Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 15 maja 2021, 00:42

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy w moim przypadku jest sens grać w Skyrim?
PostNapisane: 24 sty 2012, 09:40 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Dragon Age, Mass Effect 1, 2 i 3, Wiedźmin 1 i 2, TDU 1 i 2, Tomb Raidery..
Witam.

Kiedyś z wielkim entuzjazmem zabrałem się za Morrowinda, a później Obliviona. Niestety w obu przypadkach zakończyło się to podobnie. Z czasem mój entuzjazm słabł, aż spadł do zera. Chodziłem po świecie, robiłem różne questy, ale za diabła nie widziałem w tym jakiejś większej fabuły. Pojedyncze, oderwane questy to nie jest dla mnie fabuła. Fabułę mamy w Dragon Age (przynajmniej w jedynce, bo dwójka też jej za bardzo nie ma), a prawdziwym mistrzostwem fabularnym jest dla mnie Mass Effect. Nie skończyłem ani Morrowinda, ani Obliwiona. I tu moje pytanie. Czy w takim razie jest sens, żebym brał się za Skyrim? Czy w tym jest jakaś fabuła oprócz zarysowanej sytuacji politycznej (możliwość wyboru jednego z dwóch walczących obozów to NIE jest fabuła). Czy Skyrim jest jakoś powiązane z poprzednimi częściami, oprócz tego samego świata?
Dodam, że to nie jest tak, że nie lubię cRPG. Jestem wielkim fanem tego gatunku. Po kilka razy przeszedłem Wiedźmina, Dragon Age, Mass Effect obie części, a także jRPG - Final Fantasy 7,8,9 i X. A serii Elder Scrolls (oraz Gothic) nie mogę strawić. Latanie po świecie bez ładu i składu jakoś mnie nie pociąga.
A nie chciał bym wywalić ponad 100zł na puełko, które będzie ładnie wyglądało na półce, i nic więcej.

(Login w Mass Effect 3 w sieci: AjgorPL)

Tytuł: Re: Czy w moim przypadku jest sens grać w Skyrim?
PostNapisane: 24 sty 2012, 09:54 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim
Po prostu Bethesda prezentuje skrajnie odmienne podejście do cRPG niż na przykład Bioware. Moim skromnym zdaniem to właśnie gry Bethesdy są bliższe niekomputerowym grom RPG. Możesz stworzyć dowolną postać, być kim chcesz, wspomóc kogo chcesz, wczuć się w rolę. Ale rozumiem, że nie każdemu to odpowiada. W serii TES też możesz cieszyć się ciekawą fabułą, z tym że własnie fabuła jest niejako dodatkiem do świata np. w ME jest zupełnie odwrotnie. No i w TES główny wątek nie jest jedyną fabułą, każda gildia i organizacja ma własne cele i dążenia. Jeśli zdecydujesz się nabyć Skyrim to proponuję Ci podczas gry nie robić zbyt dużo wątków na raz- traci się wtedy radość z rozwoju fabuły. Skończ najpierw jeden wątek (np. Towarzyszy), później drugi (np. Mroczne Bractwo), później weź się za wątek główny.

PostNapisane: 24 sty 2012, 10:09 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Dragon Age, Mass Effect 1, 2 i 3, Wiedźmin 1 i 2, TDU 1 i 2, Tomb Raidery..
A mnie w ogóle nie interesują niekomputerowe RPG. Kiedyś próbowałem grać ze znajomymi, i czułem się idiotycznie, nie mówiąc, że to jest po prostu nudne. No cóż. Jeszcze się zastanowię. Może poczekam, aż stanieje.
Wolę gry przypominające film fabularny, z konkretnym ciągiem zdarzeń, w którym biorę udział, niż przypominające film dokumentalny, w którym mogę wszystko sprawdzić, ale ciągu w tym nie ma żadnego.

Czekaj a to w tej grze (a raczej serii) nie jest tak, że jak wstąpisz do jednej gildii, czy bractwa, to już nie możesz wstąpić do innej?

PostNapisane: 24 sty 2012, 10:36 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Ja Ci powiem tak:
W obliviona grałem i też mi się nudził ale w końcu za którymś razem przeszedłem 10tą postacią może ;)
Skyrim na początku mnie zdrowo zachwycił ale niestety. Jeśli patrzysz na fabułę to nie kupuj. Mi się juz znudziło a staram się grać z klimatem. Jedną postacią miałem 40lvl ale mi sie zbugowały postacie 3cie uniemożliwiając przejście dalej więc zacząłem nowymi postaciami znowu żonglować i już nie w ogóle mi się odechciało ;)Wątki są tak krótkie, że szok przeważnie idź i zabij w tym troche biegania ;)

PostNapisane: 24 sty 2012, 10:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Po przeczytaniu twoich postów z czystym sumieniem mogę Ci poradzić abyś nie kupował Skyrima. Po prostu "nie czujesz" klimatu tego rodzaju gry, który reprezentuje seria TES. Coś wiem na ten temat bo ze mną było podobnie w przypadku wymienionego przez Ciebie "Mass Effect" - dość szybko gra powędrowała na półkę.

PostNapisane: 24 sty 2012, 10:53 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dzięki za szczere i uczciwe odpowiedzi :) Bałem się, że wszyscy mnie napadną, że się nie znam, i że mam kupić, to na pewno się przekonam :)

PostNapisane: 24 sty 2012, 11:48 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

To ja ci wbije klina bo mnie zarówno morrek jak i oblivion również nie zatrzymał na dłużej. Pamiętam jeszcze jak pierwszy raz odpaliłem morrowinda, po wyjściu ze statku kompletnie nie wiedziałem co mam robić, iść do punktu A czy do B a może C i tak do Z. Skończyło się na opcji Uninstall. Oblivion był już bardziej strawny, za to Skyrim mnie pochłonął.

Wydaje się że do pewnych rozwiązań trzeba dorosnąć, przyzwyczaić się bo właśnie teraz gram w morka i również nie mogę się od niego oderwać.

Podejrzewam, że największy problem stanowi dla ciebie fakt, iż questy poboczne są równie mocno zarysowane (epickie), co główny wątek przez co ten może wydawać się nieco mniej kochany.

Mimo to Skyrim w kwestii fabularnej przypomina standardowego RPG, masz wątek główny i questy poboczne, tyle że większości gier kończyły się na zabij, pozamiataj, uratuj. Tutaj questy poboczne są znacznie bardziej rozbudowane z wieloma zwrotami akcji.

Także zastanów się, pooglądaj sobie może na youtube lets play z skyrima żeby zobaczyć część watką pobocznego albo głównego. Może ci się jednak spodoba. Dużo czasu na to nie masz bo już za niedługo ACTA zamknie nam internet. ^^

PostNapisane: 24 sty 2012, 16:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Cóż. Dragon Age, Wiedźmin są... Liniowe tak mocno jak to się da zrobić, pozostawiając jednak teoretycznie wolną wolę. Neverwinter Knights, KotOR itd. Te gry są zupełnie inne od TES-ów czy nawet Gothica. W grę warto i powinno się zagrać, jeśli jesteśmy w stanie leźć przed siebie. A przez świat przewalimy się i poznamy go dobrze robiąc wszystkie misje. A im dłużej sie w to gra, tym mniejszy się wydaje i tym łatwiej się w nim poruszac.

PostNapisane: 24 sty 2012, 16:14 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

No właśnie tak zaczynam się zastanawiam, że liniowa fabuła jest lepsza, bo jest konkretna, a nie takie bezcelowe łażenie w kółko jak baba po hipermarkecie :) Ale Bart mi zabił klina. Zobaczymy, Jeszcze się zastanowię.

PostNapisane: 24 sty 2012, 16:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Czy lepsza? Nie powiem. Lubię obie, ale ta nieliniowa zapewnia dłuższą rozgrywkę. To na pewno. Jeśli ktoś lubi gry niewyładowane akcją oczywiście.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona