Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 18 maja 2021, 11:03

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 17 z 23   [ Posty: 223 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co was irytowało, bądź czego wam brakowało w serii TES?
PostNapisane: 13 lis 2012, 22:24 
Casual
Casual

chodziło by mi że jak kupujesz dom od jarla to płacisz mu czynsz :D ponadto jakbyś miał zamek/twierdze to utrzymanie też powinno kosztować :D

PostNapisane: 13 lis 2012, 22:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Nie no, jak dla mnie ograniczenie dostępność do gildii powinno być, ale bez przesady, że "dojście do wojowników uniemożliwa dojście do magów" w grach było wiele NPC, którzy byli członkami zarówno gildii magów jak i wojowników, nieoficjalnie też gildii złodziei, jako taki "szpieg", myślę, że wykluczenia powinny być takie :
Mroczne Bractwo - Gildia złodziei, mimo iż obie gildie zajmują się skradaniem (poza Obkiem i Skyrim, tam z deczko przygłupi Ork w ciężkiej zbroi mógł być mistrzem, ho ho) to są ze sobą sprzeczne, np w Oblivionie, jestem Słuchaczem ( czy jak to w PL się zwało), nowy w Gildii Złodziei i ciągła gadka "pamiętaj, nie zabijamy, my nie jesteśmy mroczne bractwo, bla bla bla", albo zadanie z gildii złodziei, które było sprzeczne z wątkiem gildii magów, masz podrzucić coś tam Arcymagowi, ale tym arcymagiem jest gracz...no proszę was.
No i...w sumie wszystko, chyba, że np. nasi kompani z gildii wojowników dowiedzą się, że należymy do MB to kick z gildii i do widzenia

PostNapisane: 17 lis 2012, 00:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cóż, oryginalna na pewno nie będę, ale bardzo denerwowała mnie totalna liniowość i pójście na łatwiznę z misjami dodatkowymi. Sam fakt, że wszystkie polegały tylko na 'idź i przynieś' lub 'idź i zabij'. Dodatkowo większość lokacji była zerżnięta z jednego schematu. A misje w podziemiach Dwemerów (chyba najbardziej nużące ze wszystkich. Nie dość że przez pół godziny nic specjalnie zaskakującego, to cały czas wszystko wygląda praktycznie identycznie. Oczywiście są do tego wyjątki, ale muszę trochę pomarudzić :D )
Żeby już nie powtarzać Moorasa powiem tylko że się z nim zgadzam co do ograniczenia dostępności do gildii.

PostNapisane: 17 lis 2012, 10:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
@up

Ale o której części TES teraz mówisz? :P
Bo w takim Morrowindzie np. zdarzyła się czasem misja nie polegająca na idź i zabij, chociaż te drugie też wylewały się z ekranu.

PostNapisane: 17 lis 2012, 13:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
chociaż te drugie też wylewały się z ekranu

no właśnie :D

No wiadomo, że były wyjątki, ale tylko wyjątki. Większość niestety była tylko powielanym schematem. A w Skyrimie to już nawet tych wyjątków nie było.

PostNapisane: 17 lis 2012, 13:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

No, może te zadanie z zabójstwami w Zimowym Tronie, jeden wyjątek.

PostNapisane: 17 lis 2012, 23:29 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Mi we wszystkich TESach (w Morrowind nie grałem zbyt długo bo już dawno temu odrzucił mnie system walki :) ) zawsze brakowało większego realizmu w kontaktach z NPC'ami. Zawsze zastanawiałem się czy możliwe jest stworzenie gry z wielkim otwartym światem, ciekawą fabuła i klimatycznymi zadaniami. Dla mnie w Skyrim udało sie stworzyć piękny świat w genialnym Nordyckim klimacie. Niestety interakcja z NPC i ich niesamowita płytkość niwecza częściowo ten wysiłek. Jest kilka ciekawych postaci ale jak na tak wielki świat jest ich po prostu zbyt mało.

Ponad to wspomniana interakcja ze światem gry i NPC'ami. Nawet po ukończeniu głównego wątku NPC mają gdzieś kim jesteś i traktują cię tak jakbyś dopiero co zaczał grę. ("nigdy nie słyszałem o tym przybyszu"-Vilkas do Dovakhina który zjednoczył Skyrim i pokonał Smoki) Podobnie gdy już obejmiemy władze nad gildią. Co z tego że możemy za darmo zabrać kogoś do pomocy gdy cała reszta i tak traktuje nas jak nowicjusza i rzuca tekstami w stylu " znaj swoje miesce w szeregu nowicjuszu" itp) dodatkowo brak możliwości jakiegokolwiek zarządzania gildią. Po prostu nie jest to wiarygodne

Kilka filmowych sekwencji też by nie zaszkodziło. Np po zakończeniu fabuły głównej lub misji gildii.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 17 lis 2012, 23:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Kilka filmowych sekwencji też by nie zaszkodziło.

No mi tego tez właśnie dość mocno brakowało. Tak samo jak głosu postaci. Wiem, że to ma być specjalny zabieg- postać którą gramy miałaby być everymanem, ale mimo wszystko jakoś tak te rozmowy z NPCami działają mi na nerwy, kiedy moja postać tylko stoi i się patrzy. Brak jakiejkolwiek, nawet szczątkowej mimiki, czy gestu.

Dodatkowo w Skyrimie skradanie, co idealnie ukaże ten oto filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=lHbF9ynGZV0

PostNapisane: 18 lis 2012, 09:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
plebanx11 napisał(a):
Kilka filmowych sekwencji też by nie zaszkodziło. Np po zakończeniu fabuły głównej lub misji gildii.

Wątek główny może nie ma epickiego filmiku z epickim herosem który w epickiej walce pokonał epickiego wroga i tak oto kończy się epicko ta epicka historia ale powrót z Sovngardu na Gardło Świata do Paarthanaxa, widok dziesiątek smoków nawołujących "Alduin nie żyje!", rozmowa z Paarthunaxem i Odahvkiinem ma klimat.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 18 lis 2012, 15:03 
Adept analogów
Adept analogów

hosza napisał(a):
Dodatkowo w Skyrimie skradanie, co idealnie ukaże ten oto filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=lHbF9ynGZV0

A przecież wystarczyłoby żeby npc wypowiadał troszkę inną kwestię i poziom absurdu drastycznie by zmalał.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 17 z 23   [ Posty: 223 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona