Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 27 sty 2021, 07:38

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 38 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hejt na Obliviona
PostNapisane: 28 lip 2014, 20:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ha! nie przeszedłeś, ale wiesz, że są kiepskie? Jesteś podatny na sugestie, czy co? "Dawnguard" jest dość dobrym dodatkiem. "DB" już mniej, ale nadal potrafi wygryźć z życiorysu kilkanaście godzin. I ja to mówię jako totalny hejter Bethesdy!

Wracając do głównego tematu.. "TESIV". Nie tknąłem, właśnie przez tę falę krytyki. Ale nie tylko przez nią. Poznałem na własnej skórze politykę twórców tej gry oraz silnik, który lansują. I po prostu boję się po dziś dzień, że rozgrywka będzie stratą czasu i nerwów. Nie trawię błędów.

PostNapisane: 28 lip 2014, 21:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Pierwsza część Twojego posta jest tak trochę "z dupy", za przeproszeniem.
Grałem w nie trochę, ale nie przeszedłem ich, ponieważ grało się w nie kiepsko.
W Dawnguard kilka lokacji było "unikalnych", ale wcale to nie sprawiało, że można było po nich chodzić godzinami. Solstheim to praktycznie to samo co czysta gra, tylko z dodanym filtrem wyglądającym jak popiół, czyli tak jak czysta gra - średniak. Fabuła obu dodatków też bardzo daleko od zachwytu.
Ogółem na upartego bym przeszedł, ale mam ciekawsze rzeczy (w tym też inne gry) do roboty.

Co do drugiej - jeżeli przełknąłeś TES V, przełkniesz TES IV, więc spróbuj. Może się spodoba?
Ja tak miałem z Fallout 2. Obawiałem się, że to taki sam Bethesdowy kicz jak FO3 i New Vegas, a obecnie jest to, moim zdaniem, jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy RPG w historii.

PostNapisane: 28 lip 2014, 21:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jak mniemam to kwestia podejścia. Widzisz, ja cały czas miałem w pamięci kiepskie dodatki do "Fallout 3". "DG" jednak bardzo mile mnie zaskoczył, tyle iż włączyłem go po ~ 200 godzinach spędzonych w podstawce. Wydaje mi się, że u Bethesdy jest tak, że musisz wpierw wyssać ostatnie soki z bazy, nim przystawki staną się zjadliwe.

"F2" nie był tworzony przez Bethesdę, więc to już ogromny plus. Niestety ten klasyk - przez wielu uznawany za najlepszego reprezentanta gatunku - tak samo przypominał sito, nawet kilka lat po premierze. Prawdę mówiąc bez tych nieoficjalnych łatek byłoby kiepsko. Nawet ending mieli zabugowany (część związana ze Szponami Śmierci).

Ale czy "TESIV" dla mnie jest zablokowany na amen? wątpię. Przekonam się o tym w okresie zimowym, kiedy będę dysponować większą ilością czasu :).

PostNapisane: 28 lip 2014, 21:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Oj tam oj tam.
Zamiast tych dodatków wolę mody. Bez modów w to to się nie da grać, bo kiepskie. Dodatki tego nie ratują, ale mody owszem. Skoro nie mam siły na podstawkę, na mody też ich nie znajdę.

Coż, jak pierwszy raz widziałem Fallout 3 u kolegi (a było to dawno, niedługo po premierze) nie interesowało mnie za bardzo, kto tworzy gry (byłem gnojem z podstawówki, co mnie to interesowało?) i żyłem w ignorancji. Dopiero później dowiedziałem się, że FO1 i 2, a Fallout 3 to inne światy i postanowiłem spróbować. Jako, że FO2 ma lepsze oceny, to od tejże zacząłem. Odpychało to niemiłosiernie i ciężko było przebić się przez "bariery staroci". Ale ostatecznie świetnie się bawiłem. No i potem postanowiłem bawić się modami. Teraz sobie nie wyobrażam gry bez Restoration Project, ale Fallout 2 to nie TES V: Skyrim - nawet bez modów da się w to grać.

PostNapisane: 04 sie 2014, 18:29 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: TES, Civilization, HOMM, Gothic
Scatach napisał(a):
Najmniej organizacji? Chyba żartujesz. Nie ma ich wcale tak mało w porównaniu do innych części TES (jeżeli nie pomyliłam się podczas ich wyliczania): Morrowind - 10, Obliviona - 9 i Skyrim - 9. Może po prostu nie odkryłeś wszystkich :)

No to policzmy.

Gildie magów, wojowników, złodziei i skrytobójców, niezależnie od nazwy, występują zawsze (przynajmniej od Morrowinda), do wszystkich można dołączyć. W każdej z tych części można lub trzeba dołączyć do Ostrzy (choć w Skyrim nie jest się formalnie ich członkiem) - czyli w sumie mamy 5 gildii/organizacji "stałych". Teraz różnice.

Morrowind: Cesarski Legion, Świątynia, Kult Tamriel, 3 Wielkie Rody, 3 klany wampirów; oprócz tego, w czasie wątku głównego gracz automatycznie dołącza do Popielnych a na Solstheim może dołączyć do Kompanii Wschodniocesarskiej. W sumie 5+3+3+3+2=16. Można być równocześnie w 12 (tylko jeden Wielki Ród i klan wampirów), choć podobno jest bug pozwalający na dołączenie do Hlaalu jeśli się jest w rodach Telvanni lub Redoran.

Oblivion: Arena, Rycerze Ciernia, Rycerze Białego Ogiera, Zakon Szlachetnej Krwi; w Rycerzach Dziewiątki dodatkowo Dziewięć Bóstw i Rycerze Dziewiątki. W sumie 5+4+2=11. O ile dobrze pamiętam, można być równocześnie we wszystkich.

Skyrim: Legion/Gromowładni, Akademia Bardów, w dodatku Obrońcy Świtu/Wampiry. W sumie 4,5+3+2=9,5 (Ostrza liczę 0,5), z czego dwie pary się wykluczają - czyli jednocześnie maksimum 7 lub 8 (jeśli liczymy Ostrza).

S.

PostNapisane: 30 sie 2014, 21:56 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: The Elder Scrolls V : Skyrim, Call of Duty, Assasin's Creed, PayDay 2
Skyrim nie miał klimatu? Właściwie nie ma klimatu? Nie chcę się kłócić. Nie grałem w Obliviona. Skyrim to moja pierwsza gra z serii The Elder Scrolls i uważam że ma duży klimat. Można się wczuć. Ten klimat psuje tylko to że możemy zostać kim chcemy. Arcymagiem, mistrzem tego, mistrzem tamtego. Wcześniej z RPG grałem we wszystkie części Gothic'a i Risen 1 i 2. Możliwe że mówicie o takim klimacie jak w Gothic 1 i Gothic 2. Tylko w tych dwóch częściach był jakiś magiczny klimat. Nie było tego w 3 części gry choć uważam że trójka też jest dobra. Ale nie było tego klimatu, czegoś czego nie można opisać. Przez to ta gra miała taki charakter. Mam zamiar zagrać w Obliviona. Już oglądałem pojedyncze Gameplaye i już niedługo go zakupie.

Armia Call of Duty http://callofdutywarfare.pl/ Najlepsza strona o serii CoD. Newsy, opisy przejścia misji i wiele więcej. Znajdziesz ją też na Facebooku : https://www.facebook.com/pages/Armia-Ca ... 10?fref=ts.

PostNapisane: 31 sie 2014, 00:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Skyrim miał klimat sam w sobie, ale nie miał klimatu TES.
Nie czułeś, że jesteś częścią tego świata, że każdy ma swoje problemy i się nimi zajmuje.
Tam po prostu jesteś herosem do którego każdy podchodzi i daje głupie questy. W Oblivionie też to było, ale na bardzo małą skalę.

PostNapisane: 31 sie 2014, 07:43 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Jak dla mnie klimatu nie można omówić żadnej części TES. Sama Arena była grą, w której klimat był przedni.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 38 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4