Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 14 maja 2021, 14:16

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 16   [ Posty: 160 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koń
PostNapisane: 05 sty 2012, 00:42 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

trudno żeby nie było w M&B skoro sama nazwa wskazuje że będzie (wierzchowiec & ostrze) :P

w Skyrim koń jest tylko narzędziem do pokonywania większych odległości. większość walk i tak ma miejsce w jaskiniach, grobowcach, ruinach itp. po co tam koń?
aczkolwiek faktycznie irytujące, że nie można choć kuli ognia z tego konia rzucić...

PostNapisane: 05 sty 2012, 01:09 
Casual
Casual

Gra w: Skyrim, Wiedźmin, Wiedźmin 2, World Of Warcraft
No jest właśnie narzędziem wyłącznie. Jaskinie, grobowce, ruiny, to jedna rzecz. Ale np. takie potyczki Cesarskich z Gromowładnymi. Gdyby opracowano system walki z konia, mógłby być lepszy wymiar tych potyczek :) ale cóż, myślę że nie chodzi o to, że programiści zrobić tego nie potrafią, tylko może rzeczywiście nie chcieli? Cóż, mam cichą nadzieję, że w końcu w którymś TESie się doczekam epickich walk na koniach :D

PostNapisane: 05 sty 2012, 01:22 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

może najpierw doczekajmy się epickich walk, bo po 10 osób z każdej strony jakoś mało epickie mi się wydaje ;)

a wracając do koni... walka z konia miałaby sens gdyby w grę wchodziły szarże kawaleryjskie. w M&B na tym była oparta cała gra - Skyrim to jeden gość, który czasem natrafia na walczące ze sobą grupki. nie to jest... kwintesencją nie tylko Skyrim, ale rzekłbym że i całej serii TES. przypadkowe walki są tylko... przypadkowe :)
nie mówię, że nie chciałbym chociaż namiastki walki na koniu, ale raczej liczyłbym na prosty system pozwalający pokonać 3 wilki lub niedźwiedzia bez potrzeby zsiadania z wierzchowca. większe bitwy kawaleryjskie zostawmy M&B :P

PostNapisane: 05 sty 2012, 16:34 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Walki na koniach tak ? Skończyłoby się tak, że każde zwierzę nie miałoby najmniejszych szans w starciu z tobą, taki gigant czy mamut gapiłby się w koński zad z naszpikowanym strzałami nochalem i zastanawiałby się, czy to co wokół niego biega to Robert Kubica, ufo czy może balon meteorologiczny. Wtedy to dopiero by wypisywali, że jest za łatwo.

Jeśli niedźwiedzie są takie trudne, to zawsze można iść sobie zabić kurę.

Tytuł: Zmiana konia
PostNapisane: 05 sty 2012, 18:53 
Casual
Casual

Witam. Mam problem ponieważ, posiadałem Cienistego ale nie dawno zyskałem misje na zdobycie konia o nazwie "Mróź". Koń ten stał się mój a Cienisty zamienił się miejscami z Mrozem. Czy można jakoś znów zmienić konia z powrotem na Cienistego?

PostNapisane: 05 sty 2012, 20:25 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

spirolek napisał(a):
Jeśli niedźwiedzie są takie trudne, to zawsze można iść sobie zabić kurę.

nie chodziło mi o to, że są trudne, tylko o to, że przykładowo grając magiem i widząc atakującego mnie niedźwiedzia (jeżdżąc konno mało się rozglądam po okolicy, to i ataki takie mało zaplanowane przeprowadzam :) ), muszę się zatrzymać, zsiąść z konia i dopiero przystąpić do walki... jak wspomniałem... chcę tylko prostego systemu... nawet walka jedną ręką mi będzie odpowiadać (co na marginesie byłoby całkiem realistyczne). byle tylko nie musieć przerywać jazdy w celu rzucenia jednej kuli ognia, czy pojedyńczego machnięcia mieczem.

PostNapisane: 05 sty 2012, 21:58 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
Spirolek, strasznie jesteś jakiś nabuzowany i negatywnie nastawiony do świata :P
Ja zgadzam się z Szazem, bo chodzi mi dokładnie o to samo - przy byle wilku, którego właściwie wystarczyłoby kopnąć nogą i już byłby martwy trzeba złazić z konia, machnąć raz ręką i z powrotem na niego wsiadać, żeby po przejechaniu kilkunastu metrów znowu wyskoczył jakiś lupus canis i znowu trzeba było się fatygować. Nie sądzę też, że walka z konia byłaby taka łatwa, bo jest nim o wiele trudniej sterować i nie wyobrażam sobie, żeby np. biegać za smokiem na koniu. Więc uważam, że byłoby to wyważone - wilki nie są aż takim wyzwaniem, żeby trzeba się było fatygować, a do poważniejszych przeciwników i tak trzeba by było zsiadać.

PostNapisane: 05 sty 2012, 22:05 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

otóż to :)
i dlatego walka jedną ręką wydaje mi się rozwiązaniem przynajmniej genialnym (ach ta moja skromność :D). czary bez oburęcznego rzucania (czyli bez głównej siły czarów), 1 miecz bez tarczy, broń oburęczna (w tym łuki) - zapomnij. słowem lekki kawalerzysta, który ot tak machnie sobie szabelką na odlew, a nie ciężka husaria :)

PostNapisane: 06 sty 2012, 03:48 
Adept analogów
Adept analogów

Koń, to kolejne nieporozumienie w Skyrim. Drętwe sterowanie, słaba animacja, głupota zwierzęcia podczas walki, niemożność zadawania ciosów konno. Myślę, że gdyby dodano uderzenia z siodła, koń cieszyłby się większym zainteresowaniem. Kupiłem raz konia i więcej nie mam zamiaru. No, chyba, że do celu na ciekawą śmierć, ale to już tak poza głównym wątkiem.

PostNapisane: 06 sty 2012, 05:06 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Nana napisał(a):
Spirolek, strasznie jesteś jakiś nabuzowany i negatywnie nastawiony do świata :P

Niestety, świata nie zmienię, generalnie, hipokryzja ludzi oraz sprzeczne informacje jakie często nadają zmusza mnie do reakcji.

Co do zsiadania z konia, mnie też to trochę drażni, ale jak już pisałem, wszystkie zwierzęta musiałyby chyba siedzieć na drzewach żeby to było fair. Może w takim razie niech następnym razem twórcy wyposażą gracza w ATST ze Star Wars, wtedy dopiero byłoby łatwo nie ? Nikt nawet nie musiałby zsiadać z konia, ani machać mieczem.

A tak poważnie, zastanówcie się może przez chwilę nad kwestią realizmu. Wyobraźmy sobie, że jedziemy konno w górach skalistych w USA, tam jeszcze są niedźwiedzie i pumy, co robi koń jak widzi szarżującego niedźwiedzia ? Grzecznie go atakuje ? Okrąża i pozwala łucznikowi czy innemu strzelcowi na polowanko ?
No chyba żartujecie.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 16   [ Posty: 160 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona