Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 08 maja 2021, 21:51

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak być dobrym? Jak nie być złym?
PostNapisane: 21 lis 2011, 11:20 
Casual
Casual

Witam wszystkich jako,że jest to mój pierwszy post.

Chciałem na początku zaznaczyć,że jest to pierwszy TES z,którym mam do czynienia i na razie gubię się jeśli chodzi o całą znajomość tego cudownego świata,ale staram się rozmawiać z ludźmi i poznawać rasy,frakcje itp.Jeśli chodzi o książki to nie czytam tych większych gdyż nie lubię czytać :) BTW Chciałem zapytać o to jak być dobrym gdyż lubię pomagać ludziom i iść ścieżką dobra.Tylko teraz gdy jestem na 27 levelu i wykonałem kilka zadań głównych i więcej pobocznych natrafiłem na różne sytuacje w,których nie wiedziałem dokładnie czy robię dobrze.Np oddanie gwiazdy Azury do kaplicy czy temu magowi? Wybrałem kaplicę Azury i czy zrobiłem dobrze czy źle? Następna sytuacja z pewnym muzeum,które prowadzi pewien pan,który prosi o pomoc w znalezieniu 3 kawałków brzytwy.Znalazłem wszystkie i udaliśmy się do kaplicy Dagona czy jakoś tak.Ten Lord(Zły?) powiedział,że jego sługa nie jest mu już potrzebny i kazał mi go zabić więc tak zrobiłem.Nie miałem chyba innego wyboru gdyż mnie zastraszył.Teraz w jednej misji zaczepił mnie ktoś z jakiejś ,,Nędznej otchłani'' i chciał żebym mu służył,ale odmówiłem i ten powiedział,że nie mogę się mu opierać cały czas...Kurczę nie wiem kiedy robię źle a kiedy dobrze.Czy te moje decyzję wyżej wymienione będą miały jakiś wpływ na zakończenie?

PS.Najbardziej mnie denerwuje to ,że często aktywują mi się zadania w dzienniku i nie można ich odrzucić...Np gram wojownikiem a magia mnie nie interesuje.Mimo tego mam w zadaniu przystąpić do akademii.W ogóle gra nie pyta gracza czy chcę tylko od razu narzuca.Bez sensu...W jednej z głównych misji złodziej pomaga odnaleźć nam pewną osobę w zamiana za pomoc w podrzuceniu pierścienia.Po zadaniu pyta się mnie czy chciałbym wiecej takiej roboty po czym stanowczo mówie nie,ale on i tak gada swoje i wpierdziela mi zadanie do dziennika ;/ Porażka.Nie lubię tego bo lubie mieć porządek w dzienniku i wykonywać zadania te na,które mam ochotę.

Tytuł: Re: Jak być dobrym? Jak nie być złym?
PostNapisane: 21 lis 2011, 11:52 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Tez gram wojem i tez mialem te same uprzedzenia ale jeden z ciekawszych q wymusil na mnie wstapienie do gildi magow.Zrobilem wszystkie q,zostalem arcymagiem a do czarów musialem siegnac z 3 razy,caly czas grasz normalnie jak do tej pory.tak samo jest w gildi zlodzieji-nikt ci nie ma za zle ze do niej wstapiles a grasz po swojemu,w mrocznym bractwie juz jest troszke inaczej-tam musisz troszke pokombinowac by cie nie zlapano na zabójstwie.Polecam wstapienie do towarzyszy(Biala Grań) oraz do akademi bardów(Samotnia) tam nie masz rozterek moralnych,jezeli dostales q ktory ci sie nie podoba to go nie wykonuj nikt cie nie zmusza,jednak za nie sa bardzo fajne itiemy a wykonanie ich nie ma wplywu na gre

PostNapisane: 21 lis 2011, 12:05 
Casual
Casual

Ok,ale nawet gdybym chciał to nie ma sensu wstępować np do Akademi magów albo Złodziejów bo mam wyćwiczone umiejętności na wojownika i z magią bym sobie nie poradził nie mówiąc już o skradaniu.Do towarzyszy wstąpiłem na samym początku i od razu mi się spodobało,ale szkoda,że tak mało misji głównych.Teraz tylko jakieś poboczne typu ,,Zabij gryzonie'' czy te misje u towarzyszy się kiedyś skonczą? Bo jestem heroldem i mam zamiar odejść do Legionu.Więc większośc rzeczy,które się robi w grze nie mają wpływu na zakonczenie?.A jak być złym? Jest jakaś ścieżka zła? Frakcja?Te mroczne bractwo mnie interesuje,ale gdy do nich przystąpie to automatycznie stanę się złym,prawda?

Ps.Czy można mieć taką zbroje jak mają Dedry? Jest świetna :)

PostNapisane: 21 lis 2011, 12:37 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Tak mozna musisz rozwinac kowalstwo.Nie spotkale sie tutaj z pojeciem dobry,zly. Arcymagiem zostalem nie dodajac jednego punktu to magji a zadania tam tak samo jak w gildi zlodzeji sa ciekawe.Spróbuj.

PostNapisane: 21 lis 2011, 14:15 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME, TES, DA
Skyrim nie jest grą RPG typu hero, nic tu nie jest czarno-białe.Wybory moralne są twoimi wyborami, i dobro/zło powstaje jedynie w twojej ocenie. Podpowiem że większość Daedr jest złych - Azura jest jedną z niewielu która zła nie jest (nie oznacza to jednak że jest dobra), zaraz potem Sheogorath pan szaleństwa. Musisz wiedzieć że daedry te mimo iż nie są złe, za nic mają sobie rasy śmiertelne, więc aby osiągnąć cel nie cofną się przed ich śmiercią. Z drugiej strony w przypadku zadania Azury, Czarna Gwiazda Azury powstała w wyniku złych intencji - pewien mag chciał być nieśmiertelny i osiągnął cel, jednak kosztem życia wielu (ludzi?) ras rozumnych.

PostNapisane: 01 gru 2011, 18:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
W Skyrim wciąż napotyka się wybory, w których nie ma opisu "dobro" i "zło". Odnoszę wrażenie, że w Skyrim wszyscy ludzie są źli i chciwi. Ale czy powinno się wtedy łapać za miecz i zabijać? Wtedy będzie się również złą osobą. Łapałbym się tutaj za misje "różne" i niektóre poboczne. Bo to właśnie one pomagają tym zwykłym ludziom. Jak będziesz się plątać w gildie, to ktoś zawsze będzie pokrzywdzony...

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]