Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 18 maja 2021, 11:15

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niezgodności w lore
PostNapisane: 30 cze 2012, 08:31 
Kapituła FCoA

Witam!
Postanowiłem założyć temat i rozpocząć dyskusję na temat niezgodności w świecie Tamriel.Bethesda stworzyłą genialne, wielkie uniwersum, z ogromną ilością ras, miejsc, i wydarzeń, jednak czasami, przynajmniej ja, mam wrażenie, że sami twórcy trochę gubią się w kreowanym przez nich świecie, dlatego też, zakładając temat w tym dziale (Skyrim jest najnowszą częścią i stanowi dopełnienie wydarzeń) chciałbym przedstawić swoje przemyślenia na temat nie tyle co błędów, ale nieścisłości, które napotkałem w świece TES

1. Cesarstwo
W Skyrim jak i w poprzednich częściach spotykamy się ze stwierdzeniem, że Talos, zwany przez cesarskich Tiber Septim stworzył Cesarstwo i zjednoczył wszystkie ziemie. Za to został również włączony do panteonu bogów. Wiadomo, że Talos był nordem. Kolejni jego synowie, wnukowie, prawnukowie, byli cesarzami, aż do Martina Septima, które przemienił się w avatar Akatosha i zakończył dynastie Septimów. No i właśnie tutaj pojawia się pierwszy zgrzyt. Pomijają fakt, że Talos nie stworzył, ale jedynie odbudował imperium - czyt. http://www.uesp.net/wiki/Lore:Alessian_Empire
http://www.uesp.net/wiki/Lore:Second_Empire
Najdziwniejszy jest fakt nagłej zmiany rasy wśród Septimów. Powtórze jeszcze raz Talos był nordem. A w TESIV widzimy ostaniego cesarza Martina, i jego ojca Uriela Septim VII, którzy byli rasy cesarskiej?!?! Co się stało? Czy przez te kilka pokoleń nagle się tak skrzyżowali, że wyrośli na pełnoprawnych cesarskich?

2. Thalmor i Altmerowie
Tutaj chciałbym już wrócić do Skyrim. Nordowie nienawidzą elfów, a szczególnie Altmerów. Najbardziej nordyckim miastem jest niewątpliwie siedziba Ulfricka. Paradoksalne jest więc, że człowiek, który walczy z Cesarstwem, nienawidzi elfów - Dunmerów zamknął w getcie, w swoim mieście ma chyba najwięcej Elfów Wysokiego Rodu. Nawet w Samotni nie spotkamy takiej ilości, chociaż jest ona bardziej procesarska.

3. Przyszłość Tamriel
Bethesda aktualnie pracuje nad grą MMO stworzoną w świecie TES. Co najważniejsze jej wydarzenia nie idą do przodu, czyli nie dowiemy się co wydarzyło się po pokonaniu Alduina i jak dalej mia się sprawa z Imperium, ale cofamy się do nieznanej przeszłości.
Czy kolejne części TES również przeniosą nas do przeszłości? Osobiście myślę że tak.
Bethesda w tworzeniu Skyrim popełniła poważny błąd - pozwoliła graczom na wybór. Możemy poprzeć cesarstwo lub rebelię. W każdej części TES znajdujemy odnośniki do poprzedniej. A jak będzie wyglądała sprawa z TESVI? Gdyby twórcy znów posunęli, a nie cofnęli w czasie napotkali by poważny problem. Jak rozwiązali by sprawę historii Skyrim i walki z Thalmorem skoro mogły się wydarzyć dwie rzeczy - a) Cesarstwo odzyskało całą władzę nad prowincją b) Skyrim stałoby się autonomią. Dlatego też myślę, że w następnych częściach twórcy będą mieli nie mały orzech do zgryzienia, co zaowocuje pewnie cofnięciem się w czasie, może do ery Dwemerów :)

OK, skończyłem swoje wypociny. Mam nadzieję, że znajdą się na forum ludzie, którzy też dostrzegają jakieś wady i niezgodności w lore albo podejmą ze mną jakąkolwiek polemikę :D

Tytuł: Re: Niezgodności w lore
PostNapisane: 30 cze 2012, 08:57 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: The Elder Scrolls 1-5, League of Legends, The Elder Scrolls: Legends
1. Talos lub kto inny z Septimów mógł poślubić cesarską a wiadomo z książek z obliviona to przyjmują rasę po matce.
2. Powiedzmy że na pracowali dla nordów i zyskali szacunek u nich. Mroczne Elfy nadal są znienawidzone ale nordowie muszą mieć parę rąk.
3. Nie wiem, ale nie było by dunmerów gdyby byli dwmerowie i chimerowie a chimerowie zmienili w dunmerów a dwmerowie znikli.

PostNapisane: 30 cze 2012, 10:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
1. Przez ile lat? No całą 3 erę mieli zachować nordycką krew? Powodzenia.
2. Nie wszyscy Altmerowie to skrajni Thalmorczycy - wręcz przeciwnie. O ile Thalmor rządzi to większa cześć społeczeństwa popiera go, bo "to jest rząd" a część mu się przeciwstawia. Jeśli myślisz, że dla ideologii zwykli ludzie z przeciwnego krańca kontynentu ruszą tyłki, żeby walczyć o kogoś kogo nie znają? Porzucając domy i pracę?
3. Poleciałeś... Morrowind kończy się jak? Nie widadomo. Kompletną Niewiadomą! Oprócz tego, że zosaje potem zniszczony.
Jak wytłumaczyć wydarzenia Skyrim
-Cesarstwo po długich bitwach spacyfikowało Skyrim. Może po odejściu Dovahkiina, a może z jego pomocą.
-Skyrim jest niezależna. Ale niekoniecznie pod Ulfrikiem.
Wszystko można nagiąć. A TES: Online jest wwalone do przeszłości:
-żeby nie namotać w serii TES (numerek).
-żeby zapewnić miejsce na kontynuację.

PostNapisane: 30 cze 2012, 11:00 
Mistrz pada
Mistrz pada

Oh że mieliby zachować nordycką krew smoczą. a ciało to już inna bajka.
Z drugim się zgadzam.
Trzeci jest o 1000 lat przed WYBUCHEM WULKANU.

PostNapisane: 30 cze 2012, 16:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Orok-gro-Winter napisał(a):
Oh że mieliby zachować nordycką krew smoczą. a ciało to już inna bajka.
Trzeci jest o 1000 lat przed WYBUCHEM WULKANU.

No cóż, krew smoka ujawniła się po dłuższym czasie. Poza tym wystarczała jej odrobina do zostania cesarzem.
I w Skyrim, czy w Oblivionie nikt nie wie co się stało z Trójcą, Nerevarem...

PostNapisane: 30 cze 2012, 16:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Eem ja się wtrącę.
1.klask klask klask dla tego ze strzałą w kolanie
2.klask klask klask dla tego poniacza który wygląda jak palma i jest pomarańczowy.
3.Orok dla ciebie nie ma już oklasków bo mi ręce odpadły(sorki zdarza się xD)

PostNapisane: 30 cze 2012, 17:56 
Mistrz pada
Mistrz pada

Wyjechał do Akaviru, są pogłoski w oblivionie.

PostNapisane: 30 cze 2012, 21:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak. Są też pogłoski, że każdy strażnik w Skyrim był magiem i poszukiwaczem przygód, ale oberwał strzałą w kolano i teraz walczy z plagą złodziei słodkich bułek. Pogłoski raczej nie przedstawiają informacji o rzeczywistych wydarzeniach. Jedyna "znana" prawda jest taka:
Pojawił się Nerevar. Zabił Dagotha Ura.
Spoiler:
A Vivec zniknął, co spowodowało upadek Dekanatu Prawdy na miasto Vivec. W tamtym czasie wybuchła Czerwona Góra. I nastąpił najazd Argonian. Te tragiczne wydarzenia poprzedzał wzrost polityczno- ekonomiczny Rodów: Tres i Hlaalu. A sam Nerevar się rozpłynął ,znajdujemy tylko Keening.

(Jar Me Doi z tą palmą to uważaj, bo polecisz na Księżyc... :D )

PostNapisane: 01 lip 2012, 08:21 
Kapituła FCoA

Ok, czas się odezwać. Nie wiem jak to zrobiliście, że byliście zdolni wczoraj siedzieć przy kompie.

Dobra, ale teraz do tematu. Sun Shadows powiedziałeś, że ostatni z Septimów są cesarskimi bo się mieszali i że rasę dziedziczy się po matce?! (btw. masz jakieś źródło, bo chętnie bym przeczytał)
Czyli jak dobrze rozumiem, mając przed oczami drzewo rodowe Spetimów http://www.uesp.net/wiki/Lore:Septim_Dynasty możemy dojść do wniosku, że Septimowie byli już Nordami, Bretonami, Dunmerami i cesarskimi WTF?!?!

A co do ostatniego punktu- chyba nie wszyscy mnie zrozumieli. Przedstawiłem tylko podgląd, że wprowadzając wybór stron w najnowszą część TES twórcy skomplikowali sobie życie. Skyrim jest szczególną częścią. W poprzednich częściach zawsze obecny był Uriel Septim VII, teraz ród Septimów wygasł i w sumie nie widać jakoś przyszłości dla uniwersum TES.

PostNapisane: 01 lip 2012, 09:40 
Mistrz pada
Mistrz pada

YY... Ale Nerevajczyk wyjechał do Akaviru i nie było po nim śladu. A Akavir jest na północ od Morrowind i Skyrim.
A co do Septima. Reman Cyrodiil był cesarskim. Nie wiem jaka matka zapoczątkowało ród cesarskich Septimów.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona