Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 19 gru 2018, 08:50

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: The Elder Scrolls VI powstaje - oficjalne informacje
PostNapisane: 09 sie 2016, 16:27 
Mistrz pada
Mistrz pada

Wątpię, biorąc pod uwagę ostatnie słowa Howarda o tym, że dopiero zaczynają. A mówił tak dużo o TES VI, bo ciężko się odnieść do przyszłości bez nazwy tej gry.

PostNapisane: 11 sie 2016, 01:43 
ShadowCaster

Po Wiedźminie 3 to chyba faktycznie będą musieli zacząć pracę od nowa, a już na pewno na innym silniku niż ten z Fallout IV. Póki co opychają Skyrim Remastered za 60 ojro z dodatkiem kilku podstawowych modów, które od zawsze były darmowe :)

PostNapisane: 26 sie 2016, 10:08 
Casual
Casual

Miejmy nadzieję, że twórcy TESów odwalą kawał dobrej roboty bo kogo będą naśladować autorzy Wiedźmina?

PostNapisane: 22 lis 2016, 14:47 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Pojawiły się nowe - szczątkowe informacje na temat TES VI. Jednak dla mnie znaczenie ma nie ilość informacji, a sam fakt, że o tej grze jakoś często ostatnio mówią.

Todd Howard na pokazie Nintendo Switch udzielił wywiadu, w którym wspomniał o TES VI. Okazuje się, że prace nad TES VI już się rozpoczęły, jednak nie jest to jeden z "dużych aktywnych projektów". Przypomnę, że Pete Hines z Bethesdy jakiś czas temu powiedział, że "obecnie nie trwają żadne prace nad TES VI". Okazuje się, że to nieprawda. Hines mówił też o "dwóch dużych projektach" które zobaczymy przed TES VI. Todd Howard niejako dementuje te informacje twierdząc, że trudno ją zdefiniować, z uwagi na ich zróżnicowanie - zarówno pod względem zawartości, jak i rozmiarów. Howard wspomina, że o tym, jak w założeniach miałaby wyglądać ta produkcja, mógłby opowiadać godzinami, ale… jest na to zwyczajnie za wcześnie.
źródło: gry-online.pl

PostNapisane: 22 lis 2016, 18:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

a to warto przejmować się tym, co ci partacze (a już szczególnie Howard) - mówią? jak zwykle słów będzie dużo, lecz bez wyrazu, tudzież substancji.
moment, w którym zapowiedzą kolejnego dużego "rpga" na wszystkie platformy, odpowie na wszelkie wątpliwości względem jakości.

PostNapisane: 22 lis 2016, 22:41 
Free Company of Alinor

Skoro uważasz ich za partaczy, to co Cie przywiało na to forum? Przecież TES'y od trzeciej części robione są właśnie przez Howarda i jego zespół. No chyba, że jesteś tu dlatego, że jesteś fenem TES Arena, albo TES Daggerfall.

No i niestety, ale nie mogę się zgodzić z tym, że są oni... jak ich nazwałeś "partaczami". Wszystkie ich gry według są solidne pod prawie każdym względem (podobno pod względem technicznym bywa średnio, ale sam w Skyrimie podczas zapewne tysięcy godzin zabawy natknąłem się na dwa czy trzy małe bugi, z którymi było więcej śmiechu niż problemu.). Wszystkie trzy części TES, od Morrowinda zaczynając były w jakiś sposób wyjątkowe i bardzo mi się podobały, zaś Skyrima z tych gier uważam za najlepszego. W Fallouty żadne nie grałem z wyjątkiem "czwórki". Cóż mogę o niej powiedzieć... Gra dawała całkiem sporo frajdy, był w niej klimat, ale fabularnie mi nie przypasowała. O ile dużo postaci było naprawdę ciekawych, a fabuła trzymała w napięciu, tak nawet nie zauważyłem kiedy to napięcie gdzieś wyparowało a gra zakończyła się jakoś tak nijako. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Dużo osób zwraca uwagę na to, że Howard mówi jedno, a w jego grach jest drugie, albo nie ma też tego pierwszego :D Tymczasem wydaje mi się, że jest to normalna praktyka we wczesnych etapach produkcji. Wiedźmin 3 też różni się nieco od tego zapowiadanego, ale nikt nic nie powie, bo to Wiedźmin :D Przypomnę, że na początku twórcy szczycili się tym, że zignorowanie wątku głównego, będzie miało jakieś konsekwencje, a niektóre zadania będą dostępne tylko przez jakiś czas. Otoczenie miało się zmieniać samoczynnie w trakcie gry, a gra miała stawiać na dowolność, podczas gdy większość jest zupełnie liniowa. Oczywiście nie twierdzę, że Wiedźmin jest grą złą. Jest jedną z moich ulubionych i jest naprawdę niesamowita, ale efekt różni się nieco od tego co początkowo zapowiadali twórcy. Nie nazwałbym tego kłamstwem, a raczej zmianą założeń podczas prac nad danym tytułem. Kłamstwem byłoby mówienie przed premierą, że w grze coś będzie, a po premierze okazałoby się, że tego nie ma.

PostNapisane: 23 lis 2016, 02:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

tydzień (?) temu byłem w trakcie dzielenia piątki (tes) na atomy - pisałem z nudów epopeję. całe szczęście, moja przeglądarka postanowiła mi pomóc. przeładowała formularz, cofając pisaninę do niższego stadium. tym samym nic nie będę udowadniał, gdyż trzeba być za przeproszeniem ślepym, by.. nie widzieć. zupełnie jak recenzenci poczytnych serwisów informacyjnych. pomimo rażących fejlów - nie tylko natury technicznej - mówią wciąż i wciąż "o potrzebie przymykaniu oczu, bo to Bethesda". tłumaczenie dobre dla osób, które niewiele w życiu poznały Albo, którym nie zależy na postępie. Howard wydaje się należeć do tych ostatnich. wie dobrze, że i tak znajdzie zbyt. żyje jakby nie było w innym świecie. tam dolarem można się dzisiaj podetrzeć, nie to co u nas. im mniej się ma, tym większa o to dbałość. taki cdprojekt nie może sobie pozwolić na wypuszczenie chały, gdyż rynek mu tego nie wybaczy. adaptowali "Wiedźmina". oglądam LP jednego z bardziej znanych gości za oceanem; ponad milion unikalnych wyświetleń. pada zapytanie "zagrasz znowu w Skyrim?" (za pierwszym razem nie dokończył). odpowiedź jasna: "nie. wolałbym raczej Witchera". oczywiście wytłumaczył czemu. muszę cytować czemu? wiadomo. nawet po implementacji 9000 modyfikacji, tudzież naprawieniu 9000 niezałatanych do dzisiaj bagów. Primm, pamiętasz może pierwszy glicz opublikowany w sieci? ano zakłada się delikwentowi kosz na łeb i okrada 'jego' lokum. sprawdziłem przed tygodniem. w dalszym ciągu obowiązuje. czyli jest to ficzer, nie bag. zakładasz przypadkowo spotkanej osobie wiadro na łeb, a ona nic. już sam ten fakt dyskwalifikuje grę, gdyż ukazuje martwotę w miejscu SI. multi nie ma. znajdujemy się zupełnie sami w piaskownicy z armią bezmózgich pikseli. jesteśmy skazani na ich mądrość. na ich ograniczenia. w grze nie ma wyzwań, nie ma rozbudowanych dialogów, nie ma wolności wyboru, nie ma fizyki, zwyczajnie nie ma nic. nic co zatrzymałoby na dłużej. nic co zachęciłoby do powrotów.

jestem wściekły na Bethesdę za jedno i to samo. ich prace są jak książki; zaczynasz czytać, wciągasz się i nagle łup! wyrwana kartka? rozdział? nie... komuś w studiu odbiło. hejtuję Bethesdę za rujnowanie dobrych pomysłów, spłycanie wątków i marnowanie potencjału.

Cytuj:
to co Cie przywiało na to forum?

- jeden z niewielu nowych postów. a wcześniej? wcześniej miałem nadzieję, że od czasu "tesiv" będzie lepiej. grałem. jednakże sam ten fakt udostępnił mi coś znacznie lepszego - właśnie forum. wolę pisać, rozmawiać, niż grać dalej. wspólny temat jest niezłym początkiem konwersacji.

PostNapisane: 24 lis 2016, 22:27 
Free Company of Alinor

Cytuj:
zupełnie jak recenzenci poczytnych serwisów informacyjnych. pomimo rażących fejlów - nie tylko natury technicznej - mówią wciąż i wciąż "o potrzebie przymykaniu oczu, bo to Bethesda".

Być może czytujesz inne "poczytne" serwisy niż ja. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem ze strony recenzenta.

Cytuj:
oglądam LP jednego z bardziej znanych gości za oceanem; ponad milion unikalnych wyświetleń. pada zapytanie "zagrasz znowu w Skyrim?" (za pierwszym razem nie dokończył). odpowiedź jasna: "nie. wolałbym raczej Witchera".

Według mnie opinia jednostki niema tu żadnego znaczenia. Znam dużo osób, które wolą Wiedźmina, ale znam też dużo takich, którzy wolą formułę znaną ze Skyrim. Kwestia gustu. Widocznie gust tego LP jest taki, a nie inny.

Cytuj:
oczywiście wytłumaczył czemu. muszę cytować czemu? wiadomo. nawet po implementacji 9000 modyfikacji, tudzież naprawieniu 9000 niezałatanych do dzisiaj bagów.

Jak wspomniałem - w Skyrimie nie natknąłem się na żaden utrudniający rozgrywkę błąd. Było kilka małych - zabawnych wręcz sytuacji. W Wiedźminach błędy widywałem nieco częściej, ale również jest pod tym względem całkiem dobrze. W Skyrimie poważny błąd pojawił się dopiero gdy zacząłem eksperymentować z modyfikacjami (nigdy nie miałem ich więcej niż 5). W końcu zdałem sobie sprawę, ze mody w moim odczuciu negatywnie wpływają na odbiór, dlatego praktycznie od zawsze gram bez jakichkolwiek modów. I nie mam w Skyrimie błędów. Jednak rozumiem, że u innych błędy mogą się pojawiać. To, ze u mnie ich nie ma, nie znaczy, ze u innych jest tak samo. Niestety nie dysponuję żadnymi danymi statystycznymi by móc powiedzieć ile osób skarży się na błędy w tej grze. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że nikt z moich znajomych na błędy się nie skarżył.

Cytuj:
Primm, pamiętasz może pierwszy glicz opublikowany w sieci? ano zakłada się delikwentowi kosz na łeb i okrada 'jego' lokum. sprawdziłem przed tygodniem. w dalszym ciągu obowiązuje. czyli jest to ficzer, nie bag. zakładasz przypadkowo spotkanej osobie wiadro na łeb, a ona nic. już sam ten fakt dyskwalifikuje grę, gdyż ukazuje martwotę w miejscu SI.

Cóż... W Wiedźminach nie musisz nikomu nic zakładać nawet na głowę. Można kraść ile się chce zupełnie bez konsekwencji! Mi ten błąd ani trochę nie przeszkadza. Nigdy nie zakładam nikomu wiader na głowy. A jeśli komuś to przeszkadza, to niech nie zakłada nikomu wiader na głowy. Problem rozwiąże się sam.

Cytuj:
znajdujemy się zupełnie sami w piaskownicy z armią bezmózgich pikseli. jesteśmy skazani na ich mądrość. na ich ograniczenia. w grze nie ma wyzwań, nie ma rozbudowanych dialogów, nie ma wolności wyboru, nie ma fizyki, zwyczajnie nie ma nic. nic co zatrzymałoby na dłużej. nic co zachęciłoby do powrotów.

Zapomniałeś napisać, ze jest to tylko Twoja opinia, a nie fakt. Dziękuję, że się nią podzieliłeś, ale na następny raz proszę, zaznacz, że to Twoje subiektywne odczucie.

Cytuj:
jestem wściekły na Bethesdę za jedno i to samo. ich prace są jak książki; zaczynasz czytać, wciągasz się i nagle łup! wyrwana kartka? rozdział? nie... komuś w studiu odbiło.

No proszę. Znów podajesz swoje opinie w charakterze faktów. Nie martw się - to częsta przypadłość w tych czasach.

Cytuj:
hejtuję Bethesdę za rujnowanie dobrych pomysłów, spłycanie wątków i marnowanie potencjału.

Według mnie zarówno w Morrowindzie jak i Skyrimie czy Oblivionie zawarta jest cała masa dobrze wykorzystanych, dobrych pomysłów. Niektóre wątki są trochę spłycone również według mnie, jednak nie wszystkie i nie na tyle by robić z tego większą aferę. Myślę, że fabularnie wszystkie te części stoją na wysokim poziomie, choć zapewne dałoby się co nie co poprawić. Marnowanie potencjału? Jeśli tak uważasz... Twoje zdanie, nic mi do niego. Ja uważam, że Beth z Toddem Howardem na czele dobrze wykorzystują ogromny potencjał uniwersum TES. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Cytuj:
[...]wolę pisać, rozmawiać, niż grać dalej.[...]

Twoja wola. Ja nie lubię rozmawiać o na przykład grze The Sims, gdyż jej nie lubię. Jednak rozumiem, ze ludzie mają różne gusta. To, że ktoś gra w Simsy nie świadczy o tym kimś źle. Zdaję sobie sprawę, że bez wątpienia można coś w tej grze dostrzec. Ja to dostrzegłem, ale nie zainteresowało mnie to. Chcę przez to powiedzieć, Loneirusie, że to, że Ci się coś nie podoba, bynajmniej nie oznacza, że jest to złe, a ludzie którym się to podoba wcale nie są głupimi ślepcami, którzy nie chcą rozwoju.

PostNapisane: 25 lis 2016, 01:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

mówi się dużo o guście, lecz temperowanym, idącym stale na pewne kompromisy, nawet najmniejsze. tymczasem w solidnej sztuce nie ma miejsca na wyjątki. błąd generuje błąd; domek z kart miast dworu.
w mojej branży wypomina się każdą niedoskonałość. byle plamka może być powodem do zapytania o zmianę ceny. taki jest rodzimy biznes. "Witcher 3" zgniótł "Skyrim" z tego samego powodu. światowy rynek wydaje się banalny do podbicia, gdyż wymaga tylko jednego: staranności. przysłowiowe przycinanie rogów jest więc wyrokiem. może z opóźnionym zapłonem, lecz niezawodnie.

"TESVI" powstaje? nie ma w tym niespodzianki, ani powodu by takowy nastrój wokół tworzyć. prawdziwe pytanie brzmi, czy studio deweloperskie dorosło wreszcie do pracy, której się podejmuje. ludzie prędzej czy później zdadzą sobie sprawę, że nawet rozrywka - a już szczególnie komercyjna - winna traktować konsumenta serio. mówię to jako użytkownik oraz modder.

PostNapisane: 28 lis 2016, 21:30 
Free Company of Alinor

Znów mamy nowe informacje. Nie dotyczą one jednak bezpośrednio TES VI, ale mimo wszystko są warte odnotowania.
Obrazek

Todd Howard (widoczny na zdjęciu powyżej) zapytany o to, czy odpowiada mu sytuacja w której przez całą karierę nie wychodzi poza marki The Elder Scrolls oraz Fallout, odpowiada, że "Pod pewnymi względami tak". I ciąg dalszy...
- Są to światy, które naprawdę kochamy. Byłoby mi smutno, gdybyśmy przestali. Chcemy oczywiście robić także inne rzeczy, ale to są światy, które są częścią tego kim jestem - wyznaje. Jest i druga strona medalu. - Robimy też małe gry, jak Fallout Shelter. Mamy inne gry mobilne, którym zaczynamy się przyglądać. Moglibyśmy spróbować pewnych rzeczy, których tradycyjnie nie robilibyśmy w większych produkcjach - dodaje Howard.

źródło: gram.pl

Jak widać nie spieszy mu się z tworzeniem gier osadzonych w innych klimatach niż TES'owe i Falloutowe. Jest to o tyle dobra informacja, że może skrócić drogę do TES VI.

Edit:
Loneirusie - pokażę Ci największy błąd na jaki natknąłem się w Skyrim. Przyznam, że niestety, ale naprawdę ciężko się na to patrzy.

Gra pod wieloma aspektami tak szczegółowa jak Skyrim, a tu takie niedopatrzenie...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona