Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 18 maja 2021, 10:06

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Książki
PostNapisane: 20 lis 2011, 23:44 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim i RPG
warto czytac ksiazki bo nie zostały napisane na odwal sie . czytajac niektore opowiesci jestem zachwycony jakbym czytal dzieła mistrzów horroru typu guy n smith itp . w oblivionie wiekszosc ksiazek byla na odwal sie tutaj sie poprawili POLECAM CZYTANIE WSZYSTKICH KSIAZEK W SKYRIM

PostNapisane: 23 lis 2011, 15:51 
Casual
Casual

Kto książek nie czyta ten kiep jest i tyle.

Bardzo lubię czytać książki w erpegach (w tzw "realu" też, ale nie o tym jest ten wątek). Baldur's Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights, Morrowind, Oblivion, Planescape: Torment... wszędzie były jakieś książki lepsze lub gorsze.

Ale w Skyrim to jest orgia po prostu! Mam taką skrzynię w moich kwaterach arcymaga tylko na książki przeznaczoną (bo w plecaku wszystkie nosić już trochę za ciężko się zrobiło). Chyba ze 100 się już uzbierało. A każda po kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt stron. Większość naprawdę ciekawa. Ta o Przypadku też bardzo mi się spodobała. I ta o zakamuflowanym wampirze. I o sprytnym użyciu mikstury niewidzialności w celu pozbycia się atakujących barbarzyńców - w zamierzchłych czasach, kiedy prawdziwą magią prawie nikt jeszcze się nie parał. I traktat wymieniający i w ciekawy sposób omawiający argumenty różnych magów za i przeciw praktykowaniu nekromancji. Długo możnaby wymieniać. A nawet 1/4 tych co mam nie zdążyłem jeszcze przeczytać. I ciągle znajduję nowe. I jest parę serii, w których np. tylko drugą, trzecią i siódmą cześć dopiero mam! No po prostu orgia...

Czasami siadam sobie na jakimś krześle w mojej kwaterze arcymaga i potrafię godzinę spędzić tylko na czytaniu tych książek. A jak się wybieram do jakiegoś lochu czy ruin, bo obowiązki w końcu wzywają, to nigdy nie zapomnę zabrać paru książek na wszelki wypadek. Jak przeciwnicy słabsi, to wysyłam na nich dwa Atronachy Ognia a ja sobie siadam gdzieś z boku i czytam coś ciekawego. Niech się chłopcy wykażą... :-) A mag każdą okazję musi wykorzystywać, żeby wiedzę pogłębiać, co nie?

PostNapisane: 01 sty 2012, 23:40 
Casual
Casual

Witajcie. Uporałem się wreszcie z "wydłubaniem" z plików gry i uporządkowaniem wszystkich książek. Jeśli ktoś ma ochotę dostać je w pliku doc lub pdf, proszę pisać na igoetrich@gmail.com. Pozdrawiam serdecznie.

PostNapisane: 02 sty 2012, 07:17 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
A ja uwielbiam "Przygody chutliwej argoniańskiej pokojówki" :P

PostNapisane: 04 sty 2012, 16:45 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

osobiście nie przepadam za bzdurnymi opowiastkami (choć w sumie "Prawdziwa Barenziah" do tego stopnia mnie wciągnęła, że nie czytałem 5 części, tylko szukałem 4 której nie miałem), za to lubię czytać książki traktujące o historii lub sytuacji politycznej. polecam "bitwę pod czerwoną górą", "wielką wojnę" lub ostatnią moją zdobycz - "narastające zagrożenie". to ostatnie polecam jak ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o Thalmorze (skąd się wzięło i jak doszło do władzy aldmerskie dominium) ;)

Tytuł: Księga
PostNapisane: 13 sty 2012, 00:13 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Cześć, ostatnio u jednego let's playera skyrim widziałem jak miał w domu na półce do książek wielką księgę wartą 2500 złota, w której były do wybrania chyba 3 opcje. Więc chciałbym się zapytać:
-jak zdobyć tę księgę?
-co ona daje?

Pozdrawiam :)

PostNapisane: 13 sty 2012, 15:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Oghma Ocośtam, dostajesz ją podczas misji "okno do świata duchów"(którą dostajesz przy poszukiwaniu Prastarego zwoju) i ulepsza o 1 poz. albo um. wojownika, albo maga, albo łotrzyka.

PostNapisane: 13 sty 2012, 16:09 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

"Oghma Infinium" od Hermaeusa Mory (jak w Oblivionie). Mi podniosło umiejętności o 5 poziomów każdy - tzn. umiejętności wojownika, a nie wszystkie.
A co do czytania książek, to myślę, że warto - dzięki temu poszerza się wiedza o historii świata gry, nie wspominając o książkach podnoszących umiejętności.
Nie jestem pewien ale chyba jest ich w sumie przeszło 300, a że czytam wszystkie "od dechy do dechy" to pewnie dlatego nabiło mi przeszło 400 godzin w grze :D

PostNapisane: 13 sty 2012, 22:48 
Casual
Casual

Jak ja czytałem Oghma Infinium to dostałem 3 levele i taki byłem zadowolony ^^

Wracając do tematu to wg mnie fajne jest Żebrak,Złodziej,Wojownik,Król (Taka 'saga' o kolesiu co przeżywał różne przygody, będąc kolejno Żebrakiem Złodziejem Wojownikiem a potem został Królem)

PostNapisane: 17 sty 2012, 20:04 
Casual
Casual

Fajne są książki o Argoniańskiej Pokojówce. Dużo frajdy przyniosło mi wspólne czytanie "Jak zabić Trolla" z kolegą. Dzisiaj znalazłem książkę o śledztwie w sprawie nekromancji, gdzie tam okazało się, że pokojówka to tak naprawdę ktoś inny, tylko nie pamiętam tytułu. Ta książka była w Poście Rannveiga. Ogólnie trzeba przyznać - chłopaki się postarali. Jak zacznę czytać książkę, to naprawdę się wciągam, jak w prawdziwych.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona