Teraz jest 22 sty 2022, 00:46
Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia z Fable III
PostNapisane: 05 lis 2010, 22:37 
GameWalk.pl

na pewno połowa uczestników korzysta z fałszywych kont email i nie zdziwiłbym się, gdyby liderzy rankingu nie zaprzęgali do pracy botów ;) ale to nie ten temat o 'rewolucji', więc nie zbaczajmy z wątku

PostNapisane: 05 lis 2010, 23:04 
Casual
Casual

Racja, już nie będę o tym wspominał w tym wątku. ;)

PostNapisane: 06 lis 2010, 18:49 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Fable3 Assassin's Creed 2
Witam! Również jestem już za F3 (w zasadzie po głównym wątku) i jestem własciwie zadowolony z zakupu gry. Co prawda lepiej grało mi się w F2 to jednak tutaj także grało cię całkiem przyjemnie.
Zostało jeszcze sporo aczków do zrobienia no i generalnie kilka misji typu "Demoniczne Wrota".
Resztę postu oznaczę spoilerem, bo nie chcę komuś psuć wrażenia.

Spoiler:
Milion monet można znaleźć za demonicznymi wrotami w Domu Zachodzącego Słońca. Resztę można spokojnie uzbierać z czynszów/ze skrzyń. O, przy okazji -> w wielu skrzyniach zamkniętych na 10-15 srebrnych kluczy jest mnóstwo pieniędzy. Chyba w trzech dotąd znalezionych było po 50.000 monet. Teraz nie wiem, czy tak już będzie w nieskończoność ? W sensie, że już w grze nie znajdę matki swoich małych bohaterów ? [koniec spoilerów]

Mam takie małe pytanie (właściwie do Hyzia lub kogokolwiek innego, kto ukończył grę i zaczął następną). W F2 były karty gracza - tutaj boję się zaczynać nową grę, bo w obecnej mam jeszcze dużo do zrobienia a nie wiem na czym polega wczynanie nowej gry.

I przy okazji - jeśli ktoś ma ochotę na wspólne bieganie po Albionie (teraz to już nie tylko kule, ale także postacie) to zapraszam na priv. Jakoś się dogadamy ;)

PostNapisane: 07 lis 2010, 19:10 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Fable 3 , Halo Reach , Assasin Creed Brotherhood
Normalnie bierzesz nową gre i sobie grasz , tworzy sie zapis poprzedniej gry i tworzy nową gre (zapis) . Jest podobnie z zapisami jak w F2 . Tylko że inaczej sie wchodzi w te zapisy . Ma się 2 zapisy i jesteś na jednym z nich ale chcesz wejść na drugi więc robisz tak - bierzesz menu (w sanktuarium są takie 2 śruby ) i trzeba wziąść ,,Załaduj'' , jak już wezmiesz to wezmie cie do takiej komnaty przypominajacej przebieralnie . Na manekinach są stroje w których byłeś ostatnio ubrany . Podchodzisz do jednego , bierzesz A (zależy czy masz xbox czy PS3) no i ładuje ci się i masz inny zapis .

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 08 lis 2010, 09:53 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Fable3 Assassin's Creed 2
Cytuj:
Podchodzisz do jednego , bierzesz A (zależy czy masz xbox czy PS3)

Chyba się pospieszyłeś troszku z tym PS3 :)

Wiem, gdzie rozpocząć nową grę - chodziło mi tylko o wyjaśnienie samego, ekhm, mechanizmu jak tą nową grę się uruchamia, gdyz nie chce próbować w ciemno :)

PostNapisane: 09 lis 2010, 16:54 
Casual
Casual

----->Hyzio
Ja zrobiłem tak: otworzyłem wrota w Sunset House, kupiłem za tą kasę masę sklepów i zostawiłem włączonego Xboxa na dość długi okres czasu:D

PostNapisane: 09 lis 2010, 21:08 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Fable 3 , Halo Reach , Assasin Creed Brotherhood
Gdy się kupi fable 3 z dodatkiem to można mieć inną rasę psa . Niestety trzeba mieć xbox live :P .

PostNapisane: 12 lis 2010, 12:13 
Casual
Casual

Witam wszystkich i od razu uprzedzam, że będę w tym poście ostro spoilerował więc kto nie chce, lepiej niech nie czyta :)
Zaczne od wrażeń ogólnych. Trzeba przyznać, że jak tylko gra się pokazała pomaszerowałem do sklepu po edycję kolekcjonerską - nie wiele ją odróżnia od zwykłej poza pudełkiem, kartami i monetą w środku. Jest oczywiście dodatkowa zawartość do odblokowania (pies rasy bokser, chata myśliwska warta ok. 70k i parę innych drobiazgów). Sama gra jednak nie tak bardzo różni się od poprzedniczki. Widać od razu, że wykorzystuje ten sam silnik. Jakość grafiki robi bardzo przyjemne wrażenie i to niestety jest problem.
Producent gry (czyli właściwie sam MS) chyba nie bardzo zna swoją własną konsolę, bo gra potrafi zwyczajnie i chamsko się przycinać - dochodzi nawet do kilkosekundowych zwieszeń!
Jakby tego było mało, to można w grze zwyczajnie utknąć. W trakcie robienia słynnego i niesławnego już na całym świecie zadania "Gra" wielokrotnie dochodzi do tego, że zadanie nie chce ruszyć na przód, a my stoimy swoim bohaterem nie mogąc NIC zrobić. Ja osobiście kręciłem się ponad godzinę, zanim wreszcie quest zaskoczył i otworzył mi wrota do wieży.
A teraz już o akcji. Główny scenariusz, jak pisali moi poprzednicy, daje się przejść w 7-8 godzin. Niestety jest to stanowczo za mało czasu na przygotowanie się do końcówki gry.
Moja propozycja jest dość prosta, jeśli chodzi o końcówkę i sławetne 6,5 mln. Wystarczy kupić wszystkie sklepy i domy, a nagle wpływy z inwestycji są tak ogromne, że nie bardzo jest co z tą kasą robić. W momencie gdy potrzebowałem tych 6,5 mln na koncie już miałem ponad 20 mln. Dosyć kłopotliwe niestety jest naprawianie domów (nie wiem całkowicie po co twórcy gry to wprowadzili). Domy zwyczajnie są przez mieszkańców dewastowane stopniowo i trzeba je ciągle naprawiać. Nie ma żadnego automatu w stylu "napraw wszystko". W tym momencie gra zaczyna bardziej przypominać strategie ekonomiczną, a nie rpg.
No dobrze, dość już o pieniądzach. Teraz trochę o sprzęcie. I tu zostałem w grze bardzo mocno rozczarowany. Broni jest bardzo mało. Według mnie - stanowczo za mało. z broni ręcznej mamy już tylko miecze i młotki, a ze strzeleckiej tylko karabiny i pistolety. Jakby tego ograniczenia było mało, to ja, przechodząc 3-krotnie już grę, trafiłem na zaledwie po kilka sztuk z każdego rodzaju broni! To czego używamy do walki to nie jest już wybór - to jest całkowity BRAK WYBORU.
Będąc już przy broni, należy wspomnieć, że o ile we wcześniejszej części nasz bohater zmieniał się w zależności od dokonywanych przez nas wyborów to teraz niestety zmienia się tylko wygląd naszej broni.
Byłoby to całkiem miłe rozwiązanie, gdyby niestety nie było tak ubogie graficznie. A do tego słabym aspektem tego rozwiązania jest to, że wygląd naszej broni mutuje, bez względu na to czy jej używamy czy nie :(
Następną nowością "Trójki" jest całkiem nowe menu gry. Twórcy zdecydowali się na stworzenie komnaty z kilkoma pokojami, po której bohater sobie chodzi i wybiera co mu potrzebne. W mojej subiektywnej ocenie bardzo miłe rozwiązanie :)
W owej komnacie stoi sobie nasz sługa i od czasu do czasu podpowiada i komentuje... Tu niestety spotka nas mały i drażniący problem. Niektórzy bardziej zapalczywi pewnie chcieliby poddać owego sługę dekapitacji (mnie też to chodziło po głowie), ale się nie da. Jaki to problem? Otóż ów sługa z uporem maniaka zachęca nas do pójścia do sklepu w którym kupuje się dodatkową zawartość do gry.
Miejmy tylko nadzieję, że producent szybko zacznie poprawiać te i inne mankamenty gry.

PostNapisane: 12 lis 2010, 16:02 
Casual
Casual

Prawdopodobnie masz coś z konsolą, lub płytą, mi się gra w ogóle nie zawieszała. Jeszcze nie skończyłem gry, ale bardzo mi się podoba, a pomysł z menu imho świetny. Tak btw mam 2 pytania. Czy po ukończeniu gry można dalej grać i czy po zdobyciu władzy można dalej rozwijać umiejętności? Z góry thx;]

PostNapisane: 12 lis 2010, 16:02 
Casual
Casual

Prawdopodobnie masz coś z konsolą, lub płytą, mi się gra w ogóle nie zawieszała. Jeszcze nie skończyłem gry, ale bardzo mi się podoba, a pomysł z menu imho świetny. Tak btw mam 2 pytania. Czy po ukończeniu gry można dalej grać i czy po zdobyciu władzy można dalej rozwijać umiejętności? Z góry thx;]

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona