Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 15 maja 2021, 01:36

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 41 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SKYRIM = Śródziemie
PostNapisane: 04 lut 2012, 20:14 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect 2 , Skyrim
spirolek napisał(a):
Akrus napisał(a):
spirolek napisał(a):
A tak poważnie, to zbroja orkowa w Skyrim została totalnie zerżnięta z tej filmowej z Władcy Pierścieni, poza tym Olifanty albo mamuty, jeden czort. .

Sory, ale gadasz bzdury. Mamut i olifant nie mają nic wspólnego. Olifant jest 15 razy większy i ma więcej rogów, w dodatku jest ujeżdżany i oswojony

%) %) %) :rotfl: :rotfl: :diablo: ROGÓW??? :rotfl: OSWOJONY ??? :rotfl:

Źle się wyraziłem. Mają dwa razy więcej kłów. Tak może być jak już tak bardzo ci nie pasuję? Mamut jest dziki(!!) a olifant nie jest. Po zatym, wątpie żeby Bethesda tworząc mamuty inspirowała się olifantami :rotfl: .

W ogóle wszystko co jest fantasy jest inspirowane Tolkienem, ale z tą białą granią przegięli, przecież ona jest identyczna

PostNapisane: 04 lut 2012, 20:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Mamuty są tak jakby futrem pokryte... I są też oswojone przez gigantów...

A gollumy, tzn. falmerzy są raczej do Voldemorta z Harrego Pottera podobne.

PostNapisane: 04 lut 2012, 21:13 
Adept analogów
Adept analogów

Jezeli chodzi o krasnoludy to nie trafione podobieństwo bo w WP czy bardziej LOTR były małe grube aroganckie i waleczne, a jak wiemy dwemerowie byli elfami wiec pewnie niejako delikatnie podobni byli do pozostałej części elfów ... no w pewnym stopniu :P

Oczywiście o filmie mowie, choć i w grze były podobne jak w filmie.

PostNapisane: 04 lut 2012, 21:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
A ty wiesz, że była książka i na niej wzorowały się i gry i filmy?

PostNapisane: 04 lut 2012, 21:45 
Casual
Casual

Jeśli chodzi o mamuty które wyginęły daaaaaaawno temu, nie widzę żadnego podobieństwa.
A co do Tolkiena, fakt wymyślił naprawdę sporo i jeśli chodzi o fantasy to jest geniuszem, ale nie przesadzajcie bo wzorował się także na mitologiach i wierzeniach. Elfów i krasnoludów to on nie wymyślił.

PostNapisane: 04 lut 2012, 22:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ale to od niego pochodzi pomysł i wzór ras, które funkcjonują do teraz (Bo trolle, to małe stworzonka, zyjące w górach, elfy=wróżki, a krasnoludki, to żyją w muchomorach)

Miałbym też jakie takie podobieństwo do Obliviona - przecież Wieża Cesarskiego miasta, to taka wieża Sarumana...

Wichrowy Tron= Helmowy Jar?
A gandalf to Trolfgeir, czy jak mu tam.

A porównując, to w Sillmarillionie, Stworzyciel stworzył dobre bóstwa (jakby Aedry), ale jedna z nich się zeźliła i stworzyła własnych Złych podwładnych (Daedry?) Ale później go pokonano (walka Akatosha z Mehrunesem Dagonem?)

PostNapisane: 04 lut 2012, 22:17 
Casual
Casual

Gra w: The Elder Scrolls III Morrowind
Może i Tolkien nie stworzył elfów i krasnoludów ,ale to dzięki niemu w grach,książkach i filmach (a przynajmniej w większości) nie wyglądają jak liliputy,skrzaty,smerfy i inne takie, tylko stanowią oddzielne inteligentne rasy podobne do ludzi.Wyobrażacie sobie co by było gdyby nie Tolkien,jak w TESach wyglądały by elfy ???

PostNapisane: 04 lut 2012, 22:54 
Casual
Casual

Nakyy pewnie inaczej, jak by Tolkien nie napisałby Władcy i innych, pewnie byłby ktoś inny kto wykreował świat na którym ludzie będą się opierali przez wiele lat i np. elfy to zdziczałe zwierzęta mieszkające w górach :)

PostNapisane: 04 lut 2012, 23:06 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim
Ale się czepiacie, jeden z tych upiorów miał hełm podobny do deadrycznego bo miał taki sam kolor i takie tam. Wszyscy wzorója się na jakichś kanonach ale nie gadajcie od razu, że jedni zżynaja od drugich. Gier, ksiązek i filmów o fantastyce są krocie i coraz trudniej wymyślić coś oryginalnego. Tak samo jak w tych archetypach postaci na maga pasuje taki Toldfir a na wojownika tempawy ork a nie odwrtonie. Choć autorzy szaleją i wylewów dostaja aż, żeby wymyślić coś, czego jeszcze nie było. A wam nic nie pasuje. Mało ras, wymyślają podrasy. Coraz to nowe krainy itd. Jak dla mnie LOTR jest może i zrobiony z rozmachem itd ale nie wyszedł im za bardzo. Z elfów zrobili pedziów. Aragorn mi się w ogóle nie widzi :D No może Gimli ujdzie, bo do krasnoludów mam sentyment. Szkoda, że to wymarło w TES ;] Ale ta transformacja Gandalfa Siwego w Białego hahaha, przypomniały mi się czasy jak oglądałem power rangers :D i od razu reklama perwola ;D

PostNapisane: 04 lut 2012, 23:39 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Sun Shadows napisał(a):
Ale to od niego pochodzi pomysł i wzór ras, które funkcjonują do teraz (Bo trolle, to małe stworzonka, zyjące w górach, elfy=wróżki, a krasnoludki, to żyją w muchomorach)

no nie mogę się zgodzić... nie od dzisiaj wiadomo, że Tolkien jako specjalista od języków i kultur staroeuropejskich czerpał i to garściami z różnych źródeł (mity skandynawskie, germańskie, celtyckie, czy nawet słowiańskie). akurat czytam mitologię germańską gdzie przeczytać można o stworzeniu 3 ras. "świetliste Alfy" (nie jestem pewien, że dobrze rozumuję, bo narazie na wzmianki tylko trafiłem, ale mogą one być pierwowzorem elfów), stworzone przez bogów na wzór Alfów krasnoludy (brzydkie, opryskliwe i krnąbrne, ale niezrównani kowale i złotnicy mieszkający pod ziemią) i ludzie.

Edit:
muszę dodać, bo zaraz ktoś linczu na mnie będzie chciał dokonać, że "jak to alfy elfami skoro krasnoludy na ich podobieństwo, a te są brzydkie jak noc listopadowa". tworząc krasnoludy bogowie zastosowali starą słowiańską zasadę: miało być pięknie, a wyszło jak zwykle ;)

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 41 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona