Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 18 maja 2021, 12:10

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 38 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona

Jaki był główny motyw Ulfrika Gromowładnego przy wywołaniu wojny domowej??
Władza 62%  62%  [ 24 ]
Zemsta 10%  10%  [ 4 ]
Przywrócenie kultu Talosa 8%  8%  [ 3 ]
Dobro Nordów 5%  5%  [ 2 ]
Patriotyzm (zachowanie kultury Skyrim) 15%  15%  [ 6 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motywy Ulfrika Gromowładnego.
PostNapisane: 03 paź 2012, 17:46 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Cytuj:

Wybacz, ale stawiam słownik PWN powyżej strony opartej na zasadzie otwartej edycji przez użytkowników.
Cytuj:
Mój błąd faktycznie nie ma co dyskutować, to jest tylko wymyślona historia więc to twórcy decydują jak jest nawet jeżeli jest to bezsensowne.

Nie wiemy ile trwały walki o miasto, Markart jest bardzo dogodnym do obrony miejscem, dodaj do tego możliwość ufortyfikowania się wewnątrz ruin, to mogło potrwać dni. Ulfrik postanowił więc zrekrutować każdego mieszkańca miasta który się nadawał do walki, a pozostałych zabijał. Co jest w tym bezsensownego?
Cytuj:
Dobrze że to jest angielskie forum, każdy na pewno zrozumie.

Twoja ironia jest zbędna, angielski jest językiem na tyle rozpowszechnionym, że jego nieznajomości należy się raczej wstydzić niźli prosić o tłumaczenie. Tekst jest napisany w dość prostym języku, nawet jeśli nie zna się pojedynczych słówek istnieją przecież internetowe słowniki.
Cytuj:
Poza tym nadal wydaje mi się że było mówione w grze iż tron Elisif się nie należy bo nie jest on dziedziczny. Ale może po prostu w grze są sprzeczności albo ja źle pamiętam.

Elsif nie tyle tron ,,się należy" co ma całkiem mocne roszczenia względem niego. Moot staje się zwykłą formalnością wtedy gdy obecny jest dziedzic, żona króla takim dziedzicem nie jest - ma tylko roszczenia, jak widzimy popierane przez wielu jarlów.

PostNapisane: 03 paź 2012, 18:00 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES 3,4,5, Trylogia Mass Effect, Total War Empire, Total War Shogun 2
"A jak miałoby wyglądać kamienne miasto z bogatymi kopalniami 2,5 dekady później? "

Szczerze mówiąc nie wiem po czyjej stronie się opowiedzieć... Oczywiste jest, że miasto zostało odbudowane. Wyglądało jednak na dosyć podniszczone. Z drugiej strony zaś, każde miasto w Skyrim tak wygląda, chociażby bogata Biała Grań.

"Dobrze że to jest angielskie forum, każdy na pewno zrozumie. Poza tym nadal wydaje mi się że było mówione w grze iż tron Elisif się nie należy bo nie jest on dziedziczny. Ale może po prostu w grze są sprzeczności albo ja źle pamiętam."

O angielski się nie martw, poradzimy sobie ;) . Sprzeczności wynikają z tego co zarzuciłeś dworowi Samotnii. Informacje w dużej mierze zbieramy od postaci, które biorą udział w tym konflikcie, więc są one stronnicze. Procesarscy tak jak i gromowładni. Np. to nordowie popierający Ulfrika mogą być stronniczy w tym, że mówią, że Skyrim poradziło by sobie militarnie i gospodarczo bez Cyrodil. Musimy więc niemal w każdej wzmiance od npc to uwzględniać.

Ostatnio edytowano 04 paź 2012, 07:25 przez Wojtascyther, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 03 paź 2012, 18:21 
Adept analogów
Adept analogów

Cytuj:
Wybacz, ale stawiam słownik PWN powyżej strony opartej na zasadzie otwartej edycji przez użytkowników.

Twoje prawo.

Cytuj:
Nie wiemy ile trwały walki o miasto, Markart jest bardzo dogodnym do obrony miejscem, dodaj do tego możliwość ufortyfikowania się wewnątrz ruin, to mogło potrwać dni. Ulfrik postanowił więc zrekrutować każdego mieszkańca miasta który się nadawał do walki, a pozostałych zabijał. Co jest w tym bezsensownego?

To zabijanie właśnie. Mordował starców bo nie chcieli chwycić za broń? Ale ok być może jest typem takiego człowiek, w końcu Cesarscy też posyłają do kata człowieka który miał pecha znaleźć się w złym miejscu i czasie. Ale w takim razie czemu nikt później nie chciał pociągnąć go do odpowiedzialności? Wygląda to na niezłą samowolkę. Zresztą nie wiemy jak wielu zabił, równie dobrze mogły to być tylko pojedyncze jednostki albo całe to gadanie jest tylko propagandą, celowym wyolbrzymieniem, próbą zniesławienia.

