Teraz jest 15 lis 2018, 10:38

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gra zamarza po zapisie
PostNapisane: 05 sty 2016, 11:30 
Casual
Casual

Witam, mam problem z grą Mass Effect 2, w rozwiązaniu którego niestety póki co nie pomógł wujek google.

Posiadam wszystkie trzy części Mass Effect na PC wraz ze wszystkimi DLC oryginalne, powiązane z kontem Origin. Przeszłam sobie ostatnio jedynkę, żadnego problemu z grą, zaimportowałam postać do drugiej części i tutaj zaczęły się schody. Gra chodzi płynnie jednak raz po raz się wiesza, podejrzewam, że zaraz po dokonaniu zapisu (zarówno autosave jak i quick save). Początkowo myślałam, że jest to wina filmików, bo najczęściej gra zamarzala przed/po cutscence, podczas wchodzenia/wychodzenia z mapy galaktyki itp, ale gdy sporadycznie po szybkim zapisie również się zwiesiła, zaczęłam podejrzewać właśnie proces zapisywania, zwłaszcza, że po wznawianiu gry zawsze rozpoczyna się ona od momentu zawieszenia (czyli np. odpala się od razu cutscenka, przez którą wcześniej gra się zawiesiła).
Dodatkowo, gdy wiesza mi się gra na mapie galaktyki, to wyświetla mi się czarny ekran i tylko u dołu wyświetlają się ledwo widoczne cztery przyciski konsolowe, jakby gra chciała mi wyświetlić ekran z konsoli właśnie.
Ponadto, po wyłączeniu zawieszonej gry muszę zrestartować komputer aby chciała ponownie się uruchomić (zamykam w menadżerze zadań sam proces oraz wszystkie związane).

Próbowałam wszystkiego - grania bez Origin, bez Cerberus Network, we wszystkich trybach zgodności, w oknie, pełnym ekranie, ze wszystkim wyłączonym w tle, również antywirusem i nic - czasami zwiesi się 3 razy pod rząd czasami przez X czasu mam spokój. Próbowałam nawet w menadżerze zadań zmusić grę, żeby korzystała tylko z dwóch rdzeni, bo ponoć to również pomaga starszym grom, ale pomimo uprawnień administratora nie dopuszcza mnie do tej opcji. Gra była również naprawiana, reinstalowana.

Co do samego komputera - jest nowy, wymieniałam go raptem dwa miesiące temu, ma wszystkie aktualne sterowniki, oryginalnego Windowsa 7, jest regularnie skanowany i czyszczony, bo mam trochę świra na tym punkcie.

Szukałam w sieci rozwiązań tego problemu, ale póki co wszelkie podsuwane przez innych internautów rozwiązania zawiodły. Może ktoś z Was ostatnio postanowił odświeżyć sobie serię i również napotkał podobny problem? Może potrzebny jest jakiś emulator, bo gra jest za stara? A może robię jakiś oczywisty błąd, którego nie dostrzegam, bo za długo męczę się z tym problemem i zaczynam coraz bardziej szalone rozwiązania wymyślać, nie zauważając oczywistego?

Tytuł: Re: Gra zamarza po zapisie
PostNapisane: 07 sty 2016, 22:02 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Jest taka strona jak pcgamingwiki.com w razie jakiegoś problemu z grami warto tam zajrzeć i sprawdzić rozwiązania wielu problemów.Co do twojego tematu patch 1.02 masz zainstalowany ?Wejdź tutaj http://pcgamingwiki.com/wiki/Mass_Effect_2 i spróbuj zastosować się do punktu Black screen when entering/exiting planets lub Dark lightning in cutscenes

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]