Teraz jest 20 lis 2018, 14:10

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z płynnością w ME2
PostNapisane: 08 lip 2014, 14:53 
Casual
Casual

Witam.
Ostatnio postanowiłem sobie że znów zagram w ME2, pobrałem z Origina, zainstalowałem, wszystko pięknie ładnie się uruchamia. Aż do czasu kiedy wszedłem do ekranu głównego, kiedy doznałem strasznych dropów fps. Myśląc że to chwilowy problem zacząłem nową grę. Cutscenki i loading screen bez problemów, jednak kiedy Miranda zaczęła gadać to Człowieka iluzji znowu zaczęło się to samo, w normandii (podczas jej zniszczenia) to samo, w placówce projektu Łazarz to samo (tam już nie wytrzymałem) Fps skakały z 60 do 5, potem do 20-30 i na odwrót. Próbowałem wszelkich sposobów i nic jak dotąd nie podziałało. Proszę o pomoc, może da się z tym coś zrobić :/
Specyfikacja komputera:
Windows 7 64 bit- System
Nvidia Geforce GTX 666- Karta Graficzna
Intel Core i5-3470 3.20GHz 4 rdzenie- Procek
DDR 3 16GB- RAM
Karta dzwiękowa obsługująca Dx 11
Rozdziałka 1680x1050
Podejrzewam że sprzęt jest za dobry i gra głupieje, ale mam nadzieje że da się to jakoś naprawić. Próbowałem też wszystkich wariacji ustawień graficznych oraz reinstalla.
Pozdrawiam

Tytuł: Re: Problem z płynnością w ME2
PostNapisane: 08 lip 2014, 19:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
Bez przesady z tym "za dobrym" sprzętem. Masz podzespoły, które już kilka lat temu reprezentowały zaledwie średnią półkę, może za wyjątkiem ilości ram, co było zapewne "chłytem marketingowym" mającym zachęcić do kupna komputera. ;) Bądź pewny, że nawet lepszy sprzęt nie powoduje "głupienia" Mass Effect 2. Polecałbym najpierw zainstalować najnowsze sterowniki, a potem przetestować działanie i stabilność karty graficznej, procesora i pamięci odpowiednimi programami.

Video Card Stability Test
CPU Stability Test

Obrazek

PostNapisane: 08 lip 2014, 21:04 
Casual
Casual

Dr_Someone napisał(a):
Bez przesady z tym "za dobrym" sprzętem. Masz podzespoły, które już kilka lat temu reprezentowały zaledwie średnią półkę, może za wyjątkiem ilości ram, co było zapewne "chłytem marketingowym" mającym zachęcić do kupna komputera. ;) Bądź pewny, że nawet lepszy sprzęt nie powoduje "głupienia" Mass Effect 2. Polecałbym najpierw zainstalować najnowsze sterowniki, a potem przetestować działanie i stabilność karty graficznej, procesora i pamięci odpowiednimi programami.

Video Card Stability Test
CPU Stability Test

Sterowniki mam aktualne od dawna, zawsze instaluje najnowsze kiedy tylko są dostępne. Sprawdziłem też te programy, żadnych błędów lub zwiech, wszystko działało bez problemu i stabilnie zarówno karta jak i CPU. A co do podzespołów wiem że nie są z górnej półki ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, najnowsze gry dzwiga na ultra detalach w stałych 60 FPS. A co do ME2 to troche to bywa wkurzające kiedy jestem świadom że na złomie sprzed 6-7 lat grałem w to w stałych FPS a teraz o wiele nowszy i lepszy komp nie potrafi ustabilizować FPS...

PostNapisane: 25 sie 2014, 14:49 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Seria Mass Effect, Seria Wiedźmin.
Nie zapominajcie, że Mass Effecty mają tą właściwość, że po kilku godzinach rzeczywiście, że gra jakby spowalniała. Wystarczy tylko, albo wyść stosująć ALT+ Tab i wrócić do gry. Albo z niej wyjść i powinno śmigać. A jeśli to nie daje, to rzeczywiście może kafrta się przegrzewa?

Origin: michaledek

PostNapisane: 26 sie 2014, 07:30 
Adept analogów
Adept analogów

@michaledek - serio? W moich setkach godzin przy ME po 5-8 dziennie nigdy tego nie miałam...

Skajp - N7GrzyboweŚwiatło41, GG - 9884858

PostNapisane: 26 sie 2014, 10:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
@michałedek
Jeżeli gra krzaczy dopiero po jakimś czasie, a nie jest to wina źle działających podzespołów, to znaczy, że jest problem z oczyszczaniem bufora pamięci. Wystarczy mieć sprawny system operacyjny i pozbyć się tony programów działających w tle (niekoniecznie tych widocznych w zasobniku), żeby wszystko dobrze funkcjonowało.
Poza tym wczoraj zbombardowałeś forum masą wpisów, a ja naprawdę nie wiem, czy jest sens udzielać się w tematach sprzed dwóch miesięcy którymi sam pytający nie jest już zainteresowany, tylko po to, żeby nabić sobie licznik postów?

Obrazek

PostNapisane: 26 sie 2014, 11:45 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Seria Mass Effect, Seria Wiedźmin.
Sory za offtop. Ale muszę coś wyjaśnić.

Dr_Someone napisał(a):
@michałedek
Poza tym wczoraj zbombardowałeś forum masą wpisów, a ja naprawdę nie wiem, czy jest sens udzielać się w tematach sprzed dwóch miesięcy którymi sam pytający nie jest już zainteresowany, tylko po to, żeby nabić sobie licznik postów?

Zbombardowałem nie dla nabijania postów, tylko dlatego, że dawno na forum mnie nie było. Jeśli mogę kogoś swoją wypowiedzią choćby naprowadzić do rozwiązania jego problemu, to zrobię to. A że po 2 miesiącach, cóż istnieje coś jak swoboda wypowiedzi i tak jak temat nie jest zamknięty, tak można w nim się wypowiedzieć.

Origin: michaledek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]