Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 18 maja 2021, 11:38

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 7 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 41  Następna strona

Jaki był główny motyw Ulfrika Gromowładnego przy wywołaniu wojny domowej??
Władza 62%  62%  [ 24 ]
Zemsta 10%  10%  [ 4 ]
Przywrócenie kultu Talosa 8%  8%  [ 3 ]
Dobro Nordów 5%  5%  [ 2 ]
Patriotyzm (zachowanie kultury Skyrim) 15%  15%  [ 6 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motywy Ulfrika Gromowładnego.
PostNapisane: 13 wrz 2012, 22:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Przyznaję, mam braki, ale o Morrowind wiedziałam, bo Mroczne Elfy bardzo rozpaczały z tego powodu.

PostNapisane: 14 wrz 2012, 07:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gdzie w grze jest mowa o sytuacji Cesarstwa i stanie dawnych prowincji? Pytam, bo chciałabym uzupełnić braki.;)
Po tym, co napisaliście widzę, że Cesarstwo jest w naprawdę opłakanym stanie, jeszcze gorszym niż myślałam. Myślę, że Ulfrik chce zjednoczyć Tamriel tak samo, jak Tiber Septim, z tą różnicą, że być może ustanowiłby Skyrim jako stolicę, choć z drugiej strony ma ono kiepskie położenie geograficzne. Naprawdę jest prawie pewna, że ambicje Ulfrika nie kończą się na byciu Najwyższym Królem Skyrim. On chce zostać Cesarzem. Inna sprawa, czy mu się to uda.
Osobiście, gdyby gra dawała nieograniczone możliwości, to sama postarałabym się podbić całe Tamriel i pod swoimi rządami odtworzyć Cesarstwo (mogłabym w tym celu wykorzystać smoki) ;) Moja ojczyzna Cyrodiil nadal byłaby stolicą, a ja byłabym Cesarzem, no i w tych punktach zderzają się interesy moje i Ulfrika. Pewnie wyglądałoby to tak, że najpierw ramie w ramie zniszczylibyśmy Thalmor, a później zaczęli walczyć z sobą nawzajem. No cóż, tak się czasem zdarza. ;) Szkoda, że wątek polityczny kończy się po zakończeniu wojny domowej :(

PostNapisane: 14 wrz 2012, 13:25 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Skyrim, Wiedzmin 2, Dragon Age, BFME2, Dark Souls
Liu_tenet napisał(a):
Ta, tyle, że jeśli Ulfrik wygra (a to miał zdaję się w zamiarze) to z Cesarstwa nic nie zostanie już właściwie i to zniszczone Skyrim będzie musiało bronić się samotnie przed Dominium.

Cesarstwo wysłało w celu stłumienia buntu Gromowładnych tylko część swoich sił i jednego generała - Tuliusa (przynajmniej tylko o nim wiemy). Więc po ewentualnej porażce w Skyrim Cesarstwo nie pozostanie bezbronne. Poza tym rebelia nie trwa jeszcze zbyt długo. Nie zdążyła się przerodzić w wojnę totalną. Nie słyszałem o żadnych walnych bitwach, w których stawałoby na przeciw siebie tysiące żołnierzy. Gromowładni to raczej partyzantka, która ma ambicję przerodzić się w regularną armię. Wysłane siły Cesarstwa są prawdopodobnie porównywalne do oddziałów buntowników. Nie sądze żeby w północnej prowincji stacjonowały całe legiony.
Cel zarówno Ulfrica jak i Tuliusa to jak najszybsze zakończenie tego konflikyu a potem otwarte przeciwstawienie się Thalmorowi. Obaj wiedzą, że jeśli wojna domowa potrwa zbyt długo będzie to porażka obu stron.

@Astarte
Jeśli możesz to nie pisz postów pod sobą, używaj edycji :)

PostNapisane: 14 wrz 2012, 14:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Stan Cesarstwa nie był opłakany, aż do rebelii. Po 20 latach zdążyło odbudować zasoby ludzkie zdolne do inwazjii na Dominium. Jednak rebelia, może zmienić całkowicie sytuację polityczną oraz wojskową.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 14 wrz 2012, 16:40 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Cytuj:
Gdzie w grze jest mowa o sytuacji Cesarstwa i stanie dawnych prowincji?

Mniej więcej tutaj ;)
Cytuj:
Myślę, że Ulfrik chce zjednoczyć Tamriel tak samo, jak Tiber Septim, z tą różnicą, że być może ustanowiłby Skyrim jako stolicę, choć z drugiej strony ma ono kiepskie położenie geograficzne. Naprawdę jest prawie pewna, że ambicje Ulfrika nie kończą się na byciu Najwyższym Królem Skyrim. On chce zostać Cesarzem. Inna sprawa, czy mu się to uda.

Piękne sobie cele w życiu ten Ulfrik stawia tylko małe pytanie - czy mozolny proces wojny domowej z Cesarstwem, stabilizacji państwa, a potem mozolnego jednoczenia Tamriel nie wypadałoby chociaż odłożyć na kilka latek w przód, nie zaczynać go w chwili gdy nad całym kontynentem wisi groźba altmerskiego totalitaryzmu? Różne wydarzenia 4. Ery z pewnością mocno poturbowały Cesarstwo, nie znaczy to jednak, że jest ono bezbronne i nie należy go od razu spisywać na straty. Dominium z pewnością przez te 20 lat nie zdołało uzupełnić swoich rezerw podczas gdy Cesarstwo dysponuje nadal dwoma prowincjami, które stanowią o jego sile (Cesarstwo Talosa zaczynało przecież z nawet mniejszymi terenami, bez Wysokiej Skały) czyli Cyrodill i Skyrim. Nawet jeśli Skyrim zostało dość poważnie osłabione (@Natharim - może i faktycznie nie zostało zdewastowane, ale nie można przecież zignorować podziałów jakie ta wojna stworzyła i w efekcie osłabiła Skyrim) to wciąż istnieje Cyrodill, wciąż istnieje tradycja świetnych dowódców Cesarskich, wciąż mamy sporo rekrutów z całego pozostałego Cesarstwa + bretońscy magowie. Cała siła Dominium opiera się na magach, których nie da się wyszkolić tak szybko jak zwykłych żołnierzy.
Cytuj:
Moja ojczyzna Cyrodiil nadal byłaby stolicą, a ja byłabym Cesarzem, no i w tych punktach zderzają się interesy moje i Ulfrika. Pewnie wyglądałoby to tak, że najpierw ramie w ramie zniszczylibyśmy Thalmor, a później zaczęli walczyć z sobą nawzajem. No cóż, tak się czasem zdarza. ;) Szkoda, że wątek polityczny kończy się po zakończeniu wojny domowej :(

Prawie na pewno wątek konfliktu zostanie pociągnięty w następnej części TESa, jednak na zostanie cesarzem/cesarzową bym nie liczył.

PostNapisane: 14 wrz 2012, 20:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wiem, że na to nie można liczyć. Jeśli chodzi o plany Ulfrika, to myślę, że teraz, gdy został Najwyższym Królem Skyrim, zrobi sobie dłuższą przerwę w dalszych podbojach. Sam zresztą mówił o tym, że wojnę z Thalmorem trzeba odłożyć na później, a teraz będzie uzbrajał Skyrim i przygotowywał je na ewentualny atak ze strony Cyrodiil.

PostNapisane: 15 wrz 2012, 11:09 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: TES V : Skyrim
Władza to jedyny powód dla którego ulfric walczy o skyrim bo przecież wcale nie było źle gdy panowało cesarstwo, "Działało potulnie"

PostNapisane: 15 wrz 2012, 13:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Otóż to! Cesarstwo było potulne wobec Thalmoru, a Gromowładni nie mieli zamiaru być potulni.

PostNapisane: 15 wrz 2012, 20:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Ulfrik działa na krótką metę. Jasne jest dla mnie, że pragnie władzy. Zaraz, natychmiast. Problem w tym, że Thalmor rośnie w siłę a samotne Skyrim nie dałoby rady Dominium. Wzbogaceni doświadczeniem wojny domowej żołnierze + trudny teren dla najeźdzcy to za mało. Ulfrik tego nie dostrzega i mimo że ma piękne hasła to prowadzi swoich ludzi w przepaść. Chyba, że ma jakiegoś asa w rękawie. W końcu umie "krzyczeć" a za bardzo nam tego w grze nie wyjaśnili. ..

Jasne jest to, że wojna domowa w Skyrim jest na rękę Thalmorowi. Mało tego, przecież to oni ją pośrednio wywołali a Ulfrik nie dostrzega, że jest tylko marionetką działającą na sznurku na tyle długim, żeby myślał, że działa samodzielnie. Baaa, przecież on im uciekł z więzienia.

Cesarstwo bez Skyrim będzie bardzo osłabione i szala zwycięstwa przechyli się na stronę Thalmoru. Skyrim bez Cesarstwa nie będzie znaczyć nic. Bo osłabione Cesarstwo ulegnie Dominium a następne w kolejce będzie Skyrim.

PostNapisane: 16 wrz 2012, 13:23 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@dikajos
Zwróć uwagę, że, po pierwsze, Ty patrzysz na to z perspektywy globalnej (cesarskiej), dwa, że zakładasz samotne działanie Skyrim przeciw Thalmorowi (Hammerfell i reszta Cesarstwa pozostaje w pełni neutralna).

A jak to może wyglądać z punktu widzenia Ulfrika? Cesarstwo przegrało Wielką Wojnę, głównie przez zaskoczenie i nieprzygotowanie. Ponadto, dla pokoju poświęciło dokładnie to czego Thalmor sobie życzył w pierwotnym ultimatum - innymi słowami, po co cała wojna, skoro efekt taki jakby przyjąć od razu ten traktat?
Dalej, Cesarz zdradził Hamerfell - kto zapewni, że nie zdradzi innych prowincji, gdy będzie mu to na rękę? Zwróćcie uwagę, że Ulfrik jest Nordem, a zatem wedle jego kultury należało walczyć nadal (choćby wiązało się to z długą wojną i dużymi stratami dla ludności Cesarstwa) - a nawet gdyby Thalmor był w stanie zająć Cyrodill, to nie utrzymalby go długo (skoro nie byli w stanie przez 5 lat wygrać z rebeliantami redgardzkimi na tym skrawku Hammerfell) i musiałby uciec z podkulonym ogonem. Zresztą Redgardzi dali dobry przykład dalszej walki i zwycięstwa (co oczywiście nie byłoby możliwe bez zniszczenia głównych sił Dominium w Cesarskim Mieście, ale to inna sprawa).
Słowem - Cesarstwo zawiodło (w jego mniemaniu). Dlatego, należy się od niego jak najszybciej odłączyć, bo wtedy będzie więcej czasu na przygotowanie własnych sił Skyrim - przy czym Ulfrik sądzi, że ma na to lepszy pomysł niż Cesarz. Zostanie z Cesarstwem to dla niego ciągnięciem Skyrim na dno - jeśli Cesarz przegra kolejną wojnę, to ile zapłaci Thalmorowi za przywilej zachowania tronu? Co jeśli zarządają Skyrim? Tylko wtedy byłoby trochę za późno na secesję.

Cytuj:
Cesarstwo bez Skyrim będzie bardzo osłabione i szala zwycięstwa przechyli się na stronę Thalmoru. Skyrim bez Cesarstwa nie będzie znaczyć nic. Bo osłabione Cesarstwo ulegnie Dominium a następne w kolejce będzie Skyrim.

Przypominam, że w swojej mowie po zdobyciu Samotni Ulfrik mówi o tym, że Skyrim wyruszy walczyć przeciw Dominium, gdy to wykona swój ruch - na ziemi Skyrim (Thalmor atakuje Skyrim), lub za granicą (Dominium atakuje inne prowincje... w tym Cyrodill?).
Ponadto nie sądze, żeby Ulfrik i Gromowładni byli przeciw Cesarstwu jako takiemu, a jedynie przeciw obecnej dynastii panującej, która nie jest już tym czym byli Septimowie. Niewykluczone, że gdyby nastała nowa rodzina, warta władania dziedzictwem Septimów, to spoglądałby na nich z podejżliwością, ale o wiele cieplej, co dawałoby większe możliwośći sojuszu (także z Redgardami).

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 7 z 41   [ Posty: 406 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 41  Następna strona