Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 06 maja 2021, 01:40

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bohater kontra bohater
PostNapisane: 19 lis 2011, 12:46 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Pytanko dla graczy oraz znawców gier RPG. Gram w Skyrima razem z kumplem, i ostatnio prezentowaliśmy sobie własnych bohaterów. Ja stworzyłem Norda, który nosi ciężkie uzbrojenie oraz walczy dwuręcznym mieczem. On natomiast stworzył również Norda, który walczy mieczem jednoręcznym a druga ręką nawala magią zniszczenia - lodu. Teraz mam pytanko do was. Kto wygrałby w bezpośrednim starciu ?. Moja postać, czy też jego ?. Każdy z nas uparcie stoi przy swoim, argumentując jak popadnie, dlatego też stwierdziłem że założę tutaj taki temat :).

Tytuł: Re: Bohater kontra bohater
PostNapisane: 19 lis 2011, 19:41 
Casual
Casual

raczej kolega, o ile cię będzie trzymał na dystans i będzie się starał unikać bliskich utarczek

PostNapisane: 19 lis 2011, 19:43 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Ponadto jednoręczną bronią łatwiej jest blokować.

PostNapisane: 20 lis 2011, 07:38 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

evill napisał(a):
raczej kolega, o ile cię będzie trzymał na dystans i będzie się starał unikać bliskich utarczek

No tak, ale zapominamy tutaj o smoczych okrzykach. Po użyciu jednego, jestem w stanie znaleźć się obok niego

Nederland napisał(a):
Ponadto jednoręczną bronią łatwiej jest blokować.

1 słyszę. Kolega nie korzysta z tarczy, natomiast dwuręcznym mieczem jestem w stanie łatwiej przełamać jego blok.

PostNapisane: 20 lis 2011, 10:00 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Cytuj:
1 słyszę. Kolega nie korzysta z tarczy, natomiast dwuręcznym mieczem jestem w stanie łatwiej przełamać jego blok.
A jeśli on dobrze wytrenował się w tym blokowaniu, równie dobrze może pokazać ci wała i obalić tarczą.

Cytuj:
No tak, ale zapominamy tutaj o smoczych okrzykach. Po użyciu jednego, jestem w stanie znaleźć się obok niego
Masz monopol na smocze okrzyki, że kolega nie może ich użyć?

PostNapisane: 20 lis 2011, 11:01 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Nie korzysta z tarczy piszę po raz drugi. W blokowaniu się nie trenuje ( zresztą skoro by nawet mi pozostaje więcej perków do użycia, więc w bloku mogę się wytrenować).

Co do krzyków, chodziło mi o przeciwstawienie ich magii przeciwnika. Nie wiem czy potrafisz to zrozumieć ;)

PostNapisane: 20 lis 2011, 11:45 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME, TES, DA
Heimdall napisał(a):
Nie korzysta z tarczy piszę po raz drugi. W blokowaniu się nie trenuje ( zresztą skoro by nawet mi pozostaje więcej perków do użycia, więc w bloku mogę się wytrenować).

Co do krzyków, chodziło mi o przeciwstawienie ich magii przeciwnika. Nie wiem czy potrafisz to zrozumieć ;)

To było dosyć aroganckie, Nederland nadal ma racje. W tej walce wszystko by raczej zależało od dobrego użycia okrzyków (odpowiednich i w odpowiednim czasie), jako że są to umiejętności unikalne o długim okresie "studzenia". Magia lodu jest przeciwko nordowi mało efektywna ze względu na jego umiejętność rasową, więc będzie używana tylko do zbicia Kondycji co daje mu przewagę ponieważ wtedy nie ma szans przebić jego bloku. Kombinacja blok->błyskawiczny atak wtedy zupełnie wystarczy :)

PostNapisane: 20 lis 2011, 12:47 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Bezsensowany temat, szczególnie że jak widze Heimdall wszystko wie najlepiej . Po co zakładasz temat w takim wypadku skoro każdy nasz argument zbijasz... zaczyna się troche dziać to samo co między Tobą a Twoim kumplem...

PostNapisane: 20 lis 2011, 13:30 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Lateralus napisał(a):
Bezsensowany temat, szczególnie że jak widze Heimdall wszystko wie najlepiej . Po co zakładasz temat w takim wypadku skoro każdy nasz argument zbijasz... zaczyna się troche dziać to samo co między Tobą a Twoim kumplem...

Bezsensowne są jedynie odpowiedzi na pytania ;). Wcale nie wiem wszystkiego najlepiej, jedynie po przeczytaniu postu Nederland pokazałem przejaw lekkiej irytacji (nie lubię 2 razy powtarzać tego samego). Natomiast ThufirHawat napisał wszystko sensownie i przejrzyście. Mamy tutaj opis obronności Norda na zimno, własciwe użycie krzyków oraz o blokowaniu i kondycji. I to mi w sumie wystarczy. Chodziło mi też również o to czy postać jedno klasowa lepiej sobie poradzi z postacią 2 klasową (Nederland napisał tutaj iż nie mam szans by wygrać, w innym temacie opisuje iż postać wieloklasowa jest o wiele gorsza niż 1 klas. To również nieco mnie irytuje:).

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]