Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 06 maja 2021, 00:58

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 21 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 41  Następna strona

Jaki był główny motyw Ulfrika Gromowładnego przy wywołaniu wojny domowej??
Władza 62%  62%  [ 24 ]
Zemsta 10%  10%  [ 4 ]
Przywrócenie kultu Talosa 8%  8%  [ 3 ]
Dobro Nordów 5%  5%  [ 2 ]
Patriotyzm (zachowanie kultury Skyrim) 15%  15%  [ 6 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motywy Ulfrika Gromowładnego.
PostNapisane: 23 wrz 2012, 12:17 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@Liu
Zaraz stwierdzisz, że oddanie kawałka ziemi Hamerfell to też sprawa czysto symboliczna, no bo w skali całego Cesarstwa...
Zresztą, Cesarstwo respektuje prawa tam, gdzie jest mu to wygodne. Np. w Morrowind jakoś nie ścigali abolicjonistów, mimo, że zgodnie z prawem (traktatem o przyłączeniu Morrowind do Cesarstwa) to zgodzilo się respektować zwyczaje i prawa Dunmerów na terenie tej prowincji jak własne. Dlatego ja się nie dziwię, że Nordów zdenerwowało wyrzucenie Talosa ze świątyń. Bo tu chodzi o fundamentalną rzecz (nie tylko religijnie), Cesarz rozporządza czymś do czego nie ma prawa. Talos założył Cesarstwo, doprowadził do tego, że ród Mede miał wogóle co przejąć do rządzenia i zapewnienia sobie dobrobytu, a więc Mede powinien być mu za to wdzięczny.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 12:18 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V: Skyrim, World of Warcraft, Mass Effect, Portal
To, że Cesarstwo jest idealnym państwem dla jednych, nie oznacza że musi być idealne dla WSZYSTKICH i według mnie dla Skyrim nie jest. Mając dobrego króla, Skyrim może być samowystarczalne i odpierać Dominium niekoniecznie pod rządami Cesarstwa

PostNapisane: 23 wrz 2012, 12:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Li_tenet
Ok, zwracam honor! ;)

Mikkel
Mnie osobiście zakazanie kultu Thalosa bardzo wkurzyło. Jeszcze nie wiedziałam wtedy, o co dokładnie chodzi (był to początek gry), ale jak usłyszałam, że Dziewitkę zredukowano do Ósemki, to mnie krew zalała :zly: , tym bardziej, że zakazanym bogiem był przodek mojego Cesarza Martina Septima!
Wracając do daty zakończenia wojny: możliwe, że tak jest, ale czy walki w Hamerfell można zaliczyć jeszcze do Wilekiej Wojny? Gdyby tak było, trzeba byłoby zaliczyć do niej także powstanie Gromowładnych, więc wojna trwałaby nadal, a jednak wszyscy są zgodni, że się skończyła... 20 lat temu. Natomiast 26 to w zaokrągleniu do dziesiątek 30 (do 20 tego zaokrąglić nie można). Może twórcy gry popełnili tu jakiś błąd?

PostNapisane: 23 wrz 2012, 12:29 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
@Mikkel
Cytuj:
Cesarstwo respektuje prawa tam, gdzie jest mu to wygodne. Np. w Morrowind jakoś nie ścigali abolicjonistów, mimo, że zgodnie z prawem (traktatem o przyłączeniu Morrowind do Cesarstwa) to zgodzilo się respektować zwyczaje i prawa Dunmerów na terenie tej prowincji jak własne.

Ale przecież je respektują tj. nie wtryniają się w sprawy Morrowind. Rozróżnij respektowanie od egzekwowania.

Jeśli zaś chodzi o Talosa - on już nie żyje, jest tylko symbolem. Jeśli odrzucenie symbolu ma dać wymierne korzyści praktyczne to nie widzę problemu. I przez symbol nie mam oczywiście na myśli niepodległości tylko dajmy na to flagę narodową. Symbol, nic więcej. Jeśli zmiana polskiej flagi na różową z jednorożcem pośrodku miałaby w jakikolwiek sposób pomóc Polsce w '39 to byłbym jak najbardziej na tak. Poza tym - jeśli AKowiec, spytany przez Gestapo, czy działa w AK i walczy z Niemcami odpowiedziałby, że nie, to czy czyniłoby to z niego zaprzańca, zdrajcę narodowego, który wypiera się własnej tożsamości? Niezbyt, i podobnie jest z Cesarstwem. Kult Talosa został usunięty z oficjalnej doktryny, ale wszyscy i tak w niego wierzyli i jego kapliczki były tolerowane. Oczywiście do czasu gdy Ulfrik zaczął rebelię.

@CherryGrove
Wybuch wojny domowej nie był powodowany względami ekonomicznymi tylko religijnymi, Nordowie w Cesarstwie żyli w dobrobycie, handlowali wesoło z resztą Cesarstwa i musieli, czy chcą, czy nie, tolerować inne rasy. Poza tym twój argument można odwrócić - w Skyrim też nie WSZYSCY chcą żyć pod wesołymi rządami Ulfrika, chcą nadal być w sojuszu z Cesarstwem. Ale no tak, jak mogłem zapomnieć! Przecież tylko ci którzy poparli Ulfrika to Nordowie, reszta to mlekożłopy. :D

PostNapisane: 23 wrz 2012, 12:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Liu_tenet
Twoje porównanie moim zdaniem jest nie właściwe. Ja porównałabym zakazanie kultu Thalosa (odnosząc się do polskiej rzeczywistości, tak jak lubisz) do zakazania kanonizacji i anulowania beatyfikacji Jana Pawła II. Ludzie dalej czciliby go, jako świętego, mimo, że jego kult byłby oficjalnie zakazany, ale uważam, że tak, czy inaczej, nieźle by ich to wkurzyło.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 12:37 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Oj tam, oj tam. Natomiast im dłużej czytam Liu_tenet'a tym bardziej powstaje w mojej głowie wizja jego na tronie Mede, z taką przemową od 1:20
http://www.youtube.com/watch?v=Vn5nga99 ... re=related
tylko słowa trochę inne w niektórych momentach: until I recover what was lost under my command (prowincje Cesarstwa, tak utracone na rzecz Dominium jak i te, które odłączyły się samodzielnie), that is why this Elves are unimportant (bo broni nie tyle wolności co władzy absolutnej Cesarstwa, a kto nie chce być w Cesarstwie temu biada), that is why I just won't simply walk from this ice-frozen province, fixing this mess is the gift from the Empire, AND YOU SHOULD ALL BE GRATEFULL!!!!!. :rotfl:

PostNapisane: 23 wrz 2012, 12:54 
Mistrz pada
Mistrz pada

@Astarte
Twoje również nie wydaje mi się odpowiednio ujmujące sytuację. Po pierwsze beatyfikacja, śmierć itd. JP2 to są sprawy wciąż bardzo świeże, ludzie, którzy nie pamiętają Jana Pawła to dopiero do podstawówki chodzą, Tiber Septim natomiast żył 600 lat przed akcją Skyrima. Po drugie nie jest w twoim porównaniu uwzględniony powód tego anulowania, gdybyśmy wyszli z NATO, UE itd., zostali zaatakowani przez Rosję, odparli ich, a następnie zaoferowano nam warunki pokojowe sprowadzające się jedynie do prawnego zakazania kultu Jana Pawła 2 wtedy dopiero możnaby mówić o jakichś analogiach. ;)

@Mikkel
Porównanie trafne, acz nie do końca. :P Elfy uważam za kluczowe zagrożenie, a zlikwidowanie Dominium za cel ważniejszy od przetrwania Cesarstwa.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 14:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Obejrzałam na you tube śmierć Ulfrika po zdobyciu Wichrowego Tronu. Chciałam zobaczyć, co by się stało, gdybym zrobiła to, czego w żadnym razie nie zrobię, czyli gdybym przyłączyła się do Cesarstwa. Omal się nie rozpłakałam :( , kiedy Ulfrik na stwierdzenie Rikke: "Skyrim nie jest twoje", odpowiedział: "Wiem... ale to mój dom." Moim zdaniem zginął jak bohater. Na szczęście w mojej grze to nigdy nie miało miejsca. Cieszę się, że ocaliłam Ulfrikowi życie! :D

Natomiast Tullius nie wiedział nawet, co to Sovngard! Głupi ignorant! Przez całą grę mnie wkurzał, choć muszę przyznać, że mam do niego odrobinę szacunku, jako, że służy Cesarstwu własnym życiem. Nie uważam, żeby był skoczonym draniem, ale jak dla mnie to głupiec, który nie dorasta Ulfrikowi do pięt.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 14:50 
Mistrz pada
Mistrz pada

Nie możesz wymagać od razu znajomości kultury norskiej od każdego obcokrajowca ;) Oczywiście Tullius nie jest zbyt miłym, czy sympatycznym człowiekiem, ale nie jest zdaję się złym oficerem, z pewnością wierzy też w Cesarstwo i jego ideały. Co zaś do porównania z Ulfrikiem - faktycznie, ten pierwszy jest z pewnością bardziej wybijającą się ponad inne osobowością, zwłaszcza charyzmą, ale postacią mocno kontrowersyjną, która nie przyniosła za dużo dobrego i Skyrim i Cesarstwu.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 15:02 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@Astarte
Zakończenie Gromowładnych też do najmilszych nie należy - dobra scena z Rikke. Tzn. ukazująca różnicę między Cesarstwem Septimów a Mede (jeśli chodzi o filozofię). Tulius się już poddał, wie, że zaraz czeka go egzekucja (czemu nie taka pokazowa, jak w Helgen :diablo: ) - zresztą sam przyznaje, że "tamto Cesarstwo już nie istnieje". Po czym mamy Rikke, która jest dowodem, że resztki dziedzictwa Septimów nadal żyją. To smutne, zważywsze, że Rikke, Galmar i Ulfrik służyli razem w Legionie, byli przyjaciółmi, walczyli razem w Wielkiej Wojnie. A teraz stoją po przeciwnych stronach barykady. I każde z nich jest gotowe zginąć za swoje ideały. To sprawia, że zakończenie Gromowładnych jest nieco ciężkie (w nastroju) - wchodziło się do miasta jeszcze z ogniem walki w sercu, ale przy wychodzeniu z zamku czuję się jakoś... zmęczony, przygnębiony - zwycięstwo jakoś smakuje tak... gorzko. Co trzeba było zrobić to trzeba było, ale płaci się za to dużą cenę.
Obrazek

@Liu
Jeśli nie rozumiesz zwyczajów kraju w którym stacjonujesz, a tym bardzije prowadzisz wojnę, to jest olbrzymia szansa, że zamiast pozyskać (co jest niezbędnym warunkiem wygrania wojen partyzanckich) ludność miejscową tylko ją zantagonizujesz. Dlaczego Ulfrik rozpoczynając wojnę kontrolował tylko Wichrowy Tron, a obecnie ma w ręku pół Skyrim?

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 21 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 41  Następna strona