Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 14 maja 2021, 12:31

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 14 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 41  Następna strona

Jaki był główny motyw Ulfrika Gromowładnego przy wywołaniu wojny domowej??
Władza 62%  62%  [ 24 ]
Zemsta 10%  10%  [ 4 ]
Przywrócenie kultu Talosa 8%  8%  [ 3 ]
Dobro Nordów 5%  5%  [ 2 ]
Patriotyzm (zachowanie kultury Skyrim) 15%  15%  [ 6 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motywy Ulfrika Gromowładnego.
PostNapisane: 20 wrz 2012, 14:48 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Pytanie na które możnaby odpowiedzieć otwierając encyklopedię ;) Patriotą jest ten kto troszczy się o dobro swego państwa, nacjonalistą ten kto szkodzi innym państwom, by pomóc swojemu.

PostNapisane: 20 wrz 2012, 14:54 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

A ja myślałem, że nacjonalizm to postawa, która uznaje interes narodu za najwyższy priorytet. A Ulfrik to jednak chyba trochę szkodzi Cesarstwu, czyż nie?

PostNapisane: 20 wrz 2012, 14:57 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Oblivion , Morrowind, STALKER
Dla Ulfricka narodem jest Skyrim.

PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:00 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Ależ przecież to znaczy prawie to samo - patriota nie będzie wołał o ,,odbicie" Kresów, nie chce szkodzić innym krajom, chce tylko dobra dla swojego, bez krzywdzenia innych w przeciwieństwie do nacjonalisty. Co do Ulfrika - to zależy od punktu widzenia. Jeśli uznamy, że Cesarstwo to okupanci itd. to byłby patriotą tak jak patriotami byli Polacy walczący z okupantem, jeśli jednak uznamy, że chce on osiągnąć dobro swego narodu przez jak największe zgnębienie Cesarstwa - wtedy faktycznie jest nacjonalistą.

PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Li_tenet
Ok, teraz już rozumiem o co chodziło ci z tą służbą bogom. Oczywiście, zawsze jest tak, że czyny to jedno, a intencje drugie, a wolę każdy odczytuje po swojemu. Masz rację.;)
Granica między patriotyzmem a nacjonalizmem rzeczywiście bywa cieniutka i wszystko zależy od punktu widzenia. Każdy terrorysta może być postrzegany, jako bojownik o wolność swojego narodu, i odwrotnie partyzantów można postrzegać, jako zamachowców.

PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:11 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Po prostu sądzę, że nacjonalizm jest niepotrzebnie demonizowany. A czasami jest potrzebny, gdyż zdarza się, że narody nają sprzeczne interesy. Jasne, można szukać kompromisów, ale to nie zawsze wychodzi - pozostaje gra o sumie zerowej.

PostNapisane: 20 wrz 2012, 16:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja postrzegam nacjonalizm jednoznacznie negatywnie, ponieważ (znając poziom patriotyzmu w naszym kraju pewnie mnie zlinczujecie), nie jestem patriotką. Nigdy nie czułam się Polką, mimo, że całe życie spędziłam w Polsce, wychowana w polskiej rodzinie. Ludzi kocham tak samo bez względu na to, czy są Polakami, Niemcami, Rosjanami, czy Izraelitami, bo ludzie to po prostu ludzie. A co do kompromisów, też ich w sumie nie lubię. No, ale to nie są rozważania na nasz temat.

PostNapisane: 20 wrz 2012, 16:23 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V: Skyrim, World of Warcraft, Mass Effect, Portal
Ulfric nigdy nie powiedział, że nienawidzi Dunmerów, Argonian czy Khajiitów. Jakoś Altmerka na targu mówi, że żyje jej się dobrze. Altmerka! A może to szpieg Thalmoru? Nikt jej nie prześladuje, Dunmerzy są właśnie zbyt dumni i przez to żyją w tej swojej Szarej Dzielnicy. A to, że przedkłada dobro swojego kraju nad to, aby jakiś Dunmer miał poduszkę z puchu czy jakieś inne skarby? Mają gdzie mieszkać, równie dobrze Ulfric mógłby wyrzucić ich z miasta albo gdzieś zakopać ale tego nie zrobił. Według mnie to normalne zachowanie. A Ulfric został pojmany, zdradzony, oszukany, potraktowany jak śmieć, nawet nie mógł towarzyszyć umierającemu ojcu - nie wiem co ja bym zrobił w takiej sytuacji. To oczywiste, że chciał się zemścić. I muszę powiedzieć, że jest mi w pewnym sensie go żal. On chce tylko nie dopuścić do tego, żeby jego ludzie doświadczyli tego, co on sam musiał przeżyć i ciężko jest wybrać jedną opcję, według mnie każda z nich była po części motywem jego zachowań.

edit: Sam Ulfric mówi, że Cesarstwo jakie znał już dawno przestało istnieć, jest ono teraz marionetką Thalmoru - wystarczy posłuchać paru rozmów i tego jak trzęsą zbrojami bo "Co by Thalmor nam zrobił gdyby się o tym dowiedział" itd. Można oczywiście zastanawiać się co by było, gdyby nie podpisano Konkordatu Bieli i Złota...
Zaznaczam "zemsta", gdyż według mnie to ona napędziła wszystko pozostałe ;)

Ostatnio edytowano 20 wrz 2012, 16:36 przez CherryGrove, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 20 wrz 2012, 16:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

CherryGrowe
W pełni się z tobą zgadzam. Mnie też jest żal Ulfrika, w szczególności od momentu, jak przeczytałam w aktach Thalmoru, że go torturowali, a później wmówili mu, że to przez niego upadło Cesarstwo.
W ankiecie wypisane są wszystkie możliwe motywy, natomiast zaznaczać należy ten, który wydaje się być motywem głównym, czyli dominującym.

PostNapisane: 20 wrz 2012, 17:59 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Cóż według mnie dla Ulfrika liczyła się tylko i wyłącznie władza. Nigdy nie troszczył się o dobro nordów,bo jakoś nie miał nic przeciwko by Ci ginęli w bratobójczych walkach. Nie będę się jednak zbytnio rozwodził nad tym tematem bo właściwie kreator86 już wszystko opisał i w pełni się z nim zgadzam

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 14 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 41  Następna strona