Cytuj:
Twoja ironia jest zbędna, angielski jest językiem na tyle rozpowszechnionym, że jego nieznajomości należy się raczej wstydzić niźli prosić o tłumaczenie. Tekst jest napisany w dość prostym języku, nawet jeśli nie zna się pojedynczych słówek istnieją przecież internetowe słowniki.

Na niektórych forach dostaje się bana za używanie ni z tego ni owego innego języka niż polski i nie jest to żadna forma rasizmu ni nic z tych rzeczy. Zresztą używanie polskiego języka w dyskusji która od wielu stron toczy się w języku polski to coś normalnego. Nikt nie nie musi znać języka angielskiego w jakimś tam stopniu, tym bardziej nikt nie musi siedzieć nad słownikiem i tłumaczyć jakichś tekstów bo nagle ktoś wyjechał z tekstem w innym języku.

Cytuj:
Elsif nie tyle tron ,,się należy" co ma całkiem mocne roszczenia względem niego. Moot staje się zwykłą formalnością wtedy gdy obecny jest dziedzic, żona króla takim dziedzicem nie jest - ma tylko roszczenia, jak widzimy popierane przez wielu jarlów.

Zgadza się to z tym co mówiłem. Z tym że nie zgodzę się iż żona króla ma jakieś większe prawa, chyba że w Skyrim inaczej to wygląda (jeżeli tak to proszę o dowód). Ale normalnie żona króla zaczynała być istotna jeżeli spłodziła z królem dziecko, w innym przypadku nadal była kimś obcym.

PostNapisane: 03 paź 2012, 20:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

1. Jeżeli chodzi o angielski cytaty, to są one często stosowane na tym forum, np. z USP czy innych. Dlaczego? Ponieważ anglojęzyczne wiki są dokładniejsze i bardziej rozbudowane.

2. W grze możemy się dowiedzieć, że odkąd Skyrim jest częścią Cesarstwa to moot najczęściej wygrywają kandydaci z Samotni, z której Cesarstwo zrobiło nową stolicę. Elisif ma poparcie Cesarstwa i to jest chyba jej jedyny atut. Jeżeli już mamy się posługiwać historią, to w Polsce przez długi czas nie było określenia "królowa" w sensie władczyni. dlatego też była król Jadwiga. Więc z tej strony Elisif niema żadnego przebicia.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 03 paź 2012, 21:55 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: TESV:Skyrim, Europa Universalis III, Victoria 2 AHD, Wolrd of Tanks, Lineage 2,
Amandir napisał(a):
Jeżeli już mamy się posługiwać historią, to w Polsce przez długi czas nie było określenia "królowa" w sensie władczyni. dlatego też była król Jadwiga. Więc z tej strony Elisif niema żadnego przebicia.

Jeśli chodzi o ten fragment to co ma to co było w Polsce i to jak się coś określa w języku polskim do gry? W Skyrim może być zarówno Najwyższy Król jak i Najwyższa Królowa, co zresztą już miało miejsce.

PostNapisane: 06 paź 2012, 08:54 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Oblivion , Morrowind, STALKER
Prawdą jest, że Ulfrick urządził rzeź w Markacie - zabił każdego kto go nie poparł.
Prawdą jest, że Ulfrick generalnie gdzieś ma rozstrzygnięcie zebrania jarlów - nawet jak go nie wybiorą to on będzie Najwyższym Królem - zabije nowo obranego - dowodzi to, że Ulfrickowi chodzi tylko o władzę jest uzurpatorem i zdrajcą Cesarstwa.
Prawdą jest, że dopóki Gromek nie zaczął swojej prywatnej wojny domowej wszyscy generalnie olewali zakaz czczenia Talosa (jego boskość i tak jest dyskusyjna) - potem zaczęły się represje.
Co do obecności Thalmoru na podstawie gry - w całym Skyrim mamy aż jedną ich budowlę. Aż jedną.
Żona Torygga ma silne podstawy do bycia Najwyższą Królową, ale nawet Baalgruf też mógłby zostać władcą.
Jeśli Skyrim się odłączy to marnie skończy - wystarczy, że Dominium zrobi generalny wjazd w Cesarstwo i żegnamy surowce - Cesarstwo bardzo ograniczy handel skupiając się na utrzymaniu własnych pozycji. A po upadku droga do Skyrim otwarta.
Ulfrick jest krótkowzroczny i nie dostrzega większego zła - dlatego bez żalu go zabiłam - chociaż ja to bym wolał publiczną egzekucję w Samotni przez powieszenie lub poderżnięcie gardła tak aby umierał długo i męczarniach za całe zło jakie wyrządził.
Dominium może czekać i uderzyć wtedy kiedy zaboli najbardziej

PostNapisane: 11 paź 2012, 13:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Protestuję! ;)
Nie zgadzam się z tym, że Ulfrik jest pozbawionym serca draniem. Zaczęłam grać w Skyrim drugi raz i rozwiały się wszystkie moje wątpliwości w tej kwestii, które udało wam się zasiać. Faktem jest to, że kiedy Ulfrik mówi słowa, które mnie tak ujęły (kiedy mówi o tym, dlaczego walczy), jeszcze właściwie nie wie, że przybyłam na jego dwór, by ewentualnie do niego dołączyć. Nie okłamuje więc mnie, bo wcale nie zwraca się do mnie. Rozmawia z Galmarem, a oni dwoje na pewno są ze sobą szczerzy. Tak więc jego piękne i wielkie słowa są prawdą! Zresztą to Galmar chce by Ulfrik został królem, to on cały czas go dopinguje. Galmar święcie wierzy w Ulfrika, a Ulfrik naprawdę wierzy w to, że musi zostać królem dla dobra Skyrim. To, że jest żądny władzy to osobna kwestia, ale przyznaję, że również istotna. Tylko, że sama żądza władzy to jeszcze nic złego. A co do rasizmu Ulfrika, to mam coraz większe wątpliwości, czy aby nie jest to jakaś wroga propaganda i/lub zupełnie nie zrozumienie intencji Ulfrika przez niektórych jego poddanych (okropnych rasistów). Te wątpliwości zasiała w mojej głowie pewna Dunmerka z Akademii Bardów, która śpiewa w gospodzie "Pod Knotem" o tym jak wielkim królem jest Ulfrik. Polecam posłuchać tej pieśni, bo śpiewa całkiem ładnie. Nie zapominajmy też o ostatnich (no dobra przedostatnich ;)) słowach Ulfrika w wersji gry, w której ginie. Kiedy Rikke mówi: skyrim nie jest twoje, Ulfrik odpowiada: "Wiem, ale to mój dom."
Podsumowując: Nadal uważam, że motywem przewodnim Ulfrika była zemsta związana z patriotyzmem, a władza znajdowała się dopiero na drugim miejscu.

PS: Nie znam angielskiego i wcale się tego nie wstydzę, tylko trochę mnie to martwi, bo we współczesnym świecie bez znajomości angielskiego nie jest łatwo. Tak czy inaczej nienawidzę tego języka z całego serca! :diablo: Dlaczego? Chyba dlatego, że prawie wszyscy go bezpodstawnie kochają, a ja mam przekorną duszyczkę. Jednym słowem: moim zdaniem angielski jest przereklamowany!

PostNapisane: 16 paź 2012, 22:51 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Oblivion , Morrowind, STALKER
Wiesz Astarte jedno przyznaję Ulfrick jest charyzmatycznym mówcą. Propagandę umie wcisnąć. A co do angielskiego - nie każdy go bezpodstawnie kocha, ale powiedzmy sobie uczciwie to jedna z podstaw w szukaniu pracy (minimum) oraz komunikowaniu się ze światem. Nie znać nawet angielskiego na bazowym komunikatywnym cóż nie będę nikogo osądzał, ale to nie daje wielkich szans na rynku.

PostNapisane: 17 paź 2012, 13:36 
Casual
Casual

ja bez skrupułów zabiłem ulfricka,gdyby tak kochał skyrim i wszystkich nordów,nie zabijał by niewinnych którzy nie chcieli za niego walczyć.gdyby był prawdziwym nordem,wiedział by o przepowiedni ze ściany alduina.wierzył by w to,a nie wypełniał ostatni punkt przepowiedni.jak dla mnie chciał władze za wszelką cenę

PostNapisane: 17 paź 2012, 16:02 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@darkrakso
Z całym szacunkiem, darkrakso, ale bredzisz, tym, że:
Cytuj:
gdyby był prawdziwym nordem,wiedział by o przepowiedni ze ściany alduina

Ściana Alduina była zamknięta przez setki lat w zapomnianej przez świat placówce Ostrzy. Dovahkin jest pierwszym od czasów dynastii Cyrodillów i Smoczej Straży śmiertelnikiem, który odwiedza to miejsce. Więc oczekujesz, że reszta świata będzie lepiej poinformowana o przepowiedni (czy nawet umieliby ją odczytać, zinterpretować?).
Twierdzisz, że Ulfrikowi zdarzało się zabijać niewinnych - a Cesarstwo to niby co robi? Wystarczy pojawić się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, i na wszelki wypadek chętnie Cię zetną (początek rozgrywki).

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 38 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona