Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 14 maja 2021, 12:48

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Śmierć religijna.
PostNapisane: 31 lip 2012, 00:44 
Adept analogów
Adept analogów

A popatrzy na Dovahkiina , ktory sluzy Bractwu jest Wilkolakiem , jest Czempionem kazdej daedry , nalezy do towarzyszy itp ? Gdzie on mogl by pojsc po smierci , tam gdzie najbardziej chcial lub sie udzielal ? A tak wogole istnieja w Tamriel Ateisci ?

PostNapisane: 31 lip 2012, 01:22 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Wilkołaki zawsze po śmierci idą do domeny Hircyna jest to część ich klątwy. Następna w kolejności jest słowicza umowa z Nocturnal, każdy Dovahkiin, który ją zawarł idzie do Everglow. Poza tym wątpię, żeby był on w stanie połączyć obowiązki Herolda Towarzyszy, Słuchacza, Mistrza Gildii Złodzieji itd. więc jeśli nie zobowiązał się przez powyższe więzy to pójdzie tam gdzie pasuje swoimi czynami. Ateizm w świecie w którym Bogowie faktycznie interweniują w życie maluczkich byłby troszkę bezsensu, czyż nie, :P choc oczywiście brak pokory występuje.

PostNapisane: 31 lip 2012, 08:38 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Magowie wyznają przecież Julianosa prawda...
nawet pisze tak czasem w tych wskazówkach co się wyświetlają czasem w trakcie ładowania gry.

PostNapisane: 31 lip 2012, 14:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Po śmierci dusze zazwyczaj trafiają do mojego klejnotu duszy ;)

PostNapisane: 31 lip 2012, 20:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Patrox27 napisał(a):
A tak wogole istnieja w Tamriel Ateisci ?

1. Fantasy, świat inny niż rzeczywisty. O ile w świecie realnym religia to zwykłe "opium ludu" oraz skuteczna metoda podporządkowywania sobie ludzi i zarabiania na nich."Wszystkie religie, jeśli się je zbada, opierają się na systemie mitów, mniej lub bardziej absurdalnym. " (Fryderyk II Wielki). W grze natomiast z bogami ma się kontakt, istnieją i mogą wpływać na świat. Azura przemieniła Chimerów w Dunmerów. Serce Lorckhana. Najazd daedr, kryzys otchłani. Alduin to chyba syn Akatoscha, tak czy nie, bo nie wiem? Błogosławieństwa bóstw. Spotykanie daedr. Coś może pominąłem?
Mogą to być "bogowie" ale można i Aedry i Daedry uważać za kolejną, bardziej rozwiniętą od innych, rasę w świecie The Elder Scrolls.
2. Froki nie jest aby ateistą? Nie pamiętam teraz, ale jak coś się z nim gadało to on coś na początku dość sceptycznie mówił o bóstwach (cofnąłem potem zapis, misje od niego chcę później zrobić, kiedy indziej do niego pójdę).
Jeszcze w temacie wiar, w rozmowie z kapłanem z Białej Grani nasza postać może zadeklarować:
-religijność (co tam gada nie pamiętam)
- że bogowie nie mają większego znaczenia w jej życiu (dialogi te warto pamiętać- przynajmniej odnoszę takie wrażenie- nie mają charakteru odpowiedzi naszej postaci a bardziej sposób rozmowy/ogólny pogląd na to. Samym zaznaczeniem danej odpowiedzi zaznaczasz tylko ogólny pogląd na coś: tak/nie, bądź miły/obraź. A co postać mówi/myśli? Mówi to co ty chcesz, to RPG, odgrywanie ról, wyobraźnia! Na przykład ta wypowiedź oznacza brak zainteresowania kwestią bogów- i w zależności od naszej wyobraźni możemy sobie wyobrazić że postać deklaruje ateizm, całkowitą obojętność i brak zainteresowania kwestią religii czy wiarę w latającego potwora spaghetti- wystarczy tylko wyobraźnia :) ) (zaznaczyłem odpowiedź że bogowie nie mają większego znaczenia).

@Jar Mei Doi
Ciekawy problem się pojawia. I znów kwestia arcymaga się pojawia: jego obecność w Sovngardzie burzy koncepcję życia pośmiertnego zależnego od wybranej drogi życiowej! Mag u wojowników.
Czytając ten temat (wszystkich ksiąg w grze jeszcze nie czytałem) odnoszę wrażenie że kwestia życia pośmiertnego w TES jest niedopracowana/jeszcze nie rozwinięta.

@Mooras- I zastanawiająca rzecz- co ze świadomością tego kogoś? Po śmierci np. w Sovngardzie te osoby kontynuują swój żywot dalej w innym świecie. A dusze w kamieniu? Co one czują w nim? Było coś o tym w grze?

Mam wrażenie że wątek życia po śmierci w TES nie został dopracowany.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 02 sie 2012, 10:31 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Stalker,Skyrim,gothic, gothic 2 nk, gothic 3, risen,risen2 morrowind zlota edycja
Każde bóstwo czy daedra ma swoją sferę. To do jakiej sfery pójdziemy zależy tylko od tego kogo wyznajemy. Wyjątkiem są wilkołaki, które idą na pola łowieckie Hircyna, ale mają wybór i mogą przestać być wilkołakiem. Jeśli dusza zostanie złapana do kamienia duszy do moc duszy jest w kamieniu, a wszystkie wspomnienia znikają, tak jak byś nigdy nie istniał. Mogli by dodać opcje wypuszczenia duszy z kamienia, żeby dusza walczyła po naszej stronie.

-gothic 3
- stalker cień czarnobyla
-stalker czyste niebo
-stalker zew Prypeci
-risen
-the elder scrolls 5 skyrim
-the elder scrolls 3 z dodatkiem bloodmoon

PostNapisane: 02 sie 2012, 10:43 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: The Elder Scrolls 1-5, League of Legends, The Elder Scrolls: Legends
Śmierć Załuję Altmerom żyją długo a khajiici tak krótko. Altmerzy idą do swoich przodków jak Uriel Septim w oblivionie do Septimów przodków.

PostNapisane: 02 sie 2012, 10:48 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Do klejnotów duszy nie trafiają dusze w sensie osoby, jedynie sama energia życiowa. Nie jestem w stanie podać źródła tej informacji, ale jestem pewien, że było to w którejś z książek w Morrowindzie.
Poza tym, gdzie twoim zdaniem miał pójść arcymag? Przecież nie istnieje żadna domena dla magów, nie wiemy także, żeby wyznawał jakieś bóstwa. Nie znamy jego stylu życia - może pod pozorami statycznego arcymaga ukrywał duszę wojownika, jeszcze do tego poniósł śmierć w walce, więc ten Sovngard jest dosyć logiczny. Nikt przecież nie mówił, że tylko wojownicy mogą tam pójść.

PostNapisane: 26 sie 2012, 12:46 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Oblivion , Morrowind, STALKER
Domyślam się gdzie trafiają ateiści w świecie Tamriel to tylko spekulacja, ale być może trafiają do Soul Cairn zatrybiastej lokacji w Dawnguard. Jak tam zszedłem szczękoopad normalnie. Piękna choć martwa kraina. Trafiają tam też tam ci co zginęli śmiercią nagłą. Chociażby kupiec i cały jego dobytek.

PostNapisane: 26 sie 2012, 13:14 
Kapituła FCoA

kreator86 napisał(a):
Domyślam się gdzie trafiają ateiści w świecie Tamriel to tylko spekulacja, ale być może trafiają do Soul Cairn zatrybiastej lokacji w Dawnguard. Jak tam zszedłem szczękoopad normalnie. Piękna choć martwa kraina. Trafiają tam też tam ci co zginęli śmiercią nagłą. Chociażby kupiec i cały jego dobytek.

Do Soul Cairn trafiają tam TYLKO dusze użyte w czasie zaklinania, a więc złapane w kryształy dusz.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona