Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 15 wrz 2019, 12:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mutageny
PostNapisane: 23 maja 2011, 15:28 
Casual
Casual

Jak dla mnie to mutagen są kompletnie niepotrzebne. Miałem ich chyba z 30, a mogłem wykorzystać tylko 4. Poza tym brak możliwości ich wymiany powoduje, że i tak czeka się prawie do końca gry, aby wrzucić najlepszy. Bez sensu rozwiązanie. Zdałoby to egzamin, gdyby tych mutagenów nie było aż tyle, a tak to mi wypadały z co drugiego potwora.

PostNapisane: 23 maja 2011, 15:32 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Tak te mniejsze i normalne mozna opychac, top troche dla mnie glupie, powinno być można je laczyc czy jakoś, tak to tylko kasowy skladnik, bez celu

PostNapisane: 24 maja 2011, 17:31 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Jak ktos przeszedl juz gre to moze sobie pododawac miejsca na mutagen do kazdego talentu - just 4 fun & pure pwnge ;)

instrukcja tu http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?f=70&t=1309&p=24190#p24190

PostNapisane: 25 maja 2011, 21:53 
Casual
Casual

a czy te mutageny to można byle jakie byle gdzie wrzucić czy muszą one korespondować ze skillem który się poddaje mutacji?

PostNapisane: 26 maja 2011, 06:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

@Adar zgadzam się w całej rozciągłości, ktoś tego zajebiście nie przemyślał, przy takiej ilości mutagenów najlepszym wyjściem była by możliwość mutowania każdej zdolności albo możliwość ponownego mutowania już raz zmutowanej (oczywiście z utratą poprzedniego bonusa) albo wręcz crafting mutagenów :D

PostNapisane: 26 maja 2011, 10:27 
Casual
Casual

Przynajmniej można je sprzedać za przyzwoitą cenę. :)

PostNapisane: 28 maja 2011, 00:27 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Wiedźmina 2 na przykład.
Mutageny to jakiś horror. Akt drugi, zdejmowanie klątwy w toku, a tu kur...na tyle tego w ekwipunku, że nic, tylko otworzyć supermarket. Przetrawiłam fakt, że Geralt skądś wytrzasnął 15 (!) mieczy stalowych, ale mutageny to przesada. Co ja mam niby z tym zrobić? Przydała by się opcja łapania potworów, wtedy by się je tym gównem karmiło i voila - pozostaje ci tylko wyprowadzić twojego super kejrana na spacerek wokół obozu.
Genialnie kretyńskie, wiem.

PostNapisane: 28 maja 2011, 01:24 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Wiedźmin 2 oczywiście
Sprzedawać, sprzedawać wszystko poza większymi wersjami :)

PostNapisane: 29 maja 2011, 12:17 
Casual
Casual

To troszkę nie tak...

-Lepsze mutageny wcale nie wypadają w późniejszej części gry, od początku masz równe szanse (strasznie dużo i to dobrych leci np. z nekkerów w I akcie)
-Przeciętny gracz odkryje 5 miejsc na mutageny (2 z drzewka treningowego i 3 z szermierki)
-Najsilniejszy mutagen w grze (mut. szaleństwa) jest praktycznie nie do zdobycia... większość ludzi albo go nie widziała albo wypadła im jedna sztuka na całą grę - cała reszta wypada w sensownych ilościach.

Mutagenów jest za mało (rodzajów) a nie za dużo... to że nie wywalacie śmiecia to wasz problem a nie gry. Mutageny wymagają przemyślenia z góry co się chce i maksymalizowania ich efektów - to przeważnie zabawa do power-buildów a nie na ot takie sobie granie.

Najardziej mnie boli to że impregnacja nie działa retroaktywnie, zmusza to do szybkiego jej wyskilowania jeśli chcemy się na powaznie bawić w mutageny.

I na pewno nie są bezużyteczne

Trochę wycieczek osobistych teraz ;)

Adar napisał(a):
Jak dla mnie to mutagen są kompletnie niepotrzebne. Miałem ich chyba z 30, a mogłem wykorzystać tylko 4. Poza tym brak możliwości ich wymiany powoduje, że i tak czeka się prawie do końca gry, aby wrzucić najlepszy. Bez sensu rozwiązanie. Zdałoby to egzamin, gdyby tych mutagenów nie było aż tyle, a tak to mi wypadały z co drugiego potwora.

Mutageny jako założenie (przypisywanie na stałe bonusów do umiejętności) to jeden z najlepszych pomysłów jakie ostatnio widziałem. Piszesz że miałeś ich 30... fajnie, ja np. je grinduje więc jak narazie w I akcie sprzedałem ich jakieś 150 używając dwóch. Brak możliwości wymiany zmusza właśnie do planowania i myślenia. Co za problem że wypadają? Sprzedawaj i tyle...

RasTafari napisał(a):
przy takiej ilości mutagenów najlepszym wyjściem była by możliwość mutowania każdej zdolności albo możliwość ponownego mutowania już raz zmutowanej

Zdajesz sobie sprawę jak mocne postaci by to tworzyło? Jak przepakowany był by wiedźmin z np. 20ma mutagenami? A co do ponownego użycia to tak jak pisałem wyżej... trzeba myśleć i planować.

PostNapisane: 29 maja 2011, 12:36 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

aY227@
Mimo wszystko uważam, że lepiej by było gdyby mutagen był rarytasem, wypadający raz na 20 potworów i losowo który, zależnie czy mocny, normalny czy słaby, albo aby współgrał z umiejętnością (nie było by rodzajów mutagenu, tylko jeden), czyli by tworzył taki 3 poziom umiejętności, z rzadkim wypadaniem sprawiłoby to bardzo pożądany przedmiot.

EDIT@
http://www.za-friko.com/gry/dodatkimody ... engpl.html
Mody mogą kogoś zainteresować.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona