Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 14 maja 2021, 13:34

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona

Jaki był główny motyw Ulfrika Gromowładnego przy wywołaniu wojny domowej??
Władza 62%  62%  [ 24 ]
Zemsta 10%  10%  [ 4 ]
Przywrócenie kultu Talosa 8%  8%  [ 3 ]
Dobro Nordów 5%  5%  [ 2 ]
Patriotyzm (zachowanie kultury Skyrim) 15%  15%  [ 6 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: Motywy Ulfrika Gromowładnego.
PostNapisane: 12 wrz 2012, 13:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Jakie były waszym zdaniem prawdziwe motywy Ulfrika, gdy wywołał wojnę domową w Skyrim? Moim zdaniem jego głównymi motywami była żądza władzy i chęć zemsty na Thalmorze i osobach, które go poparli. Co wy o tym sądzicie?

Ostatnio edytowano 17 wrz 2012, 19:27 przez Astarte, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Motywy Ulfrika Gromowładnego.
PostNapisane: 12 wrz 2012, 14:01 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, Wiedzmin 2, Dragon Age, BFME2, Dark Souls
Zaznaczyłem "Dobro Nordów" chociaż myślę, że nie było jednego konkretnego motywu. Raczej było to połączenie wszystkich wymienionych. Przywrócenie kultu Talosa jako zachowanie tożsamości i tradycji Nordów. Ogólnie pojęta niezależność i dobro Skyrim. Zemsta na Thalmorze jest oczywista. Jeśli chodzi o władzę to Ulfric nie pragnął jej za wszelką cenę. Myślę, że uważał że w sytuacji w jakiej znajdowała się jego ojczyzna byłby właściwym człowiekiem na tronie. Torygg był przedstawiany jako nieudolny król a Ulfric nawet po zdobyciu Samotni i tak oczekiwał na decyzję jaka miała zapaść na moot'cie.

PostNapisane: 12 wrz 2012, 14:57 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Oblivion , Morrowind, STALKER
Ulfrick miał tylko jeden motyw - pragnął wyłącznie władzy dla siebie. Jedyne o co troszczy się Ulfrick to Ulfrick - dosłowny cytat z gry. To, że Torygg miał być nieudolny to plotka rozsiewana przez Gromowładnych.
Zemsta na Thalmorze litości chyba chciał zatrzeć ślady (w końcu był ich agentem). Przywrócenie kultu Talosa to zasłona dymna, bo paradoksalnie zwracając się przeciwko Imperium sprzeniewierzył się Talosowi, który założył Imperium. Po wtóre Legionowi naprawdę zwisało, tak jak i Imperium to, że Nordowie czczą sobie dalej Talosa. Dopiero wyskok Ulfricka spowodował gwałtowną reakcję ze strony Thalmorczyków. To są fakty.
A dalej po zdobyciu Samotni powiedział, że i tak będzie Władcą Skyrim bez względi na rezultat mootu.
Niezależność Skyrim to skazanie prowinicji na zgon - brak wsparcia Legionu , Redgardzi dawno temu się wypięli na Imperium i jakoś nie widzę przesłanek ku temu, że pomogą Nordom. Mroczne Elfy bankowo nie pomogą Gromowładnym z uwagi na rasistowskie podejście Ulfricka do innych ras niż Nordowie.
Ulfrick to zdrajca, uzurpator, morderca i chory psychicznie dupek.

PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:04 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Nordowie mieli wybór: albo próba uniezależnienia się od upadającego Imperium albo wyparcie się tradycji dla kilku lat pokoju. A potrzeba by co najmniej kilkunastu lat na odbudowanie Imperium w takim stopniu aby mogło znów stawić opór Thalmorowi. Gdyby nie Gromowładni i Ulfric przez ten czas doszłoby do czystek w Skyrim na wielką skalę. Północna Prowincja nie mogłaby sobie pozwolić na takie straty. Wysokie Elfy też nie zdążyły odbudować swej potęgi sprzed Wielkiej Wojny. Skyrim mogłoby więc uderzyć na krótko po zakończeniu wojny domowej wyzwalając kolejne krainy na południe. W Hammerfel opór przeciwko Thalmorowi wciąż jest żywy więc nie wiem dlaczego Redguardzi nie mieli by wspomóc Nordów. Uciskane Leśne Elfy z Puszcy Valen zaczynają działać na tyłach jako zwiad, dywersanci i dobra partyzantka. A co do Mrocznych Elfów to kwestia polityki wewnętrznej: kilka pomniejszych przywilejów dla Dunmerów i mamy dodatkowe odziały z Morrowind. Thalmor znajduje się w klesczach. Elfy dostają w dupę i wycofują się na Summerset Isles a jednoczące się Imperium ma czas na wprowadzenie ładu i odbudowe sił.

PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

"Wyzwalać" kolejne prowincje? Trochę mi zalatuje ZSRR. Pozatym, jak napisał kolega kreator86, przed rebelią, żadnych czystek niebyło. Prawo było jedynie ormalnością.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:39 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Na mocy Konkordatu Bieli i Złota Thalmor mógł robić w Skyrim wszystko co uważał za słuszne. Czystek może i nie było (jeszcze) ale prześladowania kwitły. To pewne, że gdyby nie opór Nordów ostatecznie Elfy dążyłyby do wybicia elit i całkowitego podporządkowania oddziałów militarnych.
W efekcie czego prowincja zostaje wchłonięta przez Dominium (potem prawdopodobnie kolejne) i zostaje osamotnione Imperium Cyrodil, które de facto nie może o niczym decydować ani w żaden sposób się przeciwstawić. I wtedy dopiero mamy ZSRR.
Wielka Wojna toczyła się bezpośrednio pomiędzy Aldmerami i Imperium. Pomijając same oddziały legionistów z innych prowincji reszta kontynentu nie brała czynnego udziału w konflikcie (jedynie Hammerfel zaangażowało się trochę bardziej).
Chciałbym zobaczyć starcie Dominium z resztą zjednoczonego Tamriel.

PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

A jak wyobrażasz sobie egzystencję osamotninego Skyrim. Przez to jak postępował Ulfrick (agent Thalmoru) naprawdę ciężko by było o sojusz z innymi prowincjami.
Poza tym, żeby Dominium Wchłonęło Skyrim, musiałoby załatwić najpierw wszystkie prowincje po drodze (w tym Cesarstwo).
Narazie Dominium nie ośmieliłoby się na śmielsze kroki niż "oficjalne" zakazanie kultu. A potem Cesarstwo mogłoby też się odbudować.

Obrazek

PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Osobiście mnie bardzo wkurzyło panoszenie się Thalmoru i sama zrobiłabym wszystko, by go zniszczyć i przywrócić dawną chwałę i potęgę Cesarstwa! Najbardziej zirytowało mnie zakazanie kultu Thalosa i chęć przywrócenia go była pierwszym powodem, z którego pomyślałam o przyłączeniu się do Gromowładnych. Oczywiście później wielokrotnie miałam wątpliwości, czy dobrze zrobiłam, ale kiedy po zakończeniu wojny weszłam do Niebiańskiej Świątyni i zobaczyłam w jej wnętrzu kapliczkę Talosa, przestałam czegokolwiek żałować. Było warto!

PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Było warto poprzeć rasistę, hipokrytę, oszusta i agenta wykorzystującego biednych, naiwnych Nordów do zdobycia władzy? Ja raczej tak bym nie myślał ;)

Obrazek

PostNapisane: 12 wrz 2012, 16:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Skopać tyłki Thalmorczykom zawsze jest warto! ;) Poza tym myślę, że Ulfrik będzie dobrym władcą, który zadba o swój lud i ostatecznie skopie Thalmorczykom tyłki jeszcze bardziej!

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna strona