Teraz jest 23 sty 2022, 00:59

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 18   [ Posty: 178 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: M35 Mako
PostNapisane: 08 sie 2012, 20:18 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Bierzesz pod uwagę tylko misję, a co z surowcami? Oczywiście nie jest obowiązkowe zbieranie tych surowców, sond, itd. tak samo jak i nie jest obowiązkowe lądowanie, ale to nie wyklucza tego, że to jest nudne. W dodatku te surowce są poukrywanie i trzeba ich szukać, tego też nie bierzesz pod uwagę? ;) Gdyby wykonać planety w 100% to zajmuje jakieś 20-40 min. a nie tylko jedną misję itd. ale już nie będę komentował, bo jak takich ważne rzeczy pomijasz, to chyba według Ciebie najlepiej w ogóle pominąć wszystkie wady.

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:33 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Przecież napisałem że jazda Mako nie jest idealna. To jest WADA. :) (Czytanie ze zrozumieniem się kłania)
A co do szukania surowców, które sprawia ci taki ogromny kłopot. To wystarczy że przejdziesz się naokoło mapy i znajdziesz je wszystkie. (Sposób sprawdzony). Owszem w tym wypadku czas jazdy się wydłuża ale nie do 40 min.
I po raz kolejny coś wyolbrzymiasz. :)
Szukanie na siłę wszystkich surowców nie jest aż takie ważne jak mówisz. Wystarczy że będziesz "zbierał surowce które widzisz na mapie podczas jazdy i badał planety oraz asteroidy to pozwoli ci spokojnie zaliczyć misję z surowcami. Gwarantuje ci.

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

@up - graliśmy w tą samą grę?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sie 2012, 20:41 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Ja grałem w Mass Effect, a ty? :)

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:07 
Co do misji to chyba każdy sprawdzał co się stanie kiedy wyjedzie się poza mapkę :). Jeśli chodzi o pojazdy to słyszałem że w dlc do dwójki(Shadow Broker) można latać mass effectowymi samochodami. Ciekawie by też się latało Kodiakiem... Może jeśli wyjdzie Mass Effect 4 to BioWare pozwoli nam pobawić się wszystkimi pojazdami. Poza tym , kiedy Mako zostało zniszczone to aż mi się łezka w oku zakręciła... Było takie dzielne, w ostatnich chwilach życia zabiło zwiadowców gethów... A jak wam minęło rozstanie z Mako? :)

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:32 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

zindoktrynowany, no chyba Tobie też się kłania, bo:
napisałem, że gdyby wykonać w 100% planetę (chociaż literówka była, ale sens ten sam) razem z misją i wszystkimi surowcami i przedmiotami, a sam potwierdzasz, że przejechać dookoła, co się tyczy, że jeździsz bezsensownie w tym po jakiś surowiec na każdej planecie, który jeszcze dodatkowo nie jest wyświetlany na mapie. A mało tego, za to nie ma w dwójce czy trójce żadnych korzyści. W dwójce za skanowanie przynajmniej są znaczące korzyści, a to ulepszenia broni, a to później zasoby, bo zeskanowałem po 200 tysięcy surowców i w przeciwieństwie do wszystkich niezbadanych planet z jedynki, to nie było aż takie nudne i długie. W Młocie się tego nie czepiam, bo ukończenie Hefajstosa zajęło mi tam z 60-90 minut, a chętnie przeszukiwałem inne tereny, ponieważ czymś się różniły w przeciwieństwie do nieeksplorowanych planet z jedynki. W jedynce natomiast i tak przynajmniej z kilka godzin potrzeba przejechać Mako w głównych wątku [Therum - większość Mako, Feros - autostrada Mako, Noveria - przed dojazdem do placówki znów Mako, Virmir - także Mako, Illos - połowa misji w Mako], chyba że ktoś woli przejść na piechotę całą mapę.
Jedne planety są krótsze do wykonania, a inne dłuższe, a tak piszesz fałszywie w tym temacie ("po drodze" - jedne surowce są oddalone czasami o znaczące odległości od innych), że mam wrażenie jakbyś wykonał raptem kilka misji z niezbadanych planet, a nie wszystkie, to jak możesz mieć pojęcie o co we wszystkich planetach chodzi. W dodatku jeszcze napisałeś z tym artefaktem protean i to opowieścią, że akurat wiem skąd to wytrzasnąłeś, a zapewne co tam było w tej opowieści już nie wiesz.
"po raz kolejny coś wyolbrzymiasz" Który? Drugi? Bo jeszcze było z Ashley, ale to nie tylko ja tak o niej sądzę, bo jakbyś zauważył w ankiecie, to co najmniej 50 osób zrobiło tak jak ja i chyba jakieś powody ku temu mieli.
Kolejna rzecz: z Mako jest dużo negatywnych opinii, czyli co, tylko ja bardziej lubię inny pojazd? To przeczytaj inne, choćby w tym temacie. Niektórzy zapewne nawet nie mieli do czynienia z Młotem, więc wybór jest tylko jeden lub żaden. Tak w ogóle to miałeś z Młotem do czynienia?
I ja nie bardziej narzekam na tę eksplorację niż na pojazd, a to że lepiej mi się przeszukiwało planety Młotem, to już inna sprawa.

Jazda Mako mi się podobała przez pierwsze kilka godzin, potem to już było monotonne. A jak gram w RPG, to gram jak najlepiej i wykonuję wszystkie misje. Tyle że haczyk jest taki, iż misje z pobocznych planet w jedynce mnie zniechęcają od tego.

Cytuj:
A jak wam minęło rozstanie z Mako?

Szkoda Mako, dobry towarzysz, w dwójce niestety także został rozwalony i w trójce chyba też. Do trzech razy sztuka. Ale w zakończeniu jest rozwalone dużo więcej Mak.

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
W ME3 nie ma Mako :) jedynie Vega i Cortez kłócą się co lepsze Mako czy Kodiak.

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 08 sie 2012, 21:59 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

a na samym końcu gry, w misji w Londynie te jeździdełka to nie Mako?

PostNapisane: 08 sie 2012, 22:09 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

koker ma rację. Ale akurat mi i Dersei chodziło także o tego Mako z Normandii i Dersei się myli, bo on także został rozwalony, prawdopodobnie przez żniwiarzy. W pierwszej części zniszczył się po przeskoku przez przekaźnik, a w drugiej podczas katastrofy Normandii.
Taki jest dialog po zapytaniu co się stało z Mako w ME3:
Wysłany do laboratoriów technicznych na modernizację.
Żeby zapewnić mu mobilność przy tak małym rdzeniu piezo, poświęcono pancerz. Inżynierowie w laboratorium chcieli to naprawić.
Po inwazji Żniwiarzy z tych laboratoriów została pewnie tylko sterta gruzu.

3 minuty ciszy dla Mako. ;)

PostNapisane: 08 sie 2012, 22:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
@UP tyle że w tym dialogu chodzi o Młota, a nie Mako, więc jednak mam rację ;)

(Terry Pratchett)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 18   [ Posty: 178 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna strona