Teraz jest 29 sty 2022, 11:10

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ludzka Rada
PostNapisane: 19 gru 2014, 14:35 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME i ME2, CS 1.6,TF2
Siema wszystkim

Gdzieś w internetach znalazłem, co następuje: Jeśli poświęcimy Radę w pierwszej części i wybierzemy Udinę na nowego przewodniczącego to ten w przypadku, gdy jesteśmy renegatem (a ja nim właśnie jestem) zadecyduje o tym, aby nowa Rada składała się tylko i wyłącznie z ludzi.

Do teraz, mimo że zawsze grałem renegatem to także zawsze ratowałem starą Radę. Czy scenariusz z w pełni ludzką Radą zmienia coś odnośnie ME2 i ME3? np jeśli wybiorę Andersona to ten stworzy Radę z asari, turianami i salarianami i sobą jako przewodniczącym. Tak wiem, że Anderson odda mi status widma, a Udina nie. Jestem ciekaw czy ta "ludzkość" Rady coś zmienia znaczącego. Zwłaszcza w ME3.

Tytuł: Re: Ludzka Rada
PostNapisane: 19 gru 2014, 16:33 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect (seria), AC, Skyrim, CoD, Gothic, Wiedźmin, Fallout 3, Dragon Age, Metro, itd
Nie zmieni się drastycznie choć przyznam się, że tylko raz grałem z takim rozwojem wypadków z ME1 w ME2 bo zrąbały mi się save z 1 (na szczęście nie na długo). Najbardziej zapadło mi w pamięć to, że każdy spotkany na Cytadeli Turianin, Asari i Salaranin nie dość że mi to wypominali, to dodatkowo realnie czułem, że chętnie spuścili by mi lanie.

Więcej nie wiem. Ende.

Potrzebna mi armia! Albo dobra ekipa…

Obrazek

PostNapisane: 13 cze 2015, 07:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Przepraszam za odświeżenie tematu, ale wydaje mi się, że w ME nie ma w pełni ludzkiej rady. Nawet jeśli zabijemy radę i poprzemy Udinę to i tak będzie się składać z przedstawicieli czterech ras. Po prostu musi, bo na tym właśnie polega jej istnienie. Czy turianie pozwoliliby sobie, aby ludzie wykopali ich z rady? Przecież to by wywołało galaktyczną wojnę.
Nie pamiętam dobrze, ale w przypadku opisanym powyżej rada nie będzie chciała się z nami spotkać w ME2, jednak w ME3 widać, że jest mieszana.

Cytuj:
Najbardziej zapadło mi w pamięć to, że każdy spotkany na Cytadeli Turianin, Asari i Salaranin nie dość że mi to wypominali, to dodatkowo realnie czułem, że chętnie spuścili by mi lanie.

Byli wkurzeni, bo zabiliśmy radę.

PostNapisane: 13 cze 2015, 11:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
Bo nie ma czysto ludzkiej rady. Jest to jeden z zarzutów jaki gracze zarzucali BW. Że ich wybory w ME1 nie mają żadnego znaczenia. Będąc czystym renegatem, teoretycznie można było stworzyć Radę składającą się z samych ludzi, ale w późniejszych częściach okazuje się, że to pic na wodę.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 13 cze 2015, 11:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Problem w tym, że chyba nigdy nie było otwarcie powiedziane, że to jest wyłącznie ludzka rada, tylko, że ludzie siłą zajęli w niej dominująca pozycję, kiedy poświęcili pierwszą radę. To fani dopowiedzieli sobie resztę.
Bioware nie mogło dać nam ludzkiej rady, bo byłoby politycznie niemożliwe. Asari, salarianie i turianie nie pozwoliby aby cała władza spoczęła w rękach ludzi.

PostNapisane: 13 cze 2015, 17:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

W jedynce, to jest powiedziane wprost jeśli gramy renegatem. Nie wiem jak w dwójce, bo grałem tylko z ocaloną radą.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]