Teraz jest 18 lis 2018, 00:02

Napisz wątekOdpowiedz Strona 96 z 97   [ Posty: 964 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opinie o Mass Effect 3
PostNapisane: 27 lut 2016, 20:34 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: różne gry, w zależnosci od ochoty
"Tylko teraz, wywyższenie w promocji! Zostań materiałem budulcowym nie jednego, a dwóch żniwiarzy!" :D

PostNapisane: 29 lut 2016, 02:08 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Guild Wars 2 , Warframe
MatiLublin napisał(a):
"Tylko teraz, wywyższenie w promocji! Zostań materiałem budulcowym nie jednego, a dwóch żniwiarzy!" :D

Zostań honorowym (nie tylko) krwiodawcą :D Wszystko się nam przyda! Koniec problemów z pochówkiem!

PostNapisane: 20 cze 2016, 10:00 
Casual
Casual

Witam, ostatnio bawiłem się troszkę Camtasia Studio 8, ocenicie jak mi poszło? :)
:p5: Mass Effect 3 :p5:

PostNapisane: 15 sie 2016, 19:13 
Casual
Casual

Nie wiem, czy to forum jeszcze żyje i czy ktoś zagląda do innych wątków, ale prosiłbym o odpowiedź w dziale MASS EFFECT 2 > POMOC, w kwestii uruchomienia angielskiego dubbingu przy instalacji z Origin.

Piszę tutaj, bo to chyba najaktywniejszy wątek.

PostNapisane: 11 lis 2017, 18:56 
Casual
Casual

Pozwolę sobie ocenić Mass Effect 3 z perspektywy ogólnie całej trylogii.
Do Mass Effecta przekonywałem się dość długo. Pamiętam, kiedy wyszedł w 2008 roku, potem druga część kilka lat później, jednak ani przy pierwszej ani przy drugiej odsłonie nie zaciekawił mnie szczególnie ten tytuł. Nie wiem, może nie interesowały mnie wtedy klimaty sci-fi, albo ogrywałem coś innego w tym czasie. Mass Effectem zainteresowałem się bliżej przy premierze części 3, ale dość szybko o nim zapomniałem. W każdym razie jakiś czas temu w Orign rozdawali Mass Effecta 2 za darmo. Pobrałem i stwierdziłem, że może by dać szanse temu uniwersum. Jednak przydało by się przejść najpierw część pierwszą i temat zdechł. Dopiero niedawno dokupiłem część 1 oraz 3 i oto zaczęła się moja przygoda z najlepszą space-operą w historii gier. Trylogię skończyłem z prędkością światła a uniwersum wciągnęło mnie z siłą tornada kat. V. Jest tam wszystko za co kocham gry, ciekawa fabuła, rozbudowany świat a przede wszystkim genialnie napisane postacie. Parę dni temu przeszedłem trójkę i czuje growego kaca, wciąż szukając jakiś ciekawostek z uniwersum. Delikatnie kaca nadleczyłem DLC cytadela. Jest to coś czego mi bardzo brakowało po przejściu trylogii Wiedźmina. Możliwości spotkania się ze wszystkimi bohaterami w jednym miejscu. Już powoli szykuje się do ponownego przejścia trylogii, tym razem ze wszystkimi DLC, bo na razie przeszedłem jedynie podstawki więc trochę nowej zabawy jeszcze przede mną czeka :). Wpierw jeszcze muszę jednak odbyć podróż do galaktyki Andromedy.
Nawiązując do postaci, to najbardziej mnie kupili Garrus i oczywiście Tali. Garrus przypomina trochę mnie, swoim podejściem do życia, poczuciem humoru czy nawet sposobem wypowiedzi, a Tali po prostu mnie zauroczyła . ,,I never did see her face, but I always imagined there was… What do humans cal lit? An angel behind that mask.”- słowa Garrusa w przypadku śmierci Tali, i zgadzam się z nimi kompletnie. Polubiłem też mocno Wrexa, Grunta, Legiona czy Mordina, którego apropo z początku trochę nie trawiłem, jednak szybko mnie do siebie przekonał. Nie można też zapominać o duecie Joker-EDI czy parze sympatycznych techników cerberusa z maszynowni :D. Całkiem fajna była też Samantha Traynor. Ogólnie każdy miał swoje dobre i złe strony, ale i ciężko było kogoś nie lubić.
Jaki minus trylogii? ZAKOŃCZENIE. Tak, chyba nikogo nie zaskoczyłem nie? Takie mam wrażenie, że zrobione na szybko i bez pomysłu, przez totalnie innych gości niż od reszty scenariusza. Nawet extended cut nie naprawił dużo. Szkoda, liczyłem na coś totalnie epickiego z lekkim happy endem (i pracowałem na to zbierając naprawdę sporą ekipę do ostatniej bitwy) a tu dupa. Mogli to poprowadzić nieco inaczej ale to nie temat na te rozwody.
Podsumowując, jestem niezmiernie szczęśliwy, że zagrałem w końcu w Mass Effect, dzięki czemu poznałem genialną historię i świetnych bohaterów. Może nawet lepiej, że zagrałem dopiero teraz, jako już trochę bardziej dojrzały człowiek niż prawie 10 lat temu przy premierze jedynki. Może zdołałem zauważyć dzięki temu nieco więcej głębi w tej produkcji. Mass Effect ląduje u mnie na liście ulubionych tytułów zaraz obok rodzimego Wiedźmina.
keelah se'lai and kill the reapers :)

PostNapisane: 02 sty 2018, 12:13 
Adept analogów
Adept analogów

O ile gra jako całość jest świetna i właściwie nie mogę się do niczego przyczepić, to zakończenie ... No cóż , wzięte zupełnie z d**y. Można jeszcze sporo przeboleć w tym zakończeniu poza "katalizatorem" i jego debilnymi wyjaśnieniami, logiką na poziomie ameby i brakiem możliwości rozsądnych wyborów u Szeparda. Nie boli mnie brak happy endu. Szepard może być przecież wrednym s***synem, naszym s***synem ale jednak złym człowiekiem.
Mogę przymknąć oko na to że towarzysze Szeparda w niezrozumiały sposób znajdują się na Normandii, chociaż Joker ewakuował tylko dwójkę która była z nami.
Ale te debilne zakończenia? Synteza - przecież cała wojna toczyła się o to żeby nie stać się półmaszynami takimi jak żniwiarze.
Powody żniw to już mistrzostwo świata, jedna osoba nie dałaby rady wymyślić takiego idiotyzmu. Istoty syntetyczne zawsze niszczą istoty żywe , więc starożytne maszyny wyrzynają istoty żywe żeby temu zapobiec. Serio ?????? W dodatku przed chwilą Szepard doprowadził do pokoju między gethami a quarianami, już samo to powinno doprowadzić do "zawieszenia systemu" w każdym żniwiarzu.

PostNapisane: 07 sty 2018, 01:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Sądząc po opisie, to mam wrażenie, że grałeś bez Wersji rozszerzonej. Polecam zainstalować, dzięki niej zakończenie staje się o 3,87% mniej gówniane. Z Lewiataem i Wersją rozszerzoną jest mniej gówniane o całe 5,42%.

PostNapisane: 07 sty 2018, 14:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
Lucek napisał(a):
Mogę przymknąć oko na to że towarzysze Szeparda w niezrozumiały sposób znajdują się na Normandii, chociaż Joker ewakuował tylko dwójkę która była z nami.

Zastanawiam się kogo masz na myśli.
Ashley/Kaidan wraz z Vegą w momencie inwazji lecą do doku po Normandię, by potem polecieć po Sheparda i Andersona. Joker znajduje się na niej, ponieważ akurat go przyprowadzili by "porozmawiał" z EDI. Traynor, Adams i Cortez są na Normandii w związku z jej lekką przebudową, ponieważ statek znajdował się w suchym doku.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 13 sty 2018, 18:10 
Adept analogów
Adept analogów

Pottero napisał(a):
Sądząc po opisie, to mam wrażenie, że grałeś bez Wersji rozszerzonej. Polecam zainstalować, dzięki niej zakończenie staje się o 3,87% mniej gówniane. Z Lewiataem i Wersją rozszerzoną jest mniej gówniane o całe 5,42%.

Sądząc po opisie w okienku origin moja wersja gry jest właśnie tzw rozszerzoną. Chcesz powiedzieć że pierwotnie było jeszcze głupiej?
Dragon05 napisał(a):
.
Ashley/Kaidan wraz z Vegą w momencie inwazji lecą do doku po Normandię, by potem polecieć po Sheparda i Andersona. Joker znajduje się na niej, ponieważ akurat go przyprowadzili by "porozmawiał" z EDI. Traynor, Adams i Cortez są na Normandii w związku z jej lekką przebudową, ponieważ statek znajdował się w suchym doku.

W końcowej scenie kiedy kochanka Szeparda wiesza tabliczkę pamiątkową stoją wszystkie postacie które mogliśmy brać na misje, a przecież z wszystkimi spotykaliśmy się na ziemi przed rozpoczęciem ataku. To postacie których przydatność obejmowała - poza EDI - walkę bezpośrednią. Po co mieliby być na Normandii? I w jakim doku? Londyn to była kupa gruzu?

PostNapisane: 13 sty 2018, 22:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Sorry, późno w nocy było, jak to pisałem, trochę nie zajarzyłem – dwójkę towarzyszy Joker rzeczywiście ratuje w Wersji rozszerzonej. W oryginalnej biegłeś sobie do promienia, dup! wybuch, wchodzisz przez kanał, ple ple ple, a na koniec otrzymujesz czterominutowy filmik, w którym Normandia magicznie rozbija się na jakiejś dziewiczej planecie, a z jej pokładu wychodzi Joker i określeni towarzysze (z reguły LI i ktoś tam jeszcze) – nawet ci, którzy biegli z Shepardem do promienia xD. Obejrzyj sobie na YT oryginalne zakończenia, na pewno do dzisiaj się zachowały, to zobaczysz, że w porównaniu z nimi, Wersja rozszerzona ma tyle sensu, że ho ho! xD

Napisz wątekOdpowiedz Strona 96 z 97   [ Posty: 964 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97  Następna strona