Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 08 maja 2021, 23:04

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Oddziały Cesarskich
PostNapisane: 02 lut 2012, 21:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Od misji oblężenia Białej Granii, albo do końca (jeśli jesteś z Cesarskimi) albo w trakcie trwania misji (jeśli dołączysz do Gromowładnych). Baalgruuf usiłował być neutralny i ani Gromowładnych, ani Cesarskich do domu nie wpuszczał.

PostNapisane: 02 lut 2012, 21:50 
Adept analogów
Adept analogów

To proste czemu u Cesarskich nie ma kobiet, nie ma ich, bo w rzymskich legionach (na których cesarscy są wzorowani) również ich nie było. TADAM zagadka rozwiązana :P

PostNapisane: 02 lut 2012, 22:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
A legat Rikke?

Mam inne rozwiązanie zagadki. Nie pchano kobiet do armii, bo bardziej przydawały się jako elitarni wojonicy, szpiedzy i magowie, czyli Ostrza. (Wpadłem na to, bo zawsze załogę Ostrzy kompletowałem sobie z pań (Lydia, Iona i jakaś najemniczka czy kapłanka))

PostNapisane: 02 lut 2012, 22:03 
Adept analogów
Adept analogów

to jest wyjątek potwierdzający regułę :)

A poza tym mając w pamięci tę siedzibę Ostrzy w Oblivionie to mimo wszystko sporo więcej służyło tam mężczyzn, albo w Morku gdy Caius Cossades podał ci listę członków Ostrzy na Vvardenfell to też więcej tam było mężczyzn więc zbijam Twoją tezę odnośnie Ostrzy. (choć nie uważam żeby kobiety były wśród Ostrzy w zdecydowanej mniejszości)

PostNapisane: 02 lut 2012, 23:16 
Adept analogów
Adept analogów

Zgadzam się z Kefasem, ale mi się wydaje, że po prostu ilość walczących kobiet w każdej grze cały czas rośnie ponieważ coraz więcej feministek - i dobrze! :D W Oblivionie na jedną kobitkę, która widziała kiedyś miecz i trzymała go w ręce przypadało 25 chłopa(nawet w przypadku Nordów), a w Skyrim kobiet jest już więcej, ale jako że w Cyrodil w wojsku kobiet nie było to najwidoczniej w Skyrim ta tradycja się ostała, a z kolei u Nordów kobiety potrafią przywalić równie mocno co faceci :D

PostNapisane: 03 lut 2012, 00:45 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Po prostu Gromowładni nie mają kogo brać do armii i tyle w temacie ; ]
A pozatym Gromowładni są śmierdzącymi pijakami jak można sie dowiedzieć od mieszkańców Skyrim ; ]
I osobiście wole Cesarskich.

PostNapisane: 03 lut 2012, 01:24 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim
Pff feministki jak widze opanowaly forum.... A tak naprawde moja teza co do zaniku zenskich defakto wojowniczek w cesarskiej armii jest taka ze kobieta która wygląda jak niejaka bjoergen bodajze mialaby po wojnie zrabane życie ^^ a do wojaczki ciężka bronią gtrzeba mieć jakas masę miesniowa..... Btw ciekawi mnie ile feministek wie na czym polega np praca w kopalnii..

PostNapisane: 03 lut 2012, 03:19 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

feminizm kończy się w momencie jak trzeba wnieść szafę po schodach... :P

natomiast jeśli chodzi o brak kobiet, to ja bym się doszukiwał wyjaśnienia w różnicach kulturowych. nordowie to wciąż mocno prymitywny naród, a Skyrim do najbezpieczniejszych miejsc nie należy - każdy musi walczyć. w Cyrodiil jest nieco spokojniej, poza tym to centrum ludzkiej cywilizacji (kultura, sztuka). być może cesarscy już wpadli na to, że kobiety winny być opiewane w pieśniach i wierszach, a nie ginąć na polu walki? przynajmniej narazie... dopóki feminizmu nie wymyślą :rotfl:

PostNapisane: 03 lut 2012, 09:37 
Adept analogów
Adept analogów

Zgadzam się całkowicie z przedmówcami. W normandzkich społecznościach (na których to Nordowie z kolei są wzorowani) w ich milicjach (zwanych fyrdem) również służyły kobiety. (choć na ich łupieżcze wycieczki na morze wybierali się wyłącznie mężczyźni) U Germanów również zdarzały się kobiety-wojowniczki- wiązało się to z tym, że całe plemię i kobiety i dzieci parło na południe na Rzym, który będąc bardziej rozwinęty cywilizacyjnie rekrutował wyłącznie mężczyzn do armii :) Poczytajcie sobie o królowej Boudice...

PostNapisane: 04 lut 2012, 11:43 
Adept analogów
Adept analogów

Ogon napisał(a):
Pff feministki jak widze opanowaly forum.... [..] Btw ciekawi mnie ile feministek wie na czym polega np praca w kopalnii..

Nie jestem feministką, boże broń! :omg: Lubię jak mnie mężczyźni przepuszczają w drzwiach i noszą nad kałużami i lubię siedzieć w kuchni, ale nie jestem też jakąś kurą domową i uprawiam kickboxing, a także gram w gry i podoba mi się, że coraz więcej kobiet staje się bardziej niezależnych, ale nie chce żeby męska rasa wyginęła a kobiety przejęły władzę, wręcz przeciwnie nie lubię bab bo to plotuchy i zdradzieckie żmije(nie wszystkie ale lepiej nie ryzykować), trzymam się tylko i wyłącznie z facetami :)

Trzymajmy się tematu, dobrze? ;) - mod.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 34 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona