Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 06 maja 2021, 01:32

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 5 z 20   [ Posty: 192 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Skyrim Update wersja 1.6
PostNapisane: 02 cze 2012, 15:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
bohun78 napisał(a):
Jak w Steamie zrezygnuje z wersji beta, same pobiorą się ponownie pliki z wersji uprzedniej, które naprawiają grę. Ja tak już dziesiątki razy robiłem.

Niekoniecznie! Po rezygnacji z korzystania z beta upgrade, powinieneś wykonać czynność w steam Sprawdź Spójność Plików Gry - dopiero wtedy zostanie gra przywrócona do poprzedniego poziomu (choć głowy za to nie dam, takie są deklaracje producenta).

PostNapisane: 02 cze 2012, 15:43 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Oblivion, Wiedźmin 2, Starcraft 2, Seria Mass Effect,(niedługo) Risen2
Nie mam tego pliku, o którym mówiłeś...
A tutaj waga innych plików:
17 220KB - TESV
16 051KB- Update.bsa
1226KB - Update.esm
173 313KB - Skyrim.misc.bsa

PostNapisane: 02 cze 2012, 15:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

MrObk2000 napisał(a):
Nie mam tego pliku, o którym mówiłeś...
A tutaj waga innych plików:
17 220KB - TESV
16 051KB- Update.bsa
1226KB - Update.esm
243 527 KB - Skyrim.esm

Czyli mamy najbardziej "podejrzanych". Pliki które najistotniej uległy zmianie wraz upgrade 1.6 to: TESV.exe, oraz Skyrim - Misc.bsa.
No dobrze teraz wszystko w Twoich rękach masz zrobiony backup i mamy podejrzane pliki, teraz albo robisz ten upgrade i badamy sprawę dalej, albo odpuszczamy sobie na razie temat - skoro gra działa Tobie dobrze. Do Ciebie należy wybór i nie chcę Cię namawiać do złego :)
Z pewności bohun będzie ciągnął ten temat dalej :D bo już się odgrażał :policjant:

PostNapisane: 02 cze 2012, 15:57 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Oblivion, Wiedźmin 2, Starcraft 2, Seria Mass Effect,(niedługo) Risen2
Ciągniemy dalej, bo po co odkładać coś na jutro, jeśli można zrobić to dzisiaj ;)

PostNapisane: 02 cze 2012, 16:50 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

mi to nie działa w skyrim to upades sprawdzałem tera moja postać lata w powietrzu i nie może wyciągnąć broni. Help jak zrobić by działało a nie mam głosu

PostNapisane: 02 cze 2012, 16:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

@PanJ
Spróbuj wczytać najpierw starszy stan gry.
Czasami nieodpowiednie zapisanie po walce powoduje taki błąd z bronią - tak samo się dzieje z followerami i mają sparaliżowane ręce.
Ewentualnie daruj sobie tego patcha i wróć do starej wersji.
U mnie były crashe do pulpitu,ale to w moim przypadku raczej wina modów.
Powrót z Bety 1.6 i działa po staremu.

Ostatnio edytowano 02 cze 2012, 21:01 przez Szymon, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 02 cze 2012, 20:16 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: SKYRIM, Rig'n'Roll, Symulatory
Tak Polkot... masz rację... nie odpuszczę i będę ciągnął temat.
Nie Szymonie... nie masz racji... to nie wina modów... wiem że w dupie macie moją tezę że to nie ich wina, ale ciekawe ilu z Was zachowa się honorowo, gdy Wam to już udowodnię. Wystarczy, że plik update.esm dacie aby był czytany jako ostatni, i już zignoruje wszystkie mody jakie macie zastosowane, a gra będzie działała jak by ich nigdy nie było - choć nie w przypadku każdego moda ale... sami się o tym przekonajcie, co wam jakiś tam Bohun głupoty będzie gadał.

Mniejsza z tym. Siedzę już od godziny nad dochodzeniem, nawet Rutkowski bezradnie rozłożył już ręce.
Zainstalowałem najnowszy DirectX i zaktualizowałem go o pliki dla TESa - nic to nie dało
Zaktualizowałem C++2010 z płyty z grą - nic to nie dało
Robiłem kilkanaście prób ponownej instalacji po dokładnym wyczyszczeniu twardziela ze szczątków gry. Za każdym razem grę odpalałem bez modów, nawet nie były instalowane.

Jednak gdy już miałem wszystkim rzucić w cholerę jasną, nagle coś mnie natchnęło puścić filmik który nagrał Polkot - i w tym momencie chwała mu za to ! a jeszcze większa chwała mu za to, że włączył ekran menu w którym jak byk w dolnym ekranie zauważyłem wersję gry 1.6.87.0.6. Ze zdziwienia mnie przegięło tak, że o mało nie dachowałem biurkiem. Włączyłem moją grę, włączam menu a tu uparcie tkwi wersja 1.5.26.0.6 czyli taka sama, jak przed pobraniem Bety.

Wygląda na to, że update nie ściąga wszystkiego jak należy, może to nawet być błąd na serwerach samej Bethesdy - bo oni mają takie zagrania.
Skoro wpadłem już na odpowiedni trop, zacząłem kopać w tym dziurę jak Tusk o lekach za zeta. Zlikwidowałem wszystkie pliki startujące grę, włącznie z plikami SKSE. Aktualizacja, weryfikacja plików, spójność gry - i jedno wielkie keke. Jaki launcher bym nie odpalił, czy TESV czy launcherSkyrim, czy sam Launcher, zawsze gra odpala w wersji 1.5.26.0.6
http://img22.otofotki.pl/obrazki/ds51_Przechwytywanie.PNG
Po mojemu sprawa wygląda tak: Steam pobiera betę, ale nie podmienia Launchera - stąd błąd. To tylko moja teza mojego dochodzenia, aby ją potwierdzić, potrzebowałbym launchera tego z dobrze działającej bety. I tu ukłon w stronę osób, którym beta dobrze chodzi, o upload tego pliku. Jeżeli nie sprawdzę, to się nie dowiem.
Uprzejmie proszę zainteresowanych, chętnym pomóc, o przesłanie tych trzech w/w plików startowych na moje PW. Bez obaw, te pliki nie są imiennie lub jakoś cyfrowo przypisane do samej wersji gry, jej klucza czy innych takich. Podejrzewam, że może być też potrzebny plik Skyrim - Misc.bsa. ale nie mam 100% pewności... na wszelki wypadek również o niego proszę.
Za pomoc z góry uprzejmie dziękuję, a na forum w temacie poniżej, podzielę się wynikami tego zabiegu.

PostNapisane: 02 cze 2012, 20:45 
Adept analogów
Adept analogów

To, co piszesz, prawdopodobne, ponieważ moje TESV.exe, miało datę modyfikacji inną niż wszystko (inne miało 15 ileś, a TESV miał 11 ileś). Więc teraz wystarczy czekać ;)

PostNapisane: 02 cze 2012, 20:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

@bohun78
Zamiast ściągać od ludzi i internetu pliki zrób tak: Skasuj wszystko z folderu:
C:\Program Files\Steam\steamapps\common\skyrim
albo przenieś całą zawartość tego katalogu gry w inne miejsce na dysku C: - to będzie szybsze. Nie zapomnij zrobić tego samego z katalogiem:
C:\MojeDokumenty\My Games\Skyrim
żeby odsunąć na bok stare konfigi oraz stare save.

Teraz nie mając teoretycznie gry, uruchom na Steam funkcje "Usuń Lokalne Pliki Gry" - to jest sygnał dla Steam że kasujesz grę (choć tak naprawdę ona może być w innym miejscu dysku).
Teraz możesz przystąpić do ostatecznej rozgrywki wejdź w Steam i ... (tu nie mam pewności) albo będziesz musiał zarejestrować grę ponownie albo nie... i wystarczy że uruchomisz funkcję "Sprawdź Spójność Plików Gry". W każdym razie nie wkładaj CD do kompa, niech cała gra pobierze się i wczyta ze Steam'u. Powodzenia

PostNapisane: 02 cze 2012, 20:56 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: SKYRIM, Rig'n'Roll, Symulatory
Zaczynają mi się te puzzle układać w logiczną całość, i czuję to że jestem bliski rozwiązania tego błędu.
Na stronie Nexusa, w newsie o wersji beta 1.6, jak byk widnieje odniesienie do nowej wersji SKSE. Jest ona zmieniona tylko i wyłącznie wtedy, gdy ukaże się nowa wersja patcha. Jak byk jest tam napisane, że jest to do wersji 1.6.87.0.6 ! wystarczy kliknąć na link i przeczytać wersję dla bety. To tłumaczy fakt, dlaczego mi SKSE w tej becie wywala komunikat, że mam złą wersję gry. Teraz mam już pewność 1000% że to wina launchera.
http://skyrim.nexusmods.com/news/article.php?id=127

Nieźle z nami Bethesda w c**** leci

Ps. Polkot, już biorę się do pracy.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 5 z 20   [ Posty: 192 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna strona