Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 06 maja 2021, 01:33

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 7 z 8   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Ulubiony typ wroga
Bandyci 24%  24%  [ 16 ]
Magowie 7%  7%  [ 5 ]
Smoki 22%  22%  [ 15 ]
Dzikie zwierzęta (wilki, niedźwiedzie, oraz fantastyczne, np. Troll) 1%  1%  [ 1 ]
Nieumarli (draugry, szkielety, duchy) 16%  16%  [ 11 ]
Wampiry i Wilkołaki (na upartego wampirów mogłem dać do nieumarłych, a wilkołaków do dzikich zwierząt...ale co tam) 7%  7%  [ 5 ]
NPC'i spotkani w dziczy (głównie o nazwie "Breton", "Złodziej" itp.) 6%  6%  [ 4 ]
Strażnicy, Żołnierze, Thalmor i Renegaci 16%  16%  [ 11 ]
Liczba głosów : 68
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ulubiony typ wrogów
PostNapisane: 30 gru 2012, 23:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
@Up

Ale trzeba przyznać, że używanie dwuręcznego miecza z Niebiańskiej Kuźni, który zadaje około 50 obrażeń jest dość trudne, gdy silni wrogowie, którzy używają np. Orkowej buławy zadają 60 obrażeń i posiadają na 30 poziomie z 600 zdrowia, co jest wręcz absurdalne. To sprawia, że zamiast um. postaci liczą się um. gracza.

PostNapisane: 31 gru 2012, 00:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ale to tez ma swoje plusy. Im potężniejszy gracz, tym potężniejszy oponent. Wyklucza to przynajmniej po części granie czołgiem, który jednym ruchem ręki zabija przeciwnika. Wyobraź sobie granie ciężkozbrojnym wojem, uznajmy w jednym z najlepszych setów i kawałem niesamowitej stali w łapach i takiego małego bandytę, który pada po półtorej sekundy...
Z drugiej strony wkurza fakt, że koleżka w szmacianej, futrzanej zbroi z kawałeczkiem drewna powiązanego sznurkiem zadaje całkiem duże obrażenia, a i wcale nie chce szybko umierać...
Jak wrogowie mają się rozwijać razem z graczem, to mogłoby to być na tyle konsekwentne, że zapewniało by NPC stopniowo co lepszy oręż i pancerz. Wtedy dopiero to ma sens.

PostNapisane: 31 gru 2012, 14:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
@hosza

Nie chodzi mi o to, że wrogowie się rozwijają z nami, bo to dobry pomysł, ale gdyby ich statystyki były jakieś sensowne, podam Ci przykłady :

Bandyta, poziom 1 ma statystyki :
zdrowie - 35
magia - 25
kondycja - 70
CO jest absurdalne, bo jak by nie patrzeć, powinien mieć wszystkiego po 100
Z kolei bandyta z poziomem 25 (co daje 24 rozwinięcia atrybutu o 10 pkt) posiada :
zdrowie - 489
magia - 25
kondycja - 246 (takie statystyki mogą być dla gracza osiągalne jak zdobędzie ok 53 lv)
Do tego, jako że ich um. bojowe inaczej wpływają na obrażenia niż u gracza, taką samą bronią zadają 2x więcej obrażeń, mając taką samą umiejętność. O to mi chodzi, bo to zupełnie psuje klimat gry.

PostNapisane: 31 gru 2012, 14:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up a to zmienia zupełnie postać rzeczy :D

A co do samego dodawania tym samym sprzętem większych obrażeń, to co powiesz na to, że kiedy NPC mają słabą (beznadziejną) zbroję zabija sie ich czasami pół godziny? To dopiero zarzyna rozgrywkę. Oczywiście wiąże się to najbardziej z ich statystykami, ale mogliby to jednakowoż przewidzieć...
Uznajmy, że mam już tą daedryczną zbroję, a jakiś herszt ma zwykłą stalową, jaką się nosi na samym początku gry. On jednym uderzeniem zabiera 60% życia, a ja pakując w niego tym legendarnym, zaklętym obiektem nie mogę się go za cholerę pozbyć...

PostNapisane: 31 gru 2012, 17:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up

Ale właśnie chodzi o używanie takich zwykłych stalowych przedmiotów, bez ulepszania, bez jakichś hiper duper zaklęć. Mnóstwo ludzi w ten sposób gra, nie ulepsza, nie tworzy jakichś daedrycznych, po to, by czuć klimat, a Bethesda uznała, że lepiej zrobić tak, by NPC był 5x silniejszy od gracza, ale za to gracz jako jedyna osoba na świecie otrzyma boską moc ulepszania przedmiotów, serio, jest to jedno z najgłupszych rozwiązań w grze, zrobić z gracza cherlaka, ale dać mu jakieś legendarne Daedryczne Bronie itp. Gdyby było inaczej (bez ulepszania, ale NPC zamiast mieć 800 HP na 30 poziomie około 300) to owszem, zwykli bandyci nie stanowiliby żadnego wyzwania bo....to zwykli bandyci przecież. Wtedy mogliby dać jakichś sileniejszych wrogów, nie wiem, jakiś wróg smoczego dziecięcia, elitarny żołnierz, który by miał bardo dobry sprzęt, by w przeciwieństwie do bandytów stanowić wyzwanie.

PostNapisane: 02 sty 2013, 18:44 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ci podrasowani statystykami bandyci to jeszcze jak cię mogę. Totalnie zabójcze dla klimatu były pomysly z Obliviona, gdzie w późniejszej części gry zwykli rabusie, którzy żyli z pobierania 100 septimów haraczu za puszczenie z zyciem składali taką ofertę nie do odrzucenia mając na sobie pełen set szklanej zbroi (a więc nie dość, że wart 1000x więcej niż te głupie 100 septimów, ale tak generalnie to skąd taki sprzęt u byle łachmyty, który kryje się przed Legionami po chaszczach?)

PostNapisane: 02 sty 2013, 19:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Racja, w Oblivionie bandyci w Daedrycznych i Szklanych pancerzach, w Skyrim mega koksy, które na klatę biorą 200 KG i są wytrzymalsi od Trolla, Bethesda wie, jak spierniczyć grę :D

PostNapisane: 08 sty 2013, 15:47 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Nostale s3
Jak odpalam swojego super magicznego czołga to lubie zabijać wszystko co mi pod sarże tarczy wpadnie :D.
Co do tych bandziorów koxów to mi się to średnio podoba bo i tak na 1 hit padaja na początku gry jak i na końcu .

PostNapisane: 08 sty 2013, 18:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up

Na końcu nie zapomniałeś dwa zera, bo nie padają po 1, tylko 100 ciosach, taka malutka pooprawka :D

PostNapisane: 09 sty 2013, 16:19 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Nostale s3
W 100 ciosach to ja całą gre przechodze drogi kolego . :D

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 7 z 8   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona