej sensu miałoby coś w rodzaju: "Otrzymałeś życiową szansę zadłużenia na ułaskawienie. Bron swojego Cesarza, to może nie będziemy musieli cię zabić po drodze".

Strun, mówimy o starszym człowieku wysokiej rangi, który ni z gruszki, ni z pietruszki zaczyna się do nas przymilać. Tutaj płeć nie gra roli, tak czy siak jest zakamuflowanym dewiantem :D

PostNapisane: 03 lip 2016, 17:41 
Mistrz pada
Mistrz pada

Obawiam się dwóch rzeczy:
- głosu bohatera
- Fallout-czterowego systemu perków.

Pierwsza uderza w mój roleplay (grałem raz jako potężny ork o wysokim głosie, który lubi dowodzić swojej siły, raz jako leśna elfka o wielkim wdzięku itd.), druga uderza w... Mój roleplay (nie czuć przyrostu mocy).
Widziałem właśnie filmik "15 powodów dla których hardkorowi gracze nie lubią Skyrima", z większością się zgadzam, niestety jego twórca został okrutnie pojechany w komentarzach tekstami typu "ssiesz" czy "debile nie znają gry a muwią". Naprawdę, żałuję że to tacy ludzie tworzą obecnie popyt na gry wideo.

To są oficjalne informacje o TES VI, prawda?

PostNapisane: 04 lip 2016, 00:05 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Prawda. Nie ma ich zbyt wiele, ale zawsze coś.

Co do tego, że "hardkorowi gracze nie lubią Skyrima"... Tak naprawdę ciężko jest powiedzieć kto jest hardcorowym graczem. Mi w Skyrimie bardzo podobała się cała konstrukcja świata. Oczywiście można by mu sporo zarzucić, ale żaden inny (według mnie) nie jest tak bardzo harmonijny. Grając w Skyrim naprawdę rzadko korzystałem z opcji szybkiej podróży. Powód? Przemierzanie tej harmonijnej krainy przy akompaniamencie najbardziej kojącej muzyki jaką słyszałem w grze... Coś niezapomnianego. Odgłosy wszelkiego robactwa dochodzące z traw i dźwięki strumieni płynących z gór. W tej grze naprawdę udało się im oddać te elementy. To już nawet podróżowanie w Wiedźminie 3 uznałbym za mniej ciekawe, chociaż i tam można dostrzec piękne widoki którym towarzyszy naprawdę świetny soundtrack.

TES V Skyrim to jak dla mnie gra, która ma tak dużo dużych plusów, że z łatwością przysłaniają one ogrom minusów. Jednak co do tego co napisał Olgjerd...

"Naprawdę, żałuję że to tacy ludzie tworzą obecnie popyt na gry wideo." - Olgjerd

Uważam, że jest w tym sporo racji. Jednym z poważniejszych minusów Skyrima jest trochę brak charakteru i jakiegoś rodzaju... ostrości. Całość jest spójna i jednolita, ale przez to trochę za mało dynamiczna. Skyrim jest po prostu zdecydowanie zbyt "grzeczny" i to właśnie może być bolączka TES VI. Mam wrażenie, że Beth boi się dotykać pewnych tematów i problemów, które w grze powinny zostać poruszone. Na przykład rasizm. Powinien być obecny i odczuwalny na każdym kroku, a tymczasem tylko w paru miejscach możemy się z nim spotkać. Argonianie i Khajiitowie nie są wpuszczani do Wichrowego Tronu, ale gdy gracz gra którąś z tych ras, to nikomu to nie przeszkadza. To samo tyczy się samych zadań. Powinny być bardziej dynamiczne i złożone.

Kolejna kwestia która została poruszona, to fakt, że zawsze gramy "wybrańcem bogów". Ja sam nie mam nic przeciwko temu, jeżeli zostanie to dobrze zrealizowane. Gdyby jednak twórcy chcieli z nas zrobić w TES VI zwykłego zjadacza chleba, który w jakiś sposób staje się poszukiwaczem przygód (lub wybrańcem bogów :D) to też nie będę miał nic przeciwko, o ile będzie to zrobione dobrze. Tyle w tym temacie ode mnie :D

PostNapisane: 08 sie 2016, 22:34 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Przepraszam, że piszę post pod swoim postem, ale nie mam możliwości edycji tego wyżej, a pojawiła się ciekawa informacja. Otóż..

W rozmowie z magazynem Finder, Pete Hines z Bethesdy rozmawiał na temat możliwego remastera gry Oblivion oraz Morrowind. Dalej przeszedł do sugestii na temat TES VI.

– Remaster Oblivion to interesująca rzecz, ale ta gra ma już 10 lat. Morrwind z kolei 14. Skok jakościowy w pracy, który zrobiliśmy od tamtego czasu do momentu wydania Skyrim był ogromy. Oblivion to kilka silników do tyłu. Gracze pytają dlaczego nie zrobimy Oblivion HD zamiast Skyrim HD – oba te procesy produkcji nie byłyby takie same. Oblivion HD kosztowałby znacznie większe nakłady pracy, a Morrowind… rany… to jeszcze gorzej – komentuje Hines.

– Pojawia się więc pytanie, czy powinniśmy pracować w ogóle nad remasterem Oblivion czy nad The Elder Scrolls VI? Nie chcemy spędzać za dużo czasu nad remasterami. Wyjątkiem jest Dishonored, który był marką na poprzednią generację. Nie było więc dalekiej drogi, aby przenieść go na obecną. Zatem jeśli chodzi o kolejne projekty, to jeśli pytacie, czy wolimy wiązać nasze zasoby i pieniądze na coś, co już zostało pokazane, tylko po to, aby przenieść to na nowe platformy, czy też posunąć się na przód z nowymi rzeczami, odpowiadamy w większości, że wolimy iść dalej – tłumaczy szef Bethesdy.

źródło:planetagracza.pl

Jak dla mnie jest to bardzo ciekawe ze względu na to, że Beth coraz częściej używa słów "The Elder Scrolls VI". Twórcy zwykle nie wypowiadają się na temat jakiejś gry długi czas przed premierą, a w szczególności Bethesda. Czyżby TES VI był jednak bliżej niż się tego spodziewamy? :D

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona