Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 14 maja 2021, 12:55

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kapliczki Książąt Deadrycznych
PostNapisane: 30 lis 2011, 05:08 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: TesV . CoD:MW2
Witam. :P
Przeszukałem forum, szukajką(oczywiście) no i nic na ten temat nie znalazłem(może źle szukałem :( ).
Otóż wiem że są, ale gdzie? Jak w tytule przeszukałem spory kawałek Skyrim żeby znaleźć choć jedną, a niestety jak dotąd nie znalazłem żadnej, są jak i w obku można chyba wykonywać dla książąt deadrycznych jakieś zadania(pewny nie jestem) ... Może ktoś wie u kogo znaleźć w świecie informacje o nich? Jak w oblivionie tam chyba ktoś nam o nich na początku musiał powiedzieć... Albo natknął się na jakąś? Bez różnicy jakiego księcia :P

Tytuł: Re: Kapliczki Książąt Deadrycznych
PostNapisane: 30 lis 2011, 10:08 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Markarth - Opuszczony Dom

PostNapisane: 30 lis 2011, 15:09 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME, TES, DA
Misje Daedr nie zawsze zaczynają się w kapliczkach.
Kapliczki:
Meridia - na zachód od Samotni
Azura - na południe od Zimowej Twierdzy
Boetiah - wschód od Wichrowego Tronu
Mechrunes Dagon - na wschód od Labiryntianu (zadanie od niego NIE zaczyna się przy kapliczce)
Peryite - północny-wschód od Markartu
Molag Bal - Markart (opuszczony dom)
Znalezienie pozostałych Daedr wymaga robienia zadań pobocznych:
Spoiler:

PostNapisane: 01 gru 2011, 12:35 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Dragon Age: Origins - Ultimate Edition,
Ja ci poradzę abyś bardzo dokładnie przeszukał wysoki Hrotghar (Nie wiem jak sie to pisze xd) tam są z 2 Cave do których wejście to jest wielki posąg jakiegoś Złego księcia lub boga. Ale uważaj bo mnie raz spotkał niemiły wypadek że nie zwróciłem uwagi na półapkę a save miałem dopiero przed 3 misjami ;/

PostNapisane: 01 gru 2011, 16:46 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: TesV . CoD:MW2
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
roelka - fakt, było coś z jednym domem i typkiem który się wypytywał czy coś wiem czy widziałem(chyba) z tym że tam nie mam pojęcia jak zacząć. :P
ThufirHawat - Nom to się przyda, a w szczególności to z spoiler'a, nie chciało by mi się zgadywać jak je zacząć, z kim, więc z pewnością skorzystam :P
KowalK - i padłeś na pułapce? :D
Pewnie nie przystoi na Norda wyznawać wiary w np Sheogorat'a ale... Jak to rzekł ktoś z obka z nimi przynajmniej pogadać można, słyszy się ich, przemawiają, a nawet i śmiertelnych ciał dobierają, szczegół że większość jest zła. Nie to co te zwykłe bożki jak dziewiątka etc. :P
Dzięki za pomoc. sorry jeśli za dużo emot :aniol:

PostNapisane: 02 gru 2011, 17:30 
Adept analogów
Adept analogów

gdzie są te jaskinie w wysokim Hrotgarze ?

PostNapisane: 03 gru 2011, 00:06 
Adept analogów
Adept analogów

Meega EDIT : Sory, wielki fail z mojej strony, ta jaskinia o którą mi cały czas chodziło to była ta Clavicusa, a nigdy do końca nie pamiętam gdzie jest Hrotgar więc mi się pomyliło, a tamten wielki posąg po boku góry to jakiś zły Książę, gdy się wejdzie do środka to masz kaplicę i jego mniejszy posąg z którym możesz porozmawiać ;]

@Screwu, mówiąc "pułapkę" miałem na myśli 4 wampirów którzy mnie brutalnie potraktowali xd

PostNapisane: 03 gru 2011, 22:09 
Casual
Casual

1) Kaplica Meridii [12 LEVEL]
- znajduje się na zachód od Samotni (Solitude) a dokładniej na północny-wschód od Smoczegomostu;
- nagrodą jest jednoręczny miecz Przedświt (Dawnbreaker);

2) Kaplica Azury [0 LEVEL]
- quest startuje automatycznie po rozmowie z gospodarzem tawerny w Rzecznej Puszczy;
- w zależności od decyzji jaką podejmiemy otrzymamy Czarną Gwiazdę (wchłania duszę humanoidów) bądź Gwiazdę Azury (standardowo nieograniczone wchłanianie dusz poległych bestii);

3) Kaplica Molag Bala [10 LEVEL]
- zadanie rozpoczyna się od rozmowy ze strażnikiem stojącym przy Nawiedzonym Domu w Markarth
- nagrodą jest jednoręczna buława o nazwie Buława Molag Bala;

4) Wyzwanie Sheogoratha [0 LEVEL]
- quest otrzymujemy po rozmowie z Derevinem przechadzającym się po Samotni (często można go spotkać na trakcie do pałacu);
- po dozie szaleństwa otrzymujemy Łabadżaka;

5) Psikus Sanguine'a [14 LEVEL]
- zadanie rozpoczynamy w losowo wybranej gospodzie zagadując do Sama Guevenne'a (w moim przypadku była to gospoda w Iverstead);
- nagrodą jest Róża Sanguine'a;

6) Kaplica Namiry [0 LEVEL]
- quest uaktywnia się po zadaniu od kapłana Verulusa w Markarth (chodzi o sprawdzenie co się dzieje w Kaplicy Umarłych);
- otrzymujemy Pierścień Namiry, który pozwala nam zjadać zwłoki pokonanych wrogów;

7) Zadanie od Hermaeusa Mory [15 LEVEL]
- można je rozpocząć po jednym z zadań głównego wątku podczas rozmowy z Septimusem Sigmusem;
- nagrodą jest Oghma Infinium - książka rozwijająca kilka umiejętności jednocześnie i jednorazowo;

8) Stary dobry Mehrunes Dagon [20 LEVEL]
- quest zaczynamy w muzeum w Gwieździe Zarannej (Dawnstar), swoją drogą sam otrzymałem zaproszenie do tego muzeum;
- nagroda to znajoma Brzytwa Mehrunesa Dagona, która ma szansę na zabicie jakiegokolwiek przeciwnika za jednym uderzeniem, przy okazji zdobyć można Serca Daedry, które przydadzą się w późniejszych questach bądź przy Kowalstwie;

9) Kaplica Boethiaha/Boethi (to daedryczne bóstwo jest przedstawiane w dwóch postaciach - męskiej i żeńskiej)
[30 LEVEL]
- znajduje się na wschód od Wichrowego Tronu (Windhelm) na zboczu górskim na południe od Grobowca Yngola; przedtem należy zaopatrzyć się w jakiegoś najemnika - najlepiej pierwszego lepszego z jakiejś gospody;
- otrzymujemy Ebonową Kolczugę z dość fajnym efektem dodatkowym;

10) Kaplica Clavicusa Złośliwego [13 LEVEL]
- wystarczy porozmawiać z kowalem w Falkreath o jego zagubionym psie;
- otrzymamy Maskę Clavicusa Złośliwego (jeśli pozostawimy psa przy życiu);

11) Krwawy Księżyc (aż się łezka w oku kręci, gdy pomyślę o Bloodmoonie) [0 LEVEL]
- zadanie rozpoczynamy na cmentarzu w Falkreath po rozmowie z małżeństwem Redgardów żegnających swoją córkę, która została zabita przez wilkołaka;
- jeśli upolujemy główną zwierzynę otrzymamy Skórę Zbawcy (Pancerz Hircyna);

12) Kaplica Vaerminy [O LEVEL]
- quest uaktywnia się po rozmowie z pewnym Dunmerskim kapłanem w tawernie w Gwieździe Zarannej;
- w zależności od podjętej decyzji otrzymujemy Czaszkę Korupcji;

13) Kaplica Peryite [12 LEVEL]
- dosyć trudno ją znaleźć; należy kierować się na północny-wschód od Markarth, dokładniej mieści się ona na południowy-wschód od dwemerowych ruin Bthardamz i na południowy-zachód od Krateru Smoczego Zęba; należy przynieść ze sobą Sztabkę srebra, Dzwonecznik kostuchy, Wampirzy pył oraz Rubin bez skazy (co do tego ostatniego bardzo trudno go znaleźć - można otrzymać go z losowych zadań w miastach albo znaleźć w jakiejś skrzyni - jeśli macie z tym problem należy w konsoli wpisać: Player.additem 00068522 "1"), zadanie jest dość wymagające jak na 12 poziom doświadczenia i obszar, w którym będziemy się poruszać jest bardzo rozległy - radziłbym się przygotować;
- otrzymujemy tarczę Łamacz Zaklęć;

14) Kaplica Malacatha [9 LEVEL]
- znajduje się w orkowej osadzie Largashbur na południowy-zachód od Pękniny (Riften), trzeba mieć przy sobie Łój trolla i Serce daedry;
- nagrodą jest dwuręczny młot Volendrung oraz w zależności od podjętej decyzji komplet orkowej zbroi;

15) Wróżba Mephali [20 LEVEL]
- otrzymując tą misję byłem bardzo zaskoczony, gdyż trafiłem na nią przypadkowo i to w Białej Grani (Whiterun); wymagania są następujące: żyjący jarl Balgruuf, ukończona misja "Budzenie smoka" (zabicie pierwszego smoka atakującego strażnicę) oraz dość dobrze rozwinięta Kradzież kieszonkowa; udajemy się do oberży w Białej Grani i pytamy gospodynię o najnowsze plotki; można pytać kilka razy (wiadomo, że gra lubi płatać figle); quest dotyczy dzieci jarla Balgruufa a głównym zleceniodawcą jest Mephala ukryta pod nazwą Wieszczących Drzwi;
- nagrodą jest dwuręczny miecz Ebonowe Ostrze z bardzo fajnym efektem bojowym;

16) Gildia Złodziei - przywołanie Nocnicy (Nocturnal) [0 LEVEL]
- zadanie otrzymujemy podczas członkostwa w Gildii Złodziei, zleca je Karliah;
- w zależności od wyboru nagrodą jest jedna z trzech dziennych mocy Nocnicy (można je później wymieniać po upływie 24h);

PostNapisane: 03 gru 2011, 23:24 
Adept analogów
Adept analogów

@furionus, chłopie jesteś wielki. Thx ;D

PostNapisane: 09 gru 2011, 12:28 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim
Większość zadań dla książąt daedr wykonałem. Mam tylko pytanie odnośnie zadania dla Mephali. Jeśli pomogłem Gromowładnym przejąć Białą Grań i Jarl Bargluf znajduje się teraz tak jakby na wygnaniu w zamku Duur w Samotni, to czy nadal możliwe jest rozpoczęcie tego zadania?

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona