Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 09 maja 2021, 22:47

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Gdzie chcecie żeby dział sie następny TES
Skyrim 3%  3%  [ 4 ]
Cyrodiil 1%  1%  [ 2 ]
Morrowind 3%  3%  [ 4 ]
Czarne Mokradła 6%  6%  [ 9 ]
Hammerfell 8%  8%  [ 12 ]
Summerset 13%  13%  [ 19 ]
Puszcza Valen 15%  15%  [ 22 ]
Elsweyr 18%  18%  [ 27 ]
Wysoka Skała 3%  3%  [ 4 ]
Całe Tarmiel 30%  30%  [ 44 ]
Liczba głosów : 147
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gdzie chcecie żeby dział się następny TES
PostNapisane: 07 mar 2012, 21:18 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: gre
@Sun Shadows dobry plan.Ale trochę przekombinowałeś z rozpoczęciem.Mogło by być inaczej.Prze przypadek wpadłeś w pułapkę wys.elfów zastawioną na ludzi weteranów 2 wielkiej wojny (o ile takowa by była). Coś jak w skyrimie tylko zamiast cesarskich masz złowieszcze dominium.
A jeśli chodzi o ,,wielkie zuo'' to weź trochę dedryzcnych książąt, dodaj szczyptę pradawnej magii, dołóż trochę krasnoludzkich zabawek (czy tam artefaktów) wszystko dopełnij wizytą u boga i groźbą zniszczenia świata i faktu, że tylko ty możesz to powstrzymać.I oto masz gotowy przepis na fabułę nowego TESa.

PostNapisane: 08 mar 2012, 16:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Się czepiacie... POczątków, nigdy dobrych nie wymyślam. Ale takej uniwerslności nigdy nie ma. Może zacząć jako służący jakiejś daedry?

Co do przepisu na fabułę? Lepiej nie wszystkiego po trochu, tylko jedna solidbna fabuła. Bo jak w tej będzie wszystko, to co następne?

Co do Morrowindu - nie mówiłem o Vvardenfell, tylko o lokacjach na kontynencie, czyli tam, gdzie jeszcze gry nie było. (A Deadlands, to jest dziedzina Mehrunesa Dagona)

PostNapisane: 08 mar 2012, 18:55 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: gre
Myślę, że historia bohatera powinna być nieznana, wtedy łatwiej się ludzie utożsamiają z postacią.Może mały ,,quiz'' na przeszłość naszego bohatera.Np, postać miała problemy z prawem i raz na jakiś czas pojawiał by się łowca nagród polujący na bohatera.

PostNapisane: 08 mar 2012, 21:56 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Oblivion, Wiedźmin 2, Starcraft 2, Seria Mass Effect,(niedługo) Risen2
Sun Shadows napisał(a):
Się czepiacie... POczątków, nigdy dobrych nie wymyślam. Ale takej uniwerslności nigdy nie ma. Może zacząć jako służący jakiejś daedry?

Co do przepisu na fabułę? Lepiej nie wszystkiego po trochu, tylko jedna solidbna fabuła. Bo jak w tej będzie wszystko, to co następne?

Co do Morrowindu - nie mówiłem o Vvardenfell, tylko o lokacjach na kontynencie, czyli tam, gdzie jeszcze gry nie było. (A Deadlands, to jest dziedzina Mehrunesa Dagona)

W gramatyce staramy się unikać powtórzeń.

A początek gry znowu trochę nie wyszedł...

PostNapisane: 30 mar 2012, 16:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
Primo: Summerset Isles - to wyspy i tak powinny być pisane (skoro jest puszcza i mokradła).
Secundo: a gdzie jest Orsinium :watpliwosc: Rozumiem że nikt nie lubi Orków :policjant:
Tertio: zamiast całe Tamriel, powinno być, Tamriel i inne światy, Nirn, Oblivion, Aetherius.
No cóż tak jak niema Orsinium tak też wśród propozycji niema krainy Avariel (tj. latających elfów), tak mi się marzą podniebne eskapady i pikowanie na wroga :(

PostNapisane: 31 mar 2012, 18:03 
Casual
Casual

Gra w: Skyrim, Minecraft, Cs
Jak mniemam Summerset jeszcze nie było? Nie wiem gdzie działa się arena ;(
Chciałbym pograć na Summerset Isles.

PostNapisane: 31 mar 2012, 18:28 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@Polkot
a ja po polsku...

po pierwsze: archipelag Summerset jeśli już, który jest nazwą geograficzną (a jak do tej pory przy umiejscowieniu TES brano pod uwagę podziały polityczne)

po drugie: kwestia Orsinium już była tłumaczona i to nawet przeze mnie - pokaż mi taką prowincję na mapie (w sensie twór autonomiczny, niezależny od innych). inną sprawą jest to, że Orsinium to jedno miasto i tereny przyległe - gigantyczny otwarty świat można tam zrobić.

po trzecie: nawet w innych wymiarach nie ma miejsca na autorskie mody oparte o zupełnie inne realia (bo powiedz mi ile wspólnego ma TES z Forgotten Realms lub z D&D?). ja rozumiem pomysły na ulepszenia, ale może trzymajmy się ram wykreowanego przez twórców pierwszego TESa świata, bo w przeciwnym razie w kolejnej części w szafie lub króliczej norze znajdziemy przejście do innego wymiaru (zwanego Dragonlance lub Ravenloft), gdzie w krainie o nazwie Narnia znajdziemy akademię magów - Hogwart. Można tam będzie się nauczyć obrony przed czarną magią od Jakuba Wędrowycza i eliksirów od Babci Weatherwax. na koniec jednak okaże się, że musimy pokonać potężnego Diablo wspieranego przez samego Dagona i Cthulhu, ale jako sprzymierzeńców będziemy mieć do dyspozycji Lorda Vadera, Huttów i najpotężniejszego z nich wszystkich: Vault Dweller'a. A zamiast królików jak w Skyrim będą biegać Smerfy i Ewoki...

PostNapisane: 31 mar 2012, 18:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
@Szaz
Po pierwsze
Wpisz w Google frazę "archipelag Summerset" (dwa wyrazy z cudzysłowami) i zobacz ile będziesz miał odpowiedzi - śmieszny jesteś w tworzeniu nowych pojęć :P
Po drugie
Orsinium było i żaden Twój wywód historyczny nie spowoduje zniknięcia tej krainy, zaś Twoje podejście do tematu wyrugowało Orki z historii TES, tj . nie przewidujesz aby "TES VI" mógł mieć miejsce w krainie Orków.
Po trzecie
... a po trzecie, to jaja sobie robiłem :aniol: ale widać wcześniejsza krytyka tak Cię wyprowadziła z równowagi że nie zauważyłeś tego, cóż prawdziwa cnota krytyk się nie boi... :rotfl:

PostNapisane: 31 mar 2012, 19:46 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

nie za bardzo wiem czego ode mnie chcesz... chodzi Ci o to, że nie ma wielu stron o TES w języku polskim? przy czym ta najczęściej odwiedzana i najpopularniejsza nawet wśród ludzi z tego forum wspomina właśnie o archipelagu - na marginesie są na niej dokładne tłumaczenia z UESP którą z kolei Ty się posiłkowałeś
Orsinium jak słusznie zauważyłeś BYŁO jedynie odosobnioną Orkową twierdzą (zresztą zniszczoną daaawno temu). NIGDY nie istniało jako osobna prowincja (co najwyżej zbuntowana okolica jak terytoria gromowładnych w Skyrim). nie zmienia to jednak faktu iż wielkość terenów Nowego Orsinium (czyli terenów obecnie zamieszkiwanych przez Orków) odpowiada mniej więcej wielkości 1/10 Skyrim. zaproponuj jak zachować na takim skrawku otwartość świata, a być może przekonasz mnie do pomysłu.
krytyka? nie wyprowadza mnie z równowagi... szczerze mówiąc nawet Twoja opinia na temat humorystyczności mojej osoby spływa po mnie jak po kaczce - ja tu jestem, żeby (jak nazwa działu wskazuje) dyskutować, więc zamiast robić wycieczki personalne użyj argumentacji i udowodnij mi, że jestem w błędzie :P

Edit:
a skoro już tak skrupulatnie tłumaczysz, to Valewood to "Las Valen", a Blackmarsh to "Czarne bagno". wtedy tak... idąc tym tokiem mamy "Wyspy Summerset"

Ostatnio edytowano 31 mar 2012, 19:55 przez Szaz, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 31 mar 2012, 19:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Po pierwsze, Summurset to grupa kilku wysp, jednej dużej. Jest to w kraina geograficzna, i jedno państwo (w sensie zasiedlenia przez tą samą rasę) Kilka wysp nazywa się najczęściej "Archipelagiem"
Po drugie, Orsinium to maluteńkie państewko umiejscowione gdzieś na terenach Hammerfell, albo Highrock (nie pamiętam, sorry) Było kiedyś, ale orkowie się wybili, podbili ich ludzie, dopiero kilkaset lat temu odtworzono je. Jako kraina - miała już miejsce w grze, tzn. Część druga Daggerfall. (I to nie jedno miasto, ale kilka)
Po trzecie, teraz zauważyłem: Nirn, to planeta, na której jest kontynent Tamriel. Oblivion, to kilkadziesiąt kompletnie potrzaskanych krain, nadających się na mody, ale nie na całą grę - za trudno byłoby zrobić w pełni oddany Oblivion, więc odwaliliby byle co i papa. Aetherius - nie widziałem ,ale porównałbym go do... próżni... Kiepskie szanse przeżycia. "Avariel" JEŚLI jest to wytwór twórców Bethesdy, a nie wymysł jakiegoś narąbanego fana, któremu znudził się TES IV. To sam pomysł odpada - my naprawdę chcemy grać tylko jedną rasą?

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona