Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 15 maja 2021, 00:40

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 32 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna strona

Jaki był główny motyw Ulfrika Gromowładnego przy wywołaniu wojny domowej??
Władza 62%  62%  [ 24 ]
Zemsta 10%  10%  [ 4 ]
Przywrócenie kultu Talosa 8%  8%  [ 3 ]
Dobro Nordów 5%  5%  [ 2 ]
Patriotyzm (zachowanie kultury Skyrim) 15%  15%  [ 6 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motywy Ulfrika Gromowładnego.
PostNapisane: 27 wrz 2012, 15:53 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: TESV:Skyrim, Europa Universalis III, Victoria 2 AHD, Wolrd of Tanks, Lineage 2,
Zwróć uwagę, że już od pewnego czasu zwiadowcy cesarscy donosili o koncentracji sił Gromowładnych i o tym, że planuje on zaatakować Białą Grań. Nie Falkreth, a Grań. To dlatego Balgruuf postanowił w końcu przyjac pomoc legionu, chociaż wzbraniał się przed tym z całych sił. i chyba mi nie powiesz, że machiny oblężnicze tez się szybciej transportuje w górzystym terenie szybciej od posłańca.
po za tym armia maszerująca na Falkreth musiała by się cofnąć, by móc obejść Gardło świata od północy i to kolejne dni opóźnienia.
No i wszyscy mają konie ale nikt ich nie używa? Zwłaszcza do niesienia wiadomości które mogą zdecydować o losie wojny.
i jeszcze co do obecności legionu armia Gromowładnych jest już prawie gotowa do szturmu, a jarl z legatem dopiero kończą omawiać plany obrony. Więc tak wcześnie tez ten legion tam nie wszedł. Zapewne gdy już było jasne, że bitwa jest nieunikniona.

PostNapisane: 27 wrz 2012, 16:15 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Machiny oblężnicze robi się na miejscu, a nie taszczy przez pół kraju. A kto powiedział, że armia musi iść na południe od Hrotgaru? Może iść przez północ, bo ma 2 plany: albo na Falkreth, albo na Grań (w zależności od decyzji jarla). Zwiadowcy Legionu niekoniecznie siedzą w obozach Gromowładnych, więc mówią co im się wydaje. A konie? To jest jeden z tych przypadków, w których gameplay miesza się z Lore. Ja w grze widziałem na koniu tylko szlachcica (tego co miał ochroniarza), innych postaci nie jestem w stanie sobie przypomnieć. A jeśli kurierzy Gromowładnych korzystają z koni to będą jeszcze szybciej.

PostNapisane: 27 wrz 2012, 17:34 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: TESV:Skyrim, Europa Universalis III, Victoria 2 AHD, Wolrd of Tanks, Lineage 2,
pod warunkiem, ze na miejscu masz wszystkie materiały. Nikt tez nie mówi, żeby całą katapultę turlali po drodze. Jednak zarówno złożenie , czy tez budowa machiny na miejscu zajmuje trochę czasu. Natomiast armia atakująca Falkreth z północy bez zajęcia Grani aż prosi się o toczenie. Zwiadowcy Legionu widzieli armię maszerującą w kierunku tego miasta, a jedynym celem dla jakiego mogłaby tam maszerować było oblężenie go.

PostNapisane: 27 wrz 2012, 17:40 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Akurat elementy żelazne jest łatwiej nosić ze sobą niż bale drewna (te można pozyskać z lasów). Tych katapult to też nie było jakoś szczególeni dużo, z tego co pamiętam (choć mogę się mylić), więc aż tak długo to mogłoby nie trwać ich konstruowanie z bali drewna wyciętych w lasach.
A co mają sobie pomyśleć zwiadowcy Legionów? Nadchodzi armia Gromowładnych, trzeba ich zatrzymać jak najszybciej. Więc powiedzmy o tym Balgruufowi, krzyczmy, że to na pewno idzie na niego, niech pozwoli nam zając dogoden pozycje w swoim mieście, i już jesteśmy do przodu (jako Legion, bo właśnie zajeliśmy dodatkowe miasto).

PostNapisane: 27 wrz 2012, 17:47 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Nostale s3
Hmm ja tu o Ulfriku czytać wchodze a tu obleżanie miast :P
Ulfrik chciał tylko władzy!( żeby nie było że na temat nie pisze :D )

PostNapisane: 27 wrz 2012, 17:52 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

No dobra, już siedzę cicho - co miałem do powiedzenia o Ulfriku to powiedzialem.

PostNapisane: 28 wrz 2012, 17:07 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES 3,4,5, Trylogia Mass Effect, Total War Empire, Total War Shogun 2
Od niedawna popieram cesarstwo. Na początku dałem się porwać przemowie Ulfrika. Potem dowiedziałem się o poddaństwie Cesarstwa Thalmorowi. I co? Ludzie mają kłaniać się elfom? No i na końcu obudziła się we mnie dusza buntowniczego polaka ;) . Jednak jak zacząłem się wgłębiać dalej w fabułę, zacząłem tracić nadzieję w szczere intencje Ulfrika. Dokumenty Thalmoru, Ignorowanie potrzeb obywateli innych ras, bezwzględne eliminowanie każdego kto stanie mu na drodze itd. Obrona wiary się okazała przykrywką (wcześniej każdy wyznawał spokojnie Talosa, dopiero agresja Gromowładnych przyciągnęła uwagę Thalmoru), duże ilości Nordów popierających Imperium (Ulfrik doprowadził do wojny bratobójczej), i zabicie Torygga gdy ten był otwarcie gotowy do poparcia Ulfrika i jego działań. Skyrim nie ma szans militarnie, gospodarczo i politycznie istnieć niezależnie tak jak jednocześnie jest fundamentem ludzkiego Imperium. Ci co są przekonani, że Skyrim jest na tyle potężne aby samo działać przeciwko Thalmorowi niech wezmą pod uwagę ile ludzie mogą zdziałać razem, Gromowładni i Cesarscy razem przeciw Thalmorowi. Ulfrik jednak to wszystko przekreślił, bo nawet jeśli się zakończy wojna domowa, to nienawiść pozostanie (dwa rody Białej Grani są świetnym przykładem). Mam duży szacunek do wielu Nordów jak i do Ulfrika, są to ludzie którzy walczą za to co wierzą. Ale kierując się emocjami, patrząc na problem Dominium z tak krótkiej, żywiołowej perspektywy, mogą doprowadzić do upadku ludzi przed elfami. Podsumowując, Ulfrik ma wiele zalet (dobry przywódca...) jak i wad (...tylko dla nacjonalistycznej swojej grupy). Przede wszystkim jednak, jest to według mnie postać tragiczna która walczy o to w co z całego serca co wierzy, nieświadomie doprowadzając do upadku całą ludzkość, imperium jak i Skyrim. I wierzę, że to obowiązek Dovahkiina ;) , aby go powstrzymać, nawet kosztem jego tragicznej śmierci. Podpisuję się pod tekstem Rikke, po jego śmierci.

PostNapisane: 28 wrz 2012, 19:26 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Postać tragiczna, z tego co wiem, to ktoś, kto niezależnie od swoich decyzji, czy czynów jest skazany na zgubę. To by wykluczało Ulfrika z tego grona :P

PostNapisane: 28 wrz 2012, 21:25 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES 3,4,5, Trylogia Mass Effect, Total War Empire, Total War Shogun 2
A nie? Myślisz, że nawet jeśli wygrałby wojnę byłby w stanie utrzymać Skyrim w bezpieczeństwie przed Thalmorem? Albo ścięcie prze Imperium albo przez Thalmor. Wcześniej mógł patrzeć bezradnie na powolną porażkę Imperium, albo wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć wojnę, która jest na dłuższą metę skazana na porażkę. Cokolwiek by nie zrobił Skyrim czekałaby zguba. Myślę, że nie był na tyle głupi by tego nie przewidzieć. Wybrał po prostu to w co bardziej wierzył. Ja mam z kolei nadzieję, że Impierium znów stanie się potęgą. Jednak może źle rozumiem tę sytuację pod kątem filozoficzno-polonistycznym i złego określenia użyłem (postać tragiczna). Wybaczcie jestem rasowym mat-fizem ;)

PostNapisane: 28 wrz 2012, 22:57 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Problem w tym, że Ulfrik sam wpakował się w taka sytuację, gdzie w końcu tak czy siak robi źle i to właśnie przeczy jego tragizmie :P I może bym jeszcze zrozumiał argument o tym jak to biedny Ulfrik musiał patrzeć na upadek imperium, gdyby to było zaraz po wojnie,gdy Cyrodill, czy Hammerfell faktycznie były mocno zniszczone. Ale to jest 26 lat po wojnie! 26 lat Wielkiej Odbudowy i przygotowań do kolejnej wojny. Czy Cesarstwo ma naprawdę tak słabych oficerów (bo jednym z nich był Ulfrik), że nie potrafią przewidzieć najoczywistszych konsekwencji swoich czynów? Ta powolna porażka imperium chyba nie była aż tak porażkowa, skoro może ono sobie pozwolić na naginanie warunków traktatu (chociaż jeszcze nie występuje otwarcie przeciw niemu) jakim było przymykanie oka na czczenie Talosa. W Białej Grani jakoś też nikt nie zamyka tego kapłana krzyczącego o Talosie.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 32 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Następna strona