Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 08 maja 2021, 22:55

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 23   [ Posty: 223 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co was irytowało, bądź czego wam brakowało w serii TES?
PostNapisane: 21 sie 2012, 14:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Ad.1
Cóż, skoro uważacie że to tradycja, niech wam będzie, jednak pamiętajmy, że nie każda tradycja jest dobra.

Ad.2
Owszem, w Morku pójście do tych jaskiń to samobójstwo, ale tam nie trzeba iść, jak robisz to co masz robić (czyli zadania) to na twojej drodze nigdy nie staje jakaś poważna przeszkoda,zawsze słabe potworki lub ludzie, którzy potykają się o własne nogi...

Ad.3
Jak dla mnie grafika również mogłaby być na poziomie Morrowinda, byleby były DUŻE miasta, lewitacja i inne rzeczy...oczywiście jakby Bethesda postanowiła nieco pogorszyć grafikę na cześć takich bajerów, 60% graczy powiedziałaby na dzień dobry "ale kiepska grafika! co za gówno!", więci by im się to nie opłaciło.

Ad.4
A kogo obchodzą jakieś przybłędy tzw. "casuale"? Rzygam jak widzę ludzi ( a w sumie jeszcze dzieci w wieku 8-12 lat) którzy tylko w CoD zasuwali, a tu nagle widzą zwiastun "The Elder Scrolls V : Skyrim" i myślą "oooo ale fajna gra, muszę ją mieć", a nawet nie wiedzą, że V oznacza 5 i że były inne gry z tej serii, a co za tym idzie, nie wiedzą co i jak, przez co Bethesda musi tworzyć grę tak łatwiutką, że nawet kompletny idiota sobie z nią poradzi, przez co my - prawdziwi gracze i fani serii, cierpimy grając w zubożałe kontynuacje serii...to tak jakby Bethesda pokazała nam środkowy palec i wybrałą sobie casuali, którzy grali jedynie w Skyrim, a nawet nie raczyli zainteresować się poprzedniczkami, "bo mają słabszą grafikę, a poza tym mówią że Daggerfall jest trudny".

PostNapisane: 21 sie 2012, 14:48 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

3. Dlatego właśnie powróciłem do Morka (choć np. granie magiem jest tam utrudnone w stosunku do następnych części), dlatego ściągnąłm Daggerfalla i DosBoxa. A co do graczy, którzy oceniają grę tylko na podstawie grafiki - no cóż, chyba nie rozumieją istoty gier fabularnych (czym są, na czym bazują te gry).

4) Te "przybłędy", zwane casualami obchodzą producentów. Pojawienie się w społecznym odbiorze gier jako masowej rozrywki sprawiło, że pula potencjalnych kupujących znaczenie się powiększyła. Wiadomo, że gorszy pieniądz wypiera lepszy, tak więc, tzw. gimbusy, ale nie tylko (są przecież ludzie, którzy po prostu chcięliby w coś od czasu do czasu pograć, ale nie traktują tego jako poważniejszego hobby - tylko czystą rozrywkę), będą stanowić coraz większą część populacji graczy. A ponieważ łatwiej im dogodzić (w końcu wystarczy zrobić ładną grafikę, dużo wodotrysków i multiplayera i to na tyle, aby tylko nie było za trudne), to staną się, niestety, o wiele atrakcyjniejszą grupą docelową niż tzw. hardcore gamers. Małe koszty, duży zysk.
Oczywiście, zwróć uwagę na demografię graczy - wielu tzw. hardcore gamers (nie lubię tego określenia, za bardzo kojarzy się z no-lifami), którzy zaczynali swoje przygody z grami za czasów Daggerfalla, Warcrafta 2 itd, obecnie jest już w wieku mniej lub bardziej dorosłym. Za jakiś czas będą mieli pracę, rodzinę itd. ale nadal będą grać - i będą domagać się produktów jak za dawnych lat, ciekawych i inteligentnych. Ale co najważniejsze, będą mieli pieniądze na zakup tych gier, i, jeśli zobaczą wartościowy produkt, będą na serio rozważać kupno gry droższej niż normalnie, ale przy której spędzą kilka lat co najmniej, a nie (jak w przypadku czołowych casualowych produktów) zaledwie kilka wieczorów. To jest szansa dla firm, którze będą produkowały dla konkretnej niszy klientów - produkty ambitne.

PostNapisane: 21 sie 2012, 15:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Wiem, że te casuale to najlepszy (i niedługo pewnie - jedyny) sposób na porządny zarobek. Jak wiemy ci prawdziwi gracze, którzy grali w takie klasyki jak Resident Evil 1-3, The Elder Scrolls Daggerfall lub Silent Hill, są już dorośli i nie mają aż tyle czasu na gry, a w tych czasach dzieci w coraz młodszym wieku wolą zacząć grać w gry komputerowe, niż pobawić się na dworze, dlatego trzeba tworzyć gry pod nich - czyli proste, nieskomplikowane i nie wymagające zbyt wiele myślenia. Weźmy lata późne dziewięćdziesiąte, większość gier ma odpowiedni poziom trudności, są też gry bardzo trudne lub nawet frustrujące, ale gracze wtedy cieszyli się, że w ogóle jest w co grać, taki o Daggerfall, dla nowych cholernie trudny/ niemożliwy, ale wtedy takie gry były na czasie, a teraz to jak gra jest za trudna, to można ją olać, bo mozna znaleźć 100 takich samych, tylko że łatwiejszych, dlatego Bethesda, by nie zostać "odrzucona" w ten sposób, robi łatwe gry. Wiem, że chodzi o zyski, ale mogli by też pomyśleć o prawdziwych graczach, a nie tylko casualach. Poza tym, to że ktoś jest casualem, nie oznacza, że zupełnie nie potrafi grać, więc też nie trzeba robić aż tak łatwej gry. Ja swoją przygodę z TES zacząłem od Obliviona, gdy miałem 9 lat, z początku zachowałem się jak taki "skretyniały casual", nie pojmowałem tego i odłożyłem grę, dopiero po paru latach zagralem w nią na poważnie, po czym zainteresowałem się starszymi częściami, najpierw Daggerfall, potem Morrowind no i jak wyszedł - Skyrim. I osobiście uważam, że Daggerfall jest z tego wszystkiego najlepszy, nie ma może takiej akcji i grafiki jak Skyrim, system walki też trochę kuleje, ale zwiedzanie lochów w daggerfallu ( co mogło zająć kilka godzin, bo przedmiot który trzeba znaleźc może być schowany wszędzie) to najlepsze przeżycia, jakie miałem podczas grania w gry serii TES.

PostNapisane: 21 sie 2012, 15:19 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Oj, głupie gadanie. Proporcje casuale - hardkorowce zmieniają się razem z wielkością rynku, obecnie rynek gier komputerowych rośnie i to w dość szybkim tempie, i tak, casuale stanowią większą część graczy. Nie można jednak obwieszać od razu końca ambitnych gier, bo nie jest to prawdą. Bardziej wymagający gracze są grupą na którą jak najbardziej można zarobić, co pokazuje chociażby świetny DA: Origins, czy Wiedźminy. Zgodzę się jednak, że dzisiaj twórcy trochę ignorują tę grupę, ale nie będzie to trwało wiecznie. Istnieje nisza - ktoś ją w końcu zapełni. Obecnie chcąc zagrać w RPGa, przez duże R, P i G odpalam staruszka Tormenta, gdyby wydano grę choć odrobinę zbliżającą się do niego bez wahania wydałbym na nią nawet i 200 złotych, a wątpię, żebym był jedyny ;)

PostNapisane: 21 sie 2012, 16:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cóż, ja z RPG mam to samo ale nie z Tormentem lecz Gothic 1- 2 : Noc Kruka, to gry mojego dzieciństwa :D
Co do tego, że hardkorowi gracze jak my są ignorowani i to się w końcu zmieni, powiem tylko, że mam nadzieję, byś miał rację, poziom trudności (chociaż ciężko to nazwać "trudnością") gier z ostatnich lat mnie załamuje, głównie Survival Horrory, ale też niektóre RPG zamieniają się w kiczowate zręczniościówki i co chwilę widać na ekranie "A - dodge" , "Ctr + Shift jump off" itp. Zwłaszcza po zobaczeniu tego na gameplayu z Resident Evil 6 zrobiło mi się aż smutno.

PostNapisane: 21 sie 2012, 16:50 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Co do Gothica 2 Nocy Kruka to irytował mnie tam tylko skopany system podnoszenia atrybutów. Bardzo szybko dochodziło się do momentu, w którym rozwój jakiegokolwiek z głównych atrybutuów zaczynał dosłownie pełzać (za wszystkie punkty zdobyte podczas jednego awansu można było wykupić 1 punkt atrybutu).

Co zaś do TESów, to drażni głównie brak logiki w niektórych rozwiązaniach - Oblivion jest tu mistrzem ze swoimi wszechwiedzącymi strażnikami i kupcami, którzy zawsze wiedzieli co jest kradzione, a co nie (nie żebym sam parał się złodziejstwem, ale takie rzeczy drażnią). Podobnie jak super napakowani strażnicy miejscy (to odrealnia świat).

No i system magii, właściwie regeneracja many, to bolało nieco w poprzednich TESach (głównie w Morrowindzie, bo w Daggerfallu koszty czarów spadały wraz ze wzrostem umiejętności).

PostNapisane: 21 sie 2012, 17:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Hmm...ja w Gothic 2 Noc Kruka nie miałem zazwyczaj aż takich problemów z Siłą i Zręcznością.
do 29 punktów jest tak że : 1pkt atrybuty = 1PN, od 30 już 2 PN więc jak masz 29 to dodaj 5, w ten sposób zaoszczędzisz trochę, to samo jak masz 59, gdy masz już 64 podnoś je tylko dopalaczami (gulasze Thekli, ognisty i parujący gulasz od bandytów, tworzenie mikstur siły/ zręczności, jedzenie jabłek i kamienne tablice")
Kilka dni temu zrobiłem nową postać, i w piątym rozdziale (38 lv) mam 119 siły i chyba około 110 zręczności, więc myślę, że nie jest aż tak źle, smoki nie sprawialy mi problemów. Ale dobra, bez offtopowania, to dział dotyczacy TES

PostNapisane: 21 sie 2012, 23:32 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

no moim zdaniem , w grach powinna być opcja wyłączania takich ułatwień jak strzałka na mapce i inne tego typu ułatwienia dla amatorskiego gracza .
gracze wychowani na starej szkole , czyli z lat 90 - 2000 , pamiętają takie gry jak właśnie seria gothic , gdzie bez wczytania się w treść zadania i uważnego wysłuchania NPC z całej okolicy , nie było szans wykonania go !
i w tedy było szukanie , penetrowanie , latanie po krzakach i dziurach , a znalezienie rozwiązania zadania bezcenne !
w gothicu 2 pamiętam zadanie z paczką ziela , kilka dni w realu szukałem jej , pytałem wszędzie i w końcu gdy ją dorwałem w magazynie w porcie Khorinis , byłem wniebowzięty i o takie przeżycia mi chodzi !
wykonanie takiego zadania na inteligencje i umiejętność kojarzenia faktów i informacji , daję więcej frajdy niż podążaj za strzałką , NUDA

PostNapisane: 21 sie 2012, 23:45 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Jestem czarną owcą w temacie, bo nigdy nie lubiłem serii Gothic :D Wolę Fallouty (oprócz sarenkowatej trójki) Tormenta i Arcanum. Odnosząc się jednak do waszych porównań - mają one sens, ale tylko do pewnego stopnia. Formuła, sam pomysł na Gothica jest inny od formuły TESów. W Gothicach wątek główny odgrywał zawsze dużo większą rolę niźli w Oblivionie, inaczej były rozłożone akcenty na poszczególne aspekty rozgrywki. TES jest TESem i wolałbym by nim pozostał, nawet za cenę częściowej casualizacji. Swoją drogą to jak popatrzę na kilka względnie nowych gier to równowaga casual - hardkor jest jak najbardziej możliwa. Dragon Age: Origins, Fallout: New Vegas - to są tytuły, które przykuły do ekranu zarówno bardziej staroszkolnych graczy jak i casuali. Można? Można.

PostNapisane: 22 sie 2012, 09:10 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Odnosząc się do wypowiedzi moorasa , to każda nowa część serii TES powinna odnosić się w jakimś stopniu do poprzednich części i historii w grze , by utrudnić grę właśnie takim graczom którzy tylko w skyrima grają , jeśli nie wiesz dostatecznie dużo z poprzednich części , to nie masz szans przejść następnej . Tak powinno być.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 23   [ Posty: 223 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona