Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 15 maja 2021, 02:47

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 5 z 16   [ Posty: 160 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koń
PostNapisane: 06 sty 2012, 06:29 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

spirolek napisał(a):
wszystkie zwierzęta musiałyby chyba siedzieć na drzewach żeby to było fair

a co Ty taki obrońca praw zwierząt? a poza tym to napewno mają ze mną te zwierzęta lekko jak z buta idę :P
spirolek napisał(a):
A tak poważnie, zastanówcie się może przez chwilę nad kwestią realizmu. Wyobraźmy sobie, że jedziemy konno w górach skalistych w USA, tam jeszcze są niedźwiedzie i pumy, co robi koń jak widzi szarżującego niedźwiedzia? Grzecznie go atakuje? Okrąża i pozwala łucznikowi czy innemu strzelcowi na polowanko?

a znasz takie słowo jak tresura? nawet nasza polska szlachta jeździła konno na polowania na grubą zwierzynę (na niedźwiedzie również polowali).
spirolek napisał(a):
No chyba żartujecie.

całe życie. polecam - człowiek mniej nerwowy wtedy jest ;)

PostNapisane: 06 sty 2012, 14:31 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
spirolek napisał(a):
A tak poważnie, zastanówcie się może przez chwilę nad kwestią realizmu. Wyobraźmy sobie, że jedziemy konno w górach skalistych w USA, tam jeszcze są niedźwiedzie i pumy, co robi koń jak widzi szarżującego niedźwiedzia ? Grzecznie go atakuje ? Okrąża i pozwala łucznikowi czy innemu strzelcowi na polowanko ?
No chyba żartujecie.

Hmm, z tym realizmem w takim razie też nie jest tu zbyt trafione, bo gdyby miało być realistycznie, to nasz konik nie rzucałby się z kopytami na niedźwiedzia, tylko zmiatał gdzie pieprz rośnie i tyle byśmy go widzieli. I nie wiem dlaczego tak cały czas się czepiasz, że byłoby za łatwo. Tu nie chodzi o ułatwienie gry w sensie, że wilk jest tak potężnym przeciwnikiem, że można go pokonać tylko na koniu, tylko raczej o zmniejszenie upierdliwości tych zwierząt, przez którą co parę kroków trzeba zsiadać, rzucić zaklęcie czy machnąć mieczem i wsiadać znowu. To wg mnie tylko niepotrzebnie przedłuża grę, a tak naprawdę nic do niej nie wnosi. I tak jak już pisałam wcześniej, żeby pokonać potężniejszych przeciwników i tak trzeba by było zsiadać, więc w żadnym stopniu nie wiązałoby to się ze zmniejszeniem poziomu trudności.

PostNapisane: 06 sty 2012, 14:38 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Szaz napisał(a):
całe życie. polecam - człowiek mniej nerwowy wtedy jest ;)

Ja cały czas posługuję się sarkazmem, bo jak czytam takie pierdoły, to inaczej się nie da, chyba, że się wkurzać na poważnie. Z jednej strony wypisują, ze gra jest za łatwa (pewnie dlatego, że wszystkie najważniejsze miejsca są już tutaj podane), z drugiej strony chcą jeszcze więcej ułatwień.

Tak na marginesie powiem ci Szaz, jeśli wjeżdżasz miedzy skały i drzewa, to spodziewaj się niedźwiedzia lub tygrysa. Słuchaj konia bo on daje znaki jeśli zbliża się do niebezpiecznego miejsca, chrapliwe parsknięcie od dawien dawna oznacza to samo.
Jeśli byście grali trochę bardziej ostrożnie zamiast galopować jak na wyścigach, to nie wpadalibyście z rozpędu na miśki.

edit: Nana, ja nie twierdzę, że gra jest dopracowana na 100%, gram już jakiś czas i jakoś nie zauważyłem, że koń za każdym razem atakuje moich przeciwników, najczęściej jest tak jeśli walka odbywa się kilkanaście metrów od konia, oraz częściej wtedy jeśli nie mamy ze sobą towarzysza. Wydaje mi się, być może się mylę, ale koń atakuje przeciwnika jeśli mamy małe szanse na zwycięstwo. Potem jeśli przegrywamy, to zwalamy winę na konika, a powód jest inny, po prostu było za trudno.

I nie czepiam się, po prostu dyskutujemy, ja mogę mieć inne zdanie chyba

edit2: A co do dosiadania i zsiadania, pytanie brzmi, czy wy macie tyłki klejem posmarowane, że tak was ciągnie na siodło ? Tak tam jest bezpiecznie ? Jeśli wjeżdżacie na nieodkryty teren, to nie trzeba geniusza żeby wpaść na to, że jest tam więcej niż jeden misiek czy co tam jeszcze, a wy zabijacie miśka i z powrotem na konia, a może warto by było porozglądać się trochę ?

Ostatnio edytowano 06 sty 2012, 14:55 przez spirolek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 06 sty 2012, 14:54 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

ale coś Ty się tak tego ułatwiania uczepił? akurat walki z wilkami, czy pojedyńczym miśkiem są tak mega trudne, że nawet się ich nie zauważa.
nawet ostrożne jeżdżenie nie zmniejszy upierdliwości samego zdarzenia, a wręcz tą upierdliwość zwiększy, bo: wypatrzywszy wilka czy misia znów muszę zatrzymać się, zsiąść z wierzchowca, dodatkowo w porównaniu do jeżdżenia nieostrożnego podkraść się, załatwić przeciwnika w 3 sekundy, wrócić do konia, wsiąść, pojechać... po przejechaniu 50 metrów zauważam kolejną grupę wilków i cała procedura zaczyna się od nowa.

no sorki, ale mnie to po prostu wkuffia i chciałbym mieć możliwość rzucenia w stadko fireballa bez potrzeby zsiadania z konia. nie uważam tego za ułatwienie w grze lecz raczej ulgę w katorgach, które przeżywam chcąc się gdzieś wypuścić konno (i prawdę mówiąc właśnie z tego powodu niezbyt często jeżdżę konno)

PostNapisane: 06 sty 2012, 15:09 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dobra, to teraz napiszę z innej beczki bo widzę, że i tak nie trafia, chodzi chyba tylko żeby jedna strona miała rację.
Moje pytanie brzmi, jeśli mógłbyś strzelać fireballami z konia, to pewnie nie zsiadałbyś po to żeby ściągnąć skórę i zabrać pazury? Szarżowałbyś po Skyrim i walił do wiewiórek i królików nawet.
Smok nie trafiłby cię z góry żadnym zionięciem, a po wylądowaniu jedyne co by zrobił, to pierdział twoimi fireballami, albo strzałami.

PostNapisane: 06 sty 2012, 15:23 
Adept analogów
Adept analogów

Ja nie widzę problemu. Ktoś by lubił tak grać, to proszę bardzo. Szukasz zawsze dziury w całym i na siłę próbujesz narzucić komuś swoje zdanie "Bo tak ma być i koniec!".

PostNapisane: 06 sty 2012, 15:30 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: saper
szarża z konia nie byłaby zła. jakby komuś skóra była potrzebna to by się zatrzymał i zdjął . chodź zdejmowanie skóry z konia też byłoby dobre :} i może jeszcze quest dla husarii co by urozmaicić jazdę konno ;]

PostNapisane: 06 sty 2012, 15:47 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@spirolek
a po co mi skóra i pazurki? zabijać króliki i wiewiórki...? :omg:
zwróć uwagę, że podałem nawet własny pomysł rozwiązania - walka jedną ręką. jednoręcznymi fireballami to bym tego smoka bił i bił (o ile bym w niego trafiał wogóle), mieczem (jednym jednoręcznym) ze smokiem konno? nie wiem czy było by łatwiej. łuk? zapomnij - masz tylko jedną rękę... tak więc nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
nie chcę od tych wilków/misiów nic poza szybkim zabiciem ich i pojechaniem dalej w swoją stronę.
i tak - mam tyłek posmarowany klejem, bo koń służy mi do szybkiego przemieszczania się z punktu A do punktu B bez zbędnych przystanków w puntach C, D...Z

i nie chodzi o to żeby ktoś miał rację... po prostu nie mogę zrozumieć czemu dla Ciebie walka jedną ręką jest ułatwieniem w stosunku do walki oburącz...

Edit:
@koszmar
jak już też wcześniej wspomniałem szarże kawaleryjskie zostawmy innej grze, która zdecydowanie lepiej się do tego nadaje :P

PostNapisane: 06 sty 2012, 16:05 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

koszmar napisał(a):
szarża z konia nie byłaby zła. jakby komuś skóra była potrzebna to by się zatrzymał i zdjął . chodź zdejmowanie skóry z konia też byłoby dobre :} i może jeszcze quest dla husarii co by urozmaicić jazdę konno ;]

hahahaha zdejmowanie skóry z konia, dobre. To by było jak w filmie Rambo 2, ta gra ze zwłokami/wypchaną skórą kozy, którą trzeba było dowieźć w pewne miejsce, nie zsiadając z konia.

A może zdejmowanie skóry kopią husarską ? :D OOO, a może lepiej mieć taki czar, zdejmowanie skóry w galopie. W jednej ręce fireball, w drugiej zdejmowanie skóry. Zdejmujemy skórę wcześniej niż jeszcze fireball doleci do niedźwiedzia, i jeszcze czar telekinetycznego przenoszenia skóry do plecaka, oraz czar na robienie siku w pełnym galopie, bez moczenia się w majtki.

edit: Szaz, a dlaczego niby łuk na koniu jest niemożliwy? Nie znasz historii czy co ? W Japonii, Mongolii, Turcj,i to był całkiem normalny sposób na walkę. Konno można jeździć bez użycia rąk, uzdę można trzymać w zębach, poczytaj troszkę.

Ostatnio edytowano 06 sty 2012, 16:34 przez spirolek, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 06 sty 2012, 16:15 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
Szaz napisał(a):
chciałbym mieć możliwość rzucenia w stadko fireballa bez potrzeby zsiadania z konia. nie uważam tego za ułatwienie w grze lecz raczej ulgę w katorgach, które przeżywam chcąc się gdzieś wypuścić konno

koszmar napisał(a):
jakby komuś skóra była potrzebna to by się zatrzymał i zdjął

No dokładnie o to mi chodzi ;)

spirolek napisał(a):
Smok nie trafiłby cię z góry żadnym zionięciem, a po wylądowaniu jedyne co by zrobił, to pierdział twoimi fireballami, albo strzałami.

Nie zgadzam się, łatwiej by mu było trafić w jeźdźca na koniu, który ma mniejszą zwrotność niż postać pieszo. Dlatego ja np. nie wyobrażam sobie walki ze smokiem z konia. Zresztą takie przekomarzanie się chyba nie ma większego sensu, bo jak wiemy, walki z konia w Skyrim nie ma, więc, spirolek, na szczęście gra nie jest taka łatwa i wciąż musimy narażać swych Dovakhiinów na mrożące krew w żyłach starcia z wilkami i krabami błotnymi :P a nawet, gdyby walka z konia była dostępna, to kto by chciał, to rzucałby kulami ognia z konia, a kto by nie chciał, to by złaził. Więc w sumie lepiej, gdyby tak czy tak była, bo teraz nie mamy wyboru.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 5 z 16   [ Posty: 160 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona