Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 08 maja 2021, 21:48

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 11 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dovakiin - następca tronu (?)
PostNapisane: 23 mar 2012, 21:10 
Casual
Casual

Ostatnio dowiedziałem się ,że cesarze posiadali smoczą krew ,a kiedy nie było już "smoczych dzieci" koronowano Titusa Mede. Czy zatem możliwe ,że nasz dovakiin jest w jakiś sposób potomkiem władców cesarstwa lub otrzyma później (następne części TESa)?

Tytuł: Re: Dovakiin - następca tronu (?)
PostNapisane: 24 mar 2012, 11:32 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Skyrim & Wolfenstein Enemy Territory
Niekoniecznie zobacz na przykładzie Ulfrika sam nauczył się krzyków i jakoś nie widziałem królewskiej krwi u niego, jednak z władzą miał coś wspólnego :P

Poznaj mojego Dovakhiina :)

Darmowe bilety w jedną stronę do Sovngardu :]

PostNapisane: 24 mar 2012, 13:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
miziutek napisał(a):
Niekoniecznie zobacz na przykładzie Ulfrika sam nauczył się krzyków i jakoś nie widziałem królewskiej krwi u niego, jednak z władzą miał coś wspólnego :P

I tu się mylisz. Krzykami wspaniale posługują się Siwobrodzi choć nie mają nic wspólnego ze smoczą krwią. Przypomnę iż w Skyrim, już antyczni Nordowie współistniejący i walczący ze skokami potrafili posługiwać się krzykiem. Kto grał w Obliwiona wie dobrze że Cesarscy mają "moc głosu" - a dlaczego? Właśnie jako "pokłosie" smoczej krwi jaką posiadał pierwszy cesarz Talos - obecnie na panteonie boskim, a umiejętność tę dostał od Deadry. Smocza krew pozwalała wszystkim kolejnym cesarzom Septimom zapalać Smocze Ognie chroniące ludzkość przed Otchłanią.
W cesarstwie smocza krew była wyznacznikiem władzy najwyższej. Tutaj jednak jesteśmy w krainie Nordów gdzie owa smocza krew co najwyżej wzbudza podziw, ale nie pretenduje do królewskiego tronu.

PostNapisane: 24 mar 2012, 13:36 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Oblivion, Wiedźmin 2, Starcraft 2, Seria Mass Effect,(niedługo) Risen2
A nie dostał smoczej krwi od Aedry?
Nie wnikam w historię, ale mi się wydaje, że jednak Talos miał więcej wspólnego z Aedrą niż Daedrą....

PostNapisane: 24 mar 2012, 13:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

MrObk2000 napisał(a):
A nie dostał smoczej krwi od Aedry?
Nie wnikam w historię, ale mi się wydaje, że jednak Talos miał więcej wspólnego z Aedrą niż Daedrą....

Zapewne masz rację, choć to dyskusja do innego topicku. Ja nigdy nie rozróżniałem Aedry od Daedry - to sztuczny podział stworzony przez wyznawców, na dobrych i złych panów Otchłani.

PostNapisane: 25 mar 2012, 13:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Polkot... Aedry i Daedry to coś kompletnie innego... Aedry mają moc tworzenia i stworzyły świat. Są teraz poza Otchłanią w formie planet... I nie mają żadnej mocy wpływania na Mundus. Daedry nie umieją tworzyć, ale umieją zmieniać. A świat jest warstwowy... Najpierw jest ten normalny z Tamriel. Potem jest Oblivion, a potem cała reszta z Aetheriusem. W nocy granica między Mundusem a Oblivionem zaciera się - niebo, które widzimy w Skyrim w nocy to Otchłań... Itd. Itp.

Co do Dovahkiinów - to nie mają związku z Septimami. Talos był Dovahkiinem, który zapoczątkował linię Septimów. Cesarze odziedziczyli po niem część mocy. Ale wcześniej, nic takiego nie było (na przykład ci trzej Dovahkiini walczący z Alduinem)

PostNapisane: 25 mar 2012, 13:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Sun Shadows
Toś mnie zagiął z historii Tamriel, ale jak mówiłem wcześniej nie rozróżniam Aedry od Daedry... i nadal jest to dla mnie abstrakcją, iż planety są w innym świecie ale widziane przez otchłań na niebie Skyrim :watpliwosc:
Niech tak zostanie! Natomiast druga część twojej wypowiedzi zupełnie nie jest dla mnie zrozumiała. Najpierw piszesz że Cesarz z Dohvakinem nie ma nic wspólnego, po czym piszesz coś zupełnie na odwrót. Sorki ale nie nadążam za twoją logiką myślenia.

PostNapisane: 25 mar 2012, 16:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Hmm, rzeczywiście namotałem, chodziło o to, że Dovahkiini, jako organizacja(?) nie mają nic wspólnego z Septimami. Tylko jeden z nich - Talos ma jakiekolwiek powiązania z nimi.

Tak przy okazji:

Nir - kosmos
Nirn - planeta śmiertelników, na której rozgrywa się akcja TES, będąca kulą materii i magii, stworzoną z esencji wszystkich boskich planet na początku czasu, kiedy Lorkhan "podstępnie" przekonał/zmusił bogów do stworzenia śmiertelnego świata (zwanego także "Mundus").
Oblivion - w polskim tłumaczeniu Zapomnienie, Niepamięć, jego interpretacją jest pusta i nieskończona przestrzeń kosmiczna, która otacza świat śmiertelników; należy go jednak postrzegać jako sferę, która jest otoczona przez Aetherius.
Aetherius - świat magii- otacza Oblivion
Gwiazdy - mosty do Aetherius; gwiazdy są postrzegane jako dziury w przestrzeni kosmicznej - największą jednak różnicą pomiędzy "naszymi" gwiazdami, a tymi ze świata TES jest to, że są one wszystkie równo oddalone od Nirn - ich rozmiar nijak ma się do odległości od Nirn. Większe gwiazdy są po prostu większymi dziurami w Oblivionie - największą z nich jest słońce Magnus.
Konstelacje - układy planet i gwiazd, a ponieważ gwiazdy to mosty do magii, konstelacje traktowane są jako fenomeny mające olbrzymi wpływ na śmiertelników; istnieje trzynaście konstelacji z czego trzy główne noszą miano Strażniczych czy też Opiekuńczych (Guardian) - są to Wojownik, Mag (Mędrzec) i Złodziej.
Planety - według kosmologii Elder Scrolls poza Nirn istnieje jeszcze osiem planet, które korespondują do Ośmiu Bóstw (Eight Divines); najważniejsze z nich to tzw. Planety Zwierzchnicze (Dominion Planets), które "zarządzają" Opiekuńczymi Konstelacjami - są to Akatosh (Oko Wojownika), Julianos (Oko Mędrca) i Arkay (Oko Złodzieja).
Niebo - jeszcze jeden fenomen świata TES; nocą Nirn jest otoczona przez Oblivion, zaś w dzień stanowi wielokolorowy przejaw esencji Magnusa - Słońca, a co za tym idzie nocą nasz wzrok zgłębia pustkę przestrzeni kosmicznej, za dnia dotykamy swoim spojrzeniem Aetherius - świata magii.

PostNapisane: 25 mar 2012, 21:47 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: gre
Dla mnie to niemożliwe.A jeśli ktoś był elfem? Elf na tronie cesarstwa to raczej nieprawdopodobne . Z reszta jeśli ktoś grał koteczkiem albo jaszczurkiem to raczej żaden z cesarskiego rodu Septimów nie miał romansu między rasowego .

PostNapisane: 27 mar 2012, 06:42 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

o masz... jak Wy graliście w główny wątek? w skrócie:
Dovahkiini w czasach smoków zdarzali się (nie jakoś szczególnie często, ale nie były to ewenementy). zgodnie z wierzeniami smocze dziecięta to bohaterowie którzy otrzymali moc głosu aby walczyć ze smokami (ciekawostka z UESP: dovah kiin - dragonborn - smoczę dziecię, dov ah kiin - dragon hunter child - dziecię łowca smoków). po tym jak smoki zniknęły dovahkiini nie byli potrzebni i ich nie było. ostatnim znanym dovahkiinem był Talos z Atmory (aka Tiber Septim), który zapoczątkował cesarstwo Septimów. potomkowie Tibera mieli w żyłach smoczą krew, ale byli pozbawieni mocy Thu'um (coś tam może i mogli zrobić, ale raczej nie było to klasyczne fus ro da). wniosek z tego wywodu jest prosty: dovahkiin to przede wszystkim łowca smoków, a nie następca tronu cesarstwa.
ponadto trzeba rozróżnić 2 rzeczy. z jednej strony mamy dovahkiina, który absorbuje moc z pokonanych smoków, z drugiej mamy siwobrodych, którzy latami uczą się krzyków (ktoś o tym wspomniał, a trzeba zaznaczyć, że jedno z drugim ma niewiele wspólnego)

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 11 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona