Teraz jest 20 lis 2018, 15:10

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Misja samobójcza - jak ocalić wszystkich?
PostNapisane: 02 mar 2012, 18:21 
Casual
Casual

Witam, zakładam ten temat bo nie mogę rozgryźć jakie wymagania trzeba spełnić, żeby samobójczą misję przeżyli wszyscy.

- Moi towarzysze są lojalni, wszyscy, bez wyjątku
- Normandia i inne specjalne technologie które zdobywa się od towarzyszy kupione
- 100% prawości

Mimo to na samym końcu kiedy walczę już w ostatecznej bitwie pomiędzy zniszczeniem zbiorników na których podwieszony jest żniwiarz a walką z nim któryś z moich towarzyszy odpierających atak zbieraczy ginie. W sumie zawsze inny, chyba jest to losowe ale zawsze któryś umiera. Wcześniej wszystko idzie jak po maśle. Czy nie spełniłem jakiegoś warunku wcześniej o którym nie wiem czy jak? Chce żeby przeżyli wszyscy, żebym miał dobrego sava do ostatecznego starcia ze żniwiarzami :P

Tytuł: Re: Misja samobójcza - jak ocalić wszystkich?
PostNapisane: 02 mar 2012, 18:24 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Poza wszelkimi lojalkami i ulepszeniami Normandii musisz podczas misji samobójczej dobrać odpowiednio zespoły, by były zbalansowane. Np przywódcą drużyny ogniowej powinny być osoby, które mają doświadczenie w dowodzeniu, czyli np Miranda lub Garrus. Technikiem powinien być Legion bądź Tali (najlepsi inżynierowie), a biotykiem Samara lub Jack (najpotężniejsze ze wszystkich biotyków). Ponadto już do samej walki z ludzkim Żniwiarzem musisz wybrać takie osoby, by nie osłabić drużyny, która zostaje bronić drzwi. Proponuje wziąć ze sobą jedną mniej wytrzymałą postać, która łatwo ginie, np Mordina bądź Jack.

Obrazek

PostNapisane: 02 mar 2012, 18:30 
Casual
Casual

Próbowałem kilku kombinacji, na początek zawsze:

-wysyłam Tali w kanał, Miranda jako dowódca drugiego oddziału - nikt nie ginie
-Samara jako biotyk, Mordin do eskory ludzi, Garrus jako dowódca drugiego oddziału - nikt nie ginie

Dalej już jest jest różnie:
- Zabrałem ze sobą Grunta i Garrusa - zginęła Tali
- Zabrałem ze sobą Grunta i Tali - zginął Thane
- Zabrałem ze sobą Thana i Tali - zginął Garrus

Gdzieś kombinowałem, żeby wysłać do eskorty kogoś innego niż Mordin, to wtedy on zawsze ginął.

PostNapisane: 02 mar 2012, 18:36 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Mass Effect 1, 2 i 3, Dragon Age 1 i 2
Luelle napisał(a):
Ponadto już do samej walki z ludzkim Żniwiarzem musisz wybrać takie osoby, by nie osłabić drużyny, która zostaje bronić drzwi. Proponuje wziąć ze sobą jedną mniej wytrzymałą postać, która łatwo ginie, np Mordina bądź Jack.

O.O Nie wiedziałem o tym. Za pierwszym razem wysłałem Mordina z ocalałymi, ale za drugim razem i trzecim, funkcję tę przejęła Tali. Na walkę brałem o ile dobrze pamiętam Mirandę i Samarę | Mirandę i Jack, ale Mordin ani razu nie umarł. Znaczy się, po misji samobójczej dalej go mam w laboratorium.

Ostatnio edytowano 02 mar 2012, 18:39 przez Chmurek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 02 mar 2012, 18:37 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME3
http://www.shadowbroker.pl/poradniki/og ... -spoilery/

Link do poradnika, który zawiera dokładny opis i porady, na którym etapie kogo wybrać.

PostNapisane: 02 mar 2012, 18:45 
Casual
Casual

Dziękuje bardzo, może z tym poradnikiem się uda. Jeszcze jedno pytanie do fragmentu który tam znalazłem
Cytuj:
Od sumy punktów obronności wszystkich towarzyszy zależy to jak mocna jest grupa. Jeżeli ta zsumowana wartość jest za niska – śmierć poniosą ci, którym gra przydzieliła najmniej punktów.

Czy umiejętności obronne towarzyszy mają wpływ na sumę tych punktów czy są z góry ustalone dla każdej z postaci? Tzn. czy np Legion z rozwiniętymi na maxa tarczami gethów ma więcej pkt obronności niż bez?

PostNapisane: 02 mar 2012, 18:46 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
wallypl napisał(a):

-Samara jako biotyk, Mordin do eskory ludzi, Garrus jako dowódca drugiego oddziału - nikt nie ginie

Gdzieś kombinowałem, żeby wysłać do eskorty kogoś innego niż Mordin, to wtedy on zawsze ginął.

Ja zawsze wysyłam Thane'a jako eskortę, a na ostatnią walkę biorę ze sobą Garrusa i Mordina (i wtedy nikt nie umiera mi :) )

Obrazek

PostNapisane: 02 mar 2012, 18:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:

Grunta i Garrusa warto zostawiać przy drzwiach, wtedy nikt nie ginie (oczywiście tanki muszą być lojalne).

Obrazek

PostNapisane: 02 mar 2012, 20:03 
Casual
Casual

Bez sensu jest to wszystko. Przed samobójczą misją poleciałem najpierw na statek handlarza cieni, zresetowałem wszystkim w drużynie moce i poustawiałem tak, żeby mieli jak najwięcej obrony. W czasie misji do eskorty wysłałem Mordina, ze sobą na ostateczną walkę zabrałem Tali i Kasumi - czyli teoretycznie 3 najsłabsze ogniwa co powinno zmaksymalizować ich pkt obrony, mimo to Garrus padł ;/ Kuźwa nie czaje jak to można przejść bez ofiar :/

Edit:

Cytuj:
Ja zawsze wysyłam Thane'a jako eskortę, a na ostatnią walkę biorę ze sobą Garrusa i Mordina (i wtedy nikt nie umiera mi )

Przed chwilą zrobiłem i takim sposobem to padł Grunt ó,Ó Czyli ten który teoretycznie jest najwytrzymalszy.

PostNapisane: 02 mar 2012, 22:17 
Casual
Casual

Gra w: Mass Effect, Dragon Age...
Ja robię tak:
inżynier - Tali
dowodzenie druga drużyną - Miranda
eskorta ocalałych - Kasumi
Biotyk - Jack
na finał biorę ze sobą - Miranda i Garrus

Z tego co zaobserwowałem, gdy wcześniej przechodziłem grę zawsze mi ktoś ginął...
Dopiero, gdy wyczerpałem wszystkie opcje dialogowe ze wszystkimi członkami drużyny, w czasie przechodzenia gry. Czyli misja po misji za każdym razem spacer po Normandii i rozmowa z każdym po kolei - zero ofiar po stronie własnej. Ważne jest, aby misje samobójcza uruchomić od razu po wejściu zbieraczy na pokład Normandii, wydarzenie to ma zawsze miejsce po misji lojalnościowej Legiona, wiec zanim ja zaczniecie upewnijcie się ze macie wszystko dopięte na ostatni guzik

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona