Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 15 maja 2021, 00:45

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 9 z 11   [ Posty: 104 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Biedni Khajiici
PostNapisane: 03 sty 2013, 22:24 
Casual
Casual

Gra w: Wiedźmin 2 Zabójcy Królów
Pewien wyśmienity Polski autor mojej ulubionej książki dawał ludziom przywilej wyższości nad innymi rasami, Nieludźmi. Ludzką propagandą na takie nieludy były, cytuję: "Elfy do rezerwatu", "Dobry Elf, to martwy Elf".
W The Elder Scrolls, oczywiście spotykałem Dunmerów, którzy mimo wszystko wydawali mi się aroganccy i zbyt dumni mimo swego położenia, o Altmerach nie mówiąc; odgrywają oni dla mnie taką swoistą rolę człowieka w owej książce.
Do wspomnianego wyżej dzieła, zdołaliśmy zakosztować gry (swoją drogą wyśmienitej gry i to już dwóch jej części), w której zawsze wybierałem chędoż**ego Nieludzia. Wybór człowieka zdawał mi się obrzydliwy, niemoralny i sprzeczny z moją naturą.
Kajiit był postacią odkrytą w późniejszym czasie, w której się "zakochałem". Dawał mi poczuć klimat biedy, ciepłej i przytulnej atmosfery wśród kamratów z Gildii Złodziei. Pokazał świetny motyw polowań na dziczyznę i nie tylko.

PostNapisane: 04 sty 2013, 14:58 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@MagOrków
Zwróć uwagę, że w miastach, które są pod kontrolą Cesarstwa (z Samotnią na czele, gdzie jest kwatera główna Legionów w Skyrim) też zamykają bramy przed Khajitami. A co do powiązań kotów z niezbyt legalnymi i szlachtnymi przedsięwzięciami - pogadaj z tą szefową karawany, która odwiedza Riften/Pękninę oraz Gwizadę Zaranną/Dawnstar. Ona też się dziwi, dlaczego wszyscy są uprzedzeni w stosunku do Khajitów, po czym wspomina, że miała takie problemy z prawem, że wyrzucono ją najpierw z rodzinnego Elsweir, potem zaś z Cyrodill.

@Opeth23
Cytuj:
W The Elder Scrolls, oczywiście spotykałem Dunmerów, którzy mimo wszystko wydawali mi się aroganccy i zbyt dumni mimo swego położenia,

A grałeś w Morrowind? Tam mieli lepsze warunki, i też byli czarującymi gospodarzami ;). Zwłaszcza strażnicy świątynni, z ich nieśmiertelnym - "mamy na ciebie oko, szumowino!"
Ale z drugiej strony, Dunmerowie mają pewne powody do tego aby mieć o sobie wysokie mniemanie. Chociażby to, że są survivalistami - mieszkają w krainie, która ma nieciekawy klimat, zagrożenia natury zwyczjanej, klimatycznej (trzęsienia ziemi) jak i nadnaturalnej (dosyć spora obecność deadr), w dodatku jaka inna rasa została przeklęta przez Deadryczną Księżną? Ale cokolwiek by się nie stało, zawsze się z tego podnosili i chodzili z podniesioną głową. M.in. za to ich kocham.

PostNapisane: 04 sty 2013, 16:33 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: The Elder Scrolls 1-5, League of Legends, The Elder Scrolls: Legends
Khajiici byli np. W morrowindzie workami pełnym skoomy. Gdy w morrowindzie robiłem misje dla Gildii Złodzieji miałem zabić przemytników wpierw spytałem się tego przemytnika że chcą khajiitkę rozciać by mieć skoomę. W Skyrim jestem khajiitem i żal mi ich. Ale mają lepiej w skyrim niż w morrowindzie. Sprzedają wszystko co nie da się im inaczej zdobyć coś nielegalnego. A Wojna im sprzyja sprzedają żołnierzom to co po drugiej stronie niemożliwe.

PostNapisane: 04 sty 2013, 18:22 
Adept analogów
Adept analogów

Mikkel napisał(a):
Zwróć uwagę, że w miastach, które są pod kontrolą Cesarstwa (z Samotnią na czele, gdzie jest kwatera główna Legionów w Skyrim) też zamykają bramy przed Khajitami.
Chyba że gramy Khajitem , wtedy dziwnym zrządzeniem losu nie zauważają naszej rasy w żadnym mieście. :rotfl:

PostNapisane: 05 sty 2013, 19:34 
Casual
Casual

@Up
Taa i trzeba przyznać, że bardzo tego brakuje w Skyrimie grając Kajiitami, Dunmerami, czy Argonianami, aby zwracano uwagę na rasę. W twoją stronę były skierowane obelgi na tle rasowym, czy przeciwnie: bonusy od NPC tej samej rasy.

PostNapisane: 07 sty 2013, 20:02 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim
czemu, strażnik może rzucić "Uważaj orku" do Ciebie :D a to coś w typie naszego "masz problem?" heheheeh

PostNapisane: 07 sty 2013, 22:49 
Casual
Casual

No dobra, ale jak sami zauważyliście mimo, iż taki Kajiit NPC nie jest mile widziany w mieście, trzyma cię poza murami, to grając tą rasą nie ma żadnych problemów wchodząc do środka. Nie wywalają Cię strażnicy za bramę, nie obwołują "Kajiit'ci do rezerwatu" (tylko marne "Mam Cie na oku" co mówią do każdej rasy), czy tego typu podobne sytuacje.
Oraz analogicznie: rozmowa z kupcami poza miastem... "Witaj rodaku z Elsweyr, masz tu gratis z tej okazji żeś Kajiit cały set deadryka, oraz bojtel Skoomy i księżycowego cukru" ]:->

PostNapisane: 08 sty 2013, 11:38 
Adept analogów
Adept analogów

Opeth23 napisał(a):
No dobra, ale jak sami zauważyliście mimo, iż taki Kajiit NPC nie jest mile widziany w mieście, trzyma cię poza murami, to grając tą rasą nie ma żadnych problemów wchodząc do środka. Nie wywalają Cię strażnicy za bramę, nie obwołują "Kajiit'ci do rezerwatu" (tylko marne "Mam Cie na oku" co mówią do każdej rasy), czy tego typu podobne sytuacje.
Oraz analogicznie: rozmowa z kupcami poza miastem... "Witaj rodaku z Elsweyr, masz tu gratis z tej okazji żeś Kajiit cały set deadryka, oraz bojtel Skoomy i księżycowego cukru" ]:->

To jedynie dowód że Skyrim to świetny hack'n'slash ale beznadziejny cRPG.

PostNapisane: 10 sty 2013, 21:37 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Cytuj:
Oraz analogicznie: rozmowa z kupcami poza miastem... "Witaj rodaku z Elsweyr, masz tu gratis z tej okazji żeś Kajiit cały set deadryka, oraz bojtel Skoomy i księżycowego cukru"

To by było nieco przegięcie. Ale gdybym usłyszał od innych dunmerów częściej Sera/Mutsera, gdyby ich dialogi były np. przyjaźniejsze w stosunku do rodaków, niż do innych, gdyby wplatali w rozmowy więcej odwołań doelementów kultury dunmerskiej, to byłoby wspaniale.
Np nie-Dunmer usłyszy "jeśli chcesz dołączyć do Towarzyszy, to gadaj o honorze i mieczu"
Dunmer zaś: "jeśli chcesz przyłączyć się do Towarzyszy, to mają oni wiele wspólnego z Wielkim Rodem Redoran - no wiesz, honor i walka..."

PostNapisane: 11 sty 2013, 12:32 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim
elfy leśne się witaja jak bracia, np te łuczarz w białej grani

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 9 z 11   [ Posty: 104 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona