Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 15 maja 2021, 00:53

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 11 z 11   [ Posty: 104 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Biedni Khajiici
PostNapisane: 13 sty 2013, 20:11 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Cytuj:
Źle by to się dla Ciebie skończyło, oj źle, zaufaj mi. Zwłaszcza, jeśli walczysz bronią i tarczą... ja nigdy nie zbliżam się do przeciwnika

Pomyślmy - a co jeśli spotkasz Nocne Ostrze? A więc osobnika bieglego w magii, a jednocześnie zaprzyjaźnionego z cieniami? Strzała, której nie będziesz się spodziewać może być bardzo bolesna. Walka z przeciwnikiem, którego ciężko jest wogóle dostrzec (magia iluzji bywa pomocna), zlokalizować też nie należy do najłatwiejszych. A nawet jeśli to Ci się uda, to zorientujesz się, że w tym momencie sprawy się nawet pogorszyly - z uwagi na fakt, że Ostrze ni musi już dobać o ukrycie i może korzystać z pełnej mocy magii destrukcji (zwłaszcza ognia, tak miłego wampirom ]:->). No i niemalże naturalna dunmerska biegłość w sprowadzaniu stworzeń z Otchłani - Dremory to jednak są przeciwnicy. Na spotkanie z Tobą mogę rozważyć specjalnie pożyczenie zbroi od Dawnguardu, więc Twoje wampirze ataki nie będą takie silne. A nawet jeśli nie, to zawsze czary Przemiany zapewnią dodatkowy pancerz. A trafić z łuku w poruszający się cel nie jest tak łatwo, w przeciwieństwie do czarów obszarowych ;)

PostNapisane: 13 sty 2013, 20:29 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Assassin's Creed, AC 2, AC Brotherhood, AC Revelations
"...Och jacy Khajiici są biedni. Powinien być na to mod..."
Hmm. Pomyślmy. Tak, ogień. Mało który przeciwnik traktuje mnie na poważnie ogniem. Tak, jak mówiłam - Durnehviir, gargulec, ogar i Serana. Jeśli nie zdołają zatrzymać ataku, odmieniam się w Khajiita, i wtedy nasza walka, kochany, się zmienia.
Jako Khajiitka, stosuję skradanie się (ani Tobie ani mnie nie pomoże), łuk (spowolnienie czasu o 50% znacznie ułatwia trafienie, nawet smoka w powietrzu. Poza tym, strzały, gdy już jesteś na 100 poziomie, znacznie częściej trafiają do celu. Wg mnie to nieuczciwe zagranie ze strony twórców, no ale coś za coś) oraz 3 rodzaje magii. Muszę sobie nazwy przypomnieć... przywracanie, iluzja... zawsze je mylę. No nic.
Gdy jeszcze będę wampirem, użyję WYKRYCIE ŻYCIA i niewidzialność przestanie być problemem. Lecąca strzała? Wystarczy postawić barierę z ognia (jedno z zaklęć zniszczenia) i oddalić się. Hmm, na pewno sporo eliksirów by się przydało.

Zaraz nas oskarżą o offtop.

Jeszcze tylko strzała lecąca nie-wiadomo-skąd. To faktycznie może być problem.
A co do zbroi - nie jestem pewna, ale wampirze wyssanie działa zawsze tak samo. Nie wiem, czy to ważne, ale wampirzym lordem rozwalam wszystko mając tylko 110 pkt życia (reszta magii). Sama nie wiem, jak to możliwe, ale moje zasłanianie się... cóż.... do tej pory działa.

A bogowie go chcieli u siebie..."

Mój nick nie oznacza "Dziewczyna Dovahkiina", tylko "Dovahkiin-Dziewczyna". Warto zapamiętać.

PostNapisane: 13 sty 2013, 22:13 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

A zatem przyjmijmy, że byłaby to długa walka z trudnym do przewidzenia wynikiem i faktycznie odsuńmy tym od siebie gniew moderatorów ;)

PostNapisane: 13 sty 2013, 22:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

To ja powiem tyle: nie ma "biednych" nacji. Są nacje, które godzą się na pewne zjawiska i są nacje, które się na pewne zjawiska nie godzą. Polacy, to także ponoć złodzieje i także ochlaptusy. A jak jest? czy za Waszymi oknami czai się jedynie banda wiecznie wstawionych morderców i kradziei? Zgaduję, że nie.

Khajiiti są określani jednoznacznie, przez udział marginesu, a nie ogółu. Co my wiemy o tej rasie? tak naprawdę? niewiele. Wiemy skąd pochodzą, wiemy, że mają swój sposób bycia, wiemy, że plotki nie mają poparcia.

Widziałem w Skyrim wiele Khajiiti - zdecydowana większość była martwa. To przy traktach, to w klatkach, to znowu w jakichś grotach. Może zatem porozmawiajmy o marginesach innych nacji? z pewnością upuszczanie krwi jest cięższym zarzutem, niż rozpowszechnianie wynalazku Druchii/Dunmerów.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 11 z 11   [ Posty: 104 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11