Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 09 maja 2021, 22:58

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co na poczet czego ?
PostNapisane: 24 kwi 2012, 23:43 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: SKYRIM, Rig'n'Roll, Symulatory
Z góry przepraszam jeżeli dubluję temat, choć szukałem takiego, mogłem przeoczyć tę igłę w stogu siana. Proszę ew. przekierować mnie do odpowiedniego tematu.

Nie jestem mocny w fabule TESa a Skyrim to moja pierwsza gra tej serii w którą gram. I w sumie nie interesuje mnie kto w tym świecie jest za kim, i nie zależy mi specjalnie na tym, po której stronie się powołam. Nie zaprzeczę, że idę w świecie Skyrim po prostu po linii mojego morału, to co uważam za słuszne i dobre, ewentualnie mniejszego zła jak np. wydanie Sadii bo przez jej osobę ucierpiała większość, i zostałem zapewniony że po drodze do "sądu" włos jej z głowy nie spadnie - mniejszego, bo gdy w pierwszej mojej rozgrywce wybiłem najemników, Sadia wciąż mnie nachodziła w Chorągwianej Klaczy, a na terenie całego świata Skyrim, najemnicy wciąż szukali Redgardki, i czatowali przy bramie w Białej Grani wciąż się mnie pytając czy czegoś potrzebuję. A więc, moralnie nie byłem pewien czy dobrze zrobiłem wydając Sadię, która po wgranym modzie tekstury była dodatkowo tak piękna że brak słów. Ale z drugiej strony, gdy ja wydałem, gra nie męczyła mnie w/w mankamentami. A więc wybór moralny w TES stoi na przyzwoitym poziomie - przynajmniej dla mnie.

I tu właśnie pytanie dla Was moi mili forumowicze. Ze względu na to, iż podążam właśnie taka ścieżką moralności, uznając co słuszne a co nie, kogo zezłomować a kogo oszczędzić, nastawiając się bardziej na przygodę i dobrą zabawę, mile spędzony czas przy moim PC mam pewien dylemat, co robić dalej, by nie przyblokować sobie gry.

Domyślam się, a nawet zakładam że gra ta polega na zasadzie coś za coś - czyli, jeżeli w jednym rozegranym wątku zdecyduję się na Gromowładnych, to nie mogę zostać Cesarskim.

Moje pytanie brzmi - czy jest więcej takich "albo - albo" Czy jak np, przystąpię do Gildii złodzieji to mogę później np. do mrocznego bractwa ?
Wiem już że nie mogę być wampirem gdy jestem wilkołakiem, a samym wilkołakiem mogę być dwa razy. Ile jest jeszcze takich przeciwności ? Jeżeli jest więcej takich "albo-albo" to oznacza że będę musiał grę przejść co najmniej dwa razy różnymi ścieżkami czyli na moje granie zajmie mi to ... cholera ! ludzie tak długo nie żyją. Dzięki Waszym poradom, będę mógł sobie zrobić save w odpowiednim momencie, aby nie zaczynać znów od skazańca na ścięcie w Helgen, tylko od momentu zdecydować się na inna rozgrywkę. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Tytuł: Re: Co na poczet czego ?
PostNapisane: 25 kwi 2012, 00:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
Dwa razy - to minimum :) Cesarscy v. Gromowładni!
Możesz należeć do Mrocznego Bractwa lub je wydać na pożarcie.
Niemal wszystkie questy daedryczne kończą się dylematem moralnym ale jeśli tylko raz się zawahasz i pójdziesz za głosem serca nie dostaniesz artefaktu i osiągnięcia "Pan Odchłani"- więc musisz być Twardy nie Miętki :) ... albo sobie odpuścić, gdyż daedryczne artefakty są mało przydatne :(
Bycie wilkołakiem lub wampirem jest drugorzędnym problemem - to choroby z których można się wyleczyć.
Bardziej problematyczne jest bycie lub nie bycie złodziejem. Ta Gildia daje najwięcej fajnych zadań i daje też najwięcej profitów - rezygnacja z przynależności do złodziei naprawdę odbiera 1/5 zadań całej gry i mocno ja zubaża. Dlatego tak dużo skrytobójców biega po Skyrim :)

PostNapisane: 25 kwi 2012, 01:13 
Adept analogów
Adept analogów

Dziękuję za odpowiedź, ale nie jest ona... wyczerpująca temat. Nadal nie wiem, czy np. będąc w Gildii Złodzieji, mogę później wykonywać zlecenia dla Mrocznego Bractwa, czy wykonując zlecenia dla jakiegokolwiek zgrupowania automatycznie eliminuje mi rozgrywkę w innym stowarzyszeniu/bractwie/gildii tak jak jest to z Gromowładnymi i Cesarskimi. Czy questy daedryczne będą możliwe do "zaliczenia" zawsze, niezależnie dla kogo "pracuję" ? Czy wykonie ich nie wyklucza innych pobocznych questów ? O to mi własnie chodzi, jak napisałem tytule tematu dyskusji (choć łopatologicznie to ująłem) Co na poczet czego.

PostNapisane: 25 kwi 2012, 02:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

bohun78 napisał(a):
Nadal nie wiem, czy np. będąc w Gildii Złodzieji, mogę później wykonywać zlecenia dla Mrocznego Bractwa

TAK. Nie ma kolizji interesów a wręcz istnieje współpraca, ale to też niczego nie zmienia.
bohun78 napisał(a):
czy wykonując zlecenia dla jakiegokolwiek zgrupowania automatycznie eliminuje mi rozgrywkę w innym stowarzyszeniu/bractwie/gildii tak jak jest to z Gromowładnymi i Cesarskimi.

NIE. Spójrz na zakładkę Statystyka i zadania, Zobaczysz tam wypisane wszystkie ugrupowania dla których możesz bezkolizyjnie wykonywać zadania.
bohun78 napisał(a):
Czy questy daedryczne będą możliwe do "zaliczenia" zawsze, niezależnie dla kogo "pracuję" ?

TAK.
bohun78 napisał(a):
Czy wykonie ich nie wyklucza innych pobocznych questów ?

NIE, wręcz odwrotnie, nie wykonie ich, odbiera kilka pobocznych zadań
bohun78 napisał(a):
O to mi właśnie chodzi, jak napisałem tytule tematu dyskusji (choć łopatologicznie to ująłem) Co na poczet czego.

:) Thats All, jak na razie :)

PostNapisane: 25 kwi 2012, 03:04 
Adept analogów
Adept analogów

Bardzo dziękuję, Twoja odpowiedź mi bardzo pomogła. Teraz mogę obrać odpowiednią strategię. Po prostu zrobię sobie odpowiedniego "save" przed przystąpieniem do Gromowładnych a potem z tego "save" aby nie zaczynać gry od nowa, przystąpię do Cesarskich.
Dla mnie sprawa jest o tyle łatwa, iż jestem zdecydowany na Norda. Nie interesują mnie inne rasy, gekony, pokemony, koty, jaszczurki i inne wiewiórki typu elfy. Dlatego mocno rozwinięta postać Norda jako wojownika brała by rolę główną tyle razy, ile razy zaczynał bym tę grę od nowa. Czysta walka, po męsku, tarcza i miecz... jak gladiator.

PostNapisane: 25 kwi 2012, 12:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

bohun78 napisał(a):
Bardzo dziękuję, Twoja odpowiedź mi bardzo pomogła. Teraz mogę obrać odpowiednią strategię. Po prostu zrobię sobie odpowiedniego "save" przed przystąpieniem do Gromowładnych a potem z tego "save" aby nie zaczynać gry od nowa, przystąpię do Cesarskich.
Dla mnie sprawa jest o tyle łatwa, iż jestem zdecydowany na Norda. Nie interesują mnie inne rasy, gekony, pokemony, koty, jaszczurki i inne wiewiórki typu elfy. Dlatego mocno rozwinięta postać Norda jako wojownika brała by rolę główną tyle razy, ile razy zaczynał bym tę grę od nowa. Czysta walka, po męsku, tarcza i miecz... jak gladiator.

Bardzo chwalebne :) Gra chyba najlepiej jest dostosowana do takiej postaci, tzn. najlepiej jest zbalansowany poziom rozwoju takiej postaci, najciekawsze są killcamy i najbardziej emocjonująca walka bezpośrednia niż z dystansu

PostNapisane: 01 maja 2012, 14:57 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Oblivion , Morrowind, STALKER
bohun78 napisał(a):
i i inne wiewiórki typu elfy. N

dobre przerośnięte wiewióry ;p jedyna co się wyklucza to Cesarscy z Gromowładnymi ale w sumie w mojej większej różnicy nie ma zmieni się kilku Jarlów conajwyżej

PostNapisane: 01 maja 2012, 19:30 
Adept analogów
Adept analogów

A w jakich miastach zmieniają się Jarlowie ? ... bo u mnie do niczego takiego jeszcze nie doszło.

PostNapisane: 01 maja 2012, 19:37 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: The Elder Scrolls V Skyrim, Europa Universalis II, Hearts of Iron I, Minecraft.
Oprócz Samotni może się zmienić jarl w prawie każdym mieście.

Liczę na 2
Dostaję 1

PostNapisane: 01 maja 2012, 19:38 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Oblivion , Morrowind, STALKER
Samotnia , Biała Grań, Wichrowy Tron, Riften, Falkreach, miasto po dwemerach

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona