Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 06 maja 2021, 01:36

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 16   [ Posty: 160 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koń
PostNapisane: 01 sty 2012, 14:06 
Casual
Casual

Ja tego już nie sprawdzę bo teraz gram inną postacią. Po zmianie w wilkołaka w Białej grani i wybiciu większości ludzi jakoś przestało mi się chcieć grać tą postacią...

PostNapisane: 02 sty 2012, 23:44 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Nana napisał(a):
...nie spełniają one takiej roli, jakiej się od nich oczekuje, bo wcale nie jeździ się na nich wiele szybciej niż pieszo, nie można z nich czarować, wtrącają się do każdej walki i giną oraz czasami łażą gdzie chcąc, nie wspominając już o trudnościach w sterowaniu.
Ale i tak lubię mojego konika i zawsze gdy ginie wciskam F9 :P

hmmm, tutaj pozwolę sobie się nie zgodzić, koń jest o wiele szybszy od piechura, można to łatwo sprawdzić mierząc czas dojechania, a potem dojścia/dobiegnięcia na piechotę. Poza tym, za mną czasem biegała Uldred Niepokonana i czasem walczyłem sam ze smokiem bo ona była daleko za mną, a z tego co zauważyłem to ona nie robi przerw na zmęczenie

Tak w ogóle, to koń na wzgórzach i w górach jest nieodzowny. Może też czasem odciągnąć smoka i dać nam chwilę na leczenie magią. W większości przypadków koń walczy ze smokiem tylko w naszej obronie, natomiast jeśli zostanie zaatakowany, to ucieka. Ja raz czy dwa miałem takie przygody, że smok latał nad wzgórzami za uciekającym koniem, a ja waliłem do tego smoka z łuku. Oczywiście, być może, że są jakieś kody na bieganie z szybkością kunia, heh pffft.
Może jest kod na dovahkiina supermana, można by gwałcić te smoki w locie, pathetic.

edit: jeszcze jedno, koń jak każde zwierzę, wymaga trochę uwagi, oczywiście nie trzeba go wyprowadzać na spacery ani kapać, ale :

- zawsze trzeba uważać i pamiętać o tym, gdzie się konia zostawia, po to żeby móc po niego wrócić, a to wymaga odrobiny pojęcia o tym gdzie się znajdujemy, wymaga obserwowania zmian w terenie oraz zerkania na mapę. Oczywiście można tez zaznaczyć markerem gdzie koń jest, ale to kolejne ułatwienie, tak jak kody.

- trzeba pamiętać że jeśli szykuje się jakaś grubsza walka, to odjechać kawałek koniem i zostawić go za jakimiś głazami, jeśli jest taka możliwość.
Starajmy się odrobinę wysilać nasz mózg ;D bo potem ktoś się gubi w lesie na grzybach. Odrobinę harcerstwa w Skyrim przyda się każdemu, biegi na orientacje itp, polecam.

Osobiście uważam, że każda rzecz w Skyrim zmuszająca do odrobiny myślenia jest dobra, jasne, że koń w walce, to nie jest najfajniejsza rzecz, no bo w końcu, nie można machać na oślep swoim wypasionym na kodach mieczem, czy walić kulami ognistymi po krzakach.

PostNapisane: 03 sty 2012, 13:18 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
spirolek napisał(a):
hmmm, tutaj pozwolę sobie się nie zgodzić, koń jest o wiele szybszy od piechura, można to łatwo sprawdzić mierząc czas dojechania, a potem dojścia/dobiegnięcia na piechotę

No tak, trochę szybszy jest, ale jak już uciułałam trochę kasy na pierwszego konia i wsiadłam na niego to się rozczarowałam, bo inaczej widziałam jego rolę - cieszyłam się, że będę mogła sadzić w susach przez Skyrim, a tu taki Sven bez problemu doganiał mojego rumaka.
Jeśli chodzi o odciąganie od smoka - u mnie nieszczególnie się to sprawdza, bo jakoś z reguły mój biedny konik jest martwy po pierwszym zionięciu smoka.
Kiedy wiem, że szykuje się walka z silniejszym przeciwnikiem, to jasne, zostawiam konia nawet bardzo daleko, ale to jest taka cwana bestia, że jak tylko wyczuje, że jego pani jest w niebezpieczeństwie, to choćby z daleka, ale leci mnie ratować :P kilka razy się już tak zdarzyło, że zostawiłam go naprawdę daleko np od obozowiska gigantów, a on i tak przyleciał, żeby zarobić z maczugi.
Brak możliwości rzucania czarów czy strzelania z łuku z grzbietu konia irytuje wtedy, kiedy co chwilę spotyka się wilki czy niedźwiedzie i trzeba za każdym razem złazić, żeby w 2 sekundy wykończyć całe stado.
I jeszcze na koniec, spirolek, nie wiem czemu z taką zjadliwością wspomniałeś o tym "wypasionym na kodach mieczu". Ja np. użyłam kodu tylko raz, ze względu na bug w misji. Bez tego kodu nie byłoby możliwe jej ukończenie, bo się zacięło i dalej by nie poszło. Gra na kodach wg mnie nie ma większego sensu i sądzę, że większość graczy podziela moje zdanie.

PostNapisane: 03 sty 2012, 16:34 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Nana napisał(a):
Jeśli chodzi o odciąganie od smoka - u mnie nieszczególnie się to sprawdza, bo jakoś z reguły mój biedny konik jest martwy po pierwszym zionięciu smoka.
I jeszcze na koniec, spirolek, nie wiem czemu z taką zjadliwością wspomniałeś o tym "wypasionym na kodach mieczu". Ja np. użyłam kodu tylko raz, ze względu na bug w misji. Bez tego kodu nie byłoby możliwe jej ukończenie, bo się zacięło i dalej by nie poszło. Gra na kodach wg mnie nie ma większego sensu i sądzę, że większość graczy podziela moje zdanie.

Jeśli chodzi o konia, to on ma dość dużo punktów wytrzymałości, czasem zarobi od zbyt wysokiego skoku z górki i nic mu nie jest, ja mam mieczyk krasnoludzki, który zadaje jakieś 54 plus 20 od magii, nie raz zahaczyłem o konia w ferworze walki i jakoś nie padł od jednego ciosu, a zionięcie smoka nie zadaje na pewno 50 pkt. Nie wiem, ja gram na ps3, może w wersji komputerowej jest inaczej. Możliwe też, że Twój koń zarobił wcześniej w jakiejś walce i nie zdążył się zregenerować. Z tego co pamiętam, to jest czar leczący, chyba go można na koniku użyć.
Ja zawsze staram się zostawiać konia z dala od walki, niedaleko, wystarczy kilkanaście kroków i jeszcze się nie zdarzyło, żeby koń mnie szukał po Skyrim. Jeśli walczę z gigantem, to nie uciekam w kierunku gdzie został koń bo to się kończy zawsze tak samo.

Nie chodziło mi konkretnie o Ciebie, przecież nie wiem czy używasz kodów czy nie, pisałem ogólnie, bo jak czytam tutaj co poniektóre posty, to włosy się jeżą na głowie, wbijanie przenikania przez ściany w czasie kiedy powinniśmy siedzieć grzecznie za kratami, po prostu jakaś żenada, gra jest tak realistyczna na ile my tego chcemy, a takie bawienie się w Boga jest dziecinne.

edit: Ktoś tutaj chyba pisał, że koń jest do bani bo nie można mu pakować łupów w juki, hmm teoretycznie to prawda, a w praktyce to wygląda tak, że ja na przykład wiele razy już byłem obładowany jak wielbłąd, udźwig jakieś 400, a niosłem prawie drugie tyle, oczywiście wlokłem się jak dźdźownica, ale jak tylko wsiadłem na konia, to szybkość transportu była normalna, wpadałem na szybkiej podróży do Białej Grani, zaraz po prawej stronie jest kowal, sprzedawałem to co mi ciążyło i tyle, więc nie mówcie mi, że koń to przeżytek ;D bo jeszcze wczoraj dawali mi za niego całą czapkę pieniędzy.

PostNapisane: 04 sty 2012, 02:55 
Casual
Casual

Gra w: Skyrim, B3, CoD:MW3
Kupiłem konia już na początku i mam co do niego podzielone zdania. Fakt, można się nim "pokoksić", jest trochę szybszy od biegania na nogach, jednak tak naprawdę w ogóle z niego nie korzystam. Bardzo często zbaczam z głównej trasy zbierając przydatne do alchemii składniki (nawyk z Fallouta :P), przy walce utrudnia życie a do przemierzania dalszych wędrówek i tak korzystam z szybkiej podróży. Ale jako druh czasem pomaga w walce, przepłynie z nami rzekę o wiele szybciej oraz... podnosi na duchu moralnym po rozgorzałej, ciężkiej bitwie.

PostNapisane: 04 sty 2012, 13:48 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Na początku strasznie mnie rajcowała jazda na koniku, poza tym zwierzak wprowadzał towarzyski nastrój, kiedy jeszcze nie miałam pomocnika.
Gdy mój pierwszy koń wyzionął ducha w przepaści, a jego następca został spopielony przez smoka, wahałam się czy kupować kolejnego wierzchowca. No ale jakże to tak bez konika? Kupiłam. Wyczulona jednak po poprzednich wypadkach, starałam się zostawiać konia z daleka od wszelkich zagrożeń, co wiązało się z tym, że po walce, nabuzowana adrenaliną, zapominałam po niego wrócić i kontynuowałam swą wędrówkę pieszo. W końcu stwierdziłam, że daruję sobie te ekscesy ze zwierzętami, no i wtedy właśnie... dostałam "Cienistego" :) Jest piękny, nie mogę się napatrzeć na jego płomienne, czerwone oczy i chyba tylko z tego powodu jeszcze czasami ujeżdżam zwierza.
Reasumując - posiadanie konia ma swoje zady i walety. Jest on zacnym akcentem w grze, jednak może zginąć w trakcie walki lub spadając ze skał itp., nie mniej jednak stara się nam w tej walce pomagać, a w przypadku przeciążenia umożliwia nam szybką podróż do wybranego punktu na mapie.
Za te plusy stawiam mu 100 wiader świeżej wody ;)

Obrazek

PostNapisane: 04 sty 2012, 19:50 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

waber napisał(a):
Na początku strasznie mnie rajcowała jazda na koniku, poza tym zwierzak wprowadzał towarzyski nastrój, kiedy jeszcze nie miałam pomocnika.

Nie ma lepszego widoku niż niunia na koniku eeee tego :aniol: ]:-> :wstyd: taki koń, to ma dobrze :P

PostNapisane: 04 sty 2012, 20:16 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Minecraft, Skyrim
A czy można ofiarowac konia dla towarzysza?

PostNapisane: 04 sty 2012, 23:41 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Skyrim
BalikosPL napisał(a):
A czy można ofiarowac konia dla towarzysza?

Muszę cię zasmucic :
Niestety Nie ;/ Gdy ty jesteś 500km od niego jak cie napadnie zgraja smoków to pomocy z nikąd ;[

PostNapisane: 05 sty 2012, 00:02 
Casual
Casual

Gra w: Skyrim, Wiedźmin, Wiedźmin 2, World Of Warcraft
A właściwie dlaczego Bethesda nie opracowała możliwości walki z konia. Było to już w pierwszym Mount & Blade. Co prawda jazda wyglądała trochę inaczej - koń stopniowo nabierał prędkości w miarę kolejnego kliknięcia klawisza ruchu, fizyka była dość bezwładna (przez co realistyczna!). Ale nie ma to jak zderzenie dwóch jeźdźców na koniach sprzedających sobie ciosy z lanc. Albo taki strzał z łuku z konia w slow motion, to dopiero dodałoby smaczku! Wiem, że M&B to całkiem inna gra, ale właśnie przez to, że jazda na wierzchowcu w Skyrimie i Oblivionie jest tak samo prosta jak chodzenie, taka walka nie byłaby zbytnio uciążliwa. Może byłoby za łatwo w niektórych przypadkach? Ale i temu można by było zaradzić.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 16   [ Posty: 160 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona