Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 21 sty 2021, 04:34

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rasy i rozwój, niedługo zaczynam grać
PostNapisane: 27 gru 2011, 00:44 
Adept analogów
Adept analogów

Skyrim zrobiło na mnie dobre wrażenie i teraz mam już przygotowany Oblivion do instalacji. Moglibyście mi polecić jaką rasę wybrać i jak rozwijać postać jeśli lubię grać w lekkich pancerzach, stawiam na zwinność i szybkość, używam 2 mieczy lub łuku? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki ^^

Tytuł: Re: Rasy i rozwój, niedługo zaczynam grać
PostNapisane: 27 gru 2011, 09:32 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: cokolwiek
Od razu Ci powiem, że w Oblivionie nie można mieć dwóch broni naraz ;) Z tego, co napisałeś, ja zaproponowałbym Ci leśnego elfa lub Khajita, jednakże przygotuj się na to, że elf jest niziutki, nie tak jak w Skyrim'ie :P Elf ma największą premię do łuków na początku gry ze wszystkich postaci. A skoro jesteś zainteresowany taką postacią, to idź do miasta na wschodzie. To takie miasto elfów, ale jest tam też usadowione Mroczne Bractwo, i tam dostaniesz sztylety, super misje, zbroję itd. Według mnie było tam bardziej klimatycznie niż w Skyrim, choć w sumie się nie wypowiadam dalej, bo grałem w Skyrim'a na konsoli tylko raz grając łotrzykiem, i przestałem, bo było mi za trudno o.O

PostNapisane: 27 gru 2011, 13:30 
Adept analogów
Adept analogów

Dziękuję bardzo za rade :D Jużwcześniej zaczęłam grać w Oblivion i wybrałam właśnie leśnego elfa :) Udam się do tego miasta jak mówiłeś, a co do Skyrim to takie gry nie są przeznaczone na konsole, fatalnie się w nie gra wtedy. Zacznij Na PC, obiecuje Ci się jak już zaczniesz to nie dasz rady tak prędko skończyć z tą grą :D

PostNapisane: 29 gru 2011, 00:37 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

2 bronie naraz można miec za pomocą moda sam go uzywałem ale podobno maja stworzyc aktalizacje tego moda i model walki 2 broniami naraz bedzie taki sam jak w skyrim a co do ras to wybierz jaka ci sie podoba oblivion jest dosc prosta gra a najlatwiej sie gra typowym wojownikiem potem mozesz sobie poeksperymentowac z magia i polecam na sam poczatek isc na arene tam wbijesz szybko 10lvl i troche sie rozwiniesz i kaski wpadnie no i zbroja mistrza areny to nie byle co :)

PostNapisane: 29 gru 2011, 01:49 
Adept analogów
Adept analogów

Dziękuję za rady bezelo :)

PostNapisane: 29 gru 2011, 09:58 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Nie wiem, jak jest w Skyrim ze skradaniem, ale w Oblivionie przydaje się znajomość zaklęcia niewidzialności, tak na wszelki wypadek (nie zaszkodzi też wybranie na początku znaku cienia, ale tej mocy można użyć tylko raz dziennie). Bo zgaduję, że grać zamierzasz skrytobójcą? Łuki, lekkie pancerze etc. :P Przy wątku gildii złodziei, pod koniec przyda się wysoki poziom łucznictwa, umożliwiający zbliżenie w trakcie celowania. Zadania dla Mrocznego Bractwa wymagają podejścia skradankowego (można zarżnąć wszystko co się rusza i narobić hałasu, ale wtedy nie dostajemy bonusów za wykonane zadanie), w związku z czym najlepiej podkręcić sobie tę umiejętność wcześniej, żeby się nie denerwować ^^
Nie zaszkodzi wykonać zadania dla Nocturnal i dostać od niej wytrych doskonały (nie pamiętam, ale chyba postać musi być na odpowiednim poziomie).
No i w ogólę radzę zainstalować nieco modów, szczególnie poprawiających wygląd postaci, bo oryginalne pyski są... Cokolwiek paskudne. Jest tego pełno, więc trzeba dobrze poszukać i trafić w osobiste upodobania.
Co do dwóch broni, podobno w Skyrim nie ma wtedy możliwości blokowania. W Oblivionie nie da się grać dwiema broniami, ale są mody, które dodają broń do lewej ręki - działa ona wówczas jak tarcza, w związku z czym postać trzyma dwie bronie, jedną walczy, drugą blokuje.

PostNapisane: 29 gru 2011, 13:20 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
MB? Musisz zabić jakiegoś człowieka i obudzi cię gość w czarnej szacie... Nie ma żadnego miasta na wschodzie...

PostNapisane: 29 gru 2011, 13:37 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

jak chcesz grac skrytobojcą to przydadzą ci sie szaty z czarem kameleon albo sam czar jest bardzo przydatny a mody na 2 bronie sa rózne ja mialem taki ze bilem 2 i niedalo sie blokowac a co do wytrycha to jest dosc spore uproszczenie nigdy sie nie psuje a zdobywa sie go w zaledwie 20minut
najlepiej jakbys mial tez jakis luk i sczyletey z premia do paralizu wroga to juz bys byl koksem mozesz tez pomyslec o jakims towarzyszu ktory bedzie gral role tanka lub jezeli nie lubisz lazic z ludzmi ściągnij sobie dodatki i w magicznych wieżach będziesz mógł robić swoich pupili:)
a i dla ulatwienie (jest to tez male oszusto) kucnij postacia bedzie ona wtedy w trybie skradania stan sobie gdzies w rogu najlepiej w miescie tak zeby nic cie nie zabilo i nacisnij automatycvzne poruszanie tak szybko wbijesz sobie skradanie na wysoki poziom a w tym czasie mozesz ogladac sobie film czy cos:)

PostNapisane: 30 gru 2011, 13:53 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: cokolwiek
@Sun Shadows, "MB? Musisz zabić jakiegoś człowieka i obudzi cię gość w czarnej szacie... Nie ma żadnego miasta na wschodzie..."

Tak, źle napisałem, ale tam jest faktycznie Mroczne Bractwo, w jednej z chat, wiadomo o co chodzi. Aby się dostać, to trzeba kogoś obdarować pocałunkiem śmierci ^^

BTW. postów nie czytacie? TheSuperSzatan - to dziewczyna :P

PostNapisane: 30 gru 2011, 15:11 
Adept analogów
Adept analogów

GEEFUX napisał(a):
BTW. postów nie czytacie? TheSuperSzatan - to dziewczyna :P

bardzo dziękuję, że chociaż ktoś to zauważył ^^

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona