Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 05 maja 2021, 23:45

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 80 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Symulacje 2 Wielkiej Wojny
PostNapisane: 12 lis 2012, 08:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Liu i Mikkel - wielkie dzięki za te analizy. Nie grałam w poprzednie części TES i dzięki Wam mam teraz pełniejszy obraz tego co się działo i dzieje w Tamriel.

Jeśli chodzi o warianty drugiej Wielkiej Wojny, to mam tylko jedno spostrzeżenie: nawet jak w Skyrim wygrają Gromowładni, to i tak wątpię, żeby Cesarstwo rzucało tam legiony i próbowało prowincję nawrócić siłą. Cesarscy o wiele bardziej zdają sobie sprawę z faktycznego zagrożenia ze strony Thalmoru i nie będą chyba chcieli się wykrwawiać nadal w Skyrim. Skoro cesarz podpisał konkordat zawierający tak daleko idące ustępstwa, chyba byłby w stanie uznać zupełną niezależność Skyrim w zamian za np. traktat zobowiązujący do sojuszu w wojnie z Dominium (a na takie warunki chyba Ulfrik zgodziłby się też bez większych problemów)

I chyba dość istotne jest założenie jaki byłby początek wojny. Mam wrażenie, że wszyscy myślimy raczej o ponownej zbrojnej inwazji elfów. A co by było, gdyby Cesarstwo nie czekało na ruch Dominium tylko zaatakowało wcześniej?

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 12 lis 2012, 16:26 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES 3,4,5, Trylogia Mass Effect, Total War Empire, Total War Shogun 2
To zależy kto szybciej się "zregeneruje", Dominium po samej Wielkiej Wojnie, czy Cesarstwo po rebelii. Być może rebelia zaprzepaściła szanse na wygranie tego wyścigu przez Cesarstwo. Niektórzy też sądzą, że Dominium lub Cesarstwo, po uzupełnieniu sił, od razu nie uderzą ( z czym się nie zgadzam). Obie jednak kwestie to już same spekulacje i kwestia osobistego zdania. Mi się wydawało oczywiste, że żadna ze stron nie będzie czekać, jeśli będzie w stanie zaatakować, ale spotkałem już inne zdania na ten temat :) .

PostNapisane: 12 lis 2012, 17:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Rebelia mogła zaprzepaścić szanse cesarstwa na wygranie "wyścigu zbrojeń". Jednak nie tylko siła armii, ale strategia może mieć decydujące znaczenie. Nie ma raczej wpływu na to, co zrobią elfy, bo albo
1. Mają już dość sił i po rebelii w Skyrim i są gotowe zaatakować i "dobić" Cesarstwo (wtedy przerąbane ;)), albo
2. Nie odtworzyły jeszcze dostatecznie swojej armii, więc uspokojone osłabieniem Cesarstwa po buncie gromowładnych będą nadal prowadzić politykę jątrzenia wewnątrz narodów wroga

Cesarstwo może już nie mieć tego luksusu, aby czekać. Pytanie, czy jest w stanie wykonać jakiś zaskakujący ruch taktyczny aby z kolei osłabić Dominium.

Obrazek

PostNapisane: 12 lis 2012, 17:16 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES 3,4,5, Trylogia Mass Effect, Total War Empire, Total War Shogun 2
Typowym błędem jest rozumowanie, że to my jesteśmy tymi "genialnymi strategami". Trzeba uważać, żeby to Dominium nie załatwiło Cesarstwa dobrą strategią, a po pierwszej wojnie wiemy, że ich na to stać. Dobra strategia nie daje większego potencjału Imperium, ponieważ taki sam (jeśli nie większy) potencjał ma Thalmor. Osobiście uważam, że Dominium się nie uspokoi, jak zobaczy niezregenerowane cesarstwo, wręcz przeciwnie. Wykorzystają okazję by uderzyć.

PostNapisane: 12 lis 2012, 18:12 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Co do rozważań o strategii/taktyce - przypominam, że najlepszy dowódcy Tamriel to właśnie Cesarscy i podczas WW zostało to zaprezentowane, zarówno od strony taktycznej (Bitwa o Czerwony Trakt Okrężny) jak i strategicznej (reorganizacja wojsk, dążenie do walnej bitwy, myk z frontem Hammerfell). Nie mówię, że Thalmor nie może mieć dobrych, tylko, że raczej nie ma lepszych.

@Vadi
Cytuj:
nawet jak w Skyrim wygrają Gromowładni, to i tak wątpię, żeby Cesarstwo rzucało tam legiony i próbowało prowincję nawrócić siłą.

Wielka niewiadoma tak naprawdę. Wszystko to zależy od tego kto przyjdzie na tron po Titusie - Michał Wiśniowiecki, czy Jan III Sobieski. Cesarstwo jest monarchią (już mniejsza z tym jaką dokładnie), władca ma ogromny wpływ na to jak będzie wyglądać polityka państwa odnośnie Skyrim.

Cytuj:
A co by było, gdyby Cesarstwo nie czekało na ruch Dominium tylko zaatakowało wcześniej?

Wbrew pozorom - to nie jest aż tak ważna kwestia. Co innego, gdyby jedna ze stron nie spodziewała się uderzenia albo gdyby technika stała na dzisiejszym poziomie. Wtedy ,,kto pierwszy uderzy" nie było aż tak ważne, a biorąc pod uwagę, że zarówno cesarz jak i król ostro musztrują swoje oddziały od dobrych paru lat to już zupełnie.

PostNapisane: 12 lis 2012, 18:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tu nie tyle chodzi o wypowiedzenie otwartej wojny (bo faktycznie oba narody się zbroją i wielkiego zaskoczenia nie będzie). Ale jak widać, nawet w czasie "pokoju" Thalmor lubi uderzać skrycie tak, aby cudzymi rękami załatwiać własne interesy. W Cesarstwie potrzebny jest ktoś równie przebiegły i równie bezwzględny jak przedstawiciele Dominium. Bo o samo dowodzenie w bitwach można być względnie spokojnym. Jeśli siły cesarskie nie będą drastycznie mniejsze, to strategia tym bardziej nie nawali.

Obrazek

PostNapisane: 13 lis 2012, 12:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Tym kimś mogłabym być ja. Nie wiem tylko, czy jestem wystarczająco przebiegła. :mysli:
Może jednak ty, Vadi, jesteś przebieglejsza?

PostNapisane: 13 lis 2012, 16:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ale ja nie mam zapędów imperialistycznych :) Natomiast z chęcią zrobiłabym jakąś dywersję. Spróbowałabym przeciągnąć na stronę Cesarstwa Khajiitów. Skoro Dominium zaskarbiło sobie ich przychylność dzięki "uratowaniu" księżyców, to pokonanie Alduina, który zeżarłby cały świat też musi mieć jakieś znaczenie ;) A na terenach Cesarstwa mogę się zająć zorganizowaniem szybkiej, jednoczesnej likwidacji posterunków justykariuszy. Skrytobójcze ataki, przejęcie dokumentacji i pieczęci, podrabianie korespondencji żeby zachować pozory "spokoju" - tym może się zająć moja kotka. Dyplomacją musisz się zająć Ty jako nowa cesarzowa :D

Obrazek

PostNapisane: 13 lis 2012, 17:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Coś czuję, że wyśmienicie by się nam współpracowało. ;)

PostNapisane: 13 lis 2012, 18:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jest tylko jeden mały szkopuł... trochę inaczej rozwiązałyśmy problemy w Skyrim ;) :D

Obrazek

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 80 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